חפש מאמרים:
שלום אורח
22.01.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

רכשה נכסים לתבעה כל נזק

מאת: נחום רוזנשייןפסקי דין29/04/20144949 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

חברת ראש פינה פיתוח בע"מ, באמצעות בעלי מניותיה רכשה נכסים בלאס וגאס באמצעות נחום רוזנשיין, אך במקום לשלם את דמי התיווך עליהם סוכם מראש בין הצדדים, תבעה הרוכשת את נחום רוזנשיין בבית המשפט השלום בגין גרימת נזק.  בפסק הדין המלא ניתן ללמוד כי בית המשפט הנכבד דחה את התביעה וקבע כי נחום רוזנשיין פעל ללא דופי.

התובעת בכתב התביעה מעלה סדרה ארוכה של פעולות שהיה על המתווך לעשות או שלא לעשות.  פעולות אלו גרמו לדברי התובעת לנזק כזה ואחר אשר בגינו דרשה התובעת פיצוי של 80,000 ש"ח. בין השאר טענה התובעת כי המתווך הציג בפניה מצג שוא, כי לא עשה דבר מלבד העברה של מיילים וכי גרם לה לרכוש נכסים לא מתאימים לה במחיר גבוה מהמחיר בו יכלה לרכוש נכסים אחרים טובים יותר.

במהלך המשפט התברר כי התובעת ניהלה מו"מ עם המוכר וכי מחיר הרכישה הסופי היה גבוה ממחיר אותו הציעה התובעת בעזרתו של נחום רוזנשיין.  עוד התברר כי נכס אחר שרכשה ללא עזרתו של הנתבע ממוקם ליד דיר חזירים.

כבוד השופטת חנה פלינר כתבה בהכרעת הדין "לאחר שעיינתי בטענות ובשלל הראיות המונחות לפניי סבורה אני כי דין התביעה להידחות."  עוד מביעה השופטת פלינר דעתה לעניין מקצועיותו של נחום רוזנשיין וטיב השירות אשר ניתן לתובעת: "התרשמתי שהנתבע מילא את חלקו בהסכם כאשר העביר לידי התובעת רשימת נכסים ההולמים את דרישותיה ויכולותיה…. סבורני כי הנתבע מהווה את הגורם היעיל לעסקה."  עוד נכתב "…דרך פעולתו, שהתבססה על מידע מדויק וגלוי: ברי כי לא ניתן להפנות אליו טענה בנוגע לנכונות המידע בנוגע למחיר סגירת העסקאות."

"התוצאה הינה אפוא כי התביעה נדחית. התובעת תשלם לנתבע הוצאות משפט בסכום של 15,000 ש"ח תוך 30 יום מיום קבלת פסק הדין."

את התובעת יצגה עורך הדין מלי שרגיל, בעלת מניות בחברה.  את הנתבע ייצג בהצלחה עורך הדין ערן קמר.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת נחום רוזנשיין

מאמרים נוספים בנושא פסקי דין

מאת: נועם קוריס משרד עורכי דיןפסקי דין15/11/20596 צפיות
בג"צ דחה העתירה נגד מאחז עיבל בית המשפט העליון בשבתו כבג"צ דחה בימים אלו עתירה נגד פינוי מאחז עיבל ועוד כמה מאמרים שכתבתי: עו"ד נועם קוריס – כותב ב THEMARKER עו"ד נועם קוריס - כותב על תביעות ייצוגיות - כותב באתר המאמרים המשפטיים נועם קוריס עו"ד העתירה הופנתה כלפי צעדים שנקטו המשיבים לפינוי העותר ממאחז שהוקם ללא היתר באזור הר

מאת: רונית אלפסיפסקי דין20/11/19730 צפיות
סווגה של פעולה, או של עסקה נקבע על פי סממנים חיצוניים ועל פי מבחנים שונים, אשר על פיהם יש וניתן לסווג את אופיה של אותה פעולה וסווגה של אותה עסקה. ברם בדרך כלל המבחנים אינם חד - חד ערכיים ויש מקרים בהם המבחנים בגין אותה פעולה מצביעים על סווג כפול. כך למשל בסווג פעולה למישור ההוני או למישור העסקי, למישור הפרטי או עסקת אקראי בעלת אופי מסחרי ועוד. בעיתות כאלה מופעל מבחן על – מבחן גג והוא "מבחן הכוונה".

מאת: בנימין קלינגרפסקי דין05/09/19768 צפיות
ההתיישנות גברה על השימוש בהעדרו של היתר אין שימוש שלא הותר על-פי ההיתר, קרי - אין שימוש חורג, ומשכך לא מתקיימת עבירת השימוש על-פי סעיף 204 לחוק. האם כאשר לא ניתן להרשיע אדם בביצוע עבודות בנייה ללא היתר בשל התיישנות, ניתן להרשיעו בעבירה נמשכת של שימוש בנכס שנבנה ללא היתר? ביהמ"ש לעניינים מקומיים משיב על כך בשלילה.

מאת: רוי ורלפסקי דין25/01/19754 צפיות
אתה צריך לקחת את המקרה פגיעה אישית קל. לא משנה איך המקרה שלך הולך, לקחת מישהו למשימה על רשלנות שלהם הוא יותר מוצדק. מאמר זה נותן לך כיצד להתקרב מקרה פגיעה אישית.

מאת: רוי ורלפסקי דין17/01/19783 צפיות
האם אתה חושב על לשים את הכסף שלך לתוך השקעות נדל"ן? ראית את החברים שלך עשה רווח עם זה. אתה יכול לעשות טוב אם שמעתם על. זה רק לוקח קצת ידע. השתמש בעצות אלה כדי לקבל התחלה מוצלחת על ההשקעה.

מאת: נועם קוריס משרד עורכי דיןפסקי דין12/10/17969 צפיות
45 אלף ₪ הוצאות משפט נותרו בעינן כאשר בית המשפט העליון דחה תביעת לשון הרע בגין התיישנות לכאורה ותוך קביעה שמכתב תלונה למפכ"ל המשטרה יכול להיחשב כפניה לרשות מוסמכת, למרות אי הבהירות בנושא.

מאת: רוי ורלפסקי דין11/06/171882 צפיות
If someone promises you to improve your score by changing your factual history, even those properly reported. Negative credit information remains on your credit report for seven years.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica