חפש מאמרים:
שלום אורח
25.01.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

עורך דין תעבורה: אילו הסחות דעת עלולות לסכן אתכם בנהיגה?

אחד הגורמים לתאונות דרכים הוא נהיגה בהיסח דעת. איך זה קורה? כשאתם מורידים את העיניים מהכביש ומתעסקים במשהו אחר, למשך שניות ארוכות. למרות שיש מידי פעם קמפיינים שמזהירים לא להתעסק בשום פעולה מלבד נהיגה, עדיין יש הרבה מאוד נהגים שממשיכים לעשות זאת. למרבה הצער, נהיגה כזו עלולה להסתיים ברע מאוד - עם תאונת דרכים, נפגעים, צפירות אמבולנס, עו"ד תעבורה ומשטרה.

ומה נחשב לגורם מסיח דעת? כל מה שמונע מכם לתפעל את המכונית ולהתרכז בנהיגה. בגדול, אפשר לחלק את הסחות הדעת לשלושה סוגים:
הסחות ויזואליות - כשאתם מורידים את העיניים מהכביש.
הסחות קוגניטיביות - כשאתם לא מרוכזים בנהיגה אלא עסוקים במשהו אחר.  
הסחות פיזיות - כשאתם ממש מורידים את הידיים מההגה.

המצבים המסוכנים ביותר הם אלו שמערבים כמה סוגים של הסחות דעת. בואו ניקח לדוגמה הסחת דעת שהיא גם ויזואלית וגם פיזית: אתם מחפשים את הפלאפון שנפל מתחת למושב, מורידים את הידיים מהגה וגם את המבט מהכביש.

לפניכם כמה גורמים שפוגעים בריכוז שלכם בזמן נהיגה:
פלאפונים - פלאפונים הם אחד הגורמים המרכזיים להסחת דעת. מה גם שהיום, פלאפונים מציעים הרבה יותר מאשר שליחת SMS, חיוג ומענה לשיחות. הסמארטפונים הטיפוסיים נהפכו לחלק בלתי נפרד מהחיים שלנו. אנחנו אפילו לא מודעים לעד כמה אנחנו מחוברים אליהם באינפוזיה 24 שעות ביממה, למייל, ל-SMS, ל-Whats'App, לפייסבוק, לאינסטגרם וכו'.

מעניין לציין שלפי מחקרים, אפילו אם אתם לא אוחזים בפלאפון אלא משתמשים בדיבורית, אתם עדיין מסכנים את עצמכם ואת הרכבים סביבכם. כמו כן, זה נגד החוק.

GPS - נכון שמדובר בפיתוח טכנולוגי מבורך, שהופך את החיים להרבה הרבה יותר פשוטים. עדיין, התעסקות ב-GPS מסוכנת לא פחות מאשר התעסקות עם פלאפון ושליחת הודעות טקסט.

רדיו - רובנו מזפזפים בין תחנות הרדיו כשיש פרסומות/שיר גרוע, אבל כשעושים זאת בסיטואציה מורכבת שתובעת את תשומת ליבנו על הכביש - אנו מסתכנים באיבוד שליטה.

איפור - פעולה שכיחה למדי עבור הרבה בנות שמנצלות את הנסיעה (או יותר נכון, ההזדחלות) בפקקי הבוקר. עם זאת, כשמתאפרים בזמן נסיעה מהירה, זה כבר עניין אחר.

אנשים שנוסעים עימכם ברכב - בין אם אתם מסתובבים אחורה כדי לגעור בילדים שלכם שיושבים במושב האחורי ורבים או סתם מקשקשים עם חברים, מדובר בהסחת דעת מסוכנת.

אכילה ושתייה - נשמע משונה למדי, אבל יש אנשים שאוכלים בזמן שהם נוהגים. הבעיה היא שאכילה היא לא רק לעיסה ובליסה, אלא כרוכה גם בפעולות אחרות. אתם מחטטים בתיק כדי למצוא את הסנדוויץ', פותחים את האריזה שלו, אוכלים, שותים, אורזים מחדש כשאתם מסיימים, מנקים את הסנטר וגם את הרוטב שנמרח על הכיסא, מתעסקים עם כוס הקולה שנשפכה וכו'.

קריאת עיתון
- הזוי למדי, אבל כן, יש נהגים שקוראים בזמן שהם נוהגים.

***

מוגש בחסות משרד עורכי דין לתעבורה משה רבי - מתמחה בתחום דיני התעבורה ועוסק בתחום זה מזה כ-20 שנה.

 





 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

אביב יועצים >> המפתח שלך להצלחה שיווקית !

ייעוץ שיווקי

קידום אתרים בגוגל

 

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת אביב יועצים

מאת: אביב יועציםפלילי14/02/161429 צפיות
כתב אישום הינו המסמך שפותח את המשפט כנגד הנאשם והוא כולל מספר סעיפים קבועים ואת כל העובדות שנאספו כנגד המואשם, עדי התביעה והסעיפים בחוק שהופרו, כביכול, על ידו. ביטול המסמך מונע את ההגעה למשפט כך שאין ענישה וכל הטיפול בתיק מופסק. את הביטול ניתן לבצע בנקודות זמן שונות כאשר המוקדמת ביותר היא כאשר התיק עדיין נמצא בידי המשטרה ועדיין לא עבר לבית המשפט. כאן נלמד מעט יותר אודות אפשרויות הביטול השונות בנקודת זמן זו.

מאת: אביב יועציםפלילי02/02/161715 צפיות
מועד מחיקת רישום פלילי ישן נקבע על פי הגדרות תקופת ההתיישנות. תקופת ההתיישנות מתחילה למעשה כבר כאשר בית המשפט נותן את פסק הדין שלו לגבי העבירה שבוצעה. כל תקופה נקבעת על פי קריטריונים שקבועים בחוק. תקופת ההתיישנות תלויה בסוג הרישום הפלילי – האם מדובר בהרשעה בפשע או באי הרשעה. בנוסף, נקבעת התקופה על פי גיל הנאשם ועובדת היותו קטין או אדם בוגר בעת מתן פסק הדין. לבסוף, החוק מתייחס לסוג העונש שהוטל על הנאשם.

מאת: אביב יועציםפלילי02/02/161354 צפיות
תחום המשפט המנהלי בישראל הוא אחד התחומים המעניינים והמגוונים ביותר בעולם המשפט. המשפט המנהלי עוסק בהתמודדות של אזרח מול גופים מנהלתיים וציבוריים, מועדות הבנייה שמאשרות את תוכניות הבתים שאנחנו בונים ועד לזכויותיהם של עובדים, אסירים, חיילים ומשפחות נפגעות טרור. מהתמודדות מול גורמים תקשורתיים כמו רשות השידור וחיוביה את הציבור ועד לעבודה משפטית מול רשויות מקומיות המחייבות אותנו במיסים על פי חוק.

מאת: אביב יועציםדיני משפחה10/01/161065 צפיות
אם אתם גרושים טריים, תקופת החגים עלולה להיות קשה מאוד עבורכם. תחושת האומללות, האשמה והבדידות היא מתכון מושלם לדיכאון. בזמן שמשפחות אחרות ומאושרות חוגגות יחדיו ושואגות את שירי החג, אתם תשבו מסוגרים בביתכם ותבהו בטלוויזיה. יתכן שתרגישו כל כך מדוכאים, עד שאפילו לא תצליחו להזיז את עצמכם מהמיטה. אז מה עושים? הנה כמה טיפים של עו"ד גירושין, כיצד לעבור את החגים בשלום ולהפוך את החג לקצת יותר נסבל:

מאת: אביב יועציםדיני משפחה10/01/161042 צפיות
כולנו מתחתנים בתקווה שהנישואים יחזיקו מעמד ויהיו יציבים. למרבה הצער, הרבה פעמים בני הזוג שלנו משתנים ומאבדים עניין בדברים שעניינו אותם לפני 10-15 שנים: תחביבים שונים, עיסוקים וגם אנשים. כשנשים מאבדות עניין בנישואים, הן פונות אל עורך דין גירושין. אבל כשזה קורה לגבר, הוא לאו דווקא ירוץ אל עורך דין גירושים. הוא בדרך כלל יתרחק מאשתו, ימעט לדבר איתה, לבלות איתה וימצא מפלט בקריירה תובענית או במאהבת.

מאת: אביב יועציםדיני משפחה10/01/16924 צפיות
גירושין הם נושא כואב עבור כל הצדדים המעורבים בעניין- אתה, אשתך והילדים. אין ספק שהם תובעים מחיר נפשי שלוקח זמן להתאושש ממנו. לאחר שנים רבות בהן אתה ואשתך הייתם יחד והילדים התרגלו לראות את הוריהם תחת קורת גג אחת, הפרידה אחד מהשנייה היא קשה ולוקח זמן להתרגל אליה.

מאת: אביב יועציםדיני משפחה10/01/16929 צפיות
גירושין בגיל מבוגר אינם עניין פשוט. מדובר בזוגות בגיל העמידה או אפילו בזוגות בני הגיל השלישי, שהגיעו לאחר שנים רבות יחד להחלטה על פירוק החבילה המשותפת. גירושין בגילאים אלו נובעים מכמה סיבות. לעיתים, ההחלטה על גירושין התקבלה לפני שנים רבות, אך בני הזוג העדיפו להמתין עד אשר הילדים יתבגרו ויעזבו את הבית. לעיתים מדובר במקרי גירושין על רקע שחיקה של מערכת היחסים הזוגית- כאשר לא נעשה דיי במשך השנים על מנת לשמור על הגחלת, אובד לקשר האהבה והתשוקה שאפיינו את תחילתו, ועימם אובד גם הרצון לעתיד משותף.

מאמרים נוספים בנושא תחבורה ורכב - כללי

מאת: רוני הכהןתחבורה ורכב - כללי31/12/20128 צפיות
יש עוד אפשרות לנוע במרחבי העיר, והיא כוללת שימוש בקלנועיות המונעות על ידי שימוש בחשמל ואותן רואים יותר ויותר בדרכים עם דגמים חדשים שמגיעים אל הארץ מידי שנה.

מאת: עידן שלומןתחבורה ורכב - כללי24/05/20838 צפיות
במידה ואתם תושבי קרית מלאכי ואתם מעוניינים להתנייד בקלות אתם מוזמנים לעשות זאת באמצעות מונית ספישל שניתן להזמין 24 שעות ביממה.

מאת: SEONET קידום אתריםתחבורה ורכב - כללי07/03/191855 צפיות
רכישת רכב יד 2 היא הוצאה גדולה שרובנו חוסכים כסף לקנית הרכב. כיום סוכנות הרכב אוטוקאר מאפשרים לכם לבחור בין צבחר של דגמי רכבים וכל זאת במימון מלא של הקניה. לא תבואו?

מאת: רוני הכהןתחבורה ורכב - כללי18/11/18746 צפיות
רכבים שמגיעים כמו קיה הקוריאנית עם מחיר בהישג יד, כאשר מעבר לכך מדובר ברכב שקורא נכון את השוק ומביא את הפתרון בכל שנה מחדש.

מאת: עופר שלותחבורה ורכב - כללי28/09/18789 צפיות
חלפים לרכב

מאת: עופר שלותחבורה ורכב - כללי27/08/18857 צפיות
חלפים לרכב לא בכל מקום

מאת: orya peryתחבורה ורכב - כללי06/08/18901 צפיות
קשה לחוות את הסיטואציה שבה אתם נמצאים מחוץ לדלת המשרד או הבית, או שאתם נעולים ואינכם יכולים לפתוח את הדלת בשל צילינדר תקוע. במקרים אלה, כדאי לא להיכנס ללחץ ולהזמין את מי שמתמחה עם פריצת מנעולים. יש למצוא מנעולן זמין ומקצועי, שיש לו שם ומוניטין וכזה שידוע שהוא אמין. כולנו מעוניינים לחזור לשגרת סדר היום שלנו מהר ככל שניתן ולכן, מנעולן שיפגין זמינות גבוהה ומקצוענות, הוא זה שיוכל לספק לנו שירות יעיל.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica