חפש מאמרים:
שלום אורח
10.08.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

הקמת עסק זכיינות

מאת: ערןיזמות עסקית23/12/2013600 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

מודל זכיינות עסקית

מודל זכיינות הנו המודל העסקי המהיר ביותר העומד בפני יזמים המעוניינים להקים עסק חדש. עבור אותם יזמים, זכיינות מאפשרת להם להקים עסק בעזרת משאבים ושיטות עבודה מוכחות של חברה גדולה ומוכרת. זכיינות מבוססת על יחסי גומלין בין חברה בעלת מוניטין גדול בתעשייה לבין היזם. החברה מעוניינת לשווק את עצמה ולהרחיב את פעילותה והיזם, אדם פרטי, מעוניין להקים עסק באמצעות שותפות עסקית מבלי "להרגיש לבד במערכה". הזכיין מקבל תשתית מבוססת שעליה יוכל להתפתח ולצמוח, בעוד שהרשת המזכה מתירה את הפעילות בעמידה בהסכמים מסוימים שישמרו על המוניטין שלה ועל הנורמות הניהוליות הנהוגות ברשת.

לפי נתוני “המרכז לקידום זכיינות בישראל” ענף הזכיינות בישראל ביצע בשנים האחרונות קצב גידול ממוצע של עשרים אחוז בפדיון הזכיינות בכל שנה. כיום ענף הזכיינות מגלגל מחזור שנתי המוערך בכ- 16 מיליארד שקלים והביקוש להקמת עסקים חדשים במודל זכיינות גובר משנה לשנה.

סטטיסטית עסק בעל שיוך רשתי הנו בעל סיכויי הישרדות גבוהים יותר מעסק חדש ללא זיכיון, מכיוון שעסק חדש בהקמה מצריך מהיזם ברוב המקרים להתחיל מאפס, וצריך לבסס את שם המותג כאשר הוא לא מפורסם.

 

רכישה נכונה של זיכיון:

לפני שאתם מוציאים סכום כסף גדול מאוד לקניית הזכיינות, כדאי שתבצעו את הפעולות הבאות:

-ראשית כל, עליכם לקבוע פגישה עם מספר רשתות זכיינות ולבדוק עם מי התהליך המתאים ביותר עבורכם.

-נסו לגייס מידע רב ככל הניתן לגבי גודל ההשקעה הראשוני, העלויות השוטפות הצפויות לעסק העתידי והאתגרים המשמעותיים הצפויים לכם.

-הגדירו ביניכם תיאום ציפיות מול הרשת המזכה.

-לאחר שהחלטתם איזה רשת מתאימה לכם, כדאי לכם לבקש מהם לראות איך העניינים מתנהלים מהשטח, ולוודא שבאמת התחום מתאים לכם ותוכלו לעמוד במטלות היומיות.

-לאחר שצברתם את כל המידע האפשרי, מומלץ שתבצעו תכנית עסקית אשר תעריך את כדאיות הקמת העסק בהתאם למודל הזכיינות ואת מצב השוק הנוכחי. ניתן לפנות לחברת ייעוץ עסקי (מנועי צמיחה ) שתעזור לכם בהכנת התכנית העסקית.

-במידה ובחנתם את התכנית העסקית והיא תקינה, והחלטתם לרכוש זיכיון, יהיה עליכם לגייס את ההון העצמי הנדרש להשקעה הראשונית של הקמת העסק (כולל את עלויות ההקמה ורכישת הזיכיון) , במקרה זה מומלץ לפנות לאפיקי מימון כגון: הלוואות מדינה , קרן תבורוכו', אשר דרכם תוכלו להשיג את המימון הראשוני הנדרש.

 

אחת השיטות הפופולריות ביותר להקמת עסק כיום בישראל היא דרך "מודל זכיינות”.ההסתמכות על מערך עבודה ושיווק בעל מוניטין גבוה מוכח מאפשר ליזם לבסס בצורה הטובה ביותר את העסק החדש,אך עם זאת, גורר השקעה ראשונית גבוהה ושליטה עסקית מצומצמת יותר בעתיד העסק. לכן, לפני החלטת רכישת הזיכיון מומלץ לבצע בדיקה מקיפה של התהליך, כולל הכנת תכנית עסקית. ניתן לפנות לחברההמתמחה באפיקי הלוואות לעסקים בין אם זה לצורך בדיקת הכדאיות או לצורך הלוואה לעסק להקמת הזכיינות. בין אם אתם פותחים עסק פרטי משלכם ובין אם אתם רוכשים זיכיון, אנו במנועי צמיחה רוצים לאחל לכם בהצלחה!

 

 

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

ערן רגב - כלכלן ראשי מוסמך במימון (MBA) , מנהל חברת ייעוץ עסקי - מנועי צמיחה פתרונות מימון ופיתוח עסקי

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת ערן

מאת: ערןייעוץ עסקי02/03/14523 צפיות
לקיחת עזרה מגורמים מומחים בתחום הכלכלה והפיננסיים, הינו גורם משמעותי להצלחה העתידית של העסק. ליווי שוטף וצמוד של יועץ כלכלי בעל ניסיון יכול למנוע טעויות רבות בניהול העסק.

מאת: ערןעסקים קטנים ובינוניים03/02/14727 צפיות
כיזמים תתקלו בדילמה, מה האפשרות הטובה ביותר לעסק שלכם? לפתוח את העסק בתור עוסק מורשה או בתור חברה בע"מ?

מאת: ערןהלוואות24/12/13646 צפיות
עסקים קטנים ובינוניים מתקשים לקבל הלוואה בנקאית מאחר שמיצו את הבטחונות שלהם וכבר לא יכולים להגדיל את מסגרת האשראי. ולכן, במקרים מסוימים על מנת לאפשר את המשך קיום העסק, יש צורך בחיפוש פתרון מימוני חוץ בנקאי.

מאת: ערןעסקים קטנים ובינוניים23/12/13665 צפיות
במיגה ואתם מעוניינים בהלוואה לעסק יש לנו שתי מילים בשבילכם - קרן תבור

מאת: ערןייעוץ עסקי23/12/13548 צפיות
קרן סיוע לעסקים היא יתרון לכל עסק. הקרן נותנת הלוואות בערבות מדינה בתנאים נוחים. בחיפוש הלוואה לעסק יש לפנות ראשית לקרן סיוע לעסקים

מאת: ערןיזמות עסקית10/12/13546 צפיות
יזם מתחיל? חושב לפתוח עסק משלך, אך לא יודע מאיפה להתחיל? להלן כמה טיפים טובים שיכוונו אותך לדרך הנכונה להצלחה.

מאת: ערןניהול08/12/13491 צפיות
ניהול עסק קטן הוא אתגר עצום. ניהול נבון של עסק מצריך התפתחות ורכישת ניסיון לאורך זמן, וברוב המקרים מצריך גם קבלת עזרה מגורמים מומחים בתחומי הניהול השונים.

מאמרים נוספים בנושא יזמות עסקית

מאת: דניאל מלמדיזמות עסקית12/02/20412 צפיות
איש העסקים והיזם המצליח, בוריס וולפמן בואו לגלות מה הסוד של איש העסקים, איך הצליח בעולם העסקים. קריאה נעימה.

מאת: דניאל מלמדיזמות עסקית12/02/20433 צפיות
איש העסקים והיזם המצליח, בוריס וולפמן בואו לגלות מה הסוד של איש העסקים, איך הצליח בעולם העסקים. קריאה נעימה.

מאת: דניאל מלמדיזמות עסקית12/02/20394 צפיות
איש העסקים והיזם המצליח, בוריס וולפמן בואו לגלות מה הסוד של איש העסקים, איך הצליח בעולם העסקים. קריאה נעימה.

מאת: אלעד אוחנהיזמות עסקית28/08/19791 צפיות
להוביל עסק להצלחה ולרווחיות זו משימה מאתגרת. אומרים שאין מעלית לקומת ההצלחה ושחייבים לעלות במדרגות. צודקים! אבל בפורמט של זכיינות תוכלו לעלות במדרגות מהר יותר, ואפילו לדלג על חלקן בדרככם אל ההצלחה העסקית עליה אתם חולמים.

מאת: ישראל רף יזמות עסקית11/02/191422 צפיות
פסח בא! האביב בפתח, ועמו מתחילה עונת הפריחה והלבלוב זה הזמן האידיאלי לחבר את לקוחותיכם וצוות העובדים שלכם אל הטבע, כיצד? באמצעות עציצים ממותגים מתנות לפסח. מתנות ממותגות לפסח לא רק מעמיקות את הקשר עם הלקוחות שלכם, תורמות לשיווק שלכם ולזכירת המותג שלכם. בעזרת מסרים ממותגים בעציצים

מאת: ישראל רף יזמות עסקית28/06/18522 צפיות
המטרה של כל עסק, למצוא מתנה לראש השנה לשמח את הלקוחות והעובדים ולפרסם את העסק לטווח ארוך בהשקעה כספית קטנה יחסית. עציצים ממותגים כמוצרי פרסום זו דרך היעילה ביותר לעסק שלך. עציצים ממותגים עם לוגו ומסר אישי שלכם, מתנה לראש השנה שתמיד ישמחו לקבל, יוצג שנים רבות על שולחן הלקוחות

מאת: shlomy יזמות עסקית25/03/18654 צפיות
קניתם דירה חדשה? תתחדשו! לפני שאתם נכנסים לגור בדירה מומלץ לבצע מספר בדיקות תחילה בכדי לוודא שהבניה נעשתה כמצופה וקבלתם את מלוא התמורה,

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica