חפש מאמרים:
שלום אורח
21.02.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

בדיקת נאותות

מאת: yanaiamirראיית חשבון13/11/2013487 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

בדיקת נאותות (Due diligence) – תהליך בדיקת מצבה הכספי והלא כספי של חברה טרם רכישתה. משקיעים אשר מעוניינים להשקיע בחברה או חברה אשר מעוניינת להנפיק את מניותיה לציבור נדרשת לכלול במסגרת התשקיף דוח בדיקת נאותות לפיו נבחנים פרמטרים רבים בחרה אשר עשויים לשפוך אור על פעילותה של החברה, שוויה הכלכלי, סיכונים עסקיים ועוד. מידע אשר רלוונטי טרם השקעה בחברה. כיום בדיקת נאותות הינה הליך מקובל המבוצע עלידי רואה חשבון טרם ביצוע הליכי רכישות ומיזוגים.

בדיקת נאותות נועדה לסייע למשקיע באופן קבלת ההחלטות, באמצעות זיהוי מגמות אשר עשויות להשליך על מגמות עתידיות בחברה, זיהוי הזדמנויות עתידיות בחברה וניצולם, בחינת הסיכונים בחברה, בחינת נקודות החולשה בחברה, בדיקת כדאיות העסקה, סקירת השוק לרבות המתחרים בענף והיתרונות החברה על פניהם. כיום אנו עדים למקרים בהם החברה המוכרת פונה לקבלת שירותי בדיקת נאותות היות והיא מעוניינת להציג בפני הרוכשים בדיקת נאותות מוכנה מטעמה, לצורך קידום ושיפור תהליך מכירת החברה או מיזוגה עם חברה אחרת. כמו כן, חברות רבות עשויות לפנות מיוזמתם לרואה חשבון לביצוע בדיקות נאותות בכדי להבליט את חוסנם הכלכלי והמשפטי ויכולות החברה העתידיות, ובכך להגדיל את שוויה הכלכלי של החברה ולהשיג משקיעים טובים יותר

אז מה כוללת בדיקת נאותות? בדיקת נאותות הינו תהליך בו נאסף מידע רב אודות החברה, המידע הינו ממקורות חיצוניים וממקורות פנימיים לחברה הנבדקת, כמו כן, מתבצעת ניתוח דוחותיה הכספיים של החברה, זיהוי הזדמנויות בחברה וניתוח כדאיות העסקה בהתאם למגמות עתידיות בחברה ובשוק בכלל. ניתוח דוחותיה הכספיים של החברה מתבצע באמצעות סקירת הדוחות הכספיים בחינת כלל האירועים המשמעותיים בחייה של החברה וניתוח באמצעות כלים אריתמטיים אשר עשויים לשפוך אור על מצבה הכלכלי של החברה

ביצוע בדיקת נאותות טרם רכישה או מיזוג מומלצת מאוד היות והיא עשויה להקטין באופן משמעותי את סיכון בעת רכישת חברה. לא מעט בפעמים בעיון בתשקיף אנו עשויים לגלות פרטים מעניינים אודות החברה אשר עשויים להשפיע על החלטתנו, טרם קבלת ההחלטה. בבדיקת נאותות נבדקים כל הפרמטרים החשבונאיים והמשפטיים בחברה כדרך לבחינת הזדמנויות וסיכונים בחברה ובחינת אמינות הנתונים. כמו כן, נבחנת אפשרות לבדיקת נכסים מניבים בחברה והשבחת שווים, סינרגיה עתידית עם החברה הרוכשת או המתמזגת, בחינת קיום ושווי נכסים בלתי מוחשיים, שווי מותג החברה , שווי המוניטין בחברה, חוזים עתידים, התחייבויות החברה, התחייבויות עתידיות אשר החברה עשויה להיות להתחייב בהם, התחייבויות חוץ מאזניות, ועוד

להלן רשימת מספר פרמטרים עיקריים אשר נבחנים בעת בדיקת נאותות:

א. סיקרה וניתוח דוחות פיננסים של החברה לרבות דוחותיה הכספיים

ב. ניתוח חוזקה הכלכלית של החברה ובחינת עמידותה בזעזועים בשוק

ג. בחינת המשך פעילותה של החברה וכושר רווחיותה בשנים הבאות.

ד. בחינת נכסיה והתחייבויותיה של החברה לרבות נכסים והתחייבויות חוץ מאזניים ובחינת הסוואת נכסים והתחייבויות והשוואתם לרשום בדוחות הכספיים של החברה.

ה. ניתוח דוח רוח והפסד בחברה, וניתוח הכנסות והוצאות החברה והשוואתם לרישום בדוחות הכספיים של החברה

ו. ניתוח היבטים משפטיים בחברה לרבות חוקים החלים על החברה תביעות משפטיות וכדומה

ז. בדיקת חשיפות בחברה , סיכונים פיננסים עתידים, סיכונים תפעוליים, הזדמנויות עתידיות ועוד

ח. בדיקת אופן הניהול בחברה

ט. בדיקת אופן מערך השיווק של החברה

י. בדיקת חשיפות וסיכונים מול רשויות המס.

אין ספק שבדיקת נאותות הינה שלב מאוד משמעותי טרם רכישת מניותיה של חברה או מיזוג בין חברות לצורך קבלת החלטות מיטביות ומזעור הסיכונים בעת קבלת החלטה על ידי קבלת החלטה מושכלת יותר תוך הבנה מעמיקה של החברה הנרכשת. מטרתה של בדיקת הנאותות הינה לסייע לך כמשקיע לקבל החלטות באופן מיטבי יותר לאחר ניתוח מכלול נתוני החברה הנבדקת על בסיס עובדות ונתונים מהימנים לקבלת החלטה.

הוראות החוק כוללות תנאים נוספים, יתכן והמידע הנ"ל מציג נתונים שאינם עדכניים ואינם נכונים, אין להסתמך על מאמר זה ללא קבלת אישור ממשרדינו. פנה למשרד רואה חשבון לצורך קבלת מענה מקצועי.

 תגיות המאמר: בדיקת נאותות


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

המאמר לעיל אינו מהווה חוות דעת משפטית, המלצה או ייעוץ מקצועי. כמו כן, יתכן והמאמר אינו עדכני או מדויק ואין להסתמך על האמור לעיל מבלי להיוועץ טרם עם כותב המאמר.

ינאי אמיר רואה חשבון

הנהלת חשבונות

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת yanaiamir

מאת: yanaiamirמיסוי בינלאומי01/07/143380 צפיות
יש לכם הכנסות ממקורות זרים? אתם לא מדווחים על כלל הכנסותיכם מכל העולם לרשויות המס בישראל? אם כן רצוי שתדעו כי אי דווח משמעו עבירה פלילית אשר יכול להסב לכם אי נעימות מול רשויות המדינה ותשלום קנסות רבים. מומךץ לפנות בהקדם לייעוץ עם רואה חשבון בדבר גילוי מרצון והתחלת התהליך מול רשויות המס.

מאת: yanaiamirראיית חשבון02/06/144026 צפיות
הנהלת חשבונות היא תחום העוסק ברישום שיטתי של פעילות העסק לשפה חשבונאית מקובלת בהתאם לכללי חשבונאות מקובלים המפורסמים, בהתאם לכללים אלו נדרשת הישות לדווח את דוחותיה דוחותיה הכספיים עשויים לכלול דוח רווח והפסד או מספר דוחות כגון: מאזן, דוח רווח והפסד, דוח על השינויים בהון דוח על תזרימי המזומנים.

מאת: yanaiamirראיית חשבון02/06/143745 צפיות
משרדי רואה חשבון רבים מקנים ללקוחותיהם מגוון רחב של שירותים החל משירותי הנהלת חשבונות וכלה בשירותי ביקורת וחוות דעת מקצועיות . נשאלת השאלה האם כאשר משרד רואה החשבון המבצע ביקורת במבוקר ובמקביל נותן שירותי הנהלת חשבונות מפר את כללי האי תלות או שלא?

מאת: yanaiamirראיית חשבון01/06/143503 צפיות
הנהלת חשבונות הינה תחום העוסק ברישום ותיעוד של פעולות העסק, במילים אחרות הנהלת חשבונות כוללת תיעוד פעילות העסק בעבר בהתאם לשפה חשבונאית, המשמעות היא שנדרש לבחון כיצד מתבצע הליך הרישום האם הרישום מתבצע בהתאם למהות כלכלית או בהתאם למהות המשפטית.

מאת: yanaiamirראיית חשבון01/06/14656 צפיות
מעוניינים לקבל שירותי ייעוץ עסקי? העסק שלכם לא רווחי? ועוד שאלות רבות, כדאי שאת היועץ העסקי שלכם תבחרו בקפידה!! למה אני מתכוון, יועץ עסקי הוא מנטור לעסק שלכם והוא צריך לתת לכם ערך מוסף כיצד לשווק את העסק וכיצד להרחיב את פעילותכם, כמו זריקת מרץ

מאת: yanaiamirראיית חשבון01/06/14658 צפיות
האם כדאי לנהל את הנהלת החשבונות של העסק באמצעות תוכנה ייעודית? או שמא רצוי לפנות למשרד הנהלת חשבונות לצורך קבלת שירותים כוללים לעסק שלכם לרבות ליווי וייעוץ שוטף. לצורך כך נבחן את הפרמטרים בעת שימוש תוכנה מול קבלת ייעוף ממשרד הנהלת חשבונות.

מאת: yanaiamirראיית חשבון01/06/14823 צפיות
לימודי הנהלת חשבונות אינם קלים והם כוללים לימודים במגוון רחב של תחומים חשבונאיים ותחומי משפט רבים החל מתקינה חשבונאית וחוקי מיסוי, חוקי ביטוח לאומי, חוקי עבודה ועוד. במאמר זה נתאר את הליכי לימודי הנהלת החשבונות.

מאמרים נוספים בנושא ראיית חשבון

מאת: אור מחשביםראיית חשבון24/10/161712 צפיות
הדוח השנתי הוא הדיווח שמידי שנה כל עצמאי מחויב בו הבסיס בדוח שמיחד אותו אצל עצמאי אל מול שאר מגישי הדוח הוא נספח א שבו רשומות כלל ההכנסות החשבוניות שבעל העסק הוציא באותה שנה ללקוחותיו ,מתחת לשורת ההכנסות רשומות כלל ההוצאות שבעל העסק הוציא.

מאת: עידן שלומןראיית חשבון05/03/151701 צפיות
טיפול בענייני מס נחשב מזה שנים רובת כשייך לרואי חשבון המייצגים עצמאיים ואנשי עסקים המגלגלים כסף רב, אך המצב אינו כזה ולאחרונה עוד ועוד שכירים מגלים כיתכנון מס אפקטיבי עבורם לא פחות מאשר עבור המעסיק שלהם.

מאת: עידן שלומןראיית חשבון05/03/151163 צפיות
פתיחת עסק עצמאי דורשת לא מעט אומץ ותעוזה כמו גם התמחות ויכולת בתחום שבו בחרתם. מעבר לכל אלו חשוב לנהל את כל ההתנהלות העיסקית בצורה נכונה וזאת באמצעות ליווי של רואה חשבון מקצועי.

מאת: עידן שלומןראיית חשבון05/03/151126 צפיות
אם אתם מקימים עסק חדש אתם חייבים לשכור שירותי רואה חשבון באזור המגורים שלכם ולקבל ממנו את כל סל השירותים המקובל בין רו"ח ללקוח. על כך במאמר הבא.

מאת: עידן שלומןראיית חשבון05/03/151056 צפיות
אחת הדרכים הנוחות ביותר להרוויח כסף מעבודה צדדית לזו שלכם כשכירים או סטודנטים היא באמצעות פתיחת תיק של עוסק פטור. מדובר על רישום כחוק כמי שעוסק בעבודה כעצמאי אך בהיקפים קטנים שפוטרים אותו מתשלומי מעמ או קבלה שלהם. על כך במאמר הבא.

מאת: יוסי נטוביץראיית חשבון08/02/151338 צפיות
בחינת הבקרות הפנימיות בארגון ובפרט בתהליכים עסקיים הייתה ונשארה אבן היסוד בעבודת המבקר הפנימי. תהליכים עסקיים רבים בארגון מתבצעים כיום במערכות ממוחשבות ומורכבותם, במיוחד בארגונים גדולים, מקשה על יכולת המבקר לבצע עליהם ביקורת אפקטיבית ללא אמצעים ממוחשבים. פיתוח טכנולוגית כריית התהליכים (Process Mining) לניתוח ניהולי של התהליכים עורר התעניינות מחקרית רבה ביכולות השימוש שלה גם ככלי בקרה בין היתר לזיהוי הפרות אבטחת מידע , ולאחרונה אף ככלי לביקורת פנימית לניהול סיכונים , ולזיהוי הונאות ומעילות

מאת: טוב לעסקראיית חשבון20/01/151077 צפיות
אחת השאלות אשר נשאלות על ידי עסקים, היא באיזה פונקציה להשתמש לצורך ניהול חשבונות העסק. ברואה חשבון או ביועץ מס, מה בעצם ההבדל ביניהם. במאמר זה ננסה להבהיר כיצד לבחור יועץ מס וההבדל מרואה חשבון.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica