חפש מאמרים:
שלום אורח
11.12.2019
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מקבץ שאלות ותשובות בנושא ניתוח אף

ללא ספק, כאשר הגעתם למסקנה שאתם זקוקים לניתוח אף פלסטי, או כאשר נבדקתם ונמצאתם חייבים בניתוח רפואי, צצות שאלות שחלקן מביעות חשש מסוים וחלקן עוסקות בנושאים אינפורמטיביים בנושא מידות ומשקלות: זמני ההחלמה, שעות השינה שלפני הניתוח, וכד'. אנו סבורים כי ניסוח השאלות מאז ומעולם מצביע על שונות קטנה אשר אפשרה לנו לאתר את המידע הנפוץ שהפציינט יבקש לדעת. ריכזנו עבורכם שאלות מסוגים אלו על מנת שכל ניתוח אף בו אתם חייבים ייעשה ללא חשש כבד מצדכם, כשאתם בעלי ידע בסיסי לגבי הצפוי לכם לפני הניתוח, במהלכו, ולא פחות חשוב – אחריו.

האם ניתוח אף עלול לגרום לתופעות לוואי?

כמו כל ניתוח אחר, יש בהליך תופעות לוואי. ספציפית בנושא ניתוח אף ניתן להתרשם שמדובר בעיקר ביובש שיורגש באזור הניתוח, תוך רצון לגרד בצלקת שתיווצר. היות והתופעה כל כך נפוצה, קשה לומר שזו תופעת לוואי קלאסית, מה שאומר שאם זה כל הנזק, אז הניתוח בהחלט הוכתר בהצלחה. משך הזמן בו יורגש היובש ותחושת הגירוד נע בין 3 ימים ועד שבוע עסקים. תופעות לוואי אחרות, אך נדירות בהרבה, וכמעט שאינן מתרחשות בישראל: יישור לא סימטרי של מחיצת האף במקרה של ניתוח אף  רפואי שמטרתו יישור המחיצה, או הגשמת תוצאה צורנית בלתי מתבקשת במקרה של ניתוח לשינוי תוואי האף (שהוא, כמובן, ניתוח פלסטי בעל מטרות אסתטיות). את תופעת הלוואי האחרונה ניתן, ברוב רובם של המקרים, למנוע לגמרי לבדכם, ללא צורך לגשת שוב לבית החולים לניתוח חוזר כפי שניתן יהיה ללמוד בתשובה לשאלה כיצד יש להתנהג בשגרת הימים הראשונים לאחר הניתוח?

מה צריכה להיות שגרת הפציינט המנותח יממה לפני הניתוח?

הוא זקוק למנוחה של 8 שעות לפחות בלילה שלפני הניתוח. בנוסף, מומלץ להימנע מאירועים שונים בהם מתבצעת חשיפה לשמש, ובכלל – הימנעות ממאמץ. הפנים של המנותח, ובייחוד האף – צריכים להגיע למרפאה כמו שהם עכשיו מבלי להסתכן במכה או חבלה באזור. מעבר לכך, מומלץ להקדים את שעת ההתייצבות לניתוח על מנת שניתן יהיה להפגיש בין הרופא המנתח למנותח ולשמוע מעט הסברים על מהלך הניתוח ומה שצפוי לאחר מכן.

כיצד יש לנהוג בשגרת הימים הראשונים לאחר הניתוח?

ראשית כל, הימנעו מלישון על הבטן, וגם כאשר אתם נחים על הצד, דאגו שהאף יישאר באוויר ולא ייגע במשטח מוצק – לפחות 7 ימים מיום השחרור. לכן, מומלץ לבצע את עיקר השינה בתקופה זו – על גבכם. בניתוח פלסטי זה חיוני לקיבוע הצורה החדשה שנוצרה באף, וגם כאשר מדובר בסוגיה רפואית כמו תיקון מחיצה – האף זקוק למנוחה ולחזרה לשגרה בהליך מדורג. מעבר לכך, המחיצה הפנימית שמבדילה בין הנחיריים צריכה להתקבע ולהתרגל למיקומה החדש. שנית, יש להימנע מפעילות עם חשיפה לשמש וממאמץ מרוכז למשך 4-7 הימים הראשונים שלאחר השחרור מהמרפאה. במידה ונתבקשתם לבוא לפגישה לאחר הניתוח לבחינת מצבכם – עשו זאת ופעלו בהמלצת רופאיכם.

 תגיות המאמר: ניתוח אף


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת כתיבת מומחים

מאת: כתיבת מומחיםפיננסים וכספים - כללי 31/05/16786 צפיות
כאשר אנו רוכשים טלוויזיה חדשה, רכב חדש או מחשב חדש, אנו יודעים כי אנו צריכים לבצע השוואת מחירים מקיפה ויסודית, וזאת על מנת "שלא יעבדו עלינו"- אנו לא רוצים לשלם יותר ממה שאנחנו באמת צריכים. עם זאת, כאשר זה מגיע לתחום הפיננסי, לא כולם טורחים לבצע את ההשוואה הנדרשת. לעיתים, כאשר אנו זקוקים להלוואה בהקדם האפשרי, אנו לא טורחים לברר את כל המונחים המקצועיים המוצגים לנו על ידי הבנקים או על ידי גופים פיננסיים אחרים, כך שאנו לא תמיד יודעים בפני מה אנו עומדים.

מאת: כתיבת מומחיםפיננסים וכספים - כללי 31/05/161018 צפיות
לעיתים, קורות סיטואציות בחיים בהם יש צורך בסכום כסף מסוים, אך הוא אינו זמין בחשבון העובר ושב. לא תמיד מדובר בסכום כסף גדול- לעיתים גם כמה עשרות אלפי שקלים עשויים להיות מספיקים עבור ארגון החתונה, שיפוץ הבית או לחלופין השבת הלוואות קודמות. בכל מקרה, לעיתים הדבר נראה מסובך מכפי שהוא באמת. נראה כאילו לא קל לקבל הלוואה, בעיקר כאשר קיים קושי מסוים להביא ערבים ובטחונות, כפי שהבנקים דורשים.

מאת: כתיבת מומחיםפיננסים וכספים - כללי 31/05/16764 צפיות
באילו מצבים כדאי לקחת הלוואה? מתי מומלץ שההלוואה תועבר דרך הבנק ובאילו מקרים הלוואה חוץ בנקאית היא העדיפות הטובה יותר? לכל השאלות הללו ישנן תשובות, אך חשוב לזכור כי בסופו של דבר כל אדם הוא לקוח סובייקטיבי עם העדפות, רצונות וצרכים משלו. לכן כל הלוואה נבחנת לגופה. כאן תוכלו לקבל פרמטרים חשובים שיעזרו לכם לבחור נכון את ההלוואה שאתם זקוקים לה.

מאת: כתיבת מומחיםפיננסים וכספים - כללי 31/05/16866 צפיות
החיים מזמנים לנו שפע של הרפתקאות, חוויות והזדמנויות. לפעמים רכב החלומות שלנו נמצא ממש מעבר לפינה, טיול הבר מצווה החלומי כבר ממש כמעט ומתממש ואפילו השיפוץ לבית הוא בדיוק בתזמון הנכון, אבל מה קורה שכחסר לנו קצת מזומנים להגשמת החלום?

מאת: כתיבת מומחיםפיננסים וכספים - כללי 31/05/16780 צפיות
המציאות הכלכלית בישראל ויוקר המחיה מביאים זוגות רבים, משפחות ואפילו רווקים לסיטואציות כלכליות קשות בהם אין מנוס אלא לקחת הלוואה בריבית מופרזת ביותר מן הבנק, הלוואה המכונה מינוס. המינוס אינו אלא הלוואה בנקאית שאנו רגילים לקחת כמובן מאליו, מה שרובנו לא יודעים זה שהריבית על המינוס היא אחת הגבוהות ביותר במשק וכי אם נחליט לקחת הלוואה אחרת, חיצונית לעתים ולכסות את המינוס נוכל לחסוך מאות שקלים בשנה.

מאת: כתיבת מומחיםפיננסים וכספים - כללי 26/05/16776 צפיות
אם תמיד חלמתם על פוטנציאל רווח גדול כמו של תיק מניות או הצמדה למטבע חוץ כל שהוא אבל נרתעתם מלהצמיד את הכסף למסלול בו יש רמת סיכון גבוהה, יש מוצר השקעה מעניין שיכול לתת לכם רווח נאה כמו מסלולים של השקעה במניות אך עם סיכון אפסי לגבי הקרן שלכם. אנשים רבים רואים שהשווקים הפיננסיים משגשגים ואילו הם מושקעים בפיקדונות או בתכניות חסכון עם ריבית אפסית.

מאת: כתיבת מומחיםפיננסים וכספים - כללי 26/05/162577 צפיות
פיקדון מובנה הוא פיקדון מיוחד שיש לו יתרונות מצוינים משלו. אם אתם שוקלים לבחור פיקדון להשקעה או תכנית חיסכון להפקיד בה את הכסף שלכם, כדאי לבחון את היתרונות של פיקדון מובנה. בפיקדון מובנה הקרן שלכם נשמרת כמו במקרה של פיקדון רגיל או כמו במסגרת תכנית חיסכון אך בפיקדון מובנה יש לכם אופציה ליהנות בסוף תקופות החיסכון מרווח גדול ונאה במיוחד.

מאמרים נוספים בנושא בריאות ורפואה כללי

מאת: שלום כהןבריאות ורפואה כללי27/09/19328 צפיות
כל מי שסובל מאקנה, וכבר התחיל לחפש דרכי טיפול או אפשרויות התמודדות עם האקנה, יודע כי מדובר בתחום רחב מאוד.

מאת: רוני הכהןבריאות ורפואה כללי25/12/18712 צפיות
איך כרית נגד פצעי לחץ יכולה לעשות זאת?

מאת: דוד כהןבריאות ורפואה כללי30/10/18850 צפיות
עומדים לעשות ניתוח ליישור מחיצות האף בקרוב וחוששים? במאמר להלן נסקור מהו הניתוח, למי הוא נועד ולאיזו מטרה וגם קצת על ההתאוששות מהניתוח.

מאת: moraleבריאות ורפואה כללי20/09/181702 צפיות
לא מעט אנשים, בפרט נשים מבוגרות, נאלצים להתמודד עם מצב של קשריות בבלוטת התריס, אותה בלוטה פנימית אשר נמצאת בבסיס הצוואר מתחת לפיקת הגרון. לבלוטה זו יש חשיבות רבה עבורנו, שכן היא מאפשרת לנו לווסת את הטמפרטורה של הגוף וכן היא מקלה עלינו בתהליך של חילוף חומרים.

מאת: ליאורבריאות ורפואה כללי16/07/18518 צפיות
יישור שיניים למבוגרים במחיר מיוחד, מאפשר למי שלא עברו טיפול כזה בעבר, ליישר את השיניים. יישור השיניים, מבוצע בעזרת מכשירים מיוחדים. טיפול ליישור השיניים, מבוצע מגיל שמונה שנים ואילך.

מאת: רוני הכהןבריאות ורפואה כללי04/07/18523 צפיות
כל אדם אשר חושק בכך יוכל לקבל את הדרך הכי נוחה עבור תנועה

מאת: דניאל מלמדבריאות ורפואה כללי24/06/181736 צפיות
כפי שמסביר פרופ' יהודה אדלר, הלב הוא איבר מורכב שכולל בתוכו שורה ארוכה של רקמות מסוגים שונים, כשכל פגיעה ברקמות אלה עלולה להוביל לפגיעה משמעותית באיכות החיים של הסובל ממנה, ואף למוות שלא בצורה של התקף לב.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica