חפש מאמרים:
שלום אורח
18.09.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

דרום ללא אלימות

לעיתונות                                                                                                              ‏ז' כסלו, תש"ע                                                                                                                                           ‏24 נובמבר, 2009

טופז פרץ מבי"ס "מכבים"

מעצבת הלוגו שייצג את גן יבנה בתחרות

"דרום ללא אלימות"

 

ציורה של התלמידה טופז פרץ מכיתה ה שבביה"ס היסודי "מכבים", נבחר מבין 17 ציורים, לייצג את גן יבנה בשלב הגמר של תחרות "דרום ללא אלימות". הציור שיזכה במקום הראשון, ישולב במסמכי מחוז דרום בשנת הפעילות הקרובה.

לדברי יודעי דבר במשטרה, בגן יבנה התקיים לקראת התחרות תהליך ישובי חסר תקדים שאין לו אח ורע במרחב.

ביולי 2009 החליט מפקד מחוז דרום במשטרת ישראל, ניצב יוחנן דנינו, לאמץ את תוכנית "עיר ללא  אלימות" בכל ערי המחוז תחת הכותרת ''דרום ללא אלימות''. במקביל, משטרת מרחב לכיש בפיקודו של נצ"מ אלון לבבי, הזמינה את בתי הספר היסודיים, לעצב לוגו לפרויקט. הלוגו  שייבחר בתחרות יתנוסס על כל מסמכי משטרת ישראל מחוז דרום בנושא "דרום ללא אלימות".

יוזמי התחרות מסבירים, כי ע"י העיסוק בתכנון הסמל, נחשפים התלמידים לרעיונות, מחשבות ותהיות בנושא האלימות. המיזם פותח את ההזדמנות לספר ולשתף בחוויות כאלה ואחרות ולהתמודד עימן, והצוות החינוכי מנצל את ההזדמנות להעביר מסרים בנושא "די לאלימות".

מפקד משטרת גן יבנה, פקד אריה תורג'מן ומנהל מחלקת החינוך רחמים שרים, העבירו את דבר התחרות למנהלות ארבעת בתי הספר היסודיים בגן-יבנה, והללו מיהרו לשתף פעולה ולגייס את צוותי ההוראה ואת התלמידים ליוזמה.  בסיכומו של תהליך למידה ויצירה פורה, הוצגו ביום שלישי השבוע במתנ"ס גן-יבנה 18 היצירות שנבחרו מבתי הספר, ויוצריהן הגיעו כדי להשתתף בתהליך בחירת  הציור האחד, שייצג את גן-יבנה בשלב הגמר.

דרור אהרון, ראש המועצה, ציין באוזני הילדים כי אלימות הינה רעה ופוגעת. אלימות יכולה לעטות צורות שונות, לאו דווקא פיזיות, ולכן עליהם להיות עירניים ולדווח למבוגר על כל מקרה או חשד למצב שעלול להידרדר. "הכל מתחיל בחינוך ולכן מועצת גן יבנה מעודדת כל מיזם שיש בו כדי להכריז מלחמה על אלימות", סיכם דרור אהרון.

לדברי סנ"צ ירדן קלנדרוב, מפקד משטרת קרית מלאכי, ופקד אריה תורג'מן, מפקד נקודת המשטרה המקומית, גן-יבנה הינה הישוב היחיד במחוז בה התקיים תהליך ישובי כה גורף, החל בתחרות בה השתתפו למעשה כל בתי הספר היסודיים, וכלה בהזדמנות שתינתן לכל תושבי הישוב להיחשף לתוצרי התלמידים, בתערוכה שתהיה פתוחה במתנ"ס גן-יבנה עד ל-9 בדצמבר. קלנדרוב הוסיף כי "לא לאלימות" הוא מסר שצריך ללוות את הילדים כל ימות חייהם. "אנו חיים בחברה טובה עם אנשים טובים. הרוע מצוי בשוליים ועלינו לדחות ולמגר אותו" סיכם.

בסיכומו של תהליך שיפוט לא-קל, נבחר ציורה של טופז פרץ, תלמידת כיתה ה' בביה"ס "מכבים" מבין כל היצירות היפות. הציור הנבחר יתמודד, כאמור,  ב-9 בדצמבר השנה, בשלב הגמר שיתקיים בפנימיית הנוער "כנות".

 

 

בדוא"ל נשלחת תמונה נלווית             לפרטים נוספים: מרסל הדר – דוברת המועצה 052-8993593

 תגיות המאמר: לוגו, דרום ללא אלימות


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

 סגן ד"ר אבי זלבה דובר אק"מ

משטרת ישראל

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת סגן ניצב ד"ר אבי זלבה

מאת: סגן ניצב ד"ר אבי זלבהעזרה והתנדבות15/03/111325 צפיות
אני מבקש לציין במיוחד את דבריו החמים של הממ"ז על מתנדבי המחוז, האק"מ בהחלט כיכב בנאומו כמו גם בסרט שהוקרן על המחוז, את הכנס כיבדו בנוכחותם מספר ראשי ערים הנמצאות בתחומי המחוז, מפכלי"ם לשעבר וממ"זים לשעבר,

מאת: סגן ניצב ד"ר אבי זלבהעזרה והתנדבות15/03/111714 צפיות
שומרים על הקהילה ועל הבית- אגף קהילה ומשמר אזרחי, מספק מסגרת חברתית קהילתית המאפשרת לכל אזרח לשמור על ביתו, על משפחתו ועל המדינה. האגף מפעיל מערך של כ 40,000 מתנדבים מהם 36,000 בגירים. מידי יום מעורבים 2,000 אזרחים בעשייה קהילתית מאתגרת, במגוון תפקידי שיטור בליבת העשייה של משטרת ישראל, כתף אל כתף עם שוטרי משטרת ישראל.

מאת: סגן ניצב ד"ר אבי זלבהעזרה והתנדבות15/03/111650 צפיות
בשנים האחרונות התפרסמו דו"חות ביקורת וסקרים רבים, שהעידו על הצורך בביצוע שינויים מהותיים בפעילות האגף. תכנית העבודה של אגף קהילה ומשמר אזרחי לשנת 2011 מהווה תוצר של תהליך עיבוד וניתוח מורכב של צורכי העבודה, כפי שעלו בממצאי הדו"חות, ולאור דיונים מקיפים עם יחידות השטח ובמטות.

מאת: סגן ניצב ד"ר אבי זלבהאקטואליה13/03/111473 צפיות
הכיכר היחודית והיחידה בארץ "כיכר המישמר האזרחי "הוקמה על ידי ובמימון עמותת"ידידי המישמר האזרחי "באר שבע שגם היא בודדה מסוגה בישראל. הח"מ היה בין מקימיה (של הכיכר)בסיוע של הרשות . הכיכר נחנכה במסגרת ארועי 35 שנה לאק"מ שהתקיימו בעירי.

מאת: סגן ניצב ד"ר אבי זלבהאקטואליה13/03/111244 צפיות
הכיכר היחודית והיחידה בארץ "כיכר המישמר האזרחי "הוקמה על ידי ובמימון עמותת"ידידי המישמר האזרחי "באר שבע שגם היא בודדה מסוגה בישראל. הח"מ היה בין מקימיה (של הכיכר)בסיוע של הרשות . הכיכר נחנכה במסגרת ארועי 35 שנה לאק"מ שהתקיימו בעירי.

מאת: סגן ניצב ד"ר אבי זלבהשיווק מגזרים13/03/118594 צפיות
רפ"ק חן ערך סקירה מסכמת על הפעילות האכיפתית בשנה שחלפה ושם דגשים לגבי האכיפה בשנה הנוכחית. השנה הכריז ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי על כל רובעי העיר כאיזור סטרילי מבחינת ההתייחסות לתרבות הנהיגה. משטרת התנועה של אשדוד תשים דגשים של אכיפה עם הסברה ומניעה תוך הסתייעות בתגבור של משטרת התנועה הארצית.

מאת: סגן ניצב ד"ר אבי זלבהעזרה והתנדבות13/03/112006 צפיות
המתנדבים עיכבו את הנהג לצורך זיהוי ובעוד שהם ממתינים לניידת שבדרך הנ"ל החל לפתע לרוץ לעבר שדה החיטה הרטוב והחשוך. המתנדבים דלקו אחריו בריצה והצליחו לתפוס אותו מנסה לשכב ולהסתתר בחיטה, כמובן שהבחור נעצר ואז הוחלט לערב גם את מתנ"א דרום בתמונה

מאמרים נוספים בנושא אקטואליה

מאת: אברהם פכטראקטואליה14/09/2039 צפיות
מתי ואיך מזהמים או פוסלים חקירה כשלכאורה מתנהלת לפי הכללים המקובלים. איך מזהמים חקירה: מדליפים בעקביות לפעמים או-ליין, פוגעים בבוטות ובגסות משפטית בעקרון "הסוב יודיצה". שימוש לא נכון ומוגזם במדובבים, שמקבלים הוראות, איך לסבך ולהאשים נחקרים, במקום להוציא את האמת לאור, חוקרים עם ניגודי אינטרסים או אג'נדה אנטי-ברורה מראש. שימוש לא נכון בעדי מדינה ובצורה מוגזמת.

מאת: אברהם פכטראקטואליה09/09/2037 צפיות
סקופ עולמי – הצלחתי לתפוס נגיף קורונה מוביל ושכנעתי אותו לתת לי ראיון בלעדי פרה-רפואי. למה אנחנו תוקפים את כל העולם במקביל, בגלל שכל המדינות מחפשות דרכים כיצד לפגוע, להרוס, לרושש, לשלוט בבני-אדם ולפעמים לדכא אותם, ממציאים פצצות איומות גרעיניות, מחפשים דרכים לשדרג כלי משחית, מקימים מכונים ביולוגיים עם נגיפים למיניהם, כאילו למטרות שלום אבל בפועל להשמדה המונית.

מאת: בנימין קלינגראקטואליה08/09/2070 צפיות
חברים יקרים, לקראת סיום שנת תש"פ ולרגל השנה החדשה הבאה עלינו לטובה, תובא להלן סקירה קצרצרה ופרקטית של שירותים מקוונים ושינויי חקיקה ונוהל בתחומי המקרקעין, מיסוי מקרקעין, תכנון ובנייה וירושה. תוכן עניינים מערכת ההזדהות הממשלתית. מנסים לגנוב לכם את הנכס – קבלו התראה ב-SMS. אימות תצהיר מרחוק. הפקדת צוואה באופן מקוון. הפחתת שיעור מס הרכישה לבעלי יותר מדירת מגורים אחת. דחיית מועד מכירת דירה ישנה לעניין החבות במס שבח/רכישה. כניסה לתוקף של התקנות המסדירות רישום מגרש תלת מימדי. צו הריסה?

מאת: אברהם פכטראקטואליה02/09/2081 צפיות
חוצפה של מתראיין וחוצפה של בעל העיתון שעומד לדין, לתת אכסניה לראיון כזה. המפכ"ל הכושל אלשייך – שבתקופתו הועמדו לדין נתניהו ובעל העיתון ידיעות, בחלק קטן מהעבירות שביצע לכאורה, לא יכול להתראיין בעיתון שבעליו הואשם ועומד לדין. מאחר ועיתון ידיעות – תוקף את נתניהו באופן עקבי וקבוע, לתת במה למפכ"ל בתנאים אלה, מגיע לרף של שערורייה.

מאת: אברהם פכטראקטואליה26/08/2083 צפיות
כולם מדברים נגד ביבי – אף אחד לא מדבר נגד גנץ וכחול לבן. מי שיכול למנוע בחירות – זה גנץ, מי שיכול להוביל לבחירות, זה ביבי. גוש ימין עם 59 מנדטים מול כחול לבן של 16 – דרשו ממשלה פריטתית – קיבלו ללא שום פרופורציה למנדטים 16 שרים ולמרות זאת, מתעקשים להכריח 59 מנדטים לפעול ולשלוט. אם הסיסמה של גנץ – "ישראל לפני הכל", בבקשה תוכיח זאת, תתפשר, תתגמש ותשים את האגו השבור של 8 מנדטים לפי הסקרים בצד, אחרת תיעלם מהמפה הפוליטית וראש ממשלה עם שלושה כתבי אישום, ימשיך לקבל קרדיט מהעם.

מאת: אברהם פכטראקטואליה15/08/20108 צפיות
האם הכלל הידוע "הסכמים צריכים לקיים", הוא עקרוני או ניתן לעקוף או להתעלם. בפוליטיקה – הכלל הוא שאין כללים ברורים ואין קווים ישרים. האם נתניהו צודק, כשהוא לא רוצה לקיים את ההסכם? הטוענים נגדו כמובן נאחזים בעקרון הבטחת – תקיים. הטוענים בעדו – טוענים השתנו הזמנים, העובדות ומה שהיה נכון לשעתו, לא נכון לעת הזאת.

מאת: אברהם פכטראקטואליה15/08/20104 צפיות
נשמת אפה – שמירה על שלטון החוק ולא שלטון הרחוב. כדאי, שראש הממשלה החליפי – (שהיא המצאה ישראלית מקורית), יתעדכן בנושא לפני שיוצא בהצהרות. הפגנות, מחאות – הן חלק מהכלים הדמוקרטיים, אחד מני רבים שבארגז הכלים של הציבור. אם מחפשים נשמה – היא נמצאת בפתק הבוחר והוא שקובע מי יבחר, איך וכמה. יום הבוחר - הוא היום הקובע בדמוקרטיה, כדאי שהציבור והמנהיגות הפוליטית יבינו ויפנימו.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica