חפש מאמרים:
שלום אורח
26.01.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

צוואה

במידה ואינך מעוניין כי כלל רכושך יחולק בין יורשיך באופן שקובע חוק הירושה, הרי שהפיתרון או האלטרנטיבה המומלצת הנה עריכת צוואה.

שכן, במידה וערכת צוואה, הנך יכול להיות בטוח ושקט כי בבוא העת, כל כוונותיך ורצונותיך יכובדו בהתאם להוראות אותה צוואה עליה חתמת.

ישנן מספר סיטואציות אשר בגינן כדאי יהיה לערוך צוואה. כך למשל, כאשר הנכם מצויים בהליך של גירושין, רצוי וכדאי יהיה לערוך צוואה על מנת שתהיו בטוחים כי במידה והלכתם לעולמכם חו"ח בטרם הספקתם להתגרש, אזי בן זוגכם ממנו אתם אמורים להתגרש לא יוכל לרשת אתכם.

סיטואציה נוספת אשר בגינה כדאי ורצוי יהיה לערוך צוואה, הנה כאשר אתם נמצאים במערכת יחסים הנחשבת לפרק ב' של חייכם ואינכם מעוניינים כי אותו בן זוג יירש אתכם אלא ילדכם מהנישואין הראשונים, או אז כדאי ומומלץ לערוך צוואה, שאם לא כן, בן זוגכם הנחשב לידוע בציבור שלכם, יוכל לרשת אתכם בבוא העת, בהתאם להוראות חוק הירושה.

כמו כן, סיטואציה נוספת היכולה להוות סיבה מוצדקת לעריכת צוואה, הנה כאשר הנכם מעוניינים לנשל מאותה צוואה מישהו אשר נחשב ליורש שלכם על פי החוק אולם בשל יחסו אליכם אינכם מעוניינים כי יירש אתכם. סיטואציה מעין זו, נחשבת לסיבה אשר בגינה רבים הם האנשים אשר החליטו לערוך צוואה.

כאמור, ישנן לא מעט סיטואציות בחיים אשר בגינן, אנשים מחליטים לערוך צוואה, על מנת שיוכלו להיות בטוחים כי בבוא העת, רכושם יחולק רק בן כל אותם אלה אשר הם מעוניינים כי יירשו אותם.

משום כך, חשוב מאוד להקפיד על עריכת צוואה מבעוד מועד, ועוד יותר חשוב להקפיד על ניסוחה של צוואה, אשר לא ניתן יהיה לתקוף את הוראותיה.

עריכת צוואה אצל איש מקצוע, היא אינה הוצאה יקרה, על כן, חשוב מאוד להקפיד לערוך צוואה אשר עונה על הגדרות חוק הירושה.

כמו כן, צוואה נחשבת כתקפה רק אם לא נערכה צוואה מאוחרת בזמן במקומה. כלומר, צוואה מאוחרת בזמן היא זו שתקוים בסופו של דבר, אלא אם כן, הכריזו עליה כעל צוואה פסולה.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

עוה"ד סטרוגנו הינה בעלת תואר ראשון במשפטים, סיימה התמחותה בבית משפט לענייני משפחה בחיפה וכן סיימה השתלמות בנושא דיני משפחה ודיני ירושה במכון להשתלמות של לשכת עורכי הדין.

עוה"ד שלומית סטרוגנו מטפלת במגוון נושאים וביניהם : ניהול תיקי גירושין בכללותם, לרבות תביעות בענייני מזונות, משמורת ורכוש וניהול תיקי ירושות וצוואות בכללותם, לרבות התנגדויות לצווי ירושה ולצווי קיום צוואה, הן בבתי הדין הרבניים והן בבתי המשפט לענייני משפחה. כמו כן, עורכת הסכמים בין בני זוג בענייני גירושין, ממון, מזונות, חזקה, שלום בית וכד' ומגישה בקשות אצל הרשם לענייני ירושה.

כתובת: שד' ירושלים 3, קרית ים
טל': 077-2115151 פקס': 077-2115152
נייד : 050-8560253
דואר אלקטרוני : str_law@zahav.net.il

אתר אינטרנט : http://www.easyget.co.il/

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת שלומית סטרוגנו עורכת דין לענייני משפחה

במידה ובני זוג החליטו לפנות להליך של גירושין וכפועל יוצא להליך של פירו התא המשפחתי, הרי שאחד הנושאים אשר יהיה עליהם לשים עליו את הדעת ואשר כרוך מעצם טיבו וטבעו בהליך של גירושין, הנו הנושא של משמורת הילדים המשותפים.

במצב דברים שבו בני זוג החליטו לפנות להליך של גירושין בדרך של פנייה לערכאות שיפוטיות הרי שעל אחד הצדדים לפחות להגיש תביעת גירושין בבית הדין הרבני אשר לו סמכות שיפוט ייחודית בענייני גירושין. כמו כן, על מנת שתביעת גירושין תתקבל ולבסוף יינתן פסק דין של גירושין, על התביעה להכיל בתוכה טענות בדבר עילות גירושין אשר מוכרות בדין העברי ואשר ניתן להוכיחן, שאם לא כן, עלול בית הדין הרבני לדחות את אותה תביעת גירושין.

אחד מאבני היסוד של הליך גירושין, הנו בניית אסטרטגיית גירושין, בטרם הפנייה להליך של גירושין. שכן, אסטרטגיית גירושין נכונה ומתאימה, במרבית המקרים גם תוביל לתוצאות המיוחלות של הצד אשר החליט לפנות להליך של גירושין.

כיום, מסתמנת מגמה לפיה, מרבית הזוגות אשר פנו להליך של גירושין בדרך של פנייה לערכאות שיפוטיות, יסיימו את אותו הליך גירושין, בסיוע של הליך גישור.

מרבית התיקים המתנהלים בענייני גירושין, נפתחים בעקבות בגידתו של מי מבני הזוג, תוך הפרה בוטה של האמון בין הצדדים.

פנייה להליך של אימוץ, תסתיים בסופו של התהליך במתן של צו אימוץ על ידי בית המשפט לענייני משפחה, עבור הילד אותו המשפחה המאמצת מעוניינת לאמץ.

הסכם ממון הנו מסמך משפטי אשר בני זוג עורכים, בדרך כלל, לפני הנישואין ובטרם מיסוד הקשר. זאת על מנת להבטיח כי במידה ומערכת היחסים תעלה על שרטון, מערכת היחסים הממונית ביניהם תתחלק באופן השונה מזה שקובע חוק יחסי ממון בין בני זוג.

מאמרים נוספים בנושא דיני ירושה

מאת: רוני הכהןדיני ירושה30/09/20810 צפיות
עם השנים זה נעשה יותר ויותר ברור עד כמה זה חשוב להכין צואה.

מאת: רוני הכהןדיני ירושה21/09/20458 צפיות
החיים ממשיכים בלעדי כל אלה, וכאן, טמונה לה תורה שלמה של ירושה.

מאת: yoni romדיני ירושה14/11/19526 צפיות
נקודת ההנחה אומרת כי אדם אשר החליט לכתוב צוואה עשה זאת על מנת להשאיר הוראות התואמות את רצונו. מימוש הצוואה משמעותה לכבד את בקשותיו של אותו אדם. לכן, רוב הצוואות יכובדו כפי שנכתבו. עם זאת לעתים ישנו תהליך של ביטול של הצוואה כאשר האדם עצמו יכול לשנות את דעתו ולהחליט לבטלה או לעדכן אותה.

מאת: yoni romדיני ירושה03/07/19937 צפיות
כשאדם קרוב אלינו נפטר זו בשורה לא נעימה במיוחד, לפעמים אפילו מכאיבה מאוד במידה ומודבר בבן משפחה קרוב או בן משפחה שנפטר בטרם עת. בנוסף לכאב הגדול על האובדן עצמו לעיתים מתעוררות בעיות נוספות שגורמות לכאב נוסף - בעיות הירושה שהותיר אחריו המנוח.

מאת: רוני הכהןדיני ירושה24/04/18951 צפיות
כדי למנוע ריבים מיותרים אנשים רבים לקראת הזקנה עורכים מול עורך דין ירושה את כל הנדרש במסמך ירושה מסודר לכל הילדים.

מאת: יוסף מימוןדיני ירושה19/08/152083 צפיות
מאמר זה בא לתת מידע על סוגי צוואות ובמה יכול לסייע עורך דין צוואות, ירושות ועזבונות מומחה.

מאת: רגב אלקיים דיני ירושה04/12/143538 צפיות
ראוי להדגיש, כיעצם ההכרה בבן כ"בן ממשיך" אינה מעניקה לבן הממשיך זכויות קנייניות במשק. משמעות הצהרת בעל המשק על בנו כ-'בן ממשיך' מהווה הגדרת מערכת היחסים שבין 'הבין הממשיך', האגודה, הסוכנות והמנהל – ותו לא! ללא אישור בכתב של בעל המשק, וללא חתימת בעל המשק על המסמכים הרלוונטיים, הבן הממשיך אינו רשאי לבנות במשק

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica