חפש מאמרים:
שלום אורח
25.09.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מתנות וירושות אישיות בין בני זוג

נושא המתנות והירושות שבהסכם הממון, הוא "אורח קבוע" בשעת הדיון אצל כל עורך דין, סביב עריכת וניסוח ההסכם.

רוב הזוגות ניגשים לעניין הזה באופן ברור, והעמדה ( לפחות של אחד מהם ) היא כזו: כל אחד מאיתנו יהנה ממה שההורים שלנו יעבירו לנו, ולבן הזוג השני, לא יהיה שום חלק במתנות או בירושות האלו.

כתבתי, שזו העמדה של לפחות אחד מכם. נסו לנחש מיהו אותו אחד או אחת האלו. האם בעל העמדה הזו הוא מי שלמשפחתו אין אמצעים, או האם העמדה הזו היא של מי שלמשפחתו יש אמצעים, רכוש להורשה, ומתנות לחלק?

ניחשתם נכון. זוהי עמדתו של אותו נצר למשפחה בעלת הממון. מי שעתיד לרשת. העמדה שלו מובעת תחת מסווה של אידיאולוגיה, או הסברים, שלפחות חלקם נשמעים מובנים. ואין ציניות בניסוח הזה. באמת.

כך למשל יציג את העניין אותו מועמד לרשת ( נקרא לו בקיצור "היורש" ), שזהו רצון המשפחה שלו. הוא מצד עצמו, יאמר, היה מעדיף לשתף את בת זוגתו בירושה או במתנה העתידית, אבל, חלילה מלהרגיז את משפחתו בעניין, שמא הוא לא יקבל דבר.

היורש יוסיף ויאמר שזה גם צודק והגיוני. מה פתאום שבן או בת הזוג יהנו מדבר שהוא ממש לא שלהם? כאילו, רק מכוח הנישואין, הוא יהנה ממתנה או ירושה, מההורים של בן או בת הזוג? הרי נישואין הם לא עם הכסף של בן או בת הזוג שלנו, לא? ( ובדיון, הצד המקשיב לטיעונים אלו, לא מעיז, בדרך כלל, להפריך אותם, בטח לא במעמד הנחזה להיות נעים, חיובי, הזוגי ומתקתק משהו. אולי לאחר הפגישה, כששני בני הזוג יצאו ממשרד עורך הדין ).

כ עו"ד הסכמי ממון, שעורך הסכמי ממו רבים, בשלב הזה, ובנושאים האלו, אני מבקש להיות פה לאותו צד דומם.

אני מזמין גם את מי שקורא את המאמר הזה לנסות ולהציג עמדה החולקת על דברי היורש.

ובכן, אם זוג יוצא לדרך עם רכוש משותף פחות או יותר, או נכון יותר העדר רכוש משותף, בשלב הזה של תחילת הדרך, נסה לחשוב, אני פונה ליורש, מה יקרה שבעוד שנה, 10 שנים, אתה תהיה עשיר, והיא תמשיך להיות דלפונה. פתאום יווצר ביניכם פער כלכלי. תהפכו להיות בני מעמדות שונים. היום זה באופנה לדבר על מעמד הביניים, אז בת זוגתך תמשיך להיות נאנקת תחת עול מעמד הביניים העשוק, ואילו אתה, בעקבות הירושה שקיבלת, שודרגת. הפכת להיות עשירון עליון. אולי מאיון עליון. אתה כן, והיא לא. חשבת על ההשלכות של זה על הזוגיות שלכם?

נניח שיש לכם ילדים. עד עכשיו הם פנו לשניכם כאשר רצו משהו. ילדים הם מניפולטיביים. האם החל מעכשיו, שהפכת להיות אציל, תוכל לשדרג את מעמדך גם בעיני הילדים? תוכל באמצעות כספך, להשפיע על החינוך והגידול שלהם באופן לא שיוויוני כפי שהיה עד עתה?

האם כשתצאו למסעדה, אתה היורש, תזמין סטייק אנטריקות, אבל בת זוגתך תסתפק בחומוס?

יש לעניין פתרונות נכונים, בונים, וזוגיים- באו נדבר על זה, אני אומר לאותו יורש, כאשר הזוג יושב אצלי.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

עו"ד נוטריון אורי גנור

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת עו"ד נוטריון אורי גנור

מאת: עו"ד נוטריון אורי גנורדיני משפחה17/10/13635 צפיות
כולנו מכירים את המצב שבו הנישואים, הקשר, האהבה, החברות, הזוגיות- כל אלו נסתיימו מזמן. אחד מכם מעוניין להתגרש. השני נאחז בנישואין ומסרב. המאמר מציע לכלול בהסכם הממון סעיף מיוחד המסדיר את המצב הלא מכובד הזה. יש הקוראים לזה הסכם לכבוד הדדי.

מאת: עו"ד נוטריון אורי גנורדיני משפחה05/10/13637 צפיות
המאמר עוסק באשליה שעורך הדין המפורסם, המוכר, אך גם היקר, הוא עורך הדין הנכון שיכין לכם את הסכם הממון.

מאת: עו"ד נוטריון אורי גנורדיני משפחה03/10/13636 צפיות
איך מאזנים מצב שבו לאחד מבני הזוג יש דירה ( וזהו מצב שכיח מאוד ) ולבן הזוג השני אין. מה הנוסחה הנכונה והאפשרית, אם בכלל, בעניין הזה, כשעורכים הסכם ממון?

מאת: עו"ד נוטריון אורי גנורדיני משפחה25/08/13721 צפיות
יש זוגות הסוברים בטעות שההסדר הארצי הסטנדרטי, על פי חוק יחסי ממון בין בני זוג, מייתר את הצורך לערוך הסכם ממון. במאמר הזה אני מביא מכתב שקיבלתי מזוג מתמחים במשפטים, והתשובה שעניתי להם.

מאת: עו"ד נוטריון אורי גנורדיני משפחה10/08/13639 צפיות
המאמר מציע לכם לבדוק מה מצבו הכלכלי של בן זוגכם המיועד, בהקשר של חובות שיש לו. חובות אלו, אם לא תעשו הסכם ממון נכון, יטרידו אתכם במהלך שנות הזוגיות, עת יתדפקו הנושים על דלת ביתכם המשותפת, ויתבעו את החובות גם מבן הזוג האחר.

מאת: עו"ד נוטריון אורי גנורדיני משפחה30/07/13708 צפיות
לא תמיד צריך להתעקש ולעשות הסכם ממון. לפעמים, על פי הנתונים האישיים שלכם, של רכוש אותו תרצו להגן ולהסדיר, אתם ממילא מכוסים על פי ההסדרים האחידים שקבע החוק

מאת: עו"ד נוטריון אורי גנורדיני משפחה28/07/13766 צפיות
מה אתם בדיוק, האם אתם "סתם חברים", או האם ניתן לומר לגביכם, שמערכת היחסים שלכם "עולה מדרגה", ואתם יכולים להיחשב בנקל לזוג ידועים בציבור. מה ההשלכות של המעמד הזה של "ידועים בציבור", לעומת חברים סתם?

מאמרים נוספים בנושא דיני משפחה

מאת: נועם קוריס משרד עורכי דיןדיני משפחה26/01/20459 צפיות
בית המשפט העליון בפסק דינו של כבוד השופט מ' מזוז, הכריע בימים אלו בעתירה המכוונת נגד החלטות של המשיבים 2-1, בית הדין הרבני הגדול בירושלים ובית הדין הרבני האזורי בתל אביב-יפו (להלן: בית הדין האזורי), מיום 14.2.2019 ומיום 12.11.2018 בהתאמה, בהן נקבע כי העותר חייב בגט לאשתו.

מאת: טלדיני משפחה03/06/18975 צפיות
אחד הנושאים המרכזיים בענייני גירושין הינו חלוקת הרכוש. בשיקולים של חלוקת רכוש כל צד מעלה את טענותיו כאשר מטרתו לקבל נתח משמעותי יותר בכלל הרכוש שנצבר.

מאת: רוני הכהןדיני משפחה10/04/18637 צפיות
לכל עורך דין לגירושים יש את הסגנון שלו. כדאי לוודא כי הסגנון שלהם מתאים הן שלך ואת הסגנון הדרוש כדי להגן על האינטרס שלך במהלך ואחרי הגירושים.

מאת: רוני הכהןדיני משפחה28/03/18589 צפיות
איך מסייעים בשלבים הללו של הפירוק הבלתי נמנע כדי ליצור עד כמה שפחות רגעים קשים בהליך מורכב שכזה? פניות אל עו"ד משפחה הן בהחלט צעד נבון

מאת: רוני הכהןדיני משפחה23/10/17852 צפיות
ברגע בו כבר נמצאים על פרשת דרכים לקראת גירושים יש כאלה שיכולים לומר דבר או שניים לגבי איך להתגרש נכון וחשוב להבין את העניין לעומק טרם הקפיצה השירה לתוכו.

מאת: עידן שלומןדיני משפחה18/09/173923 צפיות
במידה ואתם מחפשים עורך דין שיספק לכם את השירות הטוב ביותר, אתם צריכים לחפש ובעיקר לחפש נכון. אז כיצד באמת מחפשים ומוצאים עורך דין מצוין עבורכם?

מאת: articlestbdדיני משפחה20/08/171241 צפיות
מדוע הגישור מתאים במיוחד לזוגות המתגרשים בשלום ולא רק לאלו שאינם מסדרים? כל התשובות במאמר שלפניכם.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica