חפש מאמרים:
שלום אורח
21.01.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

העלאת ביטחון עצמי באמצעות תרפיה בקול

כל אדם נולד עם מידת מה של ביטחון עצמי. התהליכים והאירועים שהוא עובר בחייו משפיעים לטובה או לרעה על רמת הביטחון העצמי שלו. לעיתים הביטחון העצמי עולה ולעיתים הוא יורד. כאשר אדם מתמודד עם חוסר ביטחון עצמי, הדבר פוגע בו ובתפקודיו. אי לכך, אנשים בעלי ביטחון עצמי נמוך מחפשים לא אחת דרכים המאפשרות העלאת ביטחון עצמי והעצמה אישית. ברגע שהביטחון העצמי עולה, עולות גם ההצלחות, החוויות החיוביות והתעוזה לעשות דברים שלפני כן נותרו מחוץ לתחום.

מה קורה לביטחון העצמי שלנו?

הביטחון העצמי של האדם נבנה מרגע לידתו והוא תלוי במהלך חייו של האדם. ביטחון עצמי נמוך נובע פעמים רבות מיחס מזלזל באדם וביכולותיו עוד בימי ילדותו. חוסר ביטחון עצמי יכול לנבוע גם מטראומה שעבר האדם או מרצף אירועים וכישלונות אותם הוא חווה. מצב של חוסר ביטחון הוא מצב של ירידה, של אנרגיה שלילית ושל תחושת כישלון והפסד. חשוב לטפל במצבים של ביטחון עצמי נמוך באופן כללי או של חוסר ביטחון עצמי בתחומים ספציפיים, על ידי העלאת ביטחון עצמי.

כיצד מתבטא חוסר ביטחון עצמי?

חוסר ביטחון עצמי מתבטא בעיקר בהתנהגותו של האדם. שפת גוף שלילית ומסוגרת, חשיבה שלילית והתגוננות מתמדת הם חלק מצורות הביטוי של חוסר ביטחון עצמי. אבל חוסר ביטחון עצמי יכול להתבטא גם באמצעות הקול שלנו. במקרים של חוסר ביטחון עצמי ייתכנו מצבים בהם הקול נחלש מאד או דווקא מתחזק מאד. יכולות לצוץ בעיות של צרידות או גמגום אשר יכולות להצביע על ביטחון עצמי נמוך. ישנן דרכים לטפל במצבים אלה באמצעות תרפיה בקול. כאשר ישנה בעיה של גמגום למשל, טיפול בגמגום ישאף ראשית לטפל בבעיית חוסר הביטחון באמצעות העלאת ביטחון עצמי. פעמים רבות ברגע שמטפלים בשורש הבעיה היא נפתרת, ולכן במקרה זה, אם התסמין הוא גמגום והבעיה היא חוסר ביטחון, העלאת ביטחון עצמי פותרת לרוב את בעיית הגמגום.

העלאת ביטחון עצמי – כיצד?

קיימים מגוון טיפולים אשר נועדו לשפר את בעיית הביטחון העצמי ומתמקדים בדרכים שונות של העלאת ביטחון עצמי. תרפיה בקול מתמקדת בטיפול הוליסטי וטבעי הנוגע בשורש הבעיה ופותר אותה בדרכים של קבלה ושחרור. התיאוריה של תרפיה בקול גורסת כי אחד הכלים המשמעותיים ביותר המאפשרים העלאת ביטחון עצמי הוא הקול. בעזרת הקול אנו מבטאים מחשבות, תחושות ורגשות, והוא מהווה את המנגינה הפנימית של הנשמה שלנו. לכן, באמצעות שימוש בקול נוכל להעלות גם את הביטחון העצמי שלנו.

העלאת ביטחון עצמי מתבצעת, ראשית כל, באמצעות קבלה עצמית והכרה בחסרונות שלנו כבני אדם. לכל אדם יש נקודות חוזקה ונקודות חולשה אשר עליו להכיר ולקבל. ברגע שאדם מקבל את עצמו כמכלול הוא יכול לאהוב את עצמו באמת ולתת דרור לפחדים ומבוכות השרויים בו. שלב שני בטיפול לצורת העלאת ביטחון עצמי נעשה באמצעות למידת טכניקות של הרפיה ושחרור על ידי תרגול תנועות, נשימות והפקות קוליות. דיבור, שירה, הפקת צלילים שונים וכן מציאת מגוון הקולות באיברי הגוף השונים שלנו, בשילוב עם תנועה ונשימה נכונה, מהווים דרך בטוחה ובריאה של העלאת ביטחון עצמי.

ביטחון עצמי גבוה בענווה

העלאת ביטחון עצמי הינה חשובה, וביטחון עצמי גבוה מהווה כרטיס להצלחה, להנאה ולשלמות עצמית פנימית. פעמים רבות אנשים טועים לחשוב כי ביטחון עצמי גבוה מקביל, או מוביל ליהירות. חשוב להבין כי ביטחון עצמי איננו נוגד את הצניעות והענווה. כשמדברים על ביטחון עצמי גבוה הכוונה למקום בו האדם מרגיש שלם ובטוח בעצמו ובדרכיו והוא פועל למען השגת מטרותיו ויעדיו. הוא יכול לעשות זאת מתוך צניעות וללא קשר למידת הביטחון העצמי שלו.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

"הקול המרפא" צמח ממסע אישי לריפוי חסימות קולית ורגשית והפך לדרך ריפוי בקול להעצמה. טיפולי הקול המרפא בהנחיית ד"ר אירית אלון כוללים בין היתר: תרפיה בקול, טיפול בגמגום, העלאת ביטחון עצמי, טיפול בלחץ וחרדה, פחד קהל ועוד

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת ד"ר אירית אלון

מאמרים נוספים בנושא אימון לאיכות חיים

מאת: דרור אטריאימון לאיכות חיים23/01/192418 צפיות
הבנק מסרב למשכנתא? הלכתם לבנקים ולא מצליחים לקבל משכנתא? אני האיש שלכם! צריכים מומחה שייכנס לתוך הנעליים שלכם וישיג עבורכם משכנתא? שמי מרטין בוקסדורף ובעשר השנים האחרונות- אני משיג משכנתאות בנקאיות עבור אנשים שלא מצליחים לקבל משכנתא בכוחות עצמם.

מאת: דרור אטריאימון לאיכות חיים16/02/172850 צפיות
אחת הקושיות הגדולות בתורה ובדת היהודית היא שצריך להודות לשם, על כל דבר שקורה לך בין אם זה טוב או רע. כלומר הכול מגיע לאדם מהקדוש ברוך הוא וצריך להודות על זה בכל מקרה. אז המצב הזה הוא משהו שצריך להוסיף עליו שאם יש דברים מטופשים שאתה הכנסת את עצמך אליהם, אז אף אחד לא אשם לך אלא רק אתה אשם ואף אחד לא גרם לך.

מאת: shmolikאימון לאיכות חיים27/04/161964 צפיות
המאמר ילמד כיצד לנצל את הזמן לטובה ולשפר את ההישגים בצורה הטובה ביותר בהתחשב בזמן.

מאת: shmolikאימון לאיכות חיים27/04/161920 צפיות
המאמר ילמד כיצד לנצל את הזמן לטובה ולשפר את ההישגים בצורה הטובה ביותר בהתחשב בזמן.

מאת: ברסלב מאיראימון לאיכות חיים16/02/162872 צפיות
אמרו חכמינו (שם) כל שהקב"ה חפץ בו, מדכאו ביסורין ! נשמע הזוי ? אם אוהבים אותי למה מכאיבים ומייסרים אותי ? פה צריך אמונה שכל זה להמתיק מעלי דינים ולהבין שזה כדי שאני יחפש דרכים חדשות ויפשפש במעשי וכדי שאני ישתנה לטובה, וכדי שאני יבוא נקי מעוון לחיי עולם הבא - הרי שילמתי עליהם כפרת עוונות בייסורים שסבלתי פה בעולם הזה תמשיכו לקרוא תראו מאמרי חז"ל נפלאים ומחזקים לקבל את הייסורים באהבה לחחים טובים ומאושרים).

קשה להצליח, קל להצליח, להצליח להיכשל, מה רע בלהצליח, להצליח בקושי, מה טוב בלא להצליח, מאמן אישי, קואצינג מומלץ: עכשיו אני רוצה לשאול את השאלה הבאה מה רע יכול לצאת לבן אדם מזה שהוא מצליח במשהו אז אני או מציג איזו מטרה, אז אני מניח שהתשובה הקלאסית תהיה שאם זה עושה לו טוב אז הוא תלוי בזה נכון? ש: יש גם את זה. אליעד: יפה אז איזה עוד היבט נגיד יש? ש: שהוא איבד את העניין. אליעד: איבד את העניין ואיזה עוד היבט יש? אז אני רוצה לתת היבט ספציפי אוקי, כשבן אדם מצליח במשהו או נגיד שיש משהו ...

איך למכור ללקוחות, דימויים של הלקוח, באיזה מילים למכור, איך לשכנע לקוחות, שיקוף של הלקוח, טעויות של אנשי מכירות, ייעוץ אישי, קואצ'ר מומלץ: שלום לכולם הפעם אני רוצה לדבר על עוד היבט בנושא של מכירות ללקוחות ושכנוע אנשים וההיבט הוא שימוש במילים של הלקוח, בתהליך המכירה כאשר באים למכור ללקוח את המוצר את השירות את מה שלא רוצים בעצם להשתמש במילים של הלקוח ואני אסביר גם למה זה טוב וגם למה זה לא טוב ומתי לא להשתמש דווקא במילים של הלקוח. אז קודם כל בגדול צריך לזכור שתהליך של מכירה בעצם ...

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica