חפש מאמרים:
שלום אורח
07.08.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

אפיק ההלוואה הטוב ביותר לעסקים קטנים

מאת: ערןעסקים קטנים ובינוניים23/12/2013663 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

קרן תבור או בשמה השני, קרן הלוואות לעסקים, היא קרן מימון ממשלתית שהוקמה במטרה לסייע במצוקת האשראי בקרב עסקים קטנים בעלי מחזור שנתי של עד מליון ש"ח. הקרן הוקמה במטרה לסייע במצוקת האשראי ומעודדת התפתחות עסקית ותמיכה בהון חוזר לעסקים קטנים פעילים וליזמים בעלי רעיון עסקי מוכח המעוניינים להקים עסק חדש. נכון שקיימת האפשרות הרגילה של הלוואה בנקאית, אך יש לקחת בחשבון שהתנאים בבנק בדר"כ נחותים מהתנאים שמציעה קרן תבור מאחר שערבות המדינה מפחיתה את הסיכון שלוקח הבנק במתן ההלוואה וכתוצאה מכך הביטחונות הנדרשים מהלקוח נמוכים, הריבית זולה יותר וכדומה. תנאי הבנק לא תמיד נגישים לבעלי עסק קטן אשר חרגו ממסגרת האשראי שלהם. וכאן נכנסת האפשרות לתמונה של קרן תבור המציעה בטחונות נמוכים (25% מגובה ההלוואה), ריבית נוחה ופריסת תשלומים רחבה.

 

לאילו מטרות מיועדת ההלוואה של קרן תבור ?

נכון לדצמבר2012 קרן תבור פונה לעסקים קטנים ובינוניים במסלולים ולפי התנאים הבאים:

 • קרן תבור בסלול הון חוזר – הלוואות המיועדות למימון הון חוזר לעסקים בצמיחה אשר סובלים מפער בתזרימי מזומנים.

  הסכום המקסימלי שניתן לקבל הוא 500,000 ש"ח עבור בעלי מחזור שנתי של עד 6.25 מיליון ו- 8% מהמחזור לעסקים בעלי מחזור שנתי של6.25-100 מיליון ש"ח.

  תקופת ההלוואה עד 5 שנים בתשלומים חודשיים. (ניתן לקבל עד חצי שנה גרייס מתשלומי הקרן). בטחונות 60%/70% מהערבות ניתנת על ידי המדינה (תלוי אם העסק כבר קיבל בעבר הלוואות מהקרן). (הבנקים עשויים לדרוש מהלווים בטחונות עבור היתרה עד 25%) בנוסף תידרש ערבות אישית של הבעלים.

   

 • קרן תבור במסלול הקמת עסקים– מימון להקמת עסקים חדשים.

  הסכום המקסימלי שניתן לקבל הוא 500,000 ש"ח.

  נדרשת השקעה של הון עצמי של לפחות 20% מסך תכנית ההשקעה.

  תקופת ההלוואה עד 5 שנים בתשלומים חודשיים. (ניתן לקבל עד חצי שנה גרייס מתשלומי הקרן). בטחונות 70%/85% מהערבות ניתנת על ידי המדינה (תלוי בסכום ההלוואה). (הבנקים עשויים לדרוש מהלווים בטחונות עבור היתרה עד 10%/25%) בנוסף תידרש ערבות אישית של הבעלים. ישנה אפשרות להחלפת הבטחונות בערב נוסף של עד 40% מסכום ההלוואה.

   

 • קרן תבור במסלול השקעה –עסקים המעוניינים בהרחבת העסק או השקעה במיזמים חדשים.

  הסכום המקסימלי שניתן לקבל הוא 500,000 ש"ח עבור בעלי מחזור שנתי של עד 6.25 מיליון ו- 8% מהמחזור לעסקים בעלי מחזור שנתי של6.25-100 מיליון ש"ח.

  נדרשת השקעה של הון עצמי של לפחות 20% מסך תכנית ההשקעה.

  תקופת ההלוואה עד 5 שנים בתשלומים חודשיים. (ניתן לקבל עד חצי שנה גרייס מתשלומי הקרן). בטחונות 60%/70% מהערבות ניתנת על ידי המדינה (תלוי אם העסק כבר קיבל בעבר הלוואות מהקרן). (הבנקים עשויים לדרוש מהלווים בטחונות עבור היתרה עד 25%) בנוסף תידרש ערבות אישית של הבעלים.

 

 

 

 

 

 • קרן תבור מסלול הלוואות לעסקים זעירים עד 100,000 ש"ח-תת מסלול לקבלת הלוואה בתהליך מהיר למטרת השקעה, הון חוזר או הקמת עסק.

  סכום המקסימלי שניתן לקבל הוא 100,000 ש"ח למטרת הון חוזר, השקעה או הקמת עסק.

  במטרת השקעה- נדרשת השקעה של הון עצמי של לפחות 20% מסך תכנית ההשקעה.

  בהקמת עסק חדש- נדרשת השקעת הון עצמי של לפחות 20% מסכום ההלוואה.

  תקופת ההלוואה עד 5 שנים בתשלומים חודשיים. (ניתן לקבל עד חצי שנה גרייס מתשלומי הקרן). בטחונות 60%/70% מהערבות ניתנת על ידי המדינה (תלוי אם העסק כבר קיבל בעבר הלוואות מהקרן). (הבנקים עשויים לדרוש מהלווים בטחונות עבור היתרה עד 25%) בנוסף תידרש ערבות אישית של הבעלים. ישנ ה אפשרות להחלפת הבטחונות בערבות אישית של אדם נוסף.

 

*בכל המסלולים תינתן ריבית המקובלת במערכת הבנקאית להלוואות מסוג זה, עפ"י שיקול דעתו של הבנק ובאישור ועדת האשראי.

 

איפה אנחנו נכנסים לתמונה?

ברגע שתפנו אלינו, אנו נבצע בדיקה מקדימה ומקיפה להערכת זכאות הלוואה לעסק ללא עלות וכן נבחן עבור העסק שלכם את סיכויי קבלת הבקשה המוגשת לקרן תבור בסיוע וליווי של אנשי מקצוע המנוסים ובכך נגדיל את סיכויי קבלת ההלוואה שלכם. חובה לפנות לחברת ייעוץ עסקי. כמו כן, אנו נייעץ ונתאים את מסלול ההלוואה הספציפי בין אם קרן תבור או קרן סיוע לעסקים אחרת בהתאם לצורכי ולאופי העסק ונוביל אתכם בדרך הבטוחה לקבלת ההלוואה

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

ערן רגב - כלכלן ראשי מוסמך במימון (MBA) , מנהל חברת ייעוץ עסקי - מנועי צמיחה פתרונות מימון ופיתוח עסקי

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת ערן

מאת: ערןייעוץ עסקי02/03/14522 צפיות
לקיחת עזרה מגורמים מומחים בתחום הכלכלה והפיננסיים, הינו גורם משמעותי להצלחה העתידית של העסק. ליווי שוטף וצמוד של יועץ כלכלי בעל ניסיון יכול למנוע טעויות רבות בניהול העסק.

מאת: ערןעסקים קטנים ובינוניים03/02/14727 צפיות
כיזמים תתקלו בדילמה, מה האפשרות הטובה ביותר לעסק שלכם? לפתוח את העסק בתור עוסק מורשה או בתור חברה בע"מ?

מאת: ערןהלוואות24/12/13646 צפיות
עסקים קטנים ובינוניים מתקשים לקבל הלוואה בנקאית מאחר שמיצו את הבטחונות שלהם וכבר לא יכולים להגדיל את מסגרת האשראי. ולכן, במקרים מסוימים על מנת לאפשר את המשך קיום העסק, יש צורך בחיפוש פתרון מימוני חוץ בנקאי.

מאת: ערןיזמות עסקית23/12/13600 צפיות
רכישת זיכיון הפכה בשנים האחרונות לשיטת הקמת עסק פופולרית מאוד. אבל מה זה זכיינות?

מאת: ערןייעוץ עסקי23/12/13548 צפיות
קרן סיוע לעסקים היא יתרון לכל עסק. הקרן נותנת הלוואות בערבות מדינה בתנאים נוחים. בחיפוש הלוואה לעסק יש לפנות ראשית לקרן סיוע לעסקים

מאת: ערןיזמות עסקית10/12/13546 צפיות
יזם מתחיל? חושב לפתוח עסק משלך, אך לא יודע מאיפה להתחיל? להלן כמה טיפים טובים שיכוונו אותך לדרך הנכונה להצלחה.

מאת: ערןניהול08/12/13491 צפיות
ניהול עסק קטן הוא אתגר עצום. ניהול נבון של עסק מצריך התפתחות ורכישת ניסיון לאורך זמן, וברוב המקרים מצריך גם קבלת עזרה מגורמים מומחים בתחומי הניהול השונים.

מאמרים נוספים בנושא עסקים קטנים ובינוניים

מאת: עוזי פלגעסקים קטנים ובינוניים03/05/20120 צפיות
בכל תהליך של פתוח עסקי או תכנון אסטרטגי ,מתבצע תהליך של ניתוח יכולות עסקיות, במטרה לזהות את נקודות החוזק והחולשה של העסק. באותה נשימה מתבצעת הערכה של ההזדמנויות העסקיות, והאיומים הנשקפים מסביבת התחרות הקרובה (מתחרים, לקוחות, ספקים תחליפים, חודרים חדשים) והסביבה הרחבה ( פוליטית, כלכלית, חברתית, רגולציה, טכנולוגית, שמירת הסביבה).

מאת: עוזי פלגעסקים קטנים ובינוניים05/04/20237 צפיות
כל בעל עסק ללא קשר לגודל העסק, חייב לבחון ולהעריך מנקודת ראות של "ועדת חקירה עצמית" איך הוא ועסקו חוו את האירוע הזה, ולהיזכר באירועים שליליים נוספים שחוו בעבר, בתהליך ניהול העסק שלהם, לקבל תובנות חדשות בניהול עסקי וליישמם בעסק שלהם.

מאת: עוזי פלגעסקים קטנים ובינוניים05/04/20166 צפיות
כל בעל עסק ללא קשר לגודל העסק, חייב לבחון ולהעריך מנקודת ראות של "ועדת חקירה עצמית" איך הוא ועסקו חוו את האירוע הזה, ולהיזכר באירועים שליליים נוספים שחוו בעבר, בתהליך ניהול העסק שלהם, לקבל תובנות חדשות בניהול עסקי וליישמם בעסק שלהם.

מאת: רונית אלפסיעסקים קטנים ובינוניים02/08/19958 צפיות
האם לעבוד מהבית או לשכור משרד? לחלקנו התשובה ברורה, יש המעדיפים לעבוד מהבית ויש שעבורם הנושאר טאבו והם חייבים משרד. להלן טיפים שיסייעו לכם לבחור את המשרד האולטימטיבי עבורכם.

ענף שירותי האחסנה הוא תחום רחב של אחסון ציוד לעסקים, אחסון תכולת דירה, השכרת מכולות או אחסנה במכולות. היכן, כמה ומה כדאי לבדוק קודם.

מאת: gal ganonעסקים קטנים ובינוניים01/07/18426 צפיות
כאשר אנחנו נוסעים נסיעה ארוכה או נסיעה ליעד קרוב יותר הדבר האחרון שאנחנו רוצים שיקרה הוא שיהיה לנו תקר בגלגל. תקר בגלגל יכול לשבש את לוח הזמנים שלנו ולהפוך את סדר היום שלנו לכזה שיש בו הרבה אי נעימות ועיכובים. במקרה שיש לנו תקר בגלגל אנחנו לא צריכים להתאמץ ולהזיע עד שנצליח להחליף לבד את הגלגל ולתקן אותו. כל מה שאנחנו צריכים לעשות זה להזמין שירות החלפת גלגל כזה שאנשי מקצוע יבואו לכל מקום בו אנחנו תקועים ויחליפו לנו באופן מהיר ומאוד נוח את הגלגל עם התקר לגלגל קבע חדש שיוכל לשמש אותנו במשך זמן רב.

מאת: תמריץ לעסקיםעסקים קטנים ובינוניים05/01/18590 צפיות
המאמר מפרט מגוון תמריצים ודרכים לקידום המכירות של חנויות פרטיות במרחב הקמעונאי.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica