חפש מאמרים:
שלום אורח
06.07.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

 

עו"ד גיל נדל, עו"ד טינה קפלן מאמרים אחרונים של הכותב

 
   
   
 
צור קשר: צור קשר

 
     
 
 
   
  מאמרים אחרונים מאת עו"ד גיל נדל, עו"ד טינה קפלן  
 

מה היקף השירותים הנלווים שמשלח בינלאומי נדרש לספק ללקוחותיו?

מאת: עו"ד גיל נדל, עו"ד טינה קפלןדיני מיסים05/03/15511 צפיות
משלחים בינלאומיים נשכרים על ידי לקוחותיהם לצורך טיפול בשינוע סחורות מנקודה אחת לנקודה שניה. לעיתים, תוך כדי ביצוע תפקידו מבצע המשלח הבינלאומי מטלות נוספות עבור הלקוח, מעבר לעניין השינוע. נשאלת השאלה, האם המשלח הבינלאומי נושא באחריות למתן השירותים הנוספים במידה ואלה לא צלחו לשביעות רצון הלקוח?
למאמר המלא...

לא מסרת סחורה במקום המוסכם? הנטל ההוכחתי עובר אליך

מאת: עו"ד גיל נדל, עו"ד טינה קפלןדיני מיסים22/02/15516 צפיות
בסקירה זו נתאר מקרה בו מוביל לא מסר סחורה במקום המקורי שסוכם מול היבואן, אלא הוביל אותה למקום אחר, לפי טענתו, לבקשת היבואן. לאחר שנטען כי הסחורה לא הגיעה ליעדה, היבואן תבע את חברת ההובלות, ובית המשפט החליף את סדר הבאת הראיות וקבע כי חברת ההובלות היא זו שתחל בהבאת ראיותיה ולא היבואן התובע.
למאמר המלא...

בעקבות ערעור לעליון: יוחזר למחוזי דיון בנושא סיווג מכס ומס קניה

מאת: עו"ד גיל נדל, עו"ד טינה קפלןדיני מיסים11/01/15485 צפיות
בסקירה זו נתאר מקרה בו לאחר שתביעת חברה נגד רשות המסים נדחתה בבית המשפט המחוזי, הכריע בית המשפט העליון בערעור שבו יוצגה החברה על ידי משרדנו, כי הדיון יוחזר לבית המשפט המחוזי לשם בירור טענות סיווג שהועלו בערעור ולא לובנו בבית המשפט המחוזי.
למאמר המלא...

האיחוד האירופי מחריף את הסנקציות כנגד רוסיה גם בסחר הבינלאומי

מאת: עו"ד גיל נדל, עו"ד טינה קפלןדיני מיסים21/12/14517 צפיות
על רקע המשבר המתמשך ביחסים בין אוקראינה לרוסיה, האיחוד האירופאי הודיע לאחרונה על החרפה נוספת של הסנקציות הכלכליות נגד רוסיה, אשר ננקטו לראשונה בחודש יולי השנה.
למאמר המלא...

פעם נוספת: מסוף המטענים סוויספורט לא יהנה מהגבלת אחריות של מוביל אווירי

מאת: עו"ד גיל נדל, עו"ד טינה קפלןדיני מיסים21/12/14636 צפיות
הדינים העוסקים בתובלה בינלאומית בדרך האוויר (אמנת ורשה, אמנת מונטריאול, חוק התובלה האווירית) מגבילים בצורה משמעותית את האפשרות להגיש תביעות נגד חברת תעופה, בגין נזקים למטענים.
למאמר המלא...

מי אחראי לנזק למכונות צילום- המוכר או הקונה?

מאת: עו"ד גיל נדל, עו"ד טינה קפלןדיני מיסים04/08/14765 צפיות
בסקירה זו נתאר מקרה בו בית משפט השלום בחיפה חייב ספק אנגלי בפיצוי בגין נזק שנגרם למכונת צילום שהוזמנה על ידי יבואן ישראלי, וקבע כי בנסיבות העניין הספק הפר את חובת הזהירות שלו בכך שביצע המכלה רשלנית של הסחורה, אשר כתוצאה מכך ניזוקה במהלך ההובלה הימית. הצדדים למעשה היו חלוקים בשאלה מה היו תנאי העסקה- האם היצואן התחייב למכור בתנאי CIF ואז הוא נושא באחריות לנזק שנגרם בים, או שמדובר היה בעסקה בתנאי EXW, או בעסקה מקומית באנגליה ולא בעסקה בינלאומית- ואז היבואן הוא שנושא באחריות לנזק.
למאמר המלא...

העליון: בינתיים, יישאר רכב מיובא החשוד כגנוב בידי המשטרה

מאת: עו"ד גיל נדל, עו"ד טינה קפלןדיני מיסים16/07/14888 צפיות
לאחרונה, אישר בית המשפט העליון למשטרה להמשיך ולהחזיק ברכב מדגם BMW שיובא מהונגריה (והתברר בדיעבד כגנוב), לשם שימוש בו כראיה בהליך פלילי. בית המשפט פסק בין היתר כי הגם שבנסיבות העניין נפגעת זכות הקניין של האדם שרכש את הרכב מן היבואן בארץ, הרי שבאיזון בין הפגיעה בקניינו ובין האינטרס הציבורי הקיים במיצוי החקירה, גובר האינטרס האחרון, בעיקר כאשר אלמנט התפיסה הוא זמני ומוגבל בזמן.
למאמר המלא...

עדכון בנושא ענישת מבריחי טובין במסלול הירוק

מאת: עו"ד גיל נדל, עו"ד טינה קפלןדיני מיסים23/06/14919 צפיות
פעמים רבות, מגיעים לבתי המשפט מקרים של עבירות של הברחת טובין במסלול הירוק, כלומר מעבר עם טובין החבים במס מבלי להצהיר עליהם כדין. מעבר לאקט האזרחי של דרישת המיסים או תפיסת הטובין, לעיתים, בנסיבות מסוימות, מחליטה המדינה להגיש כתב אישום פלילי כנגד המבריחים.
למאמר המלא...

האם ניתן לקזז עלויות עמילות מכס בגין חוב הובלה אווירית?

מאת: עו"ד גיל נדל, עו"ד טינה קפלןדיני מיסים23/06/14763 צפיות
לאחרונה, הכריע בית משפט השלום בתל-אביב כי יבואן החייב כספים בין הובלה אווירית, לא יכול לקזז מהם עלויות הנוגעות לעמילות מכס ושחרור מטענים.
למאמר המלא...

 
     
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica