חפש מאמרים:
שלום אורח
15.01.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

עורך דין תעבורה: איך מזהים נהג שיכור?

הכבישים בארץ הם ג'ונגל של ממש. בישראל מקובל לחתוך מכוניות, לנסוע בפראות, לדהור בצמתים אדומות, לזגזג בין נתיבים מבלי לטרוח לאותת, לנסוע ב"אין כניסה", להידבק למכוניות ועוד. בלילה מסוכן עוד יותר, מכיוון שזו שעת הקסם של כל הנהגים הבליינים השיכורים באשר הם.

כן, למרות האכיפה הנוקשה של המשטרה, עדיין יש נהגים שיכורים רבים שעולים על כבישי ישראל בלילות. הרבה פעמים מדובר בחבר'ה צעירים שבסך הכל רוצים לעשות "גוד-טיים". אבל נהיגה בשכרות עלולה להסתיים בתאונה קטלנית והיא ממש פצצה מתקתקת. היא עלולה להסתיים בהתנגשות חזיתית באובייקט כלשהוא בצד הדרך, או גרוע מכך, בהתנגשות עם רכב אחר, מלא בנוסעים שכל פשעם - חוסר מזל להיות באותו מקום ושעה עם הנהג השיכור.

איך תזהו נהג שיכור? הסימנים הבאים יסייעו לכם לזהות אותו, כך שתוכלו לרשום את מספר הרכב, להתרחק ממנו ככל האפשר ולהתקשר מידית למשטרה:

נהג שיכור מתקשה להעריך מרחק ומהירות.

הוא מזגזג בין נתיבים ונראה שהוא לא ממש מתייחס לפסי ההפרדה בין נתיב לנתיב. הוא נוסע ממש באמצע שני נתיבים.

הוא נכנס לרחובות שאין בהן כניסה, עובר באופן חופשי בצומת אדומה, עולה על מדרכות ואפילו נוסע נגד התנועה.

הוא לעיתים קרובות מסתבך ומבצע פניות בזווית רחבה מידי, למרות שמדובר בפניות קלות.

הוא נוסע במהירות מופרזת. גם ההפך אפשרי: בהחלט אפשרי למצוא גם נהג שיכור שנוסע לאט מידי, יתכן שהוא כל כך שקוע בלנסות להתרכז בדרך, עד שהוא שוכח לגמרי מעניין המהירות. גם קשה לו להתרכז בנהיגה ולהישאר על הנתיב שלו.

הוא כמעט נתקע במכשולים בצידי הדרך/ ברכבים ובולם בפתאומיות ובצורה חדה, בגלל שהוא מבחין בהם רק בשנייה האחרונה. לוקח לו זמן רב להגיב בגלל האלכוהול.

הוא נוסע בפראות ובולם בפתאומיות בלי סיבה. הוא יכול פתאום לבלום בגל של רמזורים ירוקים או באמצע איילון.

הוא משתמש באיתות הימני כשהוא רוצה לפנות שמאלה ולהפך.

הוא לא מציית לחוקים, מגיב לאט לרמזורים ולתמרורים, אם בכלל. קשה לו לזהות אותם.

הוא שוכח להדליק אורות ובכך מסכן עוד יותר את התנועה.  

הוא נרדם על ההגה. כן, אלכוהול בהחלט עלול להרדים. אפשר לזהות נהג ישן לפי רכב שמשייט באופן מסוכן על הכביש.

הוא נדבק לרכב שמלפניו. אמנם אנו רגילים שנהגים נצמדים אלינו כדי לזרז אותנו לנסוע מהר יותר, אבל כשנהג שיכור עושה זאת - זה מסוכן במיוחד. זמן התגובה שלו מתארך משמעותית ויש סיכוי גדול שהוא פשוט ייתקע ברכב שלפניו.


***

מוגש בחסות משרד עורכי דין לתעבורה משה רבי - מתמחה בתחום דיני התעבורה ועוסק בתחום זה מזה כ-20 שנה.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

אביב יועצים >> המפתח שלך להצלחה שיווקית !

ייעוץ שיווקי

קידום אתרים בגוגל

 

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת אביב יועצים

מאת: אביב יועציםפלילי14/02/161418 צפיות
כתב אישום הינו המסמך שפותח את המשפט כנגד הנאשם והוא כולל מספר סעיפים קבועים ואת כל העובדות שנאספו כנגד המואשם, עדי התביעה והסעיפים בחוק שהופרו, כביכול, על ידו. ביטול המסמך מונע את ההגעה למשפט כך שאין ענישה וכל הטיפול בתיק מופסק. את הביטול ניתן לבצע בנקודות זמן שונות כאשר המוקדמת ביותר היא כאשר התיק עדיין נמצא בידי המשטרה ועדיין לא עבר לבית המשפט. כאן נלמד מעט יותר אודות אפשרויות הביטול השונות בנקודת זמן זו.

מאת: אביב יועציםפלילי02/02/161708 צפיות
מועד מחיקת רישום פלילי ישן נקבע על פי הגדרות תקופת ההתיישנות. תקופת ההתיישנות מתחילה למעשה כבר כאשר בית המשפט נותן את פסק הדין שלו לגבי העבירה שבוצעה. כל תקופה נקבעת על פי קריטריונים שקבועים בחוק. תקופת ההתיישנות תלויה בסוג הרישום הפלילי – האם מדובר בהרשעה בפשע או באי הרשעה. בנוסף, נקבעת התקופה על פי גיל הנאשם ועובדת היותו קטין או אדם בוגר בעת מתן פסק הדין. לבסוף, החוק מתייחס לסוג העונש שהוטל על הנאשם.

מאת: אביב יועציםפלילי02/02/161347 צפיות
תחום המשפט המנהלי בישראל הוא אחד התחומים המעניינים והמגוונים ביותר בעולם המשפט. המשפט המנהלי עוסק בהתמודדות של אזרח מול גופים מנהלתיים וציבוריים, מועדות הבנייה שמאשרות את תוכניות הבתים שאנחנו בונים ועד לזכויותיהם של עובדים, אסירים, חיילים ומשפחות נפגעות טרור. מהתמודדות מול גורמים תקשורתיים כמו רשות השידור וחיוביה את הציבור ועד לעבודה משפטית מול רשויות מקומיות המחייבות אותנו במיסים על פי חוק.

מאת: אביב יועציםדיני משפחה10/01/161056 צפיות
אם אתם גרושים טריים, תקופת החגים עלולה להיות קשה מאוד עבורכם. תחושת האומללות, האשמה והבדידות היא מתכון מושלם לדיכאון. בזמן שמשפחות אחרות ומאושרות חוגגות יחדיו ושואגות את שירי החג, אתם תשבו מסוגרים בביתכם ותבהו בטלוויזיה. יתכן שתרגישו כל כך מדוכאים, עד שאפילו לא תצליחו להזיז את עצמכם מהמיטה. אז מה עושים? הנה כמה טיפים של עו"ד גירושין, כיצד לעבור את החגים בשלום ולהפוך את החג לקצת יותר נסבל:

מאת: אביב יועציםדיני משפחה10/01/161031 צפיות
כולנו מתחתנים בתקווה שהנישואים יחזיקו מעמד ויהיו יציבים. למרבה הצער, הרבה פעמים בני הזוג שלנו משתנים ומאבדים עניין בדברים שעניינו אותם לפני 10-15 שנים: תחביבים שונים, עיסוקים וגם אנשים. כשנשים מאבדות עניין בנישואים, הן פונות אל עורך דין גירושין. אבל כשזה קורה לגבר, הוא לאו דווקא ירוץ אל עורך דין גירושים. הוא בדרך כלל יתרחק מאשתו, ימעט לדבר איתה, לבלות איתה וימצא מפלט בקריירה תובענית או במאהבת.

מאת: אביב יועציםדיני משפחה10/01/16913 צפיות
גירושין הם נושא כואב עבור כל הצדדים המעורבים בעניין- אתה, אשתך והילדים. אין ספק שהם תובעים מחיר נפשי שלוקח זמן להתאושש ממנו. לאחר שנים רבות בהן אתה ואשתך הייתם יחד והילדים התרגלו לראות את הוריהם תחת קורת גג אחת, הפרידה אחד מהשנייה היא קשה ולוקח זמן להתרגל אליה.

מאת: אביב יועציםדיני משפחה10/01/16922 צפיות
גירושין בגיל מבוגר אינם עניין פשוט. מדובר בזוגות בגיל העמידה או אפילו בזוגות בני הגיל השלישי, שהגיעו לאחר שנים רבות יחד להחלטה על פירוק החבילה המשותפת. גירושין בגילאים אלו נובעים מכמה סיבות. לעיתים, ההחלטה על גירושין התקבלה לפני שנים רבות, אך בני הזוג העדיפו להמתין עד אשר הילדים יתבגרו ויעזבו את הבית. לעיתים מדובר במקרי גירושין על רקע שחיקה של מערכת היחסים הזוגית- כאשר לא נעשה דיי במשך השנים על מנת לשמור על הגחלת, אובד לקשר האהבה והתשוקה שאפיינו את תחילתו, ועימם אובד גם הרצון לעתיד משותף.

מאמרים נוספים בנושא תחבורה ורכב - כללי

מאת: רוני הכהןתחבורה ורכב - כללי31/12/2091 צפיות
יש עוד אפשרות לנוע במרחבי העיר, והיא כוללת שימוש בקלנועיות המונעות על ידי שימוש בחשמל ואותן רואים יותר ויותר בדרכים עם דגמים חדשים שמגיעים אל הארץ מידי שנה.

מאת: עידן שלומןתחבורה ורכב - כללי24/05/20805 צפיות
במידה ואתם תושבי קרית מלאכי ואתם מעוניינים להתנייד בקלות אתם מוזמנים לעשות זאת באמצעות מונית ספישל שניתן להזמין 24 שעות ביממה.

מאת: SEONET קידום אתריםתחבורה ורכב - כללי07/03/191852 צפיות
רכישת רכב יד 2 היא הוצאה גדולה שרובנו חוסכים כסף לקנית הרכב. כיום סוכנות הרכב אוטוקאר מאפשרים לכם לבחור בין צבחר של דגמי רכבים וכל זאת במימון מלא של הקניה. לא תבואו?

מאת: רוני הכהןתחבורה ורכב - כללי18/11/18740 צפיות
רכבים שמגיעים כמו קיה הקוריאנית עם מחיר בהישג יד, כאשר מעבר לכך מדובר ברכב שקורא נכון את השוק ומביא את הפתרון בכל שנה מחדש.

מאת: עופר שלותחבורה ורכב - כללי28/09/18782 צפיות
חלפים לרכב

מאת: עופר שלותחבורה ורכב - כללי27/08/18852 צפיות
חלפים לרכב לא בכל מקום

מאת: orya peryתחבורה ורכב - כללי06/08/18897 צפיות
קשה לחוות את הסיטואציה שבה אתם נמצאים מחוץ לדלת המשרד או הבית, או שאתם נעולים ואינכם יכולים לפתוח את הדלת בשל צילינדר תקוע. במקרים אלה, כדאי לא להיכנס ללחץ ולהזמין את מי שמתמחה עם פריצת מנעולים. יש למצוא מנעולן זמין ומקצועי, שיש לו שם ומוניטין וכזה שידוע שהוא אמין. כולנו מעוניינים לחזור לשגרת סדר היום שלנו מהר ככל שניתן ולכן, מנעולן שיפגין זמינות גבוהה ומקצוענות, הוא זה שיוכל לספק לנו שירות יעיל.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica