חפש מאמרים:
שלום אורח
01.12.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

בירור הנטייה המינית ע"י מרכז הסיוע של עצת נפש

מאת: עצת נפשחברה ומדינה - כללי02/12/20137210 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

ד"ר רוברט ספיצר הוא פסיכולוג בעל שם עולמי שעמד בשנת 1973 בראש הAPA" – " (ארגון הפסיכולוגיים האמריקאי). בשנה זו החליט ספיצר להוציא את ההומוסקסואליות מה-"DSM" – ספר אבחון מחלות הנפש. מיד לאחר מכן החלה תנועה מסיבית של מטפלים שהצטרפו לגישתו של ספיצר שהומוסקסואליות איננה מחלת נפש ושהיא אינה בת שינוי וטיפול. לעומתם, פסיכיאטרים חשובים, פסיכולוגים, חוקרי מדע ואנשי אקדמיה מכובדים נכנסו לארון, מחשש להיראות או להיתפס לא לגיטימיים.שנים רבות אחר-כך, בשנת 2001, אחרי מחקר מעמיק ומקיף שערך בנושא לאורך שנים, קבע ד"ר ספיצר: "חשבתי כמו רוב הפסיכיאטרים שלא ניתן לטפל בנטיות הומוסקסואליות אלא רק להתנגד להתנהגות. כמו רוב הפסיכיאטרים, חשבתי שניתן רק להתנגד להתנהגות הומוסקסואלית ושאף אחד לא יכול לשנות באמת את האוריינטציה המינית שלו. כעת אני מאמין שזו טעות, חלק מהאנשים יכול ואכן משתנה".

מחקרו של ספיצר דווח ב"יו-אס-איי טודיי", ב"וושינגטון פוסט" וב-"ניו יורק טיימס" והופץ למאות עיתונים מקומיים על ידי סוכנות הידיעות "אסוסיאייטד פרס". הסיפור דווח בהרחבה גם ברשת באמצעות אתרי חדשות חשובים כמוfoxnews.com, cbsnews.com, abcnews.go.com, msnbc.com. ד"ר ספיצר אף הוצג במהדורת הבוקר של "בוקר טוב אמריקה".

מיד לאחר מכן הותקף ד"ר ספיצר מכל עבר על גישתו החדשה. כל הארגונים הפרו-גאים השונים פרסמו נגדו גילויי דעת בניסיון לערער את אמיתות תוצאות המחקר ואת אמינותו של ד"ר ספיצר עצמו. מספר שנים לאחר מכן, כתוצאה מלחץ המסיבי שהופעל עליו, יצא ד"ר ספיצר בהצהרה שהוא חוזר בו ממסקנותיו וכך זכה מחדש בתמיכתה הציבורית הגורפת של הקהילה ההומו-לסבית.
גם פרופסור שמואל טיאנו מחבר הספר "פרקים נבחרים בפסיכיאטריה" שראה אור במהדורתו העדכנית בשנת 2010 (ספר חובה בתוכניות לימודים העוסקות בבריאות הנפש באוניברסיטאות, מכללות, בתי הספר לחינוך וסמינרים למורים), הקדיש פרק שלם בספרו לנושא: "בעיות בפסיכולוגיות והתנהגויות המשולבות בהתפתחות המיניות והכיווניות המינית". טיאנו טען כי הומוסקסואליות היא בחירית לאדם ואף צידד בתיאוריה של צ'רלס סוקרידס, שראה בהומוסקסואליות הפרעה נפשית הניתנת לריפוי באמצעות טיפול. בין שאר הטענות שלו שם קבע טיאנו כי תיאוריה זו היא "הגישה המקובלת ביותר היום".

זמן קצר לאחר צאת הספר הותקף ב2011 פרופסור טיאנו ע"י אנשי הקהילה ההומו-לסבית ומתנגדיו החלו בהחתמת עצומה ברשת האינטרנט הקוראת לכל מוסד אקדמי וחינוכי, המכשיר אנשי מקצוע מתחום החינוך, הסיעוד ובריאות הנפש להחרים את הספר. בדיוק כמו ספיצר, נאלץ טיאנו לחזור בו מהצהרותיו הראשונות והכריז על הפרק שיצא כטעות דפוס.

הארגונים ההומו-לסביים ראו בהצהרותיהם של ד"ר ספיצר ופרופ' טיאנו עניין אישי, והחליטו לעשות הכל על מנת לטעון שהנטייה המינית לא ניתנת לשינוי. את טענתם הם מעגנים בטענות מוחצנות של עדויות מניסיונות לשנות נטייה מינית ובטענה שאין אף אדם שבאמת הצליח לשנות את נטיותיו. פחד הקהילה ההומו-לסבית לפגוש את האמת, יצר מצב של לחץ חברתי ופוליטי על כלל הציבור ובפרט על ציבור המטפלים. לחץ זה מונע מהציבור לפגוש מקרוב את מאות המטפלים שחוו הצלחות ודאיות בליווי מטופלים ולשמוע את סיפורם האישי והצלחתם.

מה המצב בישראל?

בארץ, קיים כיום רק ארגון אחד המעז להביע את ניסיונו בתחום האפשרות של בירור הנטייה המינית. ארגון "עצת נפש" חרט על דגלו את מתן האפשרות לכל מי שיש לו נטיות הומוסקסואליות לבחור לעצמו איזה דרך חיים היא הדרך המתאימה ביותר עבורו. בליבו של הארגון קיים קו טלפוני חם המאויש על ידי סייעים שעברו הכשרה מתאימה במרכז הסיוע. עם זאת, עמותת "עצת נפש" משלמת מחיר תדמיתי כבד בהיותה מותקפת באופן קבוע ע"י הקהילה ההומו-לסבית.

במקביל לארגון זה קיימים מעט מאוד מטפלים פרטיים ברחבי העולם המוכנים להסתכן בשמם הטוב ולהצהיר כי הם מסייעים למטופליהם להתמודד עם נטייתם ההומוסקסואלית ואף יש להם הצלחות מוחשיות בתחום. ביניהם אנו מוצאים בארה"ב את יו"ר ה-APA לשעבר ד"ר ניקולס קמינגס, ד"ר ג'וזף ניקולוסי ואת ד"ר כריסטופר רוזיק במקביל לעוד קומץ שמות נוספים ברחבי העולם. במדינת ישראל ישנם גם קומץ מטפלים הידועים בתחום, המציעים שינוי נטייה מינית, הפסיכולוג גדליה רוזן והפסיכותרפיסט ראובן ישראל וולצר שמציע בירור לנטייה המינית תוך חשיפת הרצון הפנימי והתחברות לזהות ההטרוסקסואלית. בנוסף, קיים גם קומץ של מטפלות העוסקות בתחום. לצערנו, מרבית המטפלים בארץ עושים זאת בהיחבא ואינם מוכנים ששמם יפורסם כעוסקים בתחום. הם מפחדים לצאת מהארון שמא אף הם יבוקרו ע"י אנשי הקהילה. ככל שחולפות השנים יותר ויותר מטפלים מצטרפים לקול האמיץ ופתוחים יותר לשמוע וללמוד מניסיונם של אחרים על הנושא ולהיפתח לאפשרות השינוי. אף הם נוקטים צעדים קטנטנים ומתחילים להשמיע בציבור את קולם.

מרכז הסיוע "עצת נפש" הוא ארגון המושיט יד לגברים צעירים ומבוגרים, הורים, מורים ואנשי חינוך,המתמודדים מול סוגיות של תקיפה מינית, נטיות הפוכות הומוסקסואליות,אובססיות ודחפים מיניים והתמכרותיים, התמכרות לפייסבוק ולאינטרנט.

התקשרו לעצת נפש. כי יש מי שיעזור. 02-6541899

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

מרכז הסיוע "עצת נפש" הוא ארגון המושיט יד לגברים צעירים ומבוגרים, הורים, מורים ואנשי חינוך, המתמודדים מול סוגיות של תקיפה מינית, נטיות הפוכות הומוסקסואליות, אובססיות ודחפים מיניים והתמכרותיים, התמכרות לפייסבוק ולאינטרנט.
התקשרו לעצת נפש. כי יש מי שיעזור. 02-6541899

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת עצת נפש

מאת: עצת נפשאימון אישי - כללי11/03/14997 צפיות
הטלפון החכם (ה"אייפון") הוא מכשיר מדהים. הוא עושה אותנו הרבה יותר חכמים, מעודכנים בכל רגע והרבה יותר אפקטיביים וממוקדים בעשייה שלנו, אולם יש לו גם השפעות שליליות.

מאת: עצת נפשזהות06/10/131601 צפיות
מאמר זה סוקר את שבעת הצעדים למתמודד עם המוסקסואליות: מהשיחה הראשונה ועד לסיום תהליך הבירור.

מאמרים נוספים בנושא חברה ומדינה - כללי

מאת: אבי בכרחברה ומדינה - כללי28/11/2152 צפיות
גולדה מאיר (מאירסון) היא ללא ספק מיתוס יהודי, מיתוס ישראלי ומיתוס לאומי, גולדה היא לא רק מיתוס לאומי, גולדה הצליחה להתמקם מכוח אישיותה בתודעה כמיתוס בינלאומי חוצה מגזרים ומגדרים, אישיותה המרתקת וסיפור חייה הינם נרטיב לאומי, ציוני, ועולמי. דמותה ופועלה המרתקת מהווה לנו כיהודים החיים את העבר וההווה הציוני אבן דרך ודוגמה ומופת לאישה אשר הקדישה את חייה ופועלה לחלוטין לעם היהודי ושימשה אור לנשים בכל העולם כאישה אשר "עשתה את זה ובגדול" והגיעה למקומה ומיקומה הגבוהים כראשת ממשלה בזכות אישיותה ועשייתה בלבד ללא מורא ללא חסד או התחסדות ואת כל זה עשתה בעולם גברי ושוביניסטי במיוחד בשנים בהם חיה ופעלה.

מאת: בנימין קלינגרחברה ומדינה - כללי09/09/201689 צפיות
הרשות לאכיפה במקרקעין (היחידה הארצית לאכיפת דיני התכנון והבנייה לשעבר) היא יחידת סמך במשרד האוצר, כפופה לשר האוצר ופועלת כיחידה עצמאית. ייעודה הוא להיאבק בעבירות התכנון והבניה ולבצע פיקוח על הועדות המקומיות. ביום 19.6.2016 קיבלה ממשלת ישראל החלטה מספר 1559 "חיזוק אכיפת דיני התכנון והבנייה" מתוך הבנה שמדובר ביעד אסטרטגי של מדינת ישראל שעל רשויות המדינה להוביל על מנת להגן על התכנון והבנייה ולבצר את שלטון החוק. החלטת הממשלה שמה את היחידה לאכיפה במקרקעין בחזית המאבק בעבירות התכנון והבנייה, מעניקה אחריות, כלים ומשאבים לממש את האחריות המוטלת עליה. תיקון 116 לחוק התכנון והבנייה, העניק לרשות את הסמכויות הנרחבות לממש את האחריות כאמור.

מאת: אדיר בנימיניחברה ומדינה - כללי18/08/181050 צפיות
בתיאוריה הפוליטית שלו, שאף ז'אן ז'אק רוסו, ליישב בין האינדיבידואליזם הקיצוני שבו דגל, לבין השמירה על הסולידריות החברתית. רוסו האמין כי הרגש האנושי הטבעי הוא רגש של סולידריות בין בני אדם שהוא גם הבסיס לחיים בקולקטיב

בית המשפט העליון דן לאחרונה ודחה בקשת רשות ערעור על פסק דינו של בית המשפט המחוזי בתל אביב-יפו, כב' השופטת מ' סוקולוב מיום 18.10.2017. בגדרו של פסק הדין, נדחה ערעורו של המבקש על החלטתו של בית המשפט לעניינים מקומיים ברמת גן (כב' השופט העמית מ' בן-חיים), בע"א 39527-06-17, מיום 10.07.2017, שם נדחתה בקשתו של העותר להאריך את המועד להישפט על הודעת תשלום קנס, מיום 10.05.1998.

מאת: עומריחברה ומדינה - כללי23/05/171571 צפיות
חברות ואתרים גדולים בתחום הקניות אונליין (E-commerse) כמו איביי, אמזון, דיל אקסטרים, אליאקספרס, אתר Zipy הישראלי ודומיהם, החלו לאחרונה לחייב את הלקוחות שלהם להזין גם את המיקוד שלהם באזור הזנת הכתובת לפני ביצוע רכישה. אם בעבר עניין זה היה רשות בלבד, היום לא תוכלו להמשיך בתהליך הקניה שלכם אונליין אם לא תזינו

מאת: אדיר בנימיניחברה ומדינה - כללי28/02/171320 צפיות
רבים מאלו המתמודדים ולעתים אף זוכים להגיע לעמדות שלטוניות בכירות, הם בעלי רזומה מאוד עשיר שכביכול יש בו כדי "להכשירם לתפקיד"; בישראל הרקע הצבאי היה בעבר מאוד דומיננטי בכל הנוגע למשרות ההנהגה. סיפורו של הקיסר גלבה מלמד אותנו שכישורים תיאורתיים אינם מספיקים, כפי שההיסטוריה הוכיחה לנו פעם אחר פעם במהלך הדרך מאז ועד ימינו אנו.

מאת: אברהם פכטרחברה ומדינה - כללי26/02/161752 צפיות
ניר סומך, קצין מג"ב ירה במטריד אשתו האובססיבי שלושה כדורים, בטענה של הגנה עצמית. בית המשפט המחוזי – הרשיע אותו בהריגה במקום רצח, אך לא קיבל את טענת ההגנה העצמית. בית המשפט העליון, בצעד נדיר, אך קלאסי, מבחינה משפטית, התערב בממצאים עובדתיים, התערב במסקנות ובפרשנות וזיכה את הנאשם, לאחר שלוש שנים בכלא, לאחר שקיבל את טענת ההגנה העצמית. בית המשפט המחוזי, ננעל על קונספציה שגויה, התעלם מעקרון "חזקת החפות" ועקרון "הספק הסביר", והרשיע את קצין המג"ב.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica