חפש מאמרים:
שלום אורח
04.04.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

חשיבותו הרבה של יועץ כלכלי בעסק שלך

מאת: ערןייעוץ עסקי02/03/2014484 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

 

פתיחת עסק הינו דבר לא זול כלל, ובעיקר הסכומים היקרים ביותר נובעים מהטעויות שהיזמים מבצעים. טעויות כמו: לא לנהל תזרים מזומנים מבוקר, לקבל אשראי בנקאי לא מספק, לקחת הלוואה מהבנק בתנאים לא נוחים. אלו טעויות שמבצעים עקב חוסר ניסיון. כידוע, הניסיון נרכש רק לאחר תקופה מסוימת, עד אז יכול העסק לספוג הפסדים.

במקום להיפגע מחוסר הנסיון, בעל העסק יכול לפצות על כך באמצעות קבלת סיוע והכוונה של יועץ כלכלי. יועץ כלכלי יכול לחסוך זמן למידה משמעותי, מה שיכול להוביל לחסכון של הרבה כסף. יזמים רבים נמנעים מלהעסיק את שירותי של יועץ כלכלי, מטעמי חסכון בהוצאות, מה שבדיעבד לא מנע טעויות תפעוליות רבות, ולהפך ייצר הפסדים יותר גדולים לעסק מאשר היה מעסיק את היועץ הכלכלי.

 

יועץ כלכלי- ערך מוסף לעסק

יועץ כלכלי יכול לפעול בתוך העסק כשכיר או במתן שירותים במיקור חוץ. קיימות חברות ייעוץ עסקי שניתן להתייעץ איתן כמו למשל, מנועי צמיחה, שמלווה את העסק בשוטף. היועץ כלכלי מעניק יד תומכת במספר תחומים כלכליים ויכול לעזור לבעל העסק לגבור על חוסר הנסיון בין שלל המיכשולים העיסקיים הקיימים.

תחומי הייעוץ העיקריים של היועץ הכלכלי:

 

 1. תכנון עסקי- מצד אחד, מתבסס על יעדים פיננסיים: הגדלת היקפי המכירות, צמצום עלויות המכר, ייעול לקיחת האשראי הבנקאי של העסק וכו', ומצד שני, קובע יעדים שיווקיים: ניצול הזדמנויות בשוק, ביסוס מותג, הלאת רמת השירות וכו'. מטרת התכנון העסקי היא לבצע תכנון וקביעה של היעדים העסקיים (הפיננסיים והשיווקיים) בטווח הקצר והארוך. ולכן, בניית תכנית עסקית שתקבע מסגרת עבודהמפורטת בעסק תוך הגדרת יעדים עתידיים ריאליים, תשפר את סיכויי העסק להתפתח ולגדול בצורה בריאה. העתיד אינו דבר ודאי, אך מומלץ לעשות את כל המאמצים בכדי לצמצם את ההתקלות העתידיות.

  העסקת יועץ כלכלי ייסע לעסק להגדיר את יעדיו נכונה ולבסס תכנית יעילה להגשמתם מנקודת מבט אובייקטיבית ומקצועית שתתרום רבות ליישום הצמיחה הרצויה בעסק.

   

 2. גיוס הלוואה לעסק- כל עסק זקוק להלוואה:עסק בצמיחה, עסק המעוניין לשמור על מצבו הקיים או עסק הנמצא במצוקה תזרימית.

  גיוס הלוואות לעסקים לטובת העסק הינו תהליך שוטף ובלתי נמנע מניהולו של העסק.

  כל בעל עסק יצטרך בשלב כלשהו מזומנים ויעדיף שההלוואה תהיה עם תנאים נוחים ככל הניתן. ולכן, גיוס הלוואה לעסק בתנאים נוחים היא מטרה שבעל עסק לא מיומן וחסר ניסיון בהתנהלות מול המערכת הבנקאית יתקשה להשלימה ולכן, חשוב להצטייד בשירותיו של יועץ כלכלי מבעוד מועד.

  יועץ כלכלי יסייע לעסק לבצע הערכה נכונה ומדוייקת של סכום ההלוואה הנדרש, בדגש על צורכי העסק מול עלויות המימון הנגררות, ייעץ לעסק בכל הנוגע לאפשרויות המימון העומדות לטובת העסק, כגון, הלוואה בנקאית, הלוואה ממסלולי קרנות סיוע לעסקים וכו', וילווה את העסק בכל שלבי ההתנהלות מול גורמים הרלוונטיים והמערכת הבנקאית עד עצם קבלת ההלוואה המתאימה ביותר לעסק.

   

 3. ניהול תזרים מזומנים- תזרים מזומנים הינו ניהול של כמויות המזומנים הנכנסות לעסק וכמויות המזומנים היוצאות מהעסק. כל בעל עסק חייב לדעת, לא רק את יתרת המזומנים הנוכחית, אלא מהן יהיו יתרות המזומנים העתידיות של העסק.

  ניהול תזרים מזומנים בעסק הינו מרכיב משמעותי בניהול הנכון של עסק, מעסק גדול ועד קטן. חוסר ידע זה מונע מבעל העסק לבצע החלטות נכונות לגבי עתידו של העסק.

  אי ניהול תזרים מזומנים או ניהול שגוי של תזרים מזומנים יכול להביא את העסק למצב של מצוקה תזרימית, בה אין אפשרות לשלם לעוד ספקים על סחורה, מה שימנע צמיחה אפשרית בעסק, שלא לדבר על מצב שבו העסק נשאר בלי מזומנים בכלל ואז, הוא עתיד להיסגר. בגלל כל הסיבות הנ"ל, מומלץ להיוועץ ביועץ כלכלי שיסייע לעסק בניהול של תזרים מזומנים. הסיוע ביועץ כלכלי, יאפשר לבעל העסק לבצע תכנון של פעילות העסק לטווח הארוך, יוכל לצמצם את מסגרת האשראי בבנק, יצביע על תקופות בעיתיות מבחינת מזומנים בעסק ובשורה התחתונה, יוכל לעזור להימנע מבעיות תזרימיות בעתיד אשר יכבידו על פעילות העסק.

 

העסקת יועץ כלכלי צריכה להיות בעדיפות הראשונה אצל בעל העסק. יועץ כלכלי יסייע וייעץ בשלל תחומים פיננסיים כגון: תכנון וקביעה של יעדים עיסקיים, גיוס יעיל של אשראי עסקי,ניהול נכון של תזרים מזומנים ועוד. התמיכה שיבצע היועץ הכלכלי תאפשר לבעל העסק להימנע מכל ההפרעות הפיננסיות הקיימות ולהפנות את כל תשומת לבו בצורה היעילה ביותר לתחומים המעשיים של העסק.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

ערן רגב - כלכלן ראשי מוסמך במימון (MBA) , מנהל חברת ייעוץ עסקי - מנועי צמיחה פתרונות מימון ופיתוח עסקי

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת ערן

מאת: ערןעסקים קטנים ובינוניים03/02/14683 צפיות
כיזמים תתקלו בדילמה, מה האפשרות הטובה ביותר לעסק שלכם? לפתוח את העסק בתור עוסק מורשה או בתור חברה בע"מ?

מאת: ערןהלוואות24/12/13605 צפיות
עסקים קטנים ובינוניים מתקשים לקבל הלוואה בנקאית מאחר שמיצו את הבטחונות שלהם וכבר לא יכולים להגדיל את מסגרת האשראי. ולכן, במקרים מסוימים על מנת לאפשר את המשך קיום העסק, יש צורך בחיפוש פתרון מימוני חוץ בנקאי.

מאת: ערןיזמות עסקית23/12/13551 צפיות
רכישת זיכיון הפכה בשנים האחרונות לשיטת הקמת עסק פופולרית מאוד. אבל מה זה זכיינות?

מאת: ערןעסקים קטנים ובינוניים23/12/13618 צפיות
במיגה ואתם מעוניינים בהלוואה לעסק יש לנו שתי מילים בשבילכם - קרן תבור

מאת: ערןייעוץ עסקי23/12/13511 צפיות
קרן סיוע לעסקים היא יתרון לכל עסק. הקרן נותנת הלוואות בערבות מדינה בתנאים נוחים. בחיפוש הלוואה לעסק יש לפנות ראשית לקרן סיוע לעסקים

מאת: ערןיזמות עסקית10/12/13501 צפיות
יזם מתחיל? חושב לפתוח עסק משלך, אך לא יודע מאיפה להתחיל? להלן כמה טיפים טובים שיכוונו אותך לדרך הנכונה להצלחה.

מאת: ערןניהול08/12/13451 צפיות
ניהול עסק קטן הוא אתגר עצום. ניהול נבון של עסק מצריך התפתחות ורכישת ניסיון לאורך זמן, וברוב המקרים מצריך גם קבלת עזרה מגורמים מומחים בתחומי הניהול השונים.

מאמרים נוספים בנושא ייעוץ עסקי

מאת: מיכל דגן ברעםייעוץ עסקי02/04/2036 צפיות
קיימים סוגים שונים של מוקד טלפוני. לכל אחד מהמוקדים מאפיינים שונים מבחינות רבות. דיון על 2 מהמגוון הרחב שלהנושאים והתחומים שמגדירים את המוקד, ומסייעים בהשגת המטרה שלשמה נוצר.

מאת: בנימין קלינגרייעוץ עסקי11/01/20366 צפיות
המסגרת לביטול צו הריסה מינהלי הותוותה בסעיף 238א (ח’) לחוק התכנון לפיו: לא יבטל בית המשפט צו הריסה מינהלי אלא אם הוכח לו שהבנייה שבגללה ניתן הצו בוצעה כדין או שביצוע הצו אינו דרוש לשם מניעת עובדה מוגמרת. הוראת סעיף 238א (ח’) לחוק התכנון מתייחסת אפוא לשתי עילות בלבד שבעטיין קמה לביהמ”ש...

מאת: בנימין קלינגרייעוץ עסקי18/03/191061 צפיות
צו הריסה מנהלי: הורחבה האפשרות להוצאת צו הריסה מנהלי עד חצי שנה מסיום הבניה ובבית מגורים- ימים ממועד האכלוס. 30 ניתן לכלול בצו המנהלי גם הוראות לעניין איסור שימוש ותחולתו בתנאים מסוימים גם חודשים לאחר 6 על עבודה שנעשתה לאחר מתן הצו וגם על בניה מחדש שבוצעה תוך ביצוע ההריסה. ימים לגבי 7 - ימים מהמצאתו ו 4 צו הריסה מנהלי ניתן לביצוע על פי התיקון רק בחלוף עבודה שהסתיימה. במאמר תמצאו את כל הפרטים של התקנות החדשות, מידע על גובה הקנסות והעונשים.

מאת: שלום כהןייעוץ עסקי18/06/18390 צפיות
ההחלטה התקבלה והחיפושים כמעט הסתיימו. זיכיון יכול בהחלט להוות פתרון אידאלי ואתם יודעים איזה מותג אתם רוצים לקנות לעצמכם. עכשיו, רגע לפני שאתם חותמים ומשקיעים לא מעט כסף, כדאי שתהיו מודעים לזכויות ולחובות שלכם.

מאת: אלכסיי קוגןייעוץ עסקי29/04/18487 צפיות
הסכם זכיינות הוא חוזה מחייב אשר נחתם בין הרשת שמציעה למכירה זיכיון לבין יזם שמעוניין לחבור אל אותה רשת.

מאת: מאירייעוץ עסקי08/01/18555 צפיות
תחום המשא ומתן הינו תחום יותר מורכב ממה שבעלי עסקים נוטים לחשוב. כאשר ישנו הידע כיצד להתכונן, לנהל ולבצע משא ומתן יעיל, הסיכוי להגדלת התוצאות העסקיות גדל באופן משמעותי. נושאים ונותנים שניגשו למשא ומתן עם יעדים ספציפיים ומאתגרים השיגו תוצאות טובות יותר לעומת נושאים ונותנים שניגשו למשא ומתן עם רמות אחרות של יעדים או ללא יעדים מוגדרים. להלן מספר נקודות להתייחסות כשמתחילים במשא ומתן:

מאת: ליאורייעוץ עסקי07/11/17793 צפיות
מכונות שרינק מעולות במיוחד, מסייעות לשפר תוצאות של עסקים שונים. מכונת שרינק, היא סוג של מכונת אריזה. כדאי לרכוש מכונת שרינק, מחברה בעלת מוניטין בתחום מכונות האריזה.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica