חפש מאמרים:
שלום אורח
19.08.2022
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

הסכם ממון דחוי

אני עורך הסכמי ממון לבני זוג רבים. מספר הזוגות שעורכים ביניהם הסכם ממון, גדל והולך משנה לשנה. יחד עם זאת, מנסיוני המצטבר, עם זוגות רבים, מכל גווני הקשת של החברה הישראלית, צעירים וותיקים, דתיים וחילוניים, הגעתי למסקנה שלפעמים, יהיה נכון יותר לדלג על העניין האפנתי הזה, שנקרא הסכם ממון, ולהימנע מלעשות אותו.

נשמע מוזר, לגבי עורך דין הסכמי ממון, שדווקא הוא, ( כלומר אני ), מוצא לנכון לצאת כנגד עצמי ופרנסתי כביכול, ולומר לזוגות, במקרים מסוימים, שירפו מהעניין.

במאמר הקצר הזה אנסה לבחון את המקרים בהם אפשר להניח לעניין, כאמור.

נקודת המוצא הבסיסית היא, שאתם זוג, שלפחות אחד מכם מתנגד לרעיון של הסכם ממון. כיוון שאם שניכם מאוחדים בעניין, אין ויכוח או דילמה, כי אז אתם יכולים לדלג על המאמר הזה, ולגשת לעו"ד מומחה, ( רגיש, עדין, עם חוש הומור- תזכרו את זה ), ולחתום על הסכם ממון.

במקרה ואחד מכם מתנגד ( תהיה הסבה אשר תהיה ), אתם בהתלבטות אמיתית, האם לכפות עליו את העניין. אם יש לכם רכוש, שהבאתם מלפני הנישואין ( ויש ויאמרו: מלפני תחילת הקשר ), ואתם רוצים להגן עליו באופן, שאם תיפרדו, ישאר רכוש זה של מי שהביא אותו, מי שהוא בעליו המקורי, כי אז, אנא התעקשו עם בן הזוג הסרבן שלכם, כי אין לכם ברירה. ובעצם, כמעט ואין לכם ברירה. עדיין תוכלו להחליט שאתם נמנעים מהסכם הממון, וזאת כיוון שגם ללא הסכם ממון, שום בית משפט לא ימהר לראות ברכוש האישי הזה, שהוא של אחד מכם עוד מלפני הנישואין, כשייך לשניכם בחלקים שווים.

הנישואין, גם בהעדר הסכם ממון, איננו כלי כלכלי, או נוסחה עסקית ולפיהם עצם הנישואין, הופך רכוש אישי, לרכוש משותף. ממש לא. להפך, גם המצב המשפטי בהעדר הסכם ממון, תומך בבעלים של רכוש שכל אחד הביא איתו מלפני הנישואין. אמנם אין זה המצב האידיאלי, כיוון שבמרוצת השנים הגבולות בין רכוש אישי לרכוש משותף מתערבבים. רכוש אישי של אחד מכם, מתערבב ומתמזג, מכוח השנים, זה בזה, ואז, קיימת סכנה שמה שהיה שלכם, ייראה כשייך לשניכם.

אבל יש לזה פתרון. הפתרון הוא, תראו איך הנישואין שלכם. תדחו את החתימה על הסכם הממון. תמיד תוכלו לחתום על הסכם ממון. חכו 3 שנים. אין סכנה גדולה שהרכוש האישי שלכם יתמזג ויתערבב, ויהפוך להיות משותף במשך תקופה קצרה כזו. בתום 3 שנים, תבחנו את עמדתכם ואת מערכת היחסים מחדש, וקבלו החלטה בבוא היום. לא בוער, וגם לא מסוכן.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

עו"ד נוטריון אורי גנור

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת עו"ד נוטריון אורי גנור

מאת: עו"ד נוטריון אורי גנורדיני משפחה17/10/13806 צפיות
כולנו מכירים את המצב שבו הנישואים, הקשר, האהבה, החברות, הזוגיות- כל אלו נסתיימו מזמן. אחד מכם מעוניין להתגרש. השני נאחז בנישואין ומסרב. המאמר מציע לכלול בהסכם הממון סעיף מיוחד המסדיר את המצב הלא מכובד הזה. יש הקוראים לזה הסכם לכבוד הדדי.

מאת: עו"ד נוטריון אורי גנורדיני משפחה05/10/13788 צפיות
המאמר עוסק באשליה שעורך הדין המפורסם, המוכר, אך גם היקר, הוא עורך הדין הנכון שיכין לכם את הסכם הממון.

מאת: עו"ד נוטריון אורי גנורדיני משפחה03/10/13808 צפיות
איך מאזנים מצב שבו לאחד מבני הזוג יש דירה ( וזהו מצב שכיח מאוד ) ולבן הזוג השני אין. מה הנוסחה הנכונה והאפשרית, אם בכלל, בעניין הזה, כשעורכים הסכם ממון?

מאת: עו"ד נוטריון אורי גנורדיני משפחה25/08/13889 צפיות
יש זוגות הסוברים בטעות שההסדר הארצי הסטנדרטי, על פי חוק יחסי ממון בין בני זוג, מייתר את הצורך לערוך הסכם ממון. במאמר הזה אני מביא מכתב שקיבלתי מזוג מתמחים במשפטים, והתשובה שעניתי להם.

מאת: עו"ד נוטריון אורי גנורדיני משפחה10/08/13807 צפיות
המאמר מציע לכם לבדוק מה מצבו הכלכלי של בן זוגכם המיועד, בהקשר של חובות שיש לו. חובות אלו, אם לא תעשו הסכם ממון נכון, יטרידו אתכם במהלך שנות הזוגיות, עת יתדפקו הנושים על דלת ביתכם המשותפת, ויתבעו את החובות גם מבן הזוג האחר.

מאת: עו"ד נוטריון אורי גנורדיני משפחה30/07/13872 צפיות
לא תמיד צריך להתעקש ולעשות הסכם ממון. לפעמים, על פי הנתונים האישיים שלכם, של רכוש אותו תרצו להגן ולהסדיר, אתם ממילא מכוסים על פי ההסדרים האחידים שקבע החוק

מאת: עו"ד נוטריון אורי גנורדיני משפחה28/07/13931 צפיות
מה אתם בדיוק, האם אתם "סתם חברים", או האם ניתן לומר לגביכם, שמערכת היחסים שלכם "עולה מדרגה", ואתם יכולים להיחשב בנקל לזוג ידועים בציבור. מה ההשלכות של המעמד הזה של "ידועים בציבור", לעומת חברים סתם?

מאמרים נוספים בנושא דיני משפחה

מאת: איתמר כוכבידיני משפחה11/05/211001 צפיות
הורים מעוניינים להבטיח את כספם באמצעות החתמת הילד/ה ובן/בת זוגו על הסכם הלוואה, במסגרתו הם יתחייבו להחזיר את הכספים עם גירושיהם או חתימה על הסכם ממון של ילדיהם עם בן/בת הזוג.

מאת: איתמר כוכבידיני משפחה11/05/21759 צפיות
עשרת התנאים אשר הורים יכולים להציב לילדיהם או אף לילדם ובת/בן הזוג המתגוררים בדירה, שההורים רכשו והעניקו במתנה לילדיהם (או הבטחת כספים שהעניקו), המשתנים בהתאם לנסיבות המקרה כדלהלן:

מאת: נועם קוריס משרד עורכי דיןדיני משפחה26/01/201122 צפיות
בית המשפט העליון בפסק דינו של כבוד השופט מ' מזוז, הכריע בימים אלו בעתירה המכוונת נגד החלטות של המשיבים 2-1, בית הדין הרבני הגדול בירושלים ובית הדין הרבני האזורי בתל אביב-יפו (להלן: בית הדין האזורי), מיום 14.2.2019 ומיום 12.11.2018 בהתאמה, בהן נקבע כי העותר חייב בגט לאשתו.

מאת: טלדיני משפחה03/06/181493 צפיות
אחד הנושאים המרכזיים בענייני גירושין הינו חלוקת הרכוש. בשיקולים של חלוקת רכוש כל צד מעלה את טענותיו כאשר מטרתו לקבל נתח משמעותי יותר בכלל הרכוש שנצבר.

מאת: רוני הכהןדיני משפחה10/04/181118 צפיות
לכל עורך דין לגירושים יש את הסגנון שלו. כדאי לוודא כי הסגנון שלהם מתאים הן שלך ואת הסגנון הדרוש כדי להגן על האינטרס שלך במהלך ואחרי הגירושים.

מאת: רוני הכהןדיני משפחה28/03/181083 צפיות
איך מסייעים בשלבים הללו של הפירוק הבלתי נמנע כדי ליצור עד כמה שפחות רגעים קשים בהליך מורכב שכזה? פניות אל עו"ד משפחה הן בהחלט צעד נבון

מאת: רוני הכהןדיני משפחה23/10/171332 צפיות
ברגע בו כבר נמצאים על פרשת דרכים לקראת גירושים יש כאלה שיכולים לומר דבר או שניים לגבי איך להתגרש נכון וחשוב להבין את העניין לעומק טרם הקפיצה השירה לתוכו.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica