חפש מאמרים:
שלום אורח
03.07.2022
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

שירותי סבתאות – למי זה מתאים?

מאת: Droxitהורות02/05/20191929 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

כל סבתא מכירה את הסיטואציה הזו היטב. אחרי שנים של עבודה וגידול ילדים, דווקא כשהחלה ליהנות מהימים שבהם המטלות כבר לא נערמות בקצב והחופש נראה באופק, הן נקראות לשירות "מילואים" אצל הילדים שהתבגרו והפכו להורים בעצמם. עכשיו הן מתבקשות לשמור על הנכדים, לבלות איתן בחופשות הקיץ ובחגים, ואפילו לשמש כאחות רחמנייה כשהתינוק חולה בזמן שההורים חייבים לחזור לעבודה. אז נכון, מבחינת סבתא הזמן עם הנכדים מבורך והאהבה עצומה. אלא שגם הן רוצות ליהנות מהחיים ומהפנסיה, אולי אפילו לצאת לחופשה או להעביר יום חופש כשהן עסוקות בתחביבים ובעיסוקים שלהן – ולא בהחלפת חיתולים. בדיוק עבור המצבים האלה הומצא שירות שלא ברור איך אפשר היה בלעדיו: שירותי סבתאות.

שירותי סבתאות או: סבתא מחליפה

אז לסבתא אין תחליף, וגם לא לאהבה העצומה ולניסיון האדיר שיש לה. ובכל זאת, שירותי סבתאות מאפשרים לסבתא להתמקד במה שחשוב עבורה – והנכדים נהנים מנוכחותה של אישה אחרת, סבתא מחליפה אם תרצו. היא תשחק איתם ותשמור עליהם, וכן, היא תסייע גם עם מטלות בסיסיות בבית כמו סידור החללים המשותפים, טיפול בכביסות או הכנת ארוחה קלה. במילים אחרות, גם אם סבתא יצאה לחופשה בלונדון, גם אם היא חולה וצריכה בעצמה מנוחה, וגם אם היא פשוט רוצה ליהנות מהחיים בלי לבשל או לטפל בזאטוטים, יש מי שיכול לעזור במקומה. קצת קשה להבין איך שירותי סבתאות לא היו קיימים קודם.

חולקים את כל מטלות הבית

היתרון של שירותי סבתאות ברור. בזמן שההורים מנסים לתמרן בין אינסוף מטלות וסידורים, ובזמן שגם לסבתא יש עיסוקים וחיים מלאים משלה, הצורך בעזרה בבית לא נגמר. יש המון דרכים להתמודד עם הקושי הזה, כמובן. בני הזוג מנסים לנהל את לוח הזמנים טוב יותר, לחלק משימות, להגדיר תחומי אחריות כמו סידור הבית, איסוף הילדים או הכנת ארוחות צהריים. הם גם מנסים לצאת מהמשרד קצת יותר מוקדם ולבלות זמן רב עם הילדים ככל האפשר. למרבה הצער זה לא תמיד פשוט כל כך, וכשהשגרה לוחצת והעזרה נדרשת – שירותי סבתאות של פאן-פאן מספקים מענה אידאלי.

שירותי סבתאות – איך אפשר בלי?

אין לנו ספק שגם סבתא מאוד רוצה לעזור, אבל לא תמיד היא יכולה. חשוב לזכור שלא כל סבתא בהכרח פנסיונרית, ורבות מהן ממשיכות לעבוד לעתים גם אחרי גיל הפרישה. חוץ מזה, גם לסבתא מותר לקחת יום חופשה או מחלה מפעם לפעם, בעוד שירותי סבתאות יכולים להוות פתרון מושלם גם באופן חד פעמי וגם באופן ממושך וקבוע יותר. כל אותן משימות קטנות כמו טיפול בכלים ובכביסות או בישול ארוחות, וכל אותן משימות חיוניות כמו שמירה על הילדים כמובן, הן משימות שלא רק סבתא יכולה לסייע בהן. שירותי סבתאות של פאן-פאן מאפשרים לסבתא לנוח, להמשיך לעבוד או פשוט לעסוק בשלה. הילדים – וההורים – ממש לא נשארים לבד.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

נכתב בעבור חברת Droxit - בניית אתרים

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת Droxit

מאת: Droxitהורות23/05/192003 צפיות
לרוב, סבתא היא דמות משמעותית מאוד בחיי הנכדים שלה. היא מפנקת, מבלה איתם זמן איכות וכמובן שומרת עליהם לא פעם כשעולה הצורך. אלא שגם לסבתא יש סידורים משלה, אולי גם תחביבים ואפילו תכניות לטוס לחופשה קצרה בחו"ל מפעם לפעם. אז נכון, שירותי סבתאות לא מהווים תחליף לאהבה העצומה שרק סבתא יכולה להעניק, אבל הם לכל הפחות מספקים פתרון נהדר – גם לילדים וגם להורים.

מאת: Droxitבריאות גיל הזהב18/04/193344 צפיות
אחרי שטיפלו בנו במשך כל החיים מגיע הרגע שבו ההורים שלנו זקוקים לעזרה שלנו. כשהם מתבגרים נדמה שפעולות רבות קשות עבורם יותר. ההליכה למכולת לרכישת מוצרי מזון עשויה להיות מאתגרת יותר, וגם מטלות בסיסיות בבית אינן פשוטות עבורם. במקרים רבים קשישים לאחר מחלה חלשים אף יותר, והאחריות מוטלת לא פעם על ילדיהם הבוגרים. עם זאת, ולמרות האהבה האדירה והרצון הרב לסייע, לילדים יש היום משפחות משלהם – וילדים משלהם. הם מתמרנים בין עבודה לסידורים, בין משפחה למחויבויות אחרות, ובתוך השגרה העמוסה הם רוצים להעניק את המיטב

מאת: Droxitבריאות גיל הזהב28/03/191308 צפיות
ככל שהשנים חולפות, ההורים שלנו (וגם סבא וסבתא) מתקשים לבצע מטלות רבות בכוחות עצמם. בין אם הם זקוקים לאדם שיסייע להם בהכנת ארוחה קלה ובין אם בעזרה בניקיון הבית, הקושי בהחלט קיים – והוא גם בהחלט מובן. הבעיה האמיתית מתחילה כשאנחנו מאוד רוצים להיות שם בשבילם, אבל המציאות הופכת למאתגרת. העבודה לוחצת, המשימות נערמות ואין לנו את הזמן להספיק הכול וגם להיות שם בשביל ההורים שלנו. שירות של מטפלת לקשישים פרטי הוא בדיוק השירות שמאפשר לכל הצדדים לנצח: ההורים מקבלים את הסיוע שהם זקוקים לו, ולכם יש את הזמן לטפל

מאת: Droxitשיפוצים21/03/191456 צפיות
לא תמיד יש לנו את הזמן או את הסבלנות לנסות, לטעות ולתקן. כך, גם אם הרכבת רהיטי איקאה נתפסת כמשימה לא-מאוד-מורכבת, היכולת להאציל סמכויות ולפנות את הזמן למשימות אחרות היא ככל הנראה עדיפה.

מאת: Droxitהורות28/02/191937 צפיות
בדרך כלל אתם מסתדרים לא רע. בין אם אתם זוג שמנהל יחד את משק הבית ובין אם אדם אחד מנצח על התזמורת עם עזרה מחברים טובים או קרובי משפחה, הכול עובד בדיוק כמו שצריך. יש תמיד מי שישמור על הילדים כשישיבה מתארכת וגם יש מי שידאג לכביסה או לסידור הבית בזמנים הלחוצים ביותר. אלא שיש גם לא מעט מצבים שבהם העזרה זמינה קצת פחות. בן או בת הזוג נוסעים או מוקפצים לשירות מילואים, ההורים יוצאים לחופשה או שמישהו מרגיש קצת פחות טוב – ומספק פחות עזרה מהרגיל. במצבים מעין אלה שירות עזרה למשפחות של פאן-פאן מספק את המענה.

מאת: Droxitשיפוצים28/02/191228 צפיות
במקרים רבים אתם בוודאי מזמינים חשמלאי, אינסטלטור או כל הנדימן אחר שיעזור לכם עם תקלה או בעיה, עם התקנת רשת חדשה או עם חיזוק הריהוט. שיחת טלפון קצרה מגלה לכם שהמחיר תלוי בסוג העבודה, ואם יש כמה מטלות על הפרק, הרי שכל אחת מהן תעלה לכם בנפרד.

מאת: Droxitניקיון28/12/171043 צפיות
מכונת שטיפה בלחץ משחררת אצלכם את הלחץ...

מאמרים נוספים בנושא הורות

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות11/04/211482 צפיות
החל מגיל שלוש, ילד יכול להיכנס למטבח לא רק כדי לאכול, אלא גם כדי להתחיל ללמוד להכין את האוכל.

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות16/12/202150 צפיות
מרבים לדבר עלינו כעל "Start up nation”. כמובן שכולנו היינו רוצים שנכדינו יצליחו להשתלב ולהתקדם בלימודים.אחד התנאים החשובים זה להצליח במדעים. אבל אם אחד הנכדים לא בדיוק מצטיין במדעים,הדבר היחיד שאנחנו יכולים לעשות בשיחותינו עם הנכדים זה לנסות לעורר בהם סקרנות. כידוע, הסקרנות היא תנאי ראשון לחיפוש האמת – וזאת תחילת הדרך למדע.

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות22/10/202184 צפיות
הקורונה מרחיקה אותנו פיזית מהנכדים, אבל בואו ננסה לשמור לפחות על הקרבה הנפשית בעזרת רעיון נחמד וקל.

מאת: כרמי אומרוהורות07/09/201023 צפיות
ילדים זה שמחה - אני משננת לעצמי את המוטו בכל מלחמה איתם מחדש

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות22/07/20979 צפיות
סבים וסבתות, נצלו את הזמן הפנוי ובנו יחד עם הנכדים אילן יוחסין. זה ישעשע אותם וזה יוסיף לקשר הבין דורי.

מאת: כרמי אומרוהורות03/06/20950 צפיות
אחד הדברים החשובים שלמדתי זה שלפעמים צריך לשחרר ולא תמיד צריך להיות סופר מאמי

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות05/02/201149 צפיות
איך נבלה עם מספר נכדים, שהם בני 4, 7, 8, 10? מה יכול להתאים לכולם, לשעשע, להצחיק, להפעיל אותם ולהצחיק את כולנו עד דמעות? הנה רעיון נחמד. תיהנו!

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica