חפש מאמרים:
שלום אורח
28.11.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מתכון לביטחון עצמי ומצב רוח

ביטחון עצמי או דימוי עצמי הפכו לערך משמעותי מאוד בעולמו של האדם המודרני. בעבר המעמד והדימוי של האדם היו נקבעים על פי סטנדרטים של יוקרה וכיום, למרות שנראה כי הדימוי של האדם נקבע על פי מעמדו שמתורגם לכסף ומקצוע, המהפכה התעשייתית ובמיוחד הגישה הקפיטליסטית, הפכו מוצרים שהיו בעבר נחלתם של משפחות אצולה ובעלי המעמד הגבוה, לנחלת הכלל ובמידה מסוימת שברו את ההבדלים. המוצרים שנגעו יותר מכל בנקודת הדימוי או הביטחון העצמי הם מוצרי טיפוח, ביגוד וקוסמטיקה, שנתונים היום לבחירתו האישית של כל אדם.

מוצרים אלו בעשורים האחרונים כבר לא משמשים רק למען מטרתם, אלא מאפיינים בחירה המעידה על אישיות כלשהי. למשל, בחירה של בגד כלשהו או בחירת תסרוקת, תעיד על אופיו של האדם ועל הסגנון התרבותי שלו. במיוחד נכון הדבר כאשר מדובר על בשמים, שלמרות שאין להם אלמנט ויזואלי המתגלם בגוף האדם, הם נקשרים אל מרכיבים אבולוציוניים מושרשים ויכולים בהינד עפעף ליצור רושם ולהעיד על האדם הנושא אותם, יותר מכל בגד או יותר מכל מוצר טיפוח אחר. על אחת כמה וכמה, יכולים הבשמים להשפיע על מצב רוחו של האדם ועל הדימוי והביטחון העצמי שלו.

מדוע לבשמים יש השפעה עצומה על ההרגשה העצמית ועל הרושם הראשוני ואיך סוגי ריחות שונים מעידים על סגנונות של אישיות?

הריח כמרכיב אבולוציוני קדום ועוצמתי

טרם ניגשים לחשוב מדוע הבשמים יכולים לגרום לאדם הנושא אותם להרגיש טוב יותר עם עצמו, יש להתייחס אל העובדה שריח הוא בעל יכולת השפעה חזקה על התרבות והחברה הסובבת אתכם. חוש הריח מוגדר למעשה כיכולת להבחין בכימיקלים שנמצאים באוויר והוא משמש את האדם מבחינה הישרדותי בזיהוי של חומרים שעלולים להיות מסוכנים לו.

אך מעבר למרכיב ההישרדות ישנם גורמים פסיכולוגיים שממלאים תפקיד בקליטת הריח ופירושו והם בעלי עוצמה גדולה, מפני שחוש הריח הוא הקדום ביותר מבחינה אבולוציונית והנוירונים שלו נקשרים ישירות למרכז הריח במוח. החושים האחרים לעומת זאת, מועברים דרך התלמוס שאחראי על העיבוד שלהם. עקב כך, לריח יש השפעה חזקה ומידית והוא נקשר לתחושות וחוויות באופן ישיר, יותר מכל חוש אחר.

ההשפעה של הריח על הדימוי העצמי

משום שהריח הוא כזה, יש לו את היכולת להשפיע לחיוב או לשלילה על תחושותיו של האדם בהתערבות מינימאלית של מאפיינים תחושתיים אחרים. על מנת להמחיש את הטענה הזו בצורה טובה יותר, ניתן לחשוב על גבר או אישה שחוזרים מיום עבודה מעייף וצריכים לצאת מיד לאירוע חגיגי. במרבית הפעמים, הלבוש או האיפור יאפשרו להם לשנות את הגישה ולהרגיש אנרגטיים יותר, אבל פעולת התזת הבושם היא זו שמכריזה באופן סופי שמצב הרוח השתנה.

כמו כן הריח הבושם והסוג שלו יכולים להשפיע על הלך הרוח שאותו מנסה האדם לייצר. למשל, בושם רענן ונקי יותר יכול לתרום לתחושה טובה יותר של רעננות, ספורטיביות וערנות ואילו ריח משכר וארומאטי יכול להשפיע על הרגשה טובה לפני דייט חשוב או בילוי רומנטי. למעשה, כל סוג בושם יכול לקבוע הלך רוח אחר ולעזור לכם להרגיש טוב יותר עם עצמכם. חשוב לציין שריחות של בשמים נקשרים עם זיכרונות ועם חוויות נעימות ותחושות מרגשות וניתן לנצל את זאת עבור מצבים שמעוניינים להרגיש טוב יותר או מצבים רלוונטיים אחרים.

בושם לכל מצב רוח

בשמים מתחלקים לכמה סוגים, כאשר כל סוג מעיד על הלך רוח מסוים, על כוונה מסוימת וכן על אופי וסגנון. ישנם בשמים שמתאימים לכל מצב וישנם בשמים שמתאימים למצבים ספציפיים יותר. כמו כן, הבשמים והשפעתם ניתנים לשינויים והשפעות של אקלים, מזג אוויר וטמפרטורות ולכן, יש לבחור אותם בקפידה. כיצד תדעו איזה בושם להתאים למצב רוח הרצוי?

· מצב רוח רומנטי – לריח יש השפעה חזקה על תחושות, משיכה ותשוקה ולכן כאשר אתם מכינים את עצמכם לסיטואציה רומנטית, יש להשתמש בבושם המתאים לכך. הבשמים עם הניחוחות הארומאטיים יותר מתאימים לסיטואציות כאלה משום שהם עמוקים ומשכרים, מה שיכול להכניס אתכם אל מצב הרוח המתאים. צריך לקחת בחשבון כי בשמים אלו בעיקר מתאימים לאקלים קריר יותר כמו שעות הערב או עונות החורף והמעבר.

· מצב רוח רענן וספורטיבי – לעומת המצבים הרומנטיים, מרבית האנשים ירצו להריח טוב ולהרגיש טוב גם במצבים יומיומיים או אפילו בעת פעילות ספורטיבית. לשם כך בדיוק קיימים הבשמים ממשפחת הירוקים – שהם בשמים המבוססים על תמציות צמחים ירוקים המדיפים ריח רענן. ריחות אלו יעידו על סגנון קליל אך מרשים וכן יפיצו סביבכם ועבורכם תחושה של אנרגיות גבוהות וטריות. בשמים אלו יתאימו במיוחד לטמפרטורות גבוהות, לשגרה היומיומית ולעונת חמות כמו עונת הקיץ.

 תגיות המאמר: בשמים, טיפוח ויופי


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

בשמים - באתר בושמטיק זול יותר

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת אינטרוטר

מאת: אינטרוטריופי וטיפוח - כללי02/04/14837 צפיות
בשמים הם אמצעי מצוין ליצירת ריח אשר מזוהה עם אדם מסוים, מכיוון שהם מאפשרים להתבשם קבוע ושגרתי ומתלווים אל יומו וחייו של האדם הנושא את הניחוח שלהם. למרות שלכל אדם ריח משלו, אשר משולב עם ריחות הבושם, ישנם סוגים עיקריים של בשמים אשר נחשבים לפופולאריים ואהודים יותר

מאת: אינטרוטריופי וטיפוח - כללי29/01/14689 צפיות
למרות שריח הוא דבר טבעי וקסום, כמו כל דבר אחר בעולמנו, גם אותו התעקשנו לפרק ולתמלל. במרוצת השנים החלו להשתמש בטרמינולוגיה מיוחדת כדי לפרק את הבושם הממוצע למרכיבים שונים וכיום מוסכם על העוסקים בתחום כי כל בושם מורכב משלושה תווים או משלוש שכבות של ריח. התווים העליונים הם התווים המהירים ביותר להתנדף והם מסוגלים להישאר על הגוף למשך עשרים דקות לכל היותר.

מאת: אינטרוטריופי וטיפוח - כללי28/11/13812 צפיות
מוצרי טיפוח הם חלק בלתי נפרד מארגז הכלים של כל אישה שאוהבת להקדיש זמן לשדרוג המראה החיצוני שלה. בעזרת קרמים שונים, כמו קרם גוף או קרם ידיים, ניתן לטפל בבעיות עור פשוטות, להחזיר לעור יבש את מידת הלחות הרצויה וכמובן להדיף ריח נעים לכל עבר... אם מדובר בקרמים של ויקטוריה סיקרט.

מאת: אינטרוטריופי וטיפוח - כללי19/10/13842 צפיות
המותג "ויקטוריה סיקרט", שקיים כבר למעלה מ-30 שנה, הפך לאחד המותגים הפופולאריים בקרב נשים ונערות, בכל הקשור לאופנת הלבשה תחתונה ולטיפוח הגוף. למרות שהחברה ממעטת לפתוח חנויות ברחבי העולם, מוצריה משווקים ונמכרים ברשת האינטרנט, וכיום כל אישה יכולה להזמין לעצמה את המוצר המתאים לה. עקב התפתחות העולם הגלובאלי והתפתחותו של שוק המכירות אונליין, הקניות ברשת נהיו פופולאריות בקרב נשים, וכיום ניתן למצוא את מוצרי ויקטוריה סיקרט, במחירים מפתיעים ומשתלמים, שתואמים למחירים בחנויות המקוריות ואף עולים עליהם.

מאת: אינטרוטריופי וטיפוח - כללי05/10/13857 צפיות
חיזוק הביטחון העצמי – ממש כפי שלבישת בגד שמחמיא לגזרה שלך יכול לחולל נפלאות לביטחון העצמי שלך, גם התזת הבושם הנכון על עורך יכולה לעזור לרמת הביטחון העצמי שלך להרקיע לשחקים. אם תצליחי לבחור בושם אשר משקף את האישיות שלך, את באופן טבעי תרגישי ביטחון רב יותר להקרין את אישיותך הפנימית.

מאת: אינטרוטריופי וטיפוח - כללי17/09/13801 צפיות
כיום, הבושם הוא חלק מעולם האופנה והקוסמטיקה, וכמו כל דבר בעולם זה, נחשב לאביזר אופנתי המסמל אמירה וייחודיות. ההתפתחות המהירה בעולם הקוסמטיקה וריבוי הסוגים, הטכניקות והריחות, הפכו את הבשמים לעולם של ממש, כך שניתן למצוא בשמים ייעודיים לכל מין, גיל, מזג האוויר ואף סוג אירוע.

מאת: אינטרוטריופי וטיפוח - כללי13/09/13934 צפיות
המותג "ויקטוריה סיקרט" הוא אחד ממותגי האופנה והטיפוח הפופולאריים ביותר בעולם בקרב נשים. הדבר ראוי לציון, במיוחד מהסיבה שהרשת ממוקמת ברובה בארה"ב ולא מיהרה לפתוח סניפים רבים ברחבי העולם. דבר זה אינו צריך להדאיג במיוחד את הצרכניות, כיוון שכיום ניתן להזמין את המוצרים השונים, מבית היוצר של המותג, דרך רשת האינטרנט וליהנות ממחירים מפתיעים ומבצעים משתלמים. כמובן, שכל מי שביקרה בחייה בסניפי הרשת המצליחה, חוותה חווית קנייה מאוד חיובית ומרשימה...

מאמרים נוספים בנושא יופי וטיפוח - כללי

מאת: ליאוריופי וטיפוח - כללי18/06/183207 צפיות
יישור שיניים למבוגרים במבצע קיץ, מהווה הזדמנות לקבלת שיניים ישרות. יישור השיניים, יכול להתבצע בכל הגילאים (מבוגרים, ילדים, בני נוער). יישור השיניים, גורם להעלאת הדימוי העצמי, של המטופל. יישור שיניים, מבוצע בעזרת מכשירי יישור שונים.

מאת: ליאוריופי וטיפוח - כללי10/04/183190 צפיות
אורתודנט בעל ידע, מבצע טיפולי יישור שיניים מוצלחים. אורתודנט הוא רופא שיניים, שבנוסף לכך, עבר בהצלחה, התמחות בטיפולי יישור שיניים. אחרי סיום ההתמחות, הוא חייב לעבור בהצלחה, מבחן של משרד הבריאות בישראל.

מאת: ליאוריופי וטיפוח - כללי18/02/183296 צפיות
יישור שיניים בסיוע אורתודנט, מתבצע באופן מוצלח, ופותר בעיה של שיניים שאינן ישרות. אורתודנט הנו רופא שיניים, שהוא גם מומחה ליישור שיניים. רק אורתודנט, רשאי לבצע טיפולי יישור שיניים.

מאת: ליאוריופי וטיפוח - כללי15/01/183392 צפיות
יישור שיניים למבוגרים על ידי מומחים, מבוצע בהצלחה רבה. יישור שיניים למבוגרים, מאפשר למי שלא קיבל בעבר טיפול כזה, לקבל שיניים ישרות.

מאת: eyalfatranיופי וטיפוח - כללי22/11/172217 צפיות
טיפול השיאצו, הפך בשנים האחרונות לאחד מטיפולי העיסוי הפופולריים ביותר. הסיבה לכך, נטועה ככל הנראה בעובדה שמדובר בטיפול בעל מאפיינים ייחודיים, שמותאמים אישית לכל מטופל ומטופל ולכן, מדובר בטיפולים בעלי השפעה מקיפה ורחבה יותר על המטופל. אז מה המאפיינים הייחודיים שהופכים את טיפול השיאצו לפופולרי כל כך וכיצד תוכלו לבחור לכם מטפל שיאצו שיצליח להתאים עבורכם את תכנית הטיפול הטובה ביותר?

מאת: eyalfatranיופי וטיפוח - כללי22/11/171573 צפיות
טיפול השיאצו, הפך בשנים האחרונות לאחד מטיפולי העיסוי הפופולריים ביותר. הסיבה לכך, נטועה ככל הנראה בעובדה שמדובר בטיפול בעל מאפיינים ייחודיים, שמותאמים אישית לכל מטופל ומטופל ולכן, מדובר בטיפולים בעלי השפעה מקיפה ורחבה יותר על המטופל. אז מה המאפיינים הייחודיים שהופכים את טיפול השיאצו לפופולרי כל כך וכיצד תוכלו לבחור לכם מטפל שיאצו שיצליח להתאים עבורכם את תכנית הטיפול הטובה ביותר?

מאת: רוני הכהןיופי וטיפוח - כללי10/10/171500 צפיות
ניתן לבחור תוספות שיער טבעי שאותן מחברים בשיטות שונות אל השיער המקורי ולקבל שיער שופע ואפילו ארוך יותר די בקלות. ללא קשר אל האורך המקורי וללא סבל שנותר שכמות שיער שפחתה לאורך השנים.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica