חפש מאמרים:
שלום אורח
02.04.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

אפיק ההלוואה הטוב ביותר לעסקים קטנים

מאת: ערןעסקים קטנים ובינוניים23/12/2013617 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

קרן תבור או בשמה השני, קרן הלוואות לעסקים, היא קרן מימון ממשלתית שהוקמה במטרה לסייע במצוקת האשראי בקרב עסקים קטנים בעלי מחזור שנתי של עד מליון ש"ח. הקרן הוקמה במטרה לסייע במצוקת האשראי ומעודדת התפתחות עסקית ותמיכה בהון חוזר לעסקים קטנים פעילים וליזמים בעלי רעיון עסקי מוכח המעוניינים להקים עסק חדש. נכון שקיימת האפשרות הרגילה של הלוואה בנקאית, אך יש לקחת בחשבון שהתנאים בבנק בדר"כ נחותים מהתנאים שמציעה קרן תבור מאחר שערבות המדינה מפחיתה את הסיכון שלוקח הבנק במתן ההלוואה וכתוצאה מכך הביטחונות הנדרשים מהלקוח נמוכים, הריבית זולה יותר וכדומה. תנאי הבנק לא תמיד נגישים לבעלי עסק קטן אשר חרגו ממסגרת האשראי שלהם. וכאן נכנסת האפשרות לתמונה של קרן תבור המציעה בטחונות נמוכים (25% מגובה ההלוואה), ריבית נוחה ופריסת תשלומים רחבה.

 

לאילו מטרות מיועדת ההלוואה של קרן תבור ?

נכון לדצמבר2012 קרן תבור פונה לעסקים קטנים ובינוניים במסלולים ולפי התנאים הבאים:

 • קרן תבור בסלול הון חוזר – הלוואות המיועדות למימון הון חוזר לעסקים בצמיחה אשר סובלים מפער בתזרימי מזומנים.

  הסכום המקסימלי שניתן לקבל הוא 500,000 ש"ח עבור בעלי מחזור שנתי של עד 6.25 מיליון ו- 8% מהמחזור לעסקים בעלי מחזור שנתי של6.25-100 מיליון ש"ח.

  תקופת ההלוואה עד 5 שנים בתשלומים חודשיים. (ניתן לקבל עד חצי שנה גרייס מתשלומי הקרן). בטחונות 60%/70% מהערבות ניתנת על ידי המדינה (תלוי אם העסק כבר קיבל בעבר הלוואות מהקרן). (הבנקים עשויים לדרוש מהלווים בטחונות עבור היתרה עד 25%) בנוסף תידרש ערבות אישית של הבעלים.

   

 • קרן תבור במסלול הקמת עסקים– מימון להקמת עסקים חדשים.

  הסכום המקסימלי שניתן לקבל הוא 500,000 ש"ח.

  נדרשת השקעה של הון עצמי של לפחות 20% מסך תכנית ההשקעה.

  תקופת ההלוואה עד 5 שנים בתשלומים חודשיים. (ניתן לקבל עד חצי שנה גרייס מתשלומי הקרן). בטחונות 70%/85% מהערבות ניתנת על ידי המדינה (תלוי בסכום ההלוואה). (הבנקים עשויים לדרוש מהלווים בטחונות עבור היתרה עד 10%/25%) בנוסף תידרש ערבות אישית של הבעלים. ישנה אפשרות להחלפת הבטחונות בערב נוסף של עד 40% מסכום ההלוואה.

   

 • קרן תבור במסלול השקעה –עסקים המעוניינים בהרחבת העסק או השקעה במיזמים חדשים.

  הסכום המקסימלי שניתן לקבל הוא 500,000 ש"ח עבור בעלי מחזור שנתי של עד 6.25 מיליון ו- 8% מהמחזור לעסקים בעלי מחזור שנתי של6.25-100 מיליון ש"ח.

  נדרשת השקעה של הון עצמי של לפחות 20% מסך תכנית ההשקעה.

  תקופת ההלוואה עד 5 שנים בתשלומים חודשיים. (ניתן לקבל עד חצי שנה גרייס מתשלומי הקרן). בטחונות 60%/70% מהערבות ניתנת על ידי המדינה (תלוי אם העסק כבר קיבל בעבר הלוואות מהקרן). (הבנקים עשויים לדרוש מהלווים בטחונות עבור היתרה עד 25%) בנוסף תידרש ערבות אישית של הבעלים.

 

 

 

 

 

 • קרן תבור מסלול הלוואות לעסקים זעירים עד 100,000 ש"ח-תת מסלול לקבלת הלוואה בתהליך מהיר למטרת השקעה, הון חוזר או הקמת עסק.

  סכום המקסימלי שניתן לקבל הוא 100,000 ש"ח למטרת הון חוזר, השקעה או הקמת עסק.

  במטרת השקעה- נדרשת השקעה של הון עצמי של לפחות 20% מסך תכנית ההשקעה.

  בהקמת עסק חדש- נדרשת השקעת הון עצמי של לפחות 20% מסכום ההלוואה.

  תקופת ההלוואה עד 5 שנים בתשלומים חודשיים. (ניתן לקבל עד חצי שנה גרייס מתשלומי הקרן). בטחונות 60%/70% מהערבות ניתנת על ידי המדינה (תלוי אם העסק כבר קיבל בעבר הלוואות מהקרן). (הבנקים עשויים לדרוש מהלווים בטחונות עבור היתרה עד 25%) בנוסף תידרש ערבות אישית של הבעלים. ישנ ה אפשרות להחלפת הבטחונות בערבות אישית של אדם נוסף.

 

*בכל המסלולים תינתן ריבית המקובלת במערכת הבנקאית להלוואות מסוג זה, עפ"י שיקול דעתו של הבנק ובאישור ועדת האשראי.

 

איפה אנחנו נכנסים לתמונה?

ברגע שתפנו אלינו, אנו נבצע בדיקה מקדימה ומקיפה להערכת זכאות הלוואה לעסק ללא עלות וכן נבחן עבור העסק שלכם את סיכויי קבלת הבקשה המוגשת לקרן תבור בסיוע וליווי של אנשי מקצוע המנוסים ובכך נגדיל את סיכויי קבלת ההלוואה שלכם. חובה לפנות לחברת ייעוץ עסקי. כמו כן, אנו נייעץ ונתאים את מסלול ההלוואה הספציפי בין אם קרן תבור או קרן סיוע לעסקים אחרת בהתאם לצורכי ולאופי העסק ונוביל אתכם בדרך הבטוחה לקבלת ההלוואה

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

ערן רגב - כלכלן ראשי מוסמך במימון (MBA) , מנהל חברת ייעוץ עסקי - מנועי צמיחה פתרונות מימון ופיתוח עסקי

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת ערן

מאת: ערןייעוץ עסקי02/03/14484 צפיות
לקיחת עזרה מגורמים מומחים בתחום הכלכלה והפיננסיים, הינו גורם משמעותי להצלחה העתידית של העסק. ליווי שוטף וצמוד של יועץ כלכלי בעל ניסיון יכול למנוע טעויות רבות בניהול העסק.

מאת: ערןעסקים קטנים ובינוניים03/02/14681 צפיות
כיזמים תתקלו בדילמה, מה האפשרות הטובה ביותר לעסק שלכם? לפתוח את העסק בתור עוסק מורשה או בתור חברה בע"מ?

מאת: ערןהלוואות24/12/13605 צפיות
עסקים קטנים ובינוניים מתקשים לקבל הלוואה בנקאית מאחר שמיצו את הבטחונות שלהם וכבר לא יכולים להגדיל את מסגרת האשראי. ולכן, במקרים מסוימים על מנת לאפשר את המשך קיום העסק, יש צורך בחיפוש פתרון מימוני חוץ בנקאי.

מאת: ערןיזמות עסקית23/12/13551 צפיות
רכישת זיכיון הפכה בשנים האחרונות לשיטת הקמת עסק פופולרית מאוד. אבל מה זה זכיינות?

מאת: ערןייעוץ עסקי23/12/13511 צפיות
קרן סיוע לעסקים היא יתרון לכל עסק. הקרן נותנת הלוואות בערבות מדינה בתנאים נוחים. בחיפוש הלוואה לעסק יש לפנות ראשית לקרן סיוע לעסקים

מאת: ערןיזמות עסקית10/12/13501 צפיות
יזם מתחיל? חושב לפתוח עסק משלך, אך לא יודע מאיפה להתחיל? להלן כמה טיפים טובים שיכוונו אותך לדרך הנכונה להצלחה.

מאת: ערןניהול08/12/13450 צפיות
ניהול עסק קטן הוא אתגר עצום. ניהול נבון של עסק מצריך התפתחות ורכישת ניסיון לאורך זמן, וברוב המקרים מצריך גם קבלת עזרה מגורמים מומחים בתחומי הניהול השונים.

מאמרים נוספים בנושא עסקים קטנים ובינוניים

מאת: רונית אלפסיעסקים קטנים ובינוניים02/08/19873 צפיות
האם לעבוד מהבית או לשכור משרד? לחלקנו התשובה ברורה, יש המעדיפים לעבוד מהבית ויש שעבורם הנושאר טאבו והם חייבים משרד. להלן טיפים שיסייעו לכם לבחור את המשרד האולטימטיבי עבורכם.

ענף שירותי האחסנה הוא תחום רחב של אחסון ציוד לעסקים, אחסון תכולת דירה, השכרת מכולות או אחסנה במכולות. היכן, כמה ומה כדאי לבדוק קודם.

מאת: gal ganonעסקים קטנים ובינוניים01/07/18352 צפיות
כאשר אנחנו נוסעים נסיעה ארוכה או נסיעה ליעד קרוב יותר הדבר האחרון שאנחנו רוצים שיקרה הוא שיהיה לנו תקר בגלגל. תקר בגלגל יכול לשבש את לוח הזמנים שלנו ולהפוך את סדר היום שלנו לכזה שיש בו הרבה אי נעימות ועיכובים. במקרה שיש לנו תקר בגלגל אנחנו לא צריכים להתאמץ ולהזיע עד שנצליח להחליף לבד את הגלגל ולתקן אותו. כל מה שאנחנו צריכים לעשות זה להזמין שירות החלפת גלגל כזה שאנשי מקצוע יבואו לכל מקום בו אנחנו תקועים ויחליפו לנו באופן מהיר ומאוד נוח את הגלגל עם התקר לגלגל קבע חדש שיוכל לשמש אותנו במשך זמן רב.

מאת: תמריץ לעסקיםעסקים קטנים ובינוניים05/01/18507 צפיות
המאמר מפרט מגוון תמריצים ודרכים לקידום המכירות של חנויות פרטיות במרחב הקמעונאי.

מאת: דניאל קולעסקים קטנים ובינוניים07/11/17817 צפיות
איך בוחרים נכון חברת הובלות? הבחירה הנכונה תהיה חברה מקצועית, אמינה ואחראית, חברה עליה תוכלו לסמוך בעיניים עצומות. אם אתם מחפשים חברת הובלות כזאת, אנחנו מזמינים אתכם לפנות אלינו. כחברת הובלות מובילה בעלת מוניטין אנו מחזיקים בכל הציוד החדיש הדרוש לביצוע כל סוגי ההובלות, רישיונות, רכבי הובלה תקניים וצוות עובדים מקצועי, מסור ואדיב.

מאת: מאירעסקים קטנים ובינוניים07/08/17705 צפיות
כיום ניתן לדבר על ערך נתפס מול ערך ריאלי של מוצר או שירות עבור לקוח. ההבדל או הפער בין שני אלה עשוי לרוב להיות בעל השפעה מכרעת על תהליך המכירה. קיים צורך בגישת מכירות שונה, כזו שנותנת ללקוח ערך מוסף אמיתי שמתאים לתפיסת עולמו. ראשית, הערך-המוסף האמיתי של מוצרים ושירותים רבים מוטל בספק. סקרים מראים שלמעלה מ- 78% מהחברות כיום איננן מבדילות ולכן גם אינן מספקות את הערך שאותו לקוח ציפה לו. האחוז הגבוהה הזה נובע בעיקר כי חברות מתעניינות בדבר אחד. האם נשיג יעדים? איך יושפעו התוצאות העסקיות? ופחו

מאת: מאירעסקים קטנים ובינוניים27/07/17846 צפיות
רק 59% מצוותי מכירות משיגים מכסות, 47% מאבדים מההצעות עקב "חוסר-החלטה" של לקוחות מחזור מכירה ארוך. היקף העסקאות הממוצע מצטמצם, כמעט 50% כאשר חברות צריכות לשפר את יעילות תהליך המכירה ויכולת של מחלקת מכירות לשפר מכירת מוצרים משלימים או תחליפיים או משדרגים. יוזמות רבות לשיפור יעילות המכירות אינן עונות על הציפיות של הלקוחות ומנגד סגנון של מכירות "מסורתיות" כמו תהליך מכירה מבוסס D2D, כבר אינן מספקות.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica