חפש מאמרים:
שלום אורח
10.12.2019
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

- איך מתכוננים לתחילת תהליך של ריפוי בעיסוק לילדים

מאת: Droxitרפואה משלימה11/02/2016933 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

יוצאים לדרך - איך מתכוננים לתחילת תהליך של ריפוי בעיסוק לילדים ולמה אפשר לצפות מהתהליך?

ריפוי בעיסוק לילדים, הינו תהליך המאפשר הרחבת גבולות היכולת בתנועה, התארגנות, ביצוע משימות ועוד, אצל ילדים (כמו גם אצל מבוגרים). היוזמה לתהליך כזה, עשויה להגיע מצוות טיפולי שמלווה את התינוק או הילד וחש קושי התפתחותי או חושש שכזה עלול להתפתח בחלוף הזמן, או מההורה או המטפל, שחושש שהתפתחותו של הילד אינה תואמת את גילו.

במקרים שבהם נפלה ההחלטה לחפש מסגרת ריפוי ועיסוק עבור הילד, הבחירה על המסגרת וטיב התהליך הינה בחירת ההורים. בחירה מדוקדקת של מרפא בעיסוק או מכון טיפולי המספק תהליכי ריפוי בעיסוק, הינה בחירה משמעותית עבורכם ועבור הילד. בואו ונבדוק ביחד, כיצד מתכוננים לתחילת הרפתקה משותפת ומה יקרה במהלכה

ריפוי בעיסוק לילדים - איך זה מתחיל?

כנראה שהמניע שיגרום להורה להתחיל לחפש מכון לריפוי בעיסוק, יהיה חוות דעת מגורם מקצועי שמתאימה לזו שלו, שהילד מתפתח באיחור. בדרך כלל, מייד לאחר שהתבססה הנחה שכזו, מתחיל חיפוש אחרי המרפא בעיסוק שיתאים לכם ולילד. ההיצע הוא נרחב - ישנם מכונים להתפתחות הילד מטעם קופות החולים, וישנם מכונים פרטיים המציעים הליכי ריפוי בעיסוק שהם לעיתים הוליסטיים יותר.

בדרך כלל, השיחה המקדימה עם המטפל, עוד בטרם נפגשו המטפל והילד, הינה משמעותית לתהליך הסינון ההתחלתי של המטפלים.

אם כן, זה מתחיל מאיסוף מספרי טלפון של מרפאים בעיסוק המתמחים בטיפול בילדים, יצירת קשר ראשוני ושיחה התחלתית של ההורה עם המטפל. אם "יש כימיה" - רצוי להפגיש בין המטפל המיועד לילד ולבדוק כיצד מתנהל המפגש בין שניהם. האם המטפל ניגש בביטחון ובאופן מושכל אל הילד? האם הוא מצליח לרכוש את אמונו?

התשאול הראשוני

במרבית המקרים, ירצה המרפא בעיסוק לברר פרטים אודות הילד טרם תחילת המפגשים הטיפוליים. התשאול הראשוני עשוי לכלול שאלות בנוגע למהלך ההריון, הלידה, שיגרת היום של הילד (למשל, איך הוא מסתדר במסגרת שבה הוא נמצא ומהם הקשיים שצפו שם?) ואבני דרך משמעותיות בהתפתחות שלו (מתי התחיל לזחול, כיצד התחיל לדבר, מהם הרגלי האכילה והשינה שלו, וכולי). מתן מענה מקיף ומדויק לשאלות אלה  יתרום ליכולתו של המרפא בעיסוק להתאים את התהליך הטיפולי לאופי הילד ולצרכיו.

מה קורה בחדר הטיפולי בריפוי בעיסוק לילדים?

המרפא בעיסוק המטפל בילדים הינו בדרך כלל אדם בעל יכולת להתחבר לילדים, ידע וניסיון בעבודה עם ילדים. גם החדר הטיפולי הוא בדרך כלל חדר צבעוני, חם ומזמין, משופע במשחקים, צעצועים ואפשרויות להפעלה. זאת, בשל אופי התהליך של ריפוי בעיסוק לילדים, שכולל בדרך כלל שפע של משחקים, אתגרים כיפיים ושימוש בצעצועים בדרכים שונות.

האבחון המקצועי בתחילת התהליך

מרבית המרפאים בעיסוק לילדים יגבשו אבחון בתוך שתיים עד שלוש פגישות, ולאחר האבחון ידעו להתאים לילד סידרה של מפגשים שיאתגרו אותו בדיוק בדרך המתאימה לו. לאחר האבחון, בדרך כלל ישתף המרפא בעיסוק את ההורים במסקנות האבחון שלו.

שיתוף פעולה והמשך ריפוי בבית

תהליך ריפוי בעיסוק לילדים הינו בדרך כלל תהליך לו מוקצות שעה עד שעתיים בשבוע. עם זאת, שיתוף פעולה בין ההורים למטפל, יאפשר להרחיב את זמני הטיפול, לחזק את הקשר בין ההורה לילד, ולזרז את ההישגים בתהליך הריפוי בעיסוק.

 

מקורות נוספים:
מידע מלא אודות ריפוי בעיסוק לילדים - מרחב אישי
כלים ואביזרים לריפוי בעיסוק לילדים

 תגיות המאמר: ריפוי בעיסוק לילדים


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

נכתב בעבור חברת Droxit - בניית אתרים

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת Droxit

מאת: Droxitהורות23/05/19797 צפיות
לרוב, סבתא היא דמות משמעותית מאוד בחיי הנכדים שלה. היא מפנקת, מבלה איתם זמן איכות וכמובן שומרת עליהם לא פעם כשעולה הצורך. אלא שגם לסבתא יש סידורים משלה, אולי גם תחביבים ואפילו תכניות לטוס לחופשה קצרה בחו"ל מפעם לפעם. אז נכון, שירותי סבתאות לא מהווים תחליף לאהבה העצומה שרק סבתא יכולה להעניק, אבל הם לכל הפחות מספקים פתרון נהדר – גם לילדים וגם להורים.

מאת: Droxitהורות02/05/19848 צפיות
כל סבתא מכירה את הסיטואציה הזו היטב. אחרי שנים של עבודה וגידול ילדים, דווקא כשהחלה ליהנות מהימים שבהם המטלות כבר לא נערמות בקצב והחופש נראה באופק, הן נקראות לשירות "מילואים" אצל הילדים שהתבגרו והפכו להורים בעצמם. עכשיו הן מתבקשות לשמור על הנכדים, לבלות איתן בחופשות הקיץ ובחגים, ואפילו לשמש כאחות רחמנייה כשהתינוק חולה בזמן שההורים חייבים לחזור לעבודה. אז נכון, מבחינת סבתא הזמן עם הנכדים מבורך והאהבה עצומה. אלא שגם הן רוצות ליהנות מהחיים ומהפנסיה.

מאת: Droxitבריאות גיל הזהב18/04/19891 צפיות
אחרי שטיפלו בנו במשך כל החיים מגיע הרגע שבו ההורים שלנו זקוקים לעזרה שלנו. כשהם מתבגרים נדמה שפעולות רבות קשות עבורם יותר. ההליכה למכולת לרכישת מוצרי מזון עשויה להיות מאתגרת יותר, וגם מטלות בסיסיות בבית אינן פשוטות עבורם. במקרים רבים קשישים לאחר מחלה חלשים אף יותר, והאחריות מוטלת לא פעם על ילדיהם הבוגרים. עם זאת, ולמרות האהבה האדירה והרצון הרב לסייע, לילדים יש היום משפחות משלהם – וילדים משלהם. הם מתמרנים בין עבודה לסידורים, בין משפחה למחויבויות אחרות, ובתוך השגרה העמוסה הם רוצים להעניק את המיטב

מאת: Droxitבריאות גיל הזהב28/03/19852 צפיות
ככל שהשנים חולפות, ההורים שלנו (וגם סבא וסבתא) מתקשים לבצע מטלות רבות בכוחות עצמם. בין אם הם זקוקים לאדם שיסייע להם בהכנת ארוחה קלה ובין אם בעזרה בניקיון הבית, הקושי בהחלט קיים – והוא גם בהחלט מובן. הבעיה האמיתית מתחילה כשאנחנו מאוד רוצים להיות שם בשבילם, אבל המציאות הופכת למאתגרת. העבודה לוחצת, המשימות נערמות ואין לנו את הזמן להספיק הכול וגם להיות שם בשביל ההורים שלנו. שירות של מטפלת לקשישים פרטי הוא בדיוק השירות שמאפשר לכל הצדדים לנצח: ההורים מקבלים את הסיוע שהם זקוקים לו, ולכם יש את הזמן לטפל

מאת: Droxitשיפוצים21/03/19876 צפיות
לא תמיד יש לנו את הזמן או את הסבלנות לנסות, לטעות ולתקן. כך, גם אם הרכבת רהיטי איקאה נתפסת כמשימה לא-מאוד-מורכבת, היכולת להאציל סמכויות ולפנות את הזמן למשימות אחרות היא ככל הנראה עדיפה.

מאת: Droxitהורות28/02/191116 צפיות
בדרך כלל אתם מסתדרים לא רע. בין אם אתם זוג שמנהל יחד את משק הבית ובין אם אדם אחד מנצח על התזמורת עם עזרה מחברים טובים או קרובי משפחה, הכול עובד בדיוק כמו שצריך. יש תמיד מי שישמור על הילדים כשישיבה מתארכת וגם יש מי שידאג לכביסה או לסידור הבית בזמנים הלחוצים ביותר. אלא שיש גם לא מעט מצבים שבהם העזרה זמינה קצת פחות. בן או בת הזוג נוסעים או מוקפצים לשירות מילואים, ההורים יוצאים לחופשה או שמישהו מרגיש קצת פחות טוב – ומספק פחות עזרה מהרגיל. במצבים מעין אלה שירות עזרה למשפחות של פאן-פאן מספק את המענה.

מאת: Droxitשיפוצים28/02/19647 צפיות
במקרים רבים אתם בוודאי מזמינים חשמלאי, אינסטלטור או כל הנדימן אחר שיעזור לכם עם תקלה או בעיה, עם התקנת רשת חדשה או עם חיזוק הריהוט. שיחת טלפון קצרה מגלה לכם שהמחיר תלוי בסוג העבודה, ואם יש כמה מטלות על הפרק, הרי שכל אחת מהן תעלה לכם בנפרד.

מאמרים נוספים בנושא רפואה משלימה

מאת: nirרפואה משלימה23/08/19429 צפיות
בעקבות ההמלצה שלא לתת תרופות נגד צינון לילדים מתחת לגיל שש, מה בכל זאת ניתן לעשות להקל על התופעה השכיחה

מאת: נטלי הרוש רפואה משלימה29/11/18723 צפיות
הבחירה הטובה ביותר של האדם תתבטא בתוצאותיה של אותה הבחירה. אם הבחירה הייתה נכונה תוכלו לדעת זאת רק כאשר תראו תוצאות. הטיפולים הבריאותיים השונים שמציעה הרפואה הקונבנציונלית בעלי המון צדדים. על מנת להשיב את הגוף לאיזון, לחזקו, להאיץ טיפול והחלמה מומלץ לשלב טיפול משלים.

מאת: נטלי הרוש רפואה משלימה29/11/18664 צפיות
כל סוג כאב בסופו של דבר כשהוא נהפך לבעיה כרונית, יהיה מוגר כטורדני. כאבי גב, צוואר, ראש ועוד.. אלו חלק מדוגמאות לסוגי כאב שכשאר הם הופכים לבעיה כרונית מאוד מאוד קשה לחיות אתם.

מאת: moraleרפואה משלימה24/07/18572 צפיות
לא מעט אנשים מחפשים במהלך השנים, אופציות לטיפול ייחודי, טיפול טבעי במחלות שונות, טיפול אלטרנטיבי כפי שנהוג לקרוא לו לא פעם. יש לכך הסברים פשוטים למדי, החל מכך שקיים קושי מסוים לעבור טיפול אצל רופא רגיל מסיבות שונות, כלה בכך שקיים חוסר אמונה בכל מה שקשור לטיפול רגיל, מערבי, קונבנציונלי, או שפשוט כל הטיפול הרגילים נוסו ולא צלחו, אז יש ניסיון לעשות טיפול אחר.

מאת: נטלי הרוש רפואה משלימה29/06/18396 צפיות
היש פתרון טבעי לכאב כל שהוא? קצת קשה להאמין.. בעולם שכולו מלא פתרונות תרופתיים, מכשר, ניתוחים ועזרים רפואיים נוספים קצת קשה להאמין שיש משהו שממש טבעי במאת האחוזים עבור אלו הסובלים מכאבים שונים. במאמר שלפניכם נכיר לכם את שיטת הטיפול אוסטאופתיה שמבוססת על טהרת הטבעיות בלבד.

מאת: נטלי הרוש רפואה משלימה31/05/18350 צפיות
רפואה טבעית משמע פתרון בריא יותר לבעיות הבריאותיות השונות. לעיתים, כשאדם חש ברע הוא ייקח את התרופה הראשונה שהוא ימצא בביתו ולעיתים? ייקח מנה כפולה.. "רק שיעבור מהר".. וכמו כן דוגמאות רבות נוספות לנזקים שאנחנו עשויים לעשות לעצמנו באמצעות שימוש לא נכון בתרופות, או בכלל מקרים שיכולתם להימנע משימוש שכזה כיוון שיש פתרונות נוספים טבעיים ובריאים הרבה יותר.

מאת: נטלי הרוש רפואה משלימה29/04/18384 צפיות
לעיתים, מצבים בריאותיים שונים מגיעים ממתחים, מקרים נפשיים, טראומות, פגיעות פיזיות ומגוון סיבות שהן.. לעיתים גופך עשוי לאותת לך שהוא זקוק למנוחה או שהוא זקוק שיבדקו אותו לעומק והעיקר הוא באמת לעשות זאת ולהיות קשוב אליו ולא לתת לעומס היומיומי להשכיח את חשיבות הכאב ולהזניח את עצמך.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica