חפש מאמרים:
שלום אורח
24.01.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

על מערכות יחסים מתוך "קורס בניסים"

"כשאתה פוגש מישהו, זכור שזהו מפגש קדוש.
כפי שתראה אותו כך תראה את עצמך.
כפי שתתייחס אליו כך תתייחס לעצמתך
כפי שתחשוב עליו כך תחשוב על עצמך.
את הדבר הזה אל תשכח לעולם, כי בו תמצא את עצמך או תאבד את עצמך".

(קורס בניסים פרק 8III)

פסקה זו פשוטה ככל שתיראה צופנת רבות.
יחסנו אל הזולת הוא יחסנו אל עצמנו. אם בנדיבות הלב, אם היושר, בהגינות ובאמון ננהג באח, כך נוהגים אנו בעצמנו. אם בכעס ובאשמה, מחשבות אלו מושלכות מהרעיונות שיש לנו כלפי עצמנו, גם אם אנו מודעים להן.
בכל פעם שאנחנו מאשימים חבר, שופטים אדם אחר, מראש שפטנו והאשמנו את עצמנו.

יש בנו החלק הקרוי 'אגו', החושב שאנחנו הצודקים והאחרים טועים. האגו שלנו מאמין שאם נאשים את האחר ונהיה צודקים ניפטר מן האשמה אותה אנו חשים. גם אם אנחנו לא מודעים לה. אך האגו שלנו אינו מייצג את הצד האמיתי והשפוי בהוויה שלנו. הוא לעולם לא ייקח אחריות. הוא אוהב תככים, מצדיק מלחמות ומרגיש סיפוק כשהאחר נכשל . האגו לא מבקש לעולם את האמת. בכל מצב הוא ישלח אותנו להסתכל החוצה. מצד אחד, הוא מחפש אלילים להאמין בהם. מצד שני יערוב כדי להפילם. בה בשעה שאנחנו מחפשים ישועה מבחוץ, אנחנו אומרים לעצמנו בסתר: 'אין בי דבר אשר יכול להושיע אותי'. כאשר אנו מלגלגים על חוסר הערך של האחר, אנו אומרים בהיחבא: 'אין בי דבר בעל ערך'.

הדרך בה אנו רואים את העולם הנמצא מחוצה לנו, הוא התפישה העצמית שלנו עלינו. בכל פעם שמישהו מכעיס אותנו מחשבות כעס שלנו על עצמנו עולות. נדמה כי האדם השני נהג בנו שלא בכבוד והכעס מוצדק. מחשבות לעולם אינן עוזבות את מקורן. מחשבה או הרגשה שנתתי הייתה שם קודם, ביחס שלי אל עצמי.

כאלו הם חוקי הרוח. עליונות שאנו רואים באחר מסמלת באופן תת הכרתי את החולשה שלנו. מחשבות שפלות שאנו חושבים על אחרים מספרות לנו מהן המחשבות הנסתרות שלנו על עצמנו. את הערך שלנו נוכל למצוא דרך הערך שניתן לזולת. במקום בו נראה אותנו שווים. במקום שאין בו ניגודים. במקום בו יש שלום.

ממחשבות המקטינות את הרוח אנו רוצים להיחלץ. דרך טובה להיחלצות היא ההיזכרות שכל מפגש עם כל אדם הוא מפגש קדוש. אם נגיש לו אהבה, אהבה תהיה מנת חלקנו. אם סובלנות ואי-פגיעות נחשוב את האחר, נלמד דרכו לנהוג בעצמנו בסובלנות, נלמד לוותר על פגיעות, נלמד להעריך את הכוח המצוי בנו. כוח שמקורו במהות. כוח שמקורו באלוהים.

מסע זוגי הוא מסע של למידה עצמית וגדילה. כל אחד מאיתנו אחראי על חייו ותיקונם. תיקונים אלו מתקנים דרך ההתבוננות באחר ודרכו בהתבוננות בי. הלמידה היא זיהוי תפישה שמקורה באגו וויתור עליה. בכל פעם נבחר מחדש. נכיר באור, ביופי, בניצוץ האלוהי ובקדושה של כל אדם. דרך הזיהוי הזה נכיר בקדושה המצויה בכל. מערכת יחסים זוגית היא מסע. מסע אל העצמי. מסע אל האלוהי. מסע של גדילה ויופי שאין כמותו. מתוך הסכמה להביא אל מערכת היחסים את הערכים הנעלים ביותר, תגיע ההכרה שהאדם השני הוא שותפי המושלם למסע הביתה. הוא צועד יחד איתי, לצידי, וביחד אנחנו מבקשים להגיע אל המופלא והקדוש.

אפרת שר-שלום
ראשת קהילת 'קורס בניסים'

ב-28 באוקטובר יחל קורס בניסים בהנחיית אפרת שר-שלום
ערבי מבוא: 16 בספטמבר וב-14 באוקטובר
לפרטים מלאים: קורס בניסים

 

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת אפרת שר-שלום

מאת: אפרת שר-שלוםרוחניות - כללי28/08/14711 צפיות
מחלה היא החלטה. היא אינה דבר שקורה לך, לגמרי בלי שרצית בו. הריפוי יגיע כשהאמת תתפוס את מקום המלחמה. אפרת שר שלום על תפילות שנענות "מחלה היא החלטה. היא אינה דבר שקורה לך, לגמרי בלי שרצית בו, שמחליש אותך וגורם לך סבל. הריפוי יבזיק בשכלך הפתוח ברגע שהשלווה והאמת יקומו לתפוס את מקום המלחמה ודמיונות השווא". (קורס בניסים, שיעור 136)

מאת: אפרת שר-שלוםרוחניות - כללי14/03/131118 צפיות
קורס בניסים" כמו כל דרך רוחנית מוביל אותנו להתעוררות. לחוויה אוניברסאלית של אחווה. של איחוד עם הבריאה. של הארה. "קורס בניסים" הוא עוד דרך. אחת מני רבות. הוא מתאים למי שאוהבים את השפה בה הוא נכתב. ייחודיותו היא בכך שהוא מפרש לנו את המציאות באופן שונה ממה שאנחנו מכירים. "קורס בניסים" אומר לנו שלאלוהים מגיעים יחדיו. אי אפשר לחוות אחווה לבד

מאת: אפרת שר-שלוםרוחניות - כללי23/09/12805 צפיות
"קורס בניסים" הוא קורס רוחני ומעשי. הקורס נוגע בנפש האדם, ביצירת הנפש ומציאות חיינו, בידיעה וחוויה עמוקה של מהותינו הרוחנית. הקורס מתאים לכל אדם המבקש שינוי בכל תחום, ומאפשר צמיחה, ריפוי ואהבה. זוהי הזדמנות ייחודית ללמוד את הקורס בהנחיית אפרת שר-שלום, מורה רוחנית ומנחה נפלאה שלימדה אלפי תלמידים והכשירה עשרות מורים לקורס במהלך יותר מ20 שנה.

מאמרים נוספים בנושא רוחניות - כללי

מאת: בתיה כץרוחניות - כללי12/11/19356 צפיות
בעת שהספינה היקרה בעולם טבעה בים, לא היה בכוחו של שום כסף שבעולם להציל חיי אדם. עשירים לא קבלו יחס מועדף. עשירים ועניים פלסו דרכם יחד, ונדחפו יחד לסירות ההצלה ללא הבחנה.

מאת: בתיה כץרוחניות - כללי29/04/1975607 צפיות
כתיבת ספר תורה הינה מצווה נעלה וחשובה עד מאד, מצווה זו הינה מצוות עשה מהתורה, האחרונה במניין תרי''ג המצוות. מי שזוכה לקיים את המצווה הזו, מעלה עליו הכתוב כאילו קיבל את התורה בהר סיני.

מאת: עופר שלורוחניות - כללי02/10/181363 צפיות
ספרי חומש

מאת: רוני הכהןרוחניות - כללי01/07/18683 צפיות
כולם מחפשים אחר הכוונה, והדת היא כבר לא הכלי היחיד אשר זמין על מנת להגיע אל איזון הנפש מלבד רפואה.

מאת: SEOMANרוחניות - כללי22/01/18643 צפיות
אם תמיד רציתם לדעת איך לאזן את הגוף בקלות ולהתחיל להכניס יותר שפע אל חייכם, הרי כי עכשיו גם אתם תוכלו לעשות זאת בעצמכם. כל שעליכם לעשות זה לאמץ לכם את אחת מהשיטות עתיקות היומין אשר הגיעו אלינו היישר מן המזרח. על מנת שאנרגיית הצ'י תוכלו לזרום בחייכם, תוכלו להתחיל ולהתאמן בטאי צ'י, צ'י קונג, סו ג'וק ,מדיטציות, רייקי, הילינג, יוגה ושיטות נוספות. היום נדבר על הדרכים האפקטיביות ביותר לריפוי הגוף והנפש אשר יתחילו לגרום לכם להרגיש שינוי משמעותי בחייכם ולאורך זמן.

מאת: דוד דרומררוחניות - כללי14/08/161218 צפיות
הכותל המערבי (בקיצור: הכותל) הוא אחד מארבעת קירות התמך המקיפים את הר הבית זה כאלפיים שנה, משלהי תקופת בית שני ועד ימינו. במסורת היהודית מיוחסת לכותל המערבי קדושה יתרה,

איך לקבל אנרגיה למכור, איך למכור עם חשק, איך להרגיש טוב למכור, למה עבודה במכירות שוחקת, איך לאהוב למכור, איך ליהנות לעבוד במכירות, תמיכה נפשית, מאמן אישי מומלץ: וכאן תתבאר עוד נקודת מבט, לאיך וכיצד איש המכירות אמור לקבל אנרגיה למכור את המוצר שלו ללקוחות. והדרך לכך היא, על ידי זה שאיש המכירות ישאל את עצמו, האם הייתי מוכר את המוצר הזה לאנשים, גם אם לא היית מרוויח מכך כסף?! ז"א שעל איש המכירות לדמיין לעצמו מצב, שבו הוא כאיש מכירות לא צריך כסף, משום שיש לו מספיק כסף, אבל מצד שני ...

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica