חפש מאמרים:
שלום אורח
19.10.2019
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

משפחתון לילד – כיצד לבחור משפחתון

מאת: משה חי כסיףהורות13/06/2013596 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

הורים רבים מתלבטים באשר לסוג הטיפול שאותו יקבלו הילדים שלהם, בזמן שהם עצמם יהיו בעבודה. ההתלבטות היא בדרך כלל בין משפחתונים לפעוטונים, כאשר לעיתים קרובות ישנם הבדלי מחירים מסוימים בין שתי המסגרות הללו. ההעדפה של רוב ההורים היא, ברוב המקרים, להשאיר את הילדים שלהם במשפחתון.

למה משפחתון ולא מסגרת אחרת

היתרונות שבהשארת הילד במסגרת איכותית זו גדולים מאד. היתרון הראשון הוא התקופה הארוכה שבה יכול הילד להישאר במסגרת קבועה, עם מטפלים קבועים. הסיבה לכך פשוטה – במשפחתון יכולים לשהות ילדים בטווח גילאים רחב הרבה יותר מזה המקובל בפעוטונים או גני ילדים. כיון שכך, אין מניעה להשאיר ילד במשפחתון שנתיים ויותר מבלי לגרום לו עגמת נפש כתוצאה מהחלפת מסגרת.

היתרון השני הוא שעות הפעילות. אמנם ברוב המקרים ההורה המטפל בילד דואג לעבוד במשמרות קבועות ובשעות קבועות, אבל לא תמיד מתאפשר לו להגיע בזמן ולעיתים יש מחויבויות חשובות מאד בעבודה. אחד היתרונות הגדולים במשפחתונים היא העובדה שניתן, בהסכמת המטפלים, להשאיר את הילד שעות ארוכות יחסית, בביטחון מלא. בגני ילדים או פעוטונים, ההתייחסות להורים מאחרים איננה חיובית, שלא לדבר על העובדה שהילד מרגיש עזוב ולחוץ.

היתרון השלישי הוא רק יחסי. בגני הילדים כמו בפעוטונים ובמשפחתונים מועסקים אנשי ונשות מקצוע ותיקים ומיומנים. ברוב המקרים, מי שעוסקים בתחום מגיעים אליו בגלל אהבתם לילדים. זאת הסיבה שבכל מקום הילד שלכם ירגיש טוב. ההבדל העיקרי הוא במהות הקשר בין הילד למטפלות. כיון שהילדים שוהים במשפחתון תקופה ארוכה יחסית, נוצר קשר טוב מאד בין הילד למטפלים.

יתרון חשוב מאד שלא תמיד שמים אליו לב הוא אפוי הציוד וההתאמה שלו לטיפול בילדים. במרבית המקרים, המשפחתונים ערוכים טוב יותר מבחינת הציוד. הסיבה פשוטה – בכל רגע נתון יש שם ילדים בגילאים שונים, כך שתמיד יהיו במקום פריטים כמו מיטות תינוק או עגלול. לחץ כאן לפרטים נוספים.

אמות המיידה לבחירת משפחתון ראוי

אז איך בכל זאת בוחרים משפחתון? התשובה לשאלה הזאת איננה חד משמעית, אבל יש כמה דברים שחשוב לשים עליהם דגש:

הראשון – המרחק של המשפחתון מהבית. נכון אמנם שבעידן המודרני חשיבות הנושא יורדת, אבל עדיין חשוב שהמשפחתון לא יהיה רחוק מדיי. במקרים חשובים ניתן להגיע לשם במהירות או לקחת אצת הילד במהירות הביתה,כשצריך.

השני – המלצות. כן, ככל שמסתובבים ומחפשים אמות מידה אובייקטיביות כביכול, אין תחליף להמלצה של אם שהילד שלה היה במשפחתון האמור או של חברים ששמעו מחברים על משפחתון ראוי. בכל המקרים כמעט ההמלצה אכן מוצדקת. ככל שההמלצות על מקום כזה רבות יותר, כך גדלה הסבירות שהן אכן אמיתיות.

אמת מידה שלישית היא עלות השהייה של הילד במקום, יחסית לשעות ולשירותים שניתנים בו. במרבית המקרים ניתן להגיע להסכמה בנושא.

דברים שצריך לדעת

גם אחרי שבחרתם את המקום לילד שלגם, כדאי מאד לנקוט אמצעי אחד נוסף – ביקור פתע  במקום, ללא תיאום מראש בשעות העבודה. התובנות שתוכלו לקבל מביקור כזה הן מצוינות – החל מההיגיינה הכללית במקום, דרך מצב הילדים ועד למזון שהם מקבלים. תיאום מראש מאפשר לבעלי המקום "לביים" מצב נתון.

רצוי לבקר יותר מפעם אחת ולא לשפוט על פי מראה עיניים מביקור אחד. ראשית, כדאי תמיד לתת קרדיט לאנשים. שנית, מצב בעייתי עשוי לקרות פעם אחת. הבעיה מתחילה אם הוא חוזר על עצמו.

רצוי ואפילו חובה לבדוק אם המקום פועל ברישיון. הדבר נוגע ישירות לבטיחותם ובטחונם של הילדים היקרים שלכם. ההמלצה החד משמעית היא שלא לרשום ילד למשפחתון שאין לו האישורים המתאימים.

בברכת בריאות והצלחה

משה כסיף

 תגיות המאמר: לחץ כאן לפרטים


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

בתקווה שעזרתי, ולו במעט

משה חי כסיף

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת משה חי כסיף

מאמרים נוספים בנושא הורות

מאת: בתיה כץהורות11/09/19172 צפיות
קיימים מנהגים שונים הקשורים למאכלי השבת. ישנם יוצאי ארצות שונות, עדות, בני קהילות שונות, אשר אצלם מקפידים עד מאד על מאכלים מסוימים בסדר שולחן השבת. רבות כתבו על מאכלי השבת שמקורם ושורשם במנהגי קדמונים ויתדם תקועה באורחות צדיקים, ורומזים הם לעניינים שבסוד חכמים.

מאת: Droxitהורות23/05/19600 צפיות
לרוב, סבתא היא דמות משמעותית מאוד בחיי הנכדים שלה. היא מפנקת, מבלה איתם זמן איכות וכמובן שומרת עליהם לא פעם כשעולה הצורך. אלא שגם לסבתא יש סידורים משלה, אולי גם תחביבים ואפילו תכניות לטוס לחופשה קצרה בחו"ל מפעם לפעם. אז נכון, שירותי סבתאות לא מהווים תחליף לאהבה העצומה שרק סבתא יכולה להעניק, אבל הם לכל הפחות מספקים פתרון נהדר – גם לילדים וגם להורים.

מאת: Droxitהורות02/05/19652 צפיות
כל סבתא מכירה את הסיטואציה הזו היטב. אחרי שנים של עבודה וגידול ילדים, דווקא כשהחלה ליהנות מהימים שבהם המטלות כבר לא נערמות בקצב והחופש נראה באופק, הן נקראות לשירות "מילואים" אצל הילדים שהתבגרו והפכו להורים בעצמם. עכשיו הן מתבקשות לשמור על הנכדים, לבלות איתן בחופשות הקיץ ובחגים, ואפילו לשמש כאחות רחמנייה כשהתינוק חולה בזמן שההורים חייבים לחזור לעבודה. אז נכון, מבחינת סבתא הזמן עם הנכדים מבורך והאהבה עצומה. אלא שגם הן רוצות ליהנות מהחיים ומהפנסיה.

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות11/03/19806 צפיות
רעיון לבילוי עם הנכדים: שינסו לספר על כל סימני הדרך שיש בהליכה היומית לבית הספר או לגן.

מאת: Droxitהורות28/02/19926 צפיות
בדרך כלל אתם מסתדרים לא רע. בין אם אתם זוג שמנהל יחד את משק הבית ובין אם אדם אחד מנצח על התזמורת עם עזרה מחברים טובים או קרובי משפחה, הכול עובד בדיוק כמו שצריך. יש תמיד מי שישמור על הילדים כשישיבה מתארכת וגם יש מי שידאג לכביסה או לסידור הבית בזמנים הלחוצים ביותר. אלא שיש גם לא מעט מצבים שבהם העזרה זמינה קצת פחות. בן או בת הזוג נוסעים או מוקפצים לשירות מילואים, ההורים יוצאים לחופשה או שמישהו מרגיש קצת פחות טוב – ומספק פחות עזרה מהרגיל. במצבים מעין אלה שירות עזרה למשפחות של פאן-פאן מספק את המענה.

מאת: SEONET קידום אתריםהורות02/12/181369 צפיות
למה חשוב להקריא ספרים לילדים בגיל הרך? האם צריך להקריא לתינוק בן שנה סיפור או שזה מיותר, גם ככה הוא לא מבין את כל המילים ובטח שלא יכול לעקוב אחר העלילה. אבל הקראת סיפורים לתינוקות חשוב מאוד ובעל יתרונות רבים במאמר הבא.

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות28/08/181667 צפיות
צאו עם הילדים למרפסת הפונה לרחוב ותתחילו לרשום כמה מכוניות בעלות אותו צבע נוסעות ברחוב. נכד אחד יספור רק מכוניות לבנות, נכד אחר יספור רק מכוניות שחורות וכך הלאה. אפשר גם לספור כמה מכוניות בצבע חריג עוברות: כמה מכוניות מסוגלות להיות בצבע סגול? כמה מכוניות בצבע צהוב של חלמון ביצה? כמה מכוניות מוכתמות בכתום?

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica