חפש מאמרים:
שלום אורח
08.04.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

דרום ללא אלימות

לעיתונות                                                                                                              ‏ז' כסלו, תש"ע                                                                                                                                           ‏24 נובמבר, 2009

טופז פרץ מבי"ס "מכבים"

מעצבת הלוגו שייצג את גן יבנה בתחרות

"דרום ללא אלימות"

 

ציורה של התלמידה טופז פרץ מכיתה ה שבביה"ס היסודי "מכבים", נבחר מבין 17 ציורים, לייצג את גן יבנה בשלב הגמר של תחרות "דרום ללא אלימות". הציור שיזכה במקום הראשון, ישולב במסמכי מחוז דרום בשנת הפעילות הקרובה.

לדברי יודעי דבר במשטרה, בגן יבנה התקיים לקראת התחרות תהליך ישובי חסר תקדים שאין לו אח ורע במרחב.

ביולי 2009 החליט מפקד מחוז דרום במשטרת ישראל, ניצב יוחנן דנינו, לאמץ את תוכנית "עיר ללא  אלימות" בכל ערי המחוז תחת הכותרת ''דרום ללא אלימות''. במקביל, משטרת מרחב לכיש בפיקודו של נצ"מ אלון לבבי, הזמינה את בתי הספר היסודיים, לעצב לוגו לפרויקט. הלוגו  שייבחר בתחרות יתנוסס על כל מסמכי משטרת ישראל מחוז דרום בנושא "דרום ללא אלימות".

יוזמי התחרות מסבירים, כי ע"י העיסוק בתכנון הסמל, נחשפים התלמידים לרעיונות, מחשבות ותהיות בנושא האלימות. המיזם פותח את ההזדמנות לספר ולשתף בחוויות כאלה ואחרות ולהתמודד עימן, והצוות החינוכי מנצל את ההזדמנות להעביר מסרים בנושא "די לאלימות".

מפקד משטרת גן יבנה, פקד אריה תורג'מן ומנהל מחלקת החינוך רחמים שרים, העבירו את דבר התחרות למנהלות ארבעת בתי הספר היסודיים בגן-יבנה, והללו מיהרו לשתף פעולה ולגייס את צוותי ההוראה ואת התלמידים ליוזמה.  בסיכומו של תהליך למידה ויצירה פורה, הוצגו ביום שלישי השבוע במתנ"ס גן-יבנה 18 היצירות שנבחרו מבתי הספר, ויוצריהן הגיעו כדי להשתתף בתהליך בחירת  הציור האחד, שייצג את גן-יבנה בשלב הגמר.

דרור אהרון, ראש המועצה, ציין באוזני הילדים כי אלימות הינה רעה ופוגעת. אלימות יכולה לעטות צורות שונות, לאו דווקא פיזיות, ולכן עליהם להיות עירניים ולדווח למבוגר על כל מקרה או חשד למצב שעלול להידרדר. "הכל מתחיל בחינוך ולכן מועצת גן יבנה מעודדת כל מיזם שיש בו כדי להכריז מלחמה על אלימות", סיכם דרור אהרון.

לדברי סנ"צ ירדן קלנדרוב, מפקד משטרת קרית מלאכי, ופקד אריה תורג'מן, מפקד נקודת המשטרה המקומית, גן-יבנה הינה הישוב היחיד במחוז בה התקיים תהליך ישובי כה גורף, החל בתחרות בה השתתפו למעשה כל בתי הספר היסודיים, וכלה בהזדמנות שתינתן לכל תושבי הישוב להיחשף לתוצרי התלמידים, בתערוכה שתהיה פתוחה במתנ"ס גן-יבנה עד ל-9 בדצמבר. קלנדרוב הוסיף כי "לא לאלימות" הוא מסר שצריך ללוות את הילדים כל ימות חייהם. "אנו חיים בחברה טובה עם אנשים טובים. הרוע מצוי בשוליים ועלינו לדחות ולמגר אותו" סיכם.

בסיכומו של תהליך שיפוט לא-קל, נבחר ציורה של טופז פרץ, תלמידת כיתה ה' בביה"ס "מכבים" מבין כל היצירות היפות. הציור הנבחר יתמודד, כאמור,  ב-9 בדצמבר השנה, בשלב הגמר שיתקיים בפנימיית הנוער "כנות".

 

 

בדוא"ל נשלחת תמונה נלווית             לפרטים נוספים: מרסל הדר – דוברת המועצה 052-8993593

 תגיות המאמר: לוגו, דרום ללא אלימות


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

 סגן ד"ר אבי זלבה דובר אק"מ

משטרת ישראל

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת סגן ניצב ד"ר אבי זלבה

מאת: סגן ניצב ד"ר אבי זלבהעזרה והתנדבות15/03/111267 צפיות
אני מבקש לציין במיוחד את דבריו החמים של הממ"ז על מתנדבי המחוז, האק"מ בהחלט כיכב בנאומו כמו גם בסרט שהוקרן על המחוז, את הכנס כיבדו בנוכחותם מספר ראשי ערים הנמצאות בתחומי המחוז, מפכלי"ם לשעבר וממ"זים לשעבר,

מאת: סגן ניצב ד"ר אבי זלבהעזרה והתנדבות15/03/111655 צפיות
שומרים על הקהילה ועל הבית- אגף קהילה ומשמר אזרחי, מספק מסגרת חברתית קהילתית המאפשרת לכל אזרח לשמור על ביתו, על משפחתו ועל המדינה. האגף מפעיל מערך של כ 40,000 מתנדבים מהם 36,000 בגירים. מידי יום מעורבים 2,000 אזרחים בעשייה קהילתית מאתגרת, במגוון תפקידי שיטור בליבת העשייה של משטרת ישראל, כתף אל כתף עם שוטרי משטרת ישראל.

מאת: סגן ניצב ד"ר אבי זלבהעזרה והתנדבות15/03/111593 צפיות
בשנים האחרונות התפרסמו דו"חות ביקורת וסקרים רבים, שהעידו על הצורך בביצוע שינויים מהותיים בפעילות האגף. תכנית העבודה של אגף קהילה ומשמר אזרחי לשנת 2011 מהווה תוצר של תהליך עיבוד וניתוח מורכב של צורכי העבודה, כפי שעלו בממצאי הדו"חות, ולאור דיונים מקיפים עם יחידות השטח ובמטות.

מאת: סגן ניצב ד"ר אבי זלבהאקטואליה13/03/111397 צפיות
הכיכר היחודית והיחידה בארץ "כיכר המישמר האזרחי "הוקמה על ידי ובמימון עמותת"ידידי המישמר האזרחי "באר שבע שגם היא בודדה מסוגה בישראל. הח"מ היה בין מקימיה (של הכיכר)בסיוע של הרשות . הכיכר נחנכה במסגרת ארועי 35 שנה לאק"מ שהתקיימו בעירי.

מאת: סגן ניצב ד"ר אבי זלבהאקטואליה13/03/111182 צפיות
הכיכר היחודית והיחידה בארץ "כיכר המישמר האזרחי "הוקמה על ידי ובמימון עמותת"ידידי המישמר האזרחי "באר שבע שגם היא בודדה מסוגה בישראל. הח"מ היה בין מקימיה (של הכיכר)בסיוע של הרשות . הכיכר נחנכה במסגרת ארועי 35 שנה לאק"מ שהתקיימו בעירי.

מאת: סגן ניצב ד"ר אבי זלבהשיווק מגזרים13/03/118492 צפיות
רפ"ק חן ערך סקירה מסכמת על הפעילות האכיפתית בשנה שחלפה ושם דגשים לגבי האכיפה בשנה הנוכחית. השנה הכריז ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי על כל רובעי העיר כאיזור סטרילי מבחינת ההתייחסות לתרבות הנהיגה. משטרת התנועה של אשדוד תשים דגשים של אכיפה עם הסברה ומניעה תוך הסתייעות בתגבור של משטרת התנועה הארצית.

מאת: סגן ניצב ד"ר אבי זלבהעזרה והתנדבות13/03/111949 צפיות
המתנדבים עיכבו את הנהג לצורך זיהוי ובעוד שהם ממתינים לניידת שבדרך הנ"ל החל לפתע לרוץ לעבר שדה החיטה הרטוב והחשוך. המתנדבים דלקו אחריו בריצה והצליחו לתפוס אותו מנסה לשכב ולהסתתר בחיטה, כמובן שהבחור נעצר ואז הוחלט לערב גם את מתנ"א דרום בתמונה

מאמרים נוספים בנושא אקטואליה

מאת: אברהם פכטראקטואליה10/03/20150 צפיות
בחירות מספר שלוש – ושוב פלונטר פוליטי, חברתי, מתמטי שמתחלק לשניים בגדול או בשלושה עם נוריד או נוסיף את הרשימה המשותפת – האנטי ציונית שחלק מחבריה תומכי טרור. הערבים הם 20% מהאוכלוסיה ומגיע להם ייצוג הולם. אבל אם הם רוצים גם יחס הוגן, לא יקבלו אותו כל עוד ההנהגה שלהם תהיה בהרכב הנוכחי עם ח"כית נוסח יזבק, תומכת גלויה בטרור ובשהידים רוצחי ילדים. אין דוגמא בעולם הדמוקרטי בו יכול חבר פרלמנט להיות תומך טרור או אנטי אותה מדינה, ולכהן בפרלמנט, אם יש דוגמא – שתקום.

מאת: אברהם פכטראקטואליה14/02/20254 צפיות
ראיון עם פרופסור כרמי, נשיאת אוניברסיטת בן-גוריון, שפרסמה יחד עם שורה נכבדה של פרופסורים ומרצים, פשקוויל שממנו ניתן ללמוד, להבין, לפרשן – שעקרונות המשפט הפלילי היסודיים מזה דורות, לא קיימים במשפט הפלילי בישראל. בין היתר טענה הגב' כרמי שברגע שהפרקליטות מגישה כתב אישום ובמיוחד היועץ המשפטי לממשלה החשוד לכאורה, הופך למורשע, מצורע, חייב פיטורין ועבריין לפי הרשעת התקשורת, וכל זאת כי הפרקליטות והיועץ חושדים בו, כלומר: "חזקת החפות" – וחזקת "הספק הסביר" – לא נמצאים יותר בסל המשפטי של האזרח.

מאת: אברהם פכטראקטואליה06/02/20258 צפיות
תסמינים: אדישות, בידוד ל-21 יום לפני הבחירות, אפשר ללכת עם מסכות ואטמי אוזניים, כדי לא לשמוע את הקמפיינים המתסכלים, החוזרים על עצמם. נמאס לשמוע הבטחות והצהרות, שלא יקוימו ולא ימומשו. קשה להבין את הציבור שתומך בליברמן ובמיוחד את הח"כים של ישראל ביתנו, שהולכים אחר איווט כמו עכברים אחרי החלילן מהמלין שביו"ש.

מאת: אברהם פכטראקטואליה23/01/20325 צפיות
שבוע סוער במזג אוויר – מול שבוע סוער בפוליטיקה. חוות דעת יועץ המשפטי של הכנסת כי ניתן לכנס את הועדה שתדון בחסינות נתניהו, וח"כ כץ. מעניין מאד, שכל הזמן סיפרו לנו שבממשלת מעבר אין החלטות עקרוניות, ופתאום מתברר שאפשר למנות מפכ"ל, נציב שב"ס, ועדה שתדון בחסינות, איך שהזמן פועל ומשתנה. יועץ הכנסת – חתם על ניגוד עניינים, ופתאום מתברר שאשתו בצוות הפרקליטות, והיועץ טוען זה לא מהות זה פרוצדורה, רינה, רינה, זה פרוצדורה, זוכרים את ח"כ כבל מהעבודה: "אני מדבר על מהות ואת גוררת אותי לפרוצדורה".

מאת: אברהם פכטראקטואליה05/01/20407 צפיות
בקשת החסינות בדקה ה-90 לא היתה מפתיעה, למרות הזעזוע המזויף שהשמיעו כמה מבקרים וכמה פוליטיקאים מובילים מאוכזבים ומתוסכלים. הבקשה לחסינות, שעדיין רחוקה מלהתבצע, נותנת לנתניהו מרווח נשימה מספיק כדי לנסות ולחזק את מעמדו בציבור שלו ובאלה שנמצאים על הגדר או לא החליטו, אם לחזור לשורות או להשאר תקועים בכחול לבן ואפילו ליברמן. והיה ויקבל חסינות – הדרך פתוחה לקדנציה נוספת ואפילו עם יתרון.

מאת: אברהם פכטראקטואליה04/01/20410 צפיות
העותרים לבג"צ כדי לפסול את נתניהו, מלהיות מועמד להרכיב ממשלה, בשל שלושה תיקים פליליים שטרם הוכרעו, טעו בשיקול דעתם שיוכלו למנוע את ההליך החוקתי – ציבורי באמצעים משפטיים. בג"צ אמר בין השיטין – מבלי לומר זאת בצורה ברורה שרק הציבור יכול להחליט מי ינהיג אותו, ואל לבית המשפט להכנס למגרש הפוליטי כשופט או בורר. הטענה של הפרשנים, שאדם עם שלושה כתבי אישום לא היה מתקבל לצבא או סיירת מטכ"ל, היא לא במקומה.

מאת: אברהם פכטראקטואליה24/12/19416 צפיות
הקרב על המינוי הזמני של מ"מ פרקליט המדינה יצא מפרופורציות מנהליות, למחוזות של מעמד משפטי קובע. שר המשפטים הזמני – רוצה למנות מ"מ זמני לפרקליט המדינה, והיועץ המשפטי לממשלה מתנגד שלא בוחרים במועמד שהוא הציע. על פי החוק היבש ועל פי הנוהל בשלטון החוק המסודר, שר המשפטים הוא בעל הסמכות במינוי. ושיהיה ברור – שר בממשלת מעבר, הגם שאולי זה תפקיד זמני עבורו, בזמן שהוא שר, כל הסמכויות שבידיו הן חוקיות והוא רשאי להחליט.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica