חפש מאמרים:
שלום אורח
01.06.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

ניתוח דוחות כספיים

מאת: yanaiamirראיית חשבון02/03/20141065 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

דוחות כספיים הנערכים בתום שנת הכספים כוללים מידע רב על פעילות העסק, מידע זה לעיתים רבות גלוי לעין אך קיים מידע רב אשר אינו גלוי לצורך חשיפתו נדרש לבצע מספר פעולות בדוחות הכספיים, כגון ניתוח הדוחות, והבנתם באופן מעמיק.  אז כיצד ניתן להבין את הדוחות הכספיים שקיבלנו מרואה החשבון של העסק?

ניתוח דוחות כספיים הינו רכיב תחת נושא ניהול כספיים בעסק, המשמעות היא שרצוי שניתוח הדוחות הכספיים יעשה באופן מיומן על ידי רואה חשבון. לא תמיד הרואה חשבון של העסק מנתח את דוחותיהם הכספיים של החברות של לקוחותיו לכן אם קיים מצב כזה רצוי לפנות לרואה חשבון של העסק בבקשה להבנת נתוני הדוחות הכספיים באופן מיטבי.
ניתוח הדוחות נעשה באמצעות שימוש בכלים פשוטים, הרי הכל נמצא כבר בדוחות. אומנם הנהלת החשבונות מתעדת את אירועי העבר בעסק אך אילולא ראיה רחבה לא ניתן לבצע ניתוח דוחות של החברה אך הוא אפשרי ועשוי לתת מידע רב על אופן פעילות החברה להלן מדדים לניתוח פעילות הדוחות הכספיים:

1. יחסי נזילות - מעניקים תמונת מצב בנוגע ליכולת הנזילות הכלכלית של החברה

נכסים שוטפים חלקי התחייבויות שוטפות - יחס שוטף - יכול החברה לפרוע את התחייבויותיה בטווח של שנה ממועד המאזן

נכסים שוטפים בניכוי מלאי חלקי התחייבויות שוטפות עשוי להעניק יחס מהיר לפרעון התחייבויותיה של החברה

מזומנים וניירות ערך סחירים חלקי התחייבויות שופטות עשוי לספק יחס נזילות מיידית

2. יחסי רווחיות מעניקים מידע אודות רווחיות העסק

רווח גולמי חלקי המכירות - שיעור הרווח הגולמי

רווח תפעולי חלקי מכירות - שיעור הרווח התפעולי

רווח נקי חלקי מכירות - שיעור הרווח הנקי

רווח נקי - חלקי הון עצמי - שיעור התשואה על ההון

רווח נקי חלקי סך הנכסים - שיעור התשואה על הנכסים

3. יחסי איתנות פיננסית - עשויים לספק מידע אודות האיתנות הפיננסית של העסק כך שסך ההתחייבויות חלקי ההון העצמי מספק את שיעור המינוף של העסק. כמו כן, ניתן לבחון יחסי איתנות במספר דרכים נוספות סך ההתחייביות מתוך סך הנכסים וכדומה

4. יחסים תפעוליים - יחסים המעידים על אופן התפעול של העסק, כגון ימי גבית כספים מלקוחות, ימי תשלום לספקים, מחזוריות המלאי וכו'

קיימים יחסים נוספים עלייהם נרחיב במועד מאוחר יותר

 

כמו כן קיימים יחסים פיננסים נוספים עליהם נרחיב במאמר נפרד

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

המאמר לעיל אינו מהווה חוות דעת משפטית, המלצה או ייעוץ מקצועי. כמו כן, יתכן והמאמר אינו עדכני או מדויק ואין להסתמך על האמור לעיל מבלי להיוועץ טרם עם כותב המאמר.

ינאי אמיר רואה חשבון

הנהלת חשבונות

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת yanaiamir

מאת: yanaiamirמיסוי בינלאומי01/07/143424 צפיות
יש לכם הכנסות ממקורות זרים? אתם לא מדווחים על כלל הכנסותיכם מכל העולם לרשויות המס בישראל? אם כן רצוי שתדעו כי אי דווח משמעו עבירה פלילית אשר יכול להסב לכם אי נעימות מול רשויות המדינה ותשלום קנסות רבים. מומךץ לפנות בהקדם לייעוץ עם רואה חשבון בדבר גילוי מרצון והתחלת התהליך מול רשויות המס.

מאת: yanaiamirראיית חשבון02/06/144071 צפיות
הנהלת חשבונות היא תחום העוסק ברישום שיטתי של פעילות העסק לשפה חשבונאית מקובלת בהתאם לכללי חשבונאות מקובלים המפורסמים, בהתאם לכללים אלו נדרשת הישות לדווח את דוחותיה דוחותיה הכספיים עשויים לכלול דוח רווח והפסד או מספר דוחות כגון: מאזן, דוח רווח והפסד, דוח על השינויים בהון דוח על תזרימי המזומנים.

מאת: yanaiamirראיית חשבון02/06/143785 צפיות
משרדי רואה חשבון רבים מקנים ללקוחותיהם מגוון רחב של שירותים החל משירותי הנהלת חשבונות וכלה בשירותי ביקורת וחוות דעת מקצועיות . נשאלת השאלה האם כאשר משרד רואה החשבון המבצע ביקורת במבוקר ובמקביל נותן שירותי הנהלת חשבונות מפר את כללי האי תלות או שלא?

מאת: yanaiamirראיית חשבון01/06/143539 צפיות
הנהלת חשבונות הינה תחום העוסק ברישום ותיעוד של פעולות העסק, במילים אחרות הנהלת חשבונות כוללת תיעוד פעילות העסק בעבר בהתאם לשפה חשבונאית, המשמעות היא שנדרש לבחון כיצד מתבצע הליך הרישום האם הרישום מתבצע בהתאם למהות כלכלית או בהתאם למהות המשפטית.

מאת: yanaiamirראיית חשבון01/06/14690 צפיות
מעוניינים לקבל שירותי ייעוץ עסקי? העסק שלכם לא רווחי? ועוד שאלות רבות, כדאי שאת היועץ העסקי שלכם תבחרו בקפידה!! למה אני מתכוון, יועץ עסקי הוא מנטור לעסק שלכם והוא צריך לתת לכם ערך מוסף כיצד לשווק את העסק וכיצד להרחיב את פעילותכם, כמו זריקת מרץ

מאת: yanaiamirראיית חשבון01/06/14694 צפיות
האם כדאי לנהל את הנהלת החשבונות של העסק באמצעות תוכנה ייעודית? או שמא רצוי לפנות למשרד הנהלת חשבונות לצורך קבלת שירותים כוללים לעסק שלכם לרבות ליווי וייעוץ שוטף. לצורך כך נבחן את הפרמטרים בעת שימוש תוכנה מול קבלת ייעוף ממשרד הנהלת חשבונות.

מאת: yanaiamirראיית חשבון01/06/14868 צפיות
לימודי הנהלת חשבונות אינם קלים והם כוללים לימודים במגוון רחב של תחומים חשבונאיים ותחומי משפט רבים החל מתקינה חשבונאית וחוקי מיסוי, חוקי ביטוח לאומי, חוקי עבודה ועוד. במאמר זה נתאר את הליכי לימודי הנהלת החשבונות.

מאמרים נוספים בנושא ראיית חשבון

מאת: אור מחשביםראיית חשבון24/10/161757 צפיות
הדוח השנתי הוא הדיווח שמידי שנה כל עצמאי מחויב בו הבסיס בדוח שמיחד אותו אצל עצמאי אל מול שאר מגישי הדוח הוא נספח א שבו רשומות כלל ההכנסות החשבוניות שבעל העסק הוציא באותה שנה ללקוחותיו ,מתחת לשורת ההכנסות רשומות כלל ההוצאות שבעל העסק הוציא.

מאת: עידן שלומןראיית חשבון05/03/151744 צפיות
טיפול בענייני מס נחשב מזה שנים רובת כשייך לרואי חשבון המייצגים עצמאיים ואנשי עסקים המגלגלים כסף רב, אך המצב אינו כזה ולאחרונה עוד ועוד שכירים מגלים כיתכנון מס אפקטיבי עבורם לא פחות מאשר עבור המעסיק שלהם.

מאת: עידן שלומןראיית חשבון05/03/151203 צפיות
פתיחת עסק עצמאי דורשת לא מעט אומץ ותעוזה כמו גם התמחות ויכולת בתחום שבו בחרתם. מעבר לכל אלו חשוב לנהל את כל ההתנהלות העיסקית בצורה נכונה וזאת באמצעות ליווי של רואה חשבון מקצועי.

מאת: עידן שלומןראיית חשבון05/03/151167 צפיות
אם אתם מקימים עסק חדש אתם חייבים לשכור שירותי רואה חשבון באזור המגורים שלכם ולקבל ממנו את כל סל השירותים המקובל בין רו"ח ללקוח. על כך במאמר הבא.

מאת: עידן שלומןראיית חשבון05/03/151095 צפיות
אחת הדרכים הנוחות ביותר להרוויח כסף מעבודה צדדית לזו שלכם כשכירים או סטודנטים היא באמצעות פתיחת תיק של עוסק פטור. מדובר על רישום כחוק כמי שעוסק בעבודה כעצמאי אך בהיקפים קטנים שפוטרים אותו מתשלומי מעמ או קבלה שלהם. על כך במאמר הבא.

מאת: יוסי נטוביץראיית חשבון08/02/151404 צפיות
בחינת הבקרות הפנימיות בארגון ובפרט בתהליכים עסקיים הייתה ונשארה אבן היסוד בעבודת המבקר הפנימי. תהליכים עסקיים רבים בארגון מתבצעים כיום במערכות ממוחשבות ומורכבותם, במיוחד בארגונים גדולים, מקשה על יכולת המבקר לבצע עליהם ביקורת אפקטיבית ללא אמצעים ממוחשבים. פיתוח טכנולוגית כריית התהליכים (Process Mining) לניתוח ניהולי של התהליכים עורר התעניינות מחקרית רבה ביכולות השימוש שלה גם ככלי בקרה בין היתר לזיהוי הפרות אבטחת מידע , ולאחרונה אף ככלי לביקורת פנימית לניהול סיכונים , ולזיהוי הונאות ומעילות

מאת: טוב לעסקראיית חשבון20/01/151114 צפיות
אחת השאלות אשר נשאלות על ידי עסקים, היא באיזה פונקציה להשתמש לצורך ניהול חשבונות העסק. ברואה חשבון או ביועץ מס, מה בעצם ההבדל ביניהם. במאמר זה ננסה להבהיר כיצד לבחור יועץ מס וההבדל מרואה חשבון.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica