חפש מאמרים:
שלום אורח
07.04.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מוצרי מדף פוליסות ביטוח לחיסכון

התשואות הנמוכות באפיקי ההשקעה השונים עושים את שלהם. המשקיעים מחפשים תשואה ללא הרף. יש כאלה שפונים להשקעה בנדל"ן, יש כאלה שפונים להשקעה בנדל"ן בחו"ל, יש משקיעים שמחזיקים תיק השקעות ומגדילים בו את החשיפה לסיכון, העלאת רכיב אגרות החוב בדירוג נמוך, העלאת רכיב המניות ועוד ועוד ויש כאלה שקונים 'פוליסת חיסכון בחברת הביטוח'.

כשמדובר בתיק השקעות סטנדרטי -כזה שבו למשקיע יש יכולות, נמוכות או גבוהות, להשפיע על הרכב ההשקעה ואופיה, השפעה על החשיפה לסיכון וקשר רציף מול מנהל הסיכון של תיק ההשקעות – אז המצב הוא אידיאלי ואופטימלי.

כאשר קונים 'פוליסת חיסכון בחברת הביטוח' – המצב הוא בעייתי.

אני לא אוהב את המוצר הזה. אני לא אוהב מוצרי מדף ובעד להימנע מהם עד כמה שניתן. למה לקנות מוצר מדף שההתאמה שלו שואפת לאפס והעלויות שלו גבוהות?!

זה בדיוק כמו להיכנס לסופרמרקט ולקנות עגלת סל מוצרים מבלי לבחור את המוצרים בעצמנו. בכניסה לסופרמרקט יהיה שלט "עגלת סל מוצרים מלאה בכל טוב בדיוק בשבילך" והמחיר? "מחיר מבצע". – מי יקנה כזה מוצר?

אז לאור החיפוש אחר תשואות איתו פתחתי – ישנם משקיעים רבים המתפתים לקנות את עגלת הקניות של הסופרמרקט. קוראים לזה 'פוליסת חיסכון'.

כמעט כל חברות הביטוח מציעות מגוון רחב של פוליסות חיסכון כתחליף לתיק השקעות סטנדרטי. חברות הביטוח מציעות מספר מוצרי מדף (עגלות הסופר) לפי מדרגי רמות סיכון שונות.

מדובר במוצרים הנשלטים בבלעדיות ע"י חברת הביטוח והם סוג של סל גדול אליו מופקדים כספי הלקוחות של חברת הביטוח ועם מערכת מכירות משומנת – המוצרים נמכרים לא רע.

נדבך שלילי נוסף הוא סוכן הביטוח. האיש המקשר בין הלקוח לחברת הביטוח, האיש שמציע ללקוח לקנות מוצר מדף שיהיה תחליף הולם לתיק השקעות – במקרה הטוב זה לא תקין. סוכן הביטוח לא תמיד יודע מה מכיל המוצר ועניינו היחיד נעוץ בעמלה השמנה שהוא מקבל מחברת הביטוח על המוצר שהרגע נמכר.

אז יש מוצרי מדף סולידיים, מנייתיים, מוצרי אג"ח מדינה ומוצרים משולבים ועוד ועוד.. אך זה בטח לא תחליף לתיק השקעות ובטח שלא תחליף הולם לתכנית חיסכון ובטח שלא עונה על צרכיו המדויקים של הלקוח \ המשקיע.

פרט לעובדה שמדובר במוצר שאינו בהכרח מתאים ובמוצר שנמכר ע"י סוכן ביטוח שלא תמיד יודע מה מכיל המוצר והאם הוא מתאים – מדובר גם במוצר יקר. העמלה שגוזרות חברות הביטוח היא גבוה ואינה מצדיקה, לטעמי, את המוצר.

הממתק שמחלקות חברות הביטוח כחלק מהפיתוי לקנות את 'תוכניות החיסכון' שלהן הוא היכולת לעבור ממסלול למסלול ללא עלויות (לא מתוק בכלל) והיתרון במיסוי (מתוק מינוס).

לסיכום, לדעתי, לא צריך להתפתות לעסקות מוצרי מדף מכל סוג שהוא.

 תגיות המאמר: פוליסות חיסכון


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת גיא חזן

מאת: גיא חזןשוק ההון25/11/19549 צפיות
יתכן מחיר מניה של 1 דולר שישקף לחברה שווי שוק של 3 מיליארד דולר לעומת מחיר של מניה אחרת עם מחיר של 20 דולר שישקף לחברה שווי שוק של חצי מיליארד דולר.

מאת: גיא חזןפיננסים וכספים - כללי 08/08/19976 צפיות
אז נכון, האנושות אכן מרוויחה בגדול מהתפתחות הטכנולוגיה אך כמו כל דבר גם הצדדים הפחות מחמיאים משתדרגים.

מאת: גיא חזןשוק ההון28/04/191312 צפיות
תארו לכם שהיה לכם מקור שמדווח בכל דרך שתבחרו – שיחת טלפון, מייל, סמס, פקס, יונה, מורס – "זה הזמן לקנות מניות".

מאת: גיא חזןשוק ההון24/02/192846 צפיות
אז מי צודק? כולם צודקים וכולם טועים. תארו לכם מה קורה לחזאי שצפה לפני שבוע שבחודש מרץ השוק נופל – וזה קורה. תארו לכם..

מאת: גיא חזןקרנות נאמנות18/07/182404 צפיות
אין בכוונתי להיכנס לכל מדדי הסיכון אותם יש לחשב או אליהם צריך להתייחס. פרט ל 2 מדדים פשוטים שכדאי להביא בחשבון בעת בחירת קרן הנאמנות – מדד היחס ומדד הממוצע הענפי!

מאת: גיא חזןשוק ההון06/05/18643 צפיות
לאורך השנים הוא הצליח פעם אחר פעם להראות ולהיות למשקיעי העולם כמו אש לפני המחנה. באדם הזה מתקיימים כל התנאים על מנת להיות משקיע מוצלח. גם צניעותו.

מאת: גיא חזןשוק ההון28/01/18710 צפיות
הניסיון לזהות את הסימנים כולל גם מחירים לא פשוטים מאחר וברוב המקרים זה ללכת נגד הזרם ובשוק ההון ללכת נגד הזרם אומר לא להרוויח כסף במקרה הטוב ולהפסיד כסף במקרה הרע. שני החלופות לא אהודות על המשקיעים.

מאמרים נוספים בנושא פיננסים וכספים - כללי

מאת: moraleפיננסים וכספים - כללי 18/03/20103 צפיות
אחד המנגנונים החשובים ביותר לצורך מעקב ובדיקה של בתי עסק בכלל ובפרט עסקים שעובדים עם חברות קבלן, הוא דוח בודק שכר מוסמך מטעם משרד העבודה. דוח זה נועד לבחון האם העסק מבצע את החוק כלשונו ומשלם לעובדים לפי הנחיות החוק, האם הוא עומד בכל התנאים והדרישות הסוציאליות ממנו.

מאת: גיא חזןפיננסים וכספים - כללי 08/08/19976 צפיות
אז נכון, האנושות אכן מרוויחה בגדול מהתפתחות הטכנולוגיה אך כמו כל דבר גם הצדדים הפחות מחמיאים משתדרגים.

מאת: אלכסיי קוגןפיננסים וכספים - כללי 29/04/18627 צפיות
ישנם שני סוגים של הליכי פירוק חברות מרצון: פירוק חברה ע"י הבעלים שלה ופירוק חברה ע"י הנושים.

מאת: רוני הכהןפיננסים וכספים - כללי 14/01/18829 צפיות
עבור ביצוע של החזר מס הכנסה בצורה עצמאית ממש לא צריכים לשלם כל עלות שהיא, אלא פשוט צריכים לדאוג להעביר את הטפסים הרלבנטיים כאשר יש שתי דרכים לביצוע של הבדיקה לזכאות, בצורה עצמאית או בצורה אחרת שהיא על ידי פניה אל משרד של רו"ח אשר מתעסק עם הפעילות מהסוג הזה.

מאת: שלום כהןפיננסים וכספים - כללי 10/11/171217 צפיות
אחד היתרונות הבולטים של לימודי הנהלת חשבונות, הינו שאתם יכולים להתחיל בקורס בסיסי 1+2 שאורך לא יותר מאשר שנה שבסיומו תוכלו להמשיך ללמוד סוג 3. להבדיל ממקצועות אחרים כגון רפואה, עריכת דין והוראה, שיש ללמוד הרבה שנים. תוכלו ללמוד מבלי להשקיע שנים ולנווט עם הזמן את הלימודים כמו קורס בסיסי וקורס מעמיק יותר הכול תלוי בשאיפות של כל אחד, הקורס הבסיסי של הנהלת חשבונות התחלתי, היות וזהו צעד ראשון ללימוד מקצוע שיהיה משתלם במיוחד עבורכם. האפשרות שלאחר הלימודים הבסיסיים, ניתן יהיה להשתלב מיד בעבודה מה שלא נ

מאת: עידן שלומןפיננסים וכספים - כללי 05/06/174413 צפיות
כולם מכירים וחשים את יוקר המחייה, כל מקום מזכירים את הקושי להתקיים ובו זמנית מחפשים פתרון לכך. יוקר המחייה פוגע לא רק בחשבונות אלא גם באנשים שרוצים להתקיים נכון אבל מאבדים את זה בדרך.

מאת: amirdadon90פיננסים וכספים - כללי 01/02/171091 צפיות
אין ספק כי תחום הרכישות באינטרנט הינו תחום שהפך להיות נפוץ ופופולארי מאוד בשנים האחרונות.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica