חפש מאמרים:
שלום אורח
26.05.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

ניהול עסק קטן - אתגר

מאת: ערןניהול08/12/2013466 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק
בעיקר בשלבי הקמת עסק, המתחיל כמובן כעסק קטן, בתקופת החודשים הראשונים של פעילות העסק, בעל העסק נדרש לקבל החלטות ברמות שונות. יזמים ובעלי עסקים קטנים מתמקדים לרוב בניהול המשאבים העומדים לרשותם, כגון מלאי ולקוחות קיימים, ובנוסף מקדישים זמן נרחב באיתור והשגת משאבים שאין ברשותם, כגון לקוחות חדשים ואפיקי מימון חדשים כדוגמת הלוואות מדינה.

לרוב בעסק קטן או בינוני קבלת ההחלטות נופלת על מעט אנשים,

ובעסקים קטנים רבים אדם אחד אחראי על כל קבלת ההחלטות וביצועם. מנהל טוב הינו מנהל אשר מכיר ביתרונותיו, אך בעיקר מודע לחסרונותיו. חסרונות שעליו לגשר עליהם לטובת העסק, כמו לעיתים על-ידי לקיחת עזרה מגורם מקצועיהמתמחה בתחומי הניהול. גורם מקצועי זה יוכל לסייע ולהשלים את יכולות בעל העסק ובכך לתרום להצלחת העסק. עזרה זו יכולה לבוא לידי ביטוי על-ידי שותף, מנהל נוסף, שכיר בעל התמחות מסוימת או חברת ייעוץ עסקי.

ניהול טוב מביא לתוצאות טובות, בעיקר בעסק קטן!

בבסיסו של כל ניהול מתרחש תהליך של תכנון, הקמה, וביסוס. לקיחת רעיון עסקי, תכנון המטרות והאמצעים הנדרשים להצלחתו, ביצוע הפעולות הראשונות ליישומו בפועל, ובסופו של דבר, ביסוסו בהצלחה בטווח הארוך. המטרה של ניהול נכון היא לבצע איזון בין פעילות העסק ושאיפותיו העתידיות לאורך כל השלבים של התהליך, מרגע קבלת החלטה לפתוח אותו ועד להצלחת העסק. ניהול טוב הוא ניסיון הנרכש לאורך זמן, המטרה היא ללמוד מההצלחות ובעיקר ללמוד ולהשכיל מהכישלונות.

כמה עצות לניהול עסק קטן וחדש:

א. ניהול פיננסי- מעקב שוטף על תזרים המזומנים של החברה, לבצע תחזיות והשפעות שונות עתידיות של העסק, כדי שתהיה לכם נגישות מלאה למצב הפיננסי, זאת על מנת להימנע מהוצאות מיותרות.

ב. קהל היעד- הגדירו את קהל היעד שלכם, והפכו את המוצר שלכם לנגיש יותר כלפיו, במדיה החברתית ובפרסום.

ג. צוות עובדים- כדאי להשקיע בצוות עובדים עם כישורים המותאמים לתחום השירות/המוצר. בנוסף כדאי להשקיע ביצירת אווירה נעימה שיגרום לעסק לצלוח.

ד. חדשנות וטרנדים- צריך לבדוק האם הטרנדים מתאימים למוצר, אם הוא מתאים, אימצו אותו. חדשנות היא דבר חשוב, המטרה היא להבדיל אתכם מהמתחרים.

 

ניהול עסק קטן הוא אתגר לא פשוט. אתגר המצריך יכולות רבות אשר נוגעות בתחומים ניהוליים שונים, כאשר הכל נע סביב תהליך התכנון, ההקמה והביצוע. צריך לזכור כי הגעה לאיזון בשלב התהליך הניהולי בתחומים רבים לא מתרחש מהר ומפה מתבטא האתגר הגדול בניהול עסק קטן. יש אפשרות מומלצת, והיא לפנות לעזרה מגורמים המומחים בנושאים של ליווי עסקי וגיוס הלוואות לעסקים

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

ערן רגב - כלכלן ראשי מוסמך במימון (MBA) , מנהל חברת ייעוץ עסקי - מנועי צמיחה פתרונות מימון ופיתוח עסקי

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת ערן

מאת: ערןייעוץ עסקי02/03/14499 צפיות
לקיחת עזרה מגורמים מומחים בתחום הכלכלה והפיננסיים, הינו גורם משמעותי להצלחה העתידית של העסק. ליווי שוטף וצמוד של יועץ כלכלי בעל ניסיון יכול למנוע טעויות רבות בניהול העסק.

מאת: ערןעסקים קטנים ובינוניים03/02/14699 צפיות
כיזמים תתקלו בדילמה, מה האפשרות הטובה ביותר לעסק שלכם? לפתוח את העסק בתור עוסק מורשה או בתור חברה בע"מ?

מאת: ערןהלוואות24/12/13624 צפיות
עסקים קטנים ובינוניים מתקשים לקבל הלוואה בנקאית מאחר שמיצו את הבטחונות שלהם וכבר לא יכולים להגדיל את מסגרת האשראי. ולכן, במקרים מסוימים על מנת לאפשר את המשך קיום העסק, יש צורך בחיפוש פתרון מימוני חוץ בנקאי.

מאת: ערןיזמות עסקית23/12/13571 צפיות
רכישת זיכיון הפכה בשנים האחרונות לשיטת הקמת עסק פופולרית מאוד. אבל מה זה זכיינות?

מאת: ערןעסקים קטנים ובינוניים23/12/13636 צפיות
במיגה ואתם מעוניינים בהלוואה לעסק יש לנו שתי מילים בשבילכם - קרן תבור

מאת: ערןייעוץ עסקי23/12/13525 צפיות
קרן סיוע לעסקים היא יתרון לכל עסק. הקרן נותנת הלוואות בערבות מדינה בתנאים נוחים. בחיפוש הלוואה לעסק יש לפנות ראשית לקרן סיוע לעסקים

מאת: ערןיזמות עסקית10/12/13517 צפיות
יזם מתחיל? חושב לפתוח עסק משלך, אך לא יודע מאיפה להתחיל? להלן כמה טיפים טובים שיכוונו אותך לדרך הנכונה להצלחה.

מאמרים נוספים בנושא ניהול

מאת: עוזי פלגניהול17/05/2054 צפיות
ארגון עסקי בכל גודל, נדרש לבצע שינויים והתאמות במהלך חיו העסקיים. תדירות השינויים וגודלם נגזרים ממטרת השינויים, שאת רובן ניתן לסווג כצורך: בפתוח עסקי, שיפור וייעול תהליכים עסקיים קיימים, התאמות לתנאי התחרות בשוק ועוד. במאמר הנוכחי אתייחס לשני חוקים מתחום הפיזיקה של אייזיק ניוטון, ונבצע דרכם אנלוגיות בתחום הניהול העסקי ונזהה "זיקה בין פיזיקה וניהול עסקי", אך לפני כן נגדיר מספר מושגים מתחום הפיזיקה.

מאת: עוזי פלגניהול16/05/2053 צפיות
תוצר ניהולי הוא התוצאה המתקבלת מפעילות ניהולית. תוצר ניהולי המשיג את מטרתו הוא תוצר אפקטיבי ולהיפך, תוצר ניהולי אשר יוצר תוצאה בעייתית, ההופכת בעצמה לבעיה ואף יוצרת בעיות נוספות, הוא "וירוס ניהולי" ברמות חומרה שונות, ובתור שכזה יש לטפל בו למניעת נזק חמור למערכת. "ווירוס ניהולי" לא נוצר בכוונה תחילה.

מאת: עוזי פלגניהול16/05/2052 צפיות
הנעת עובדי הארגון העסקי במטרה להשגת בצועים עסקיים משופרים, צריכה להיות אחת המטרות המרכזיות בכל אסטרטגיה ניהולית עסקית, ההשקעה בפתוח עובדי החברה היא אחת ההשקעות החשובות והמשתלמות ביותר לכל ארגון עסקי. לא מספיק שעובדי החברה יהיו משכילים, מיומנים ומנוסים, חשוב שכל הכישורים והתכונות שצוינו, יבואו לידי ביטוי באופן חופשי ושוטף בהתנהלות העובד הבודד והארגון.

מאת: עוזי פלגניהול16/05/2054 צפיות
במאמר זה רוכזו תובנות המתייחסות לסיטואציות שונות בתחומי הניהול. הנושאים מוצגים באופן מטפורי לעיתים באופן אירוני או אבסורדי באנלוגיה לתהליכי הניהול העסקי הנדרשים. בחרתי בדרך זו להציג ולהסביר תהליכים ואירועים בניהול עסקי שקשה היה להסבירם או להבינם, בעקר לחסרי ניסיון ניהולי עסקי.

מאת: עוזי פלגניהול03/05/20113 צפיות
"השער האסטרטגי", הוא השער שדרכו אמורים להיכנס לעסק, תוצרים של החלטות אסטרטגיות כבדות משקל לעתידו של העסק. משמע נדרש שיקול דעת מעמיק לגבי כל מה שנדרש לעבור דרכו. נדרש סוג סינון צפוף שימנע כניסה של מזיקים

מאת: עוזי פלגניהול03/05/20103 צפיות
עסק הוא מפעל חיים והוא קרוב לליבנו, מאידך בעסק צריך לטפל לא דרך הלב. נדרשת דרך, כלים ותהליכי ניהול מסודרים ושיטתיים. אף אחד מאתנו איננו מושלם ואיננו צריך לדעת הכול. גם אם אנחנו יודעים, קשה לנו לטפל בנושאים הקשורים בנו רגשית, מאחר ואיננו אובייקטיבים כלפי עצמינו וכלפי הקרובים לנו.

מאת: עוזי פלגניהול03/05/20102 צפיות
הדברים הנכונים לעסק הם לא תמיד ובהכרח: הדברים שהמנהל אוהב לעשות, או יודע לעשות, או רוצה לעשות, או יכול לעשות. הדברים הנכונים לעסק הם הדברים הנדרשים והקריטיים לעסק. בלעדיהם העסק יישחק, יתקע או יקרוס.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica