חפש מאמרים:
שלום אורח
01.12.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

בריחת שתן

לא רק אצל נשים

הדעה הרווחת היא שבריחת שתן מתרחשת בעיקר אצל נשים במיוחד שנשים הן אלו שעוברות לידה ובשל הקשר בין מערכת הלידה ומערכת השתן אצל נשים. אבל בשנים האחרונות נמצאה עלייה גם בבעיה זו אצל גברים. בריחת שתן היא תופעה שמתרחשת אצל גברים רבים ולא רק בשל התבגרות והזדקנות הגוף אלא בשל סיבות רבות ומגוונות הקשורות גם לגורמים פנימיים בתוך הגוף וגם גורמים חיצוניים מתוך הסביבה עצמה המשפיעים על תפקוד מערכת השתן של הגבר.

חוסר תפקוד של העצבים הקשורים למערכת השתן.

על מנת שהמערכת השתן תפעל הצורה טובה מערכת העצבים היא זאת שמעבירה מסרים עצביים למוח ולגוף מתיי לאגור שתן בשלפוחית השתן ומתי הזמן ללכת לשירותים לרוקן את שלפוחית השתן. המערכת העצבית הזאת מתבשלת מאז לידתנו ולכן אנחנו לומדים לשלוט על הטלת השתן עם גדילתנו. לפעמים אנחנו פוגשים ילדים הנגמלים מטיטול בגיל מאוחר, בעיקר בנים, וזאת בשל איחור או עיכוב בהתבשלות המערכת העצבית סביב מערכת השרירים האחראית על הטלת השתן.

גורמים חיצוניים המשפיעים על בריחת שתן

תזונה שהיא אינה מאוזנת ומשפיעה על רמות הסוכר, שתיית אלכוהול מרובה וצריכת תרופות ללא אבחנה במיוחד תרופות המוגדרות כסמים, תרופות ללא מרשם לטיפול בהתקרחות המשפיעות על ההורמונים הגבריים בגוף, תרופות אנטי דיכאוניות, תרופות ללא מרשם ולעיתים גם תרופות במרשם יכולים להשפיע על העצבים ועל השרירים האמורים לעבוד בתיאום מלא במערכת אגירת והטלת השתן. לעיתים במהלך התעמלות גופנית שבה שמופעל לחץ על השרירים בגוף מביא למצבים של בריחת שתן או דליפת שתן אצל גברים.

גורמים פנימיים המשפיעים על בריחת שתן

מחלות גופניות וכל מה שמשפיע על העצבים או גורם לנזק מוחי המשפיע על העצבים יכול לגרום לבריחת שתן אצל גברים. אירועים פיזיים כמו שבץ מוחי, סוכרת לא מטופלת, מחלות  כמו טרשת נפוצה או פרקינסון יכולות להביא למצב של בריחת שתן. אצל גברים בעיות בבלוטת הערמונית משפיעות בעיקר על מצב זה . בלוטת הערמונית האחראית על פליטת הזרע בזמן קיום יחסי המין עוטפת את השופכה אצל הגבר האמורה להטיל את השתן מחוץ לגוף.  בעיות בבלוטת הערמונית מביאות אותה ללחוץ על השופכה וכך מתרחשת בריחת שתן.

חברת דיפנד מוצרי ספיגה למבוגרים לשירותכם

אם אתם חווים מצבים של בריחה או דליפת שתן אין ספק כי נדרש קודם כל אבחון רפואי למציאת הגורם בינתיים, לחברת דיפנד מוצרי ספיגה למבוגרים יש פתרונות ספיגה למצבים אלו.

 תגיות המאמר: בריחת שתן


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת כתיבת מומחים

מאת: כתיבת מומחיםפיננסים וכספים - כללי 31/05/16951 צפיות
כאשר אנו רוכשים טלוויזיה חדשה, רכב חדש או מחשב חדש, אנו יודעים כי אנו צריכים לבצע השוואת מחירים מקיפה ויסודית, וזאת על מנת "שלא יעבדו עלינו"- אנו לא רוצים לשלם יותר ממה שאנחנו באמת צריכים. עם זאת, כאשר זה מגיע לתחום הפיננסי, לא כולם טורחים לבצע את ההשוואה הנדרשת. לעיתים, כאשר אנו זקוקים להלוואה בהקדם האפשרי, אנו לא טורחים לברר את כל המונחים המקצועיים המוצגים לנו על ידי הבנקים או על ידי גופים פיננסיים אחרים, כך שאנו לא תמיד יודעים בפני מה אנו עומדים.

מאת: כתיבת מומחיםפיננסים וכספים - כללי 31/05/161186 צפיות
לעיתים, קורות סיטואציות בחיים בהם יש צורך בסכום כסף מסוים, אך הוא אינו זמין בחשבון העובר ושב. לא תמיד מדובר בסכום כסף גדול- לעיתים גם כמה עשרות אלפי שקלים עשויים להיות מספיקים עבור ארגון החתונה, שיפוץ הבית או לחלופין השבת הלוואות קודמות. בכל מקרה, לעיתים הדבר נראה מסובך מכפי שהוא באמת. נראה כאילו לא קל לקבל הלוואה, בעיקר כאשר קיים קושי מסוים להביא ערבים ובטחונות, כפי שהבנקים דורשים.

מאת: כתיבת מומחיםפיננסים וכספים - כללי 31/05/16932 צפיות
באילו מצבים כדאי לקחת הלוואה? מתי מומלץ שההלוואה תועבר דרך הבנק ובאילו מקרים הלוואה חוץ בנקאית היא העדיפות הטובה יותר? לכל השאלות הללו ישנן תשובות, אך חשוב לזכור כי בסופו של דבר כל אדם הוא לקוח סובייקטיבי עם העדפות, רצונות וצרכים משלו. לכן כל הלוואה נבחנת לגופה. כאן תוכלו לקבל פרמטרים חשובים שיעזרו לכם לבחור נכון את ההלוואה שאתם זקוקים לה.

מאת: כתיבת מומחיםפיננסים וכספים - כללי 31/05/161025 צפיות
החיים מזמנים לנו שפע של הרפתקאות, חוויות והזדמנויות. לפעמים רכב החלומות שלנו נמצא ממש מעבר לפינה, טיול הבר מצווה החלומי כבר ממש כמעט ומתממש ואפילו השיפוץ לבית הוא בדיוק בתזמון הנכון, אבל מה קורה שכחסר לנו קצת מזומנים להגשמת החלום?

מאת: כתיבת מומחיםפיננסים וכספים - כללי 31/05/16924 צפיות
המציאות הכלכלית בישראל ויוקר המחיה מביאים זוגות רבים, משפחות ואפילו רווקים לסיטואציות כלכליות קשות בהם אין מנוס אלא לקחת הלוואה בריבית מופרזת ביותר מן הבנק, הלוואה המכונה מינוס. המינוס אינו אלא הלוואה בנקאית שאנו רגילים לקחת כמובן מאליו, מה שרובנו לא יודעים זה שהריבית על המינוס היא אחת הגבוהות ביותר במשק וכי אם נחליט לקחת הלוואה אחרת, חיצונית לעתים ולכסות את המינוס נוכל לחסוך מאות שקלים בשנה.

מאת: כתיבת מומחיםפיננסים וכספים - כללי 26/05/16934 צפיות
אם תמיד חלמתם על פוטנציאל רווח גדול כמו של תיק מניות או הצמדה למטבע חוץ כל שהוא אבל נרתעתם מלהצמיד את הכסף למסלול בו יש רמת סיכון גבוהה, יש מוצר השקעה מעניין שיכול לתת לכם רווח נאה כמו מסלולים של השקעה במניות אך עם סיכון אפסי לגבי הקרן שלכם. אנשים רבים רואים שהשווקים הפיננסיים משגשגים ואילו הם מושקעים בפיקדונות או בתכניות חסכון עם ריבית אפסית.

מאת: כתיבת מומחיםפיננסים וכספים - כללי 26/05/164411 צפיות
פיקדון מובנה הוא פיקדון מיוחד שיש לו יתרונות מצוינים משלו. אם אתם שוקלים לבחור פיקדון להשקעה או תכנית חיסכון להפקיד בה את הכסף שלכם, כדאי לבחון את היתרונות של פיקדון מובנה. בפיקדון מובנה הקרן שלכם נשמרת כמו במקרה של פיקדון רגיל או כמו במסגרת תכנית חיסכון אך בפיקדון מובנה יש לכם אופציה ליהנות בסוף תקופות החיסכון מרווח גדול ונאה במיוחד.

מאמרים נוספים בנושא בריאות ורפואה כללי

מאת: עופר שלובריאות ורפואה כללי24/09/20217 צפיות
היפוגליקמיה, היפרגליקמיה, סוכרת, סוכרת נעורים, סוכרת סוג 2, סוכרת סוג 1

מאת: דוד כהןבריאות ורפואה כללי31/05/20504 צפיות
חושדים שיש לכם סינוסיטיס? הכנסו וקיראו על התסמינים והאבחון ועל דרכי ההתמודדות עם המחלה.

מאת: דוד כהןבריאות ורפואה כללי30/03/20707 צפיות
אחת הבעיות שאנשים רבים נאלצים להתמודד איתה במהלך החורף, זה שיעול עם ליחה. מדובר בשיעול טורדני שיכול להפריע על איכות החיים ביום יום וכן על איכות השינה. ד"ר דויטש מביא לכם כמה טיפים לטיפול

מאת: דוד כהןבריאות ורפואה כללי09/02/20734 צפיות
כל אחד מאיתנו, בשלב כזה או אחר בחיים מתמודד עם נזלת. זה קורה בדרך כלל כשאנחנו מקוררים, מצוננים, כשאנחנו חוטפים מחלה כזו או אחרת. אך מדוע אנשים מתמודדים עם נזלת כרונית? הבאנו כמה נקודות חשובות

מאת: שלום כהןבריאות ורפואה כללי27/09/191065 צפיות
כל מי שסובל מאקנה, וכבר התחיל לחפש דרכי טיפול או אפשרויות התמודדות עם האקנה, יודע כי מדובר בתחום רחב מאוד.

מאת: רוני הכהןבריאות ורפואה כללי25/12/18894 צפיות
איך כרית נגד פצעי לחץ יכולה לעשות זאת?

מאת: דוד כהןבריאות ורפואה כללי30/10/181031 צפיות
עומדים לעשות ניתוח ליישור מחיצות האף בקרוב וחוששים? במאמר להלן נסקור מהו הניתוח, למי הוא נועד ולאיזו מטרה וגם קצת על ההתאוששות מהניתוח.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica