חפש מאמרים:
שלום אורח
24.09.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

הטיפול במצבר

מאת: טל בן דודרכב21/08/2013675 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

אורך זמן שימושו של מצבר ברכב תלוי בטיפול הניתן לו. מצברים לרכב שלא נטענים באופן מלא,הנתונים תכופות לפריקת הזרם ואינם נטענים די הצורך, מתבלים מהר ואורך חייהם מקצר משמעותית, בגלל שהחומר ממנו עשויות הלוחות נתון לפירוק מהירה. משום כך חובה להקפיד תמיד על מצב טעינה תקין של המצבר.

החומצה הגפריתנית במצבר צריכה להיות זכה נקייה, אם החומצה מכילה תוספות שונות (כלור, חומצה־חנקנית וכו׳), מתאכלים לוחות המצבר מהר. לפיכך צריך להשתמש אך ורק בחומצה גפריתנית זכה מבחינה כימית לשם התקנת תמיסת החומצה במצבר. מכל מקום חייבים למלא בדייקנות את הוראות היצרן בדבר הטיפול במצבר וכל מצבר עם טיפול ייחודי לו.

עם רכישת מצבר במוסך לרכב או מצבר פריקה עמוקה חדש יש לבדוק אחת לחודש את רמת התמיסה במצבר במיוחד בקיץ כשחם, וגם את מידת המתח.

טיפול במצבר כשאינו בפעולה. מצברים לרכב העומדים ללא פעולה יש לטעון כל 4 – 6 שבועות, בעזרת האלטרנאטור של כלי הרכב או ממקור זרם אחר. לפני הטעינה רצוי לפרוק קצת את המצבר מן הזרם, על־ידי חיבר בין המצבר לבין צרכן חשמל ברכב.

אם יש חלקי מתכת במצבר, צריך לשמור עליהם מפני השפעת החומצה הניתזת מתוכו ומפני התהוות קורוזיה עליהם, אפשר וצריך למרוח ווזלין או במשחת סיכה טובה את כבלים ואת חלקי החיבור של המצבר. המצבר מלוכלך בחלקו החיצוני ויש קורוזיה צריך לנקות, ויש להקפיד שחומר הניקוי לא יחדור לתוך המצבר.

צריך למנוע מגע של דלק עם בית המצבר וחלקיו, כי הדלק ממיס את החומר שממנו הם עשויים.

חומצה גפריתנית צורבת מאד כשהיא באה במגע עם העור, וגם מאכלת חלקי אריג, ריפוד, עץ ומתכת. אם ניתזו טיפות של חומצה, אפשר לסלקן, או ביתר דיוק, לסתור אותן בעזרת אמוניה או תמיסת סודה.

בשעת השימוש בחומצה גפריתנית יש לנהוג בזהירות, להשתמש בכפפות ומשקפי מגן לעיניים!

אסור להתקרב עם אש למצבר בגלל סכנת התפוצצות.

צבע התמיסה בתוך מצברים לרכב עשוי לשמש אינדיקציה לגבי מצבם:

אם צבע התמיסה חום, סימן שהמצבר טעון יותר מדי, מצב שבו טיפות שלדו־תחמוצת העופרת נזלו מתוך הלוחות. תופעה זו מזיקה במיוחד ללוחות החיוביים במצבר.

אם צבע התמיסה סגול, זה בסדר, כי הוא בא מחומר הלוחות השליליים, המכיל עקבות של חומר הנקרא: מנגן.

אם פני התמיסה נראים אפורים־עכורים, זה אומר שיש משקעים בקרקעית המצבר, וקיים מזמן קצר

-->

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

ש.ע. שרותי אינסטלציה שירות אינסטלטור 24 שעות

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת טל בן דוד

מאת: טל בן דודבניין ואחזקה - כללי17/04/18552 צפיות
כאשר נתקלים בהצפה בבית, אם יש ברז דולף או כאשר ישנה ירידה בלחץ המים, אין יותר מדי זמן לבזבז. חייבים להזמין איש מקצוע – ומהר. החיפוש אחר שירותי אינסטלציה בראשון לציון צריך להביא בחשבון שזקוקים לתיקון מהיר אבל יחד עם זאת גם ברמה גבוהה

מאת: טל בן דודטיולים בארץ16/04/18698 צפיות
למצוא מקום שאפשר לשכור אופניים לקבוצות, ולרכוב על רקע נופים קדומים, מוריקים, בשילוב שחיה בבריכה טבעית אינו עניין של מה בכך. אם תוסיפו ארוחה ומדריך מעולה שייתן הסבר ככה על הדרך, זו אחת החוויות החזקות שלכם בקיץ הקרוב.

מאת: טל בן דודגינון10/11/14640 צפיות
כמו שלא תצא מהבית לכמה שעות בלי לנעול את הדלת, תמיד תנעל את הבית, תאחסן כלי עבודה במחסן ותכסה ריהוט גן בחורף - חשבת מה לגבי הבריכה? בנית בריכת שחייה פרטית והיא אחת ההשקעות היותר יקרות שלך בבית

מאת: טל בן דודעיצוב גינות01/08/13583 צפיות
כמה עצות בסיסיות לאלו מבינינו העומדים לפני רכישת פרגולת עץ, או החלפה וחידוש פרגולה קיימת. לפני שכתבתי מאמר זה התייעצתי עם אדריכל

מאת: טל בן דודגני ילדים31/01/121008 צפיות
כל אחד יכול לשחק לבד עם סביבון. כל אחד יכול גם לעשות לעצמו סביבון רק עם עיגול של קרטון ולתקוע עפרון קצר במרכז הקרטון, הסביבון יסתובב יפה להפליא. חתוך קרטון כשאתה הופך כוס כשפיה כלפי מטה על גבי פיסת קרטון, העבר את העיפרון מסביב לשפת הכוס.

מאמרים נוספים בנושא רכב

מאת: רונית אלפסירכב20/11/191053 צפיות
כב יד ראשונה הוא חלומם של הרבה אנשים אבל לא כולם יכולים להרשות לעצמם כלכלית. רכישת רכב יד שניה נותנת יותר אפשרויות רכב מליסינג או רכב חברה לשעבר. מה עדיף ומהן ההוצאות על רכב יד שניה

מאת: שלום כהןרכב29/09/191327 צפיות
על מנת לדעת כיצד לבחור מוסך לתיקון רכבי סיטרואן בתל אביב, מומלץ לקרוא את השורות שלפניכם. כאן, אנו ננחה אתכם בדיוק כיצד לבחור את המוסך, כך שגם הנסיעות אליו ישתלמו לכם כלכלית וגם תקבלו שירותים באופן יעיל ומקצועי.

מאת: נטלי הרוש רכב30/06/191590 צפיות
קונים רכבים לפירוק מציעים לכם שירות קניית רכבים לפירוק ולברזל. הרכבי הנמכרים הינם מגוונים מכל סוג, דגם, מצב וכ'. בהנחה שרכבכם הוא לאחר תאונה, תקלות חוזרות ונשנות שאינן ברות תיקון, הפתרון המעולה של קניית רכבים לפירוק יכולה לתת מענה מצוין עבורכם.

מאת: נטלי הרוש רכב31/05/191773 צפיות
קונים רכבים לפירוק מציעים רכישת רכבים על מגוון סוגיהם ובמצבים שונים. אין משנה דגם הרכב, שנת הרכב וכ', האם הרכב תקין או שהוא במצב המוגדר כ"טוטלוס". בכל מקרה, יהיה ניתן למכור את הרכב לקונה רכבים לפירוק.

מאת: Daniel.Bרכב22/04/191874 צפיות
ניווט כלי רכב באזורים לא מוכרים מתאפשר כיום הודות למכשירי GPS לרכב, שבעזרתם מגיעים לנקודות יעד מסומנות באמצעות מערכת מתוחכמת שכוללת מכשיר המותקן ברכב ומכוון באמצעות אותות לוויין. על צג המכשיר מוצגת מפה אינטראקטיבית עם פרטים שמסייעים לנהג לקבל מידע נוסף, כגון מיקום משך זמן משוער של הנסיעה או אתרים חשובים בקרבת מקום.

מאת: נטלי הרוש רכב31/03/191891 צפיות
אם ברשותכם רכב ללא טסט על שמכם ואין בו כל שימוש בהווה או שימוש ייעודי בעתיד, דעו, זה מתכון לבעיות. מעבר לכך שבזמן הזה הרכב מעלה אבק בחנייה, הוא עשוי להיות מחויב באגרות וקנסות. אז למה שלא תמכרו את הרכב לקונה רכבים לפירוק ותמנעו מהעלויות הללו? נסביר.

מאת: SEONET קידום אתריםרכב31/03/191867 צפיות
בין אם אתה בוחר רכב חדש או רכב יד שנייה, משתנה נוסף שיש לקחת בחשבון הוא סוג הרכב, טויטה או רנו, הונדה או יונדאי, מאזדה או סוזוקי? סוג הרכב בא לידי ביטוי גם במחיר, רכב טויטה ורכב רנו מאותו שנתון יהיו מחירים שונים ולעיתים הפרש גדול בין המחירים. מעבר למחיר אנשים רבים בעת בחירת רכב חושבים על אמינות של הרכב לאורך השנים, האם הרכב יהיה חזק ויחסוך לנו ביקורים במוסך וגם חשיבה על יום שבו נרצה למכור את הרכב, האם בחרנו ברכב שנמכר בקלות או שנתקשה למכור אותו.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica