חפש מאמרים:
שלום אורח
23.01.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

יש על מי לסמוך

סמכתם על הילד שלכם ובכל זאת הכלב עשה את צרכיו בסלון???

אז מה קרה הפעם ? הילד שלכם לא למד למבחן ונכשל ? 20 פעם הזכרתם לו שהוא צריך ללבוש חולצה לבנה לטקס והוא שכח? או סתם הכלב עשה את צרכיו באמצע הסלון כי הילד שלכם שכח להוציא אותו ?

הכל מתחיל בשאלה קטנה - האם אתם סומכים על הילד שלכם?

זו לא שאלה כ"כ קטנה -  בעצם זו שאלה ענקית.

השאלה האם אנחנו סומכים על הילד שלנו ומשחררים היא אחת הסוגיות המרכזיות איתה אנחנו מתמודדים כהורים. זה מתחיל מגיל מאד צעיר כשהילד מתחיל ללכת נופל וקם , דרך הכנת שיעורי הבית וכלה בשעה שהוא חוזר הביתה כמתבגר. בדרך כמובן יש בלי סוף דילמות נוספות.

עד כמה אתם מאפשרים לילדכם להתנסות בעצמו?

בבסיס כל השאלות , הדילמות והתהיות נמצאת שאלת יכולתנו לסמוך על הילד שלנו.

ולמה כ"כ קשה לנו לסמוך?

לשאלה זו יש לא מעט תשובות וננסה לתת כאן חלק מהתשובות ואתם מוזמנים לקרוא ולראות האם יש אחת שמדברת אליכם יותר?

האם חשובה לכם שליטה?

האם אתם מאמינים שאתם יודעים טוב יותר מילדכם?

האם נדמה לכם שילדים צעירים צריכים להקשיב למבוגר כי הוא יודע טוב יותר מהם?

האם אתם רגילים לדאוג ?

האם אתם רגילים שעושים מה שאתם אומרים?

האם חשוב לכם שהדברים ייעשו בדרך שלכם?

האם חשוב לכם שהדברים ייעשו מהר וביעילות ( ניקוי החדר .....)

ומה עם ציונים ? האם משמעותי עבורכם שהציונים יהיו טובים כי אולי זה אומר משהו עליכם?

הנסיון שלנו מלמד שככל שנסמוך על ילדנו ונעביר להם את המסר שאנחנו סומכים עליהם, מאמינים בהם, יודעים שהם מסוגלים, כך גם הם יתפסו את עצמם , יאמינו ביכולות שלהם ויקחו אחריות.

ייתכן והדבר יהיה כרוך במספר כשלונות, בבלאגן בבית, בעשייה שאינה מושלמת, אך ככל שתתמידו בלסמוך עליהם, תראו שהילדים שלכם מסוגלים ובעיקר בעיקר בעיקר תגדלו ילדים שמאמינים בעצמם.

אז סמכתם על הילד שלכם שיוציא את הכלב והוא פישל ושכח? אל תתייאשו ואל תיקחו על עצמכם את המשימה. תמשיכו לסמוך עליו ולהשאיר את האחריות אצלו.  לאורך זמן הוא יפנים את הידיעה שסומכים עליו ויהפוך לאחראי יותר.

אחת המשימות החשובות ביותר שלנו כהורים היא לעזור לילדים שלנו להיות אנשים בטוחים בעצמם ועצמאיים.

בתחילת דרכם ילדינו זקוקים לנו יותר ויותר אך אט אט ככל שהם גדלים הם הופכים להיות עצמאיים וזקוקים לאהבתינו, להדרכה ולתמיכה כאשר עם מעברם לבגרות הם הופכים פחות תלויים בנו והם בדרך להשגת עצמאות גדולה יותר בכל היבטי חייהם.

ככל שפחות נסמוך עליהם כך נגדיל את התלות שלהם בנו או לחילופין באחרים.

יש לנו להציע מספר דרכים מתוך עקרונות הפסיכולוגיה החיובית כדי לנווט במים הסוערים ובים השאלות ההוריות.

אנחנו בטוחות כי אם תלכו בדרך הזו תגיעו אתם וילדכם לחוף מבטחים בו השמחה והכיף מובטחים, כמו גם ילדים שמסוגלים לקחת אחריות ולעמוד בה.

אלו המרכיבים העיקריים בעזרתם ניתן לסמוך :

- חשוב לבטא אמון בקול ביכולתם של ילדיך .( כל הכבוד, ידעתי שאפשר לסמוך

עליך,איזה ילד אחראי ונפלא יש לי).

- הראו לילדיכם מהו כבוד ובטאו אהבה.

- למדו אותם כי יש להם שליטה על חייהם.

- הדריכו אותם, למדו אותם ולאחר מכן העניקו להם את החופש לעשות את הבחירות שלהם.

טיפ שווה בדיקה  -

תבחרו ביחד עם ילדכם משימה אחת שהוא חושב שמתאים לו לעשות במשך השבוע הקרוב. ( החל מהכנת שיעורי בית בעצמו, התכוננות לבד למבחן ( אל דאגה לא משנה איזה ציון הוא יקבל, כן כן ..... ) , הפעלת מכונת כביסה, הפעלת מדיח מידי יום , הוצאת הכלב לטיול  ניקוי הגינה וכיד הדמיון.

בהתאם למידת עמידתו במשימה שבחו אותו, עודדו אותו וראו איזה פלא זה קורה- הוא עומד בה. ילדים (  ובינינו לא רק הם.....)  אוהבים שרואים אותם. שמעריכים את המאמץ שלהם.

מבטיחות לכם שתגלו כמה הילדים שלכם אחראיים ועד כמה ניתן לסמוך עליהם.

רוצים עוד טיפים להכנסת כיף, שמחה , משמעות וקרבה למשפחה ? לחצו כאן

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

חגית וינטראוב , עובדת סוציאלית, M.S.W. מטפלת זוגית ומשפחתית מוסמכת, מאמנת אישית לאורח חיים בריא. נורית שינמן עובדת סוציאלית בתחום המשפחה ומאמנת אישית בהתמחות להפרעות קשב.

בעלות מיזם familyfun

רוצים לקבל טיפים לכיף משפחתי, משמעות וקרבה במשפחה ? לחצו כאן

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת נורית שינמן וחגית וינטראוב

מאמרים נוספים בנושא הורות

מאת: בתיה כץהורות11/09/19538 צפיות
קיימים מנהגים שונים הקשורים למאכלי השבת. ישנם יוצאי ארצות שונות, עדות, בני קהילות שונות, אשר אצלם מקפידים עד מאד על מאכלים מסוימים בסדר שולחן השבת. רבות כתבו על מאכלי השבת שמקורם ושורשם במנהגי קדמונים ויתדם תקועה באורחות צדיקים, ורומזים הם לעניינים שבסוד חכמים.

מאת: Droxitהורות23/05/19978 צפיות
לרוב, סבתא היא דמות משמעותית מאוד בחיי הנכדים שלה. היא מפנקת, מבלה איתם זמן איכות וכמובן שומרת עליהם לא פעם כשעולה הצורך. אלא שגם לסבתא יש סידורים משלה, אולי גם תחביבים ואפילו תכניות לטוס לחופשה קצרה בחו"ל מפעם לפעם. אז נכון, שירותי סבתאות לא מהווים תחליף לאהבה העצומה שרק סבתא יכולה להעניק, אבל הם לכל הפחות מספקים פתרון נהדר – גם לילדים וגם להורים.

מאת: Droxitהורות02/05/191021 צפיות
כל סבתא מכירה את הסיטואציה הזו היטב. אחרי שנים של עבודה וגידול ילדים, דווקא כשהחלה ליהנות מהימים שבהם המטלות כבר לא נערמות בקצב והחופש נראה באופק, הן נקראות לשירות "מילואים" אצל הילדים שהתבגרו והפכו להורים בעצמם. עכשיו הן מתבקשות לשמור על הנכדים, לבלות איתן בחופשות הקיץ ובחגים, ואפילו לשמש כאחות רחמנייה כשהתינוק חולה בזמן שההורים חייבים לחזור לעבודה. אז נכון, מבחינת סבתא הזמן עם הנכדים מבורך והאהבה עצומה. אלא שגם הן רוצות ליהנות מהחיים ומהפנסיה.

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות11/03/191167 צפיות
רעיון לבילוי עם הנכדים: שינסו לספר על כל סימני הדרך שיש בהליכה היומית לבית הספר או לגן.

מאת: Droxitהורות28/02/191286 צפיות
בדרך כלל אתם מסתדרים לא רע. בין אם אתם זוג שמנהל יחד את משק הבית ובין אם אדם אחד מנצח על התזמורת עם עזרה מחברים טובים או קרובי משפחה, הכול עובד בדיוק כמו שצריך. יש תמיד מי שישמור על הילדים כשישיבה מתארכת וגם יש מי שידאג לכביסה או לסידור הבית בזמנים הלחוצים ביותר. אלא שיש גם לא מעט מצבים שבהם העזרה זמינה קצת פחות. בן או בת הזוג נוסעים או מוקפצים לשירות מילואים, ההורים יוצאים לחופשה או שמישהו מרגיש קצת פחות טוב – ומספק פחות עזרה מהרגיל. במצבים מעין אלה שירות עזרה למשפחות של פאן-פאן מספק את המענה.

מאת: SEONET קידום אתריםהורות02/12/181742 צפיות
למה חשוב להקריא ספרים לילדים בגיל הרך? האם צריך להקריא לתינוק בן שנה סיפור או שזה מיותר, גם ככה הוא לא מבין את כל המילים ובטח שלא יכול לעקוב אחר העלילה. אבל הקראת סיפורים לתינוקות חשוב מאוד ובעל יתרונות רבים במאמר הבא.

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות28/08/181826 צפיות
צאו עם הילדים למרפסת הפונה לרחוב ותתחילו לרשום כמה מכוניות בעלות אותו צבע נוסעות ברחוב. נכד אחד יספור רק מכוניות לבנות, נכד אחר יספור רק מכוניות שחורות וכך הלאה. אפשר גם לספור כמה מכוניות בצבע חריג עוברות: כמה מכוניות מסוגלות להיות בצבע סגול? כמה מכוניות בצבע צהוב של חלמון ביצה? כמה מכוניות מוכתמות בכתום?

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica