חפש מאמרים:
שלום אורח
25.09.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

עוזר חבלן מתנדב

עוזר חבלן מתנדב

 "עשרה קבין של יופי ירדו על ירושלים, תשעה נטלה ירושלים" כתוב במקורות. על אותו משקל ניתן לכתוב על הטרור.ירושלים היא עיר למודת ניסיון מר של טרור. היותה עיר החשובה לשלוש דתות בעולם, הרגישות הפוליטית המתלווה לעיר הבירה, בשל היותה מוקד לעניין בין לאומי היא גם מוקד ומטרה לארגוני המחבלים בעולם. הפרסום שיתקבל מפיגוע בירושלים יהיה רב יותר מפיגוע בעיר או ישוב אחר בישראל.

 חבלני משטרה בעולם ידועים ביכולתם המבצעית הגבוהה ובנחישותם להגן על האזרחים מפני מעשי טרור על סוגיו השונים.חבלני משטרת ישראל ידועים  באומץ לב ,נחישות ומקצועיות מהגבוהים בעולם.מחלקת החבלה של משטרת ישראל משמשת "מוקד עליה לרגל" של יחידות חבלנים מצבאות ומשטרות בעולם הבאים ללמוד ולהשכיל ממשטרת ישראל/מחלקת החבלה.

 ליחידת החבלה המפוארת של מחוז ירושלים יש שישה מתנדבי משמר אזרחי המשמשים כעוזרי חבלן:ישראל רחמים (איסו),שלמה יששכר איל בן מאיר, משה חבר ואלי בר.איציק כהן, ותיק המתנדבים שוחח איתי בראיון קצר.

 איציק כהן –רקע אישי:בן 62 ,סב לחמישה נכדים.התחיל את התנדבותו למשמר האזרחי בשנת 1974 בשכונתו מעלות דפנה. לאחר חמישה חודשים החל להתנדב ביחידת הצלפים המתנדבים המיתולוגית של מרחב ירושלים.בשנת 1983 בעקבות פניית יחידת החבלה בירושלים החל בהתנדבות כעוזר חבלן עד היום.במהלך ההתנדבות עבר הכשרות תוך יומיות רבות והתמקצע בתפקיד של עוזר חבלן.

למנוע אי הבנות, עוזר החבלן המתנדב אינו מטפל בחפצים חשודים לסוגיהם השונים. עוזר החבלן המתנדב מסייע לחבלן בכל הקשור לטפול נכון.הוא אחראי על הנהיגה, הרחקת קהל ,מערכות הקשר ומכשירים נוספים."הוא יד ימינו של החבלן" כפי שהגדיר זאת היטב אחד מקציני מחלקת החבלה.

 מטבע הדברים חווה איציק אירועים רבים שבהם היו מטעני חבלה בגדלים שונים. החל מרימון רסס ועד למחבלים מתאבדים  שהתפוצצו  באוטובוסים  וגרם לרצח של עשרות  רבות של אנשים חפים מפשע.

  ממשיך ומספר איציק: "ברכב הפרטי שלי יש תמיד מדי חבלה עם כל האביזרים הנדרשים. עד לא מכבר עבדתי בערוץ הראשון כאחראי על שלושים וחמישה עובדים כמפקח קול. בשל תפקידי הייתי מקבל ,מיידית , הודעה על כל פיגוע  פח"ע. בטלוויזיה ידעו שלא ניתן יהיה להשתמש בשרותי באירוע מעין זה.אני פשוט, הגעתי למקום הפגוע מהר ככל שניתן ונרתמתי לסייע לחבלנים בהתאם לתורת העבודה וההנחיות הקבועות במקרים מעין אלו.

  "מדוע בחבלה? שאלתי: "החבלנים עושים עבודת קודש ,מתמודדים מול הסכנה" הוא ענה מיידית ,הסס קמעה והמשיך "תמיד רציתי לסייע בחברה הישראלית שבה אני חי. סיוע ממשי ונכון הוא בהתנדבות ליחידת חבלה ירושלים .כאן אני חש ויודע שתרומתי היא ממשית ומיידית.כאן אני מפיק מעצמי את המיטב למען החברה הישראלית".אמר וחייך במבוכה.אני ידעתי שהוא אכן מתכוון לכל מה שאמר במסגרת ציונות אמיתית ומעשית.

   אירוע אחד זוכר ונושא בלבו איציק עד היום.היה זה לאחר נטרול מטען על ידי חבלן בשכונה צפונית בירושלים.האירוע היה מורכב וממושך.בסיומו פנה אליו החבלן ואמר ביובש ובאדישות :"אנחנו הולכים יחד לברך הגומל".

 סגן ניצב משה אדרי היה עד לפני שבועיים מפקד יחידת החבלה של מחוז ירושלים. הוא שמח לשוחח איתי ובפיו רק מלים חמות על ששת המתנדבים ביחידה ובעיקר על המתנדב איציק כהן.

מבחינתנו ,המתנדבים הללו מהווים עזרה שלא תסולא בפז.עוזרי החבלן המתנדבים הם אנשים בוגרים שחוו את מורכבות החיים.( שלושה מששת עוזרי החבלן המתנדבים הם חבלנים גמלאים ).הם השתלבו בצורה מלאה ויפה ביחידת החבלה ,מהווים חלק בלתי נפרד ממנה ומשתתפים בכל אירועי היחידה."הם ,המתנדבים נותנים לנו סיוע אדיר ועזרה רבה בכל הפעולות שלנו."

"אני מודה להם" סיים את שיחת הטלפון בינינו.הוא צדק

ד"ר אבי זלבה

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

 סגן ד"ר אבי זלבה דובר אק"מ

משטרת ישראל

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת סגן ניצב ד"ר אבי זלבה

מאת: סגן ניצב ד"ר אבי זלבהעזרה והתנדבות15/03/111326 צפיות
אני מבקש לציין במיוחד את דבריו החמים של הממ"ז על מתנדבי המחוז, האק"מ בהחלט כיכב בנאומו כמו גם בסרט שהוקרן על המחוז, את הכנס כיבדו בנוכחותם מספר ראשי ערים הנמצאות בתחומי המחוז, מפכלי"ם לשעבר וממ"זים לשעבר,

מאת: סגן ניצב ד"ר אבי זלבהעזרה והתנדבות15/03/111715 צפיות
שומרים על הקהילה ועל הבית- אגף קהילה ומשמר אזרחי, מספק מסגרת חברתית קהילתית המאפשרת לכל אזרח לשמור על ביתו, על משפחתו ועל המדינה. האגף מפעיל מערך של כ 40,000 מתנדבים מהם 36,000 בגירים. מידי יום מעורבים 2,000 אזרחים בעשייה קהילתית מאתגרת, במגוון תפקידי שיטור בליבת העשייה של משטרת ישראל, כתף אל כתף עם שוטרי משטרת ישראל.

מאת: סגן ניצב ד"ר אבי זלבהעזרה והתנדבות15/03/111652 צפיות
בשנים האחרונות התפרסמו דו"חות ביקורת וסקרים רבים, שהעידו על הצורך בביצוע שינויים מהותיים בפעילות האגף. תכנית העבודה של אגף קהילה ומשמר אזרחי לשנת 2011 מהווה תוצר של תהליך עיבוד וניתוח מורכב של צורכי העבודה, כפי שעלו בממצאי הדו"חות, ולאור דיונים מקיפים עם יחידות השטח ובמטות.

מאת: סגן ניצב ד"ר אבי זלבהאקטואליה13/03/111473 צפיות
הכיכר היחודית והיחידה בארץ "כיכר המישמר האזרחי "הוקמה על ידי ובמימון עמותת"ידידי המישמר האזרחי "באר שבע שגם היא בודדה מסוגה בישראל. הח"מ היה בין מקימיה (של הכיכר)בסיוע של הרשות . הכיכר נחנכה במסגרת ארועי 35 שנה לאק"מ שהתקיימו בעירי.

מאת: סגן ניצב ד"ר אבי זלבהאקטואליה13/03/111245 צפיות
הכיכר היחודית והיחידה בארץ "כיכר המישמר האזרחי "הוקמה על ידי ובמימון עמותת"ידידי המישמר האזרחי "באר שבע שגם היא בודדה מסוגה בישראל. הח"מ היה בין מקימיה (של הכיכר)בסיוע של הרשות . הכיכר נחנכה במסגרת ארועי 35 שנה לאק"מ שהתקיימו בעירי.

מאת: סגן ניצב ד"ר אבי זלבהשיווק מגזרים13/03/118596 צפיות
רפ"ק חן ערך סקירה מסכמת על הפעילות האכיפתית בשנה שחלפה ושם דגשים לגבי האכיפה בשנה הנוכחית. השנה הכריז ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי על כל רובעי העיר כאיזור סטרילי מבחינת ההתייחסות לתרבות הנהיגה. משטרת התנועה של אשדוד תשים דגשים של אכיפה עם הסברה ומניעה תוך הסתייעות בתגבור של משטרת התנועה הארצית.

מאת: סגן ניצב ד"ר אבי זלבהעזרה והתנדבות13/03/112006 צפיות
המתנדבים עיכבו את הנהג לצורך זיהוי ובעוד שהם ממתינים לניידת שבדרך הנ"ל החל לפתע לרוץ לעבר שדה החיטה הרטוב והחשוך. המתנדבים דלקו אחריו בריצה והצליחו לתפוס אותו מנסה לשכב ולהסתתר בחיטה, כמובן שהבחור נעצר ואז הוחלט לערב גם את מתנ"א דרום בתמונה

מאמרים נוספים בנושא עזרה והתנדבות

מאת: המרכז לגיוס כספיםעזרה והתנדבות26/12/138245 צפיות
המודעות בארץ לעולם הפילנתרופיה גוברת עם השנים, ובהתאם לכך, ההיקף של תרומות לעמותות ומלכ"רים מטעם אנשי עסקים וחברות עסקיות הולך וגדל. עם זאת, אחוז התרומות שמגיעות מטעמם ביחד לכלל התרומות לעמותות ולמוסדות ללא כוונות רווח, נותר נמוך בישראל, בייחוד בהשוואה למצב במדינות המערב, ובארצות הברית בפרט.

מאת: רוני מיכאלעזרה והתנדבות23/07/134924 צפיות
הסיוע של המדינה הוא גם בדמות 2 חוקים חשובים. האחד, חוק נגישות לנכים – כלומר כל מוסד ציבורי חייב להיות נגיש לנכים – במיוחד ישובים על כסא גלגלים.

מאת: דוד גרינברגעזרה והתנדבות09/06/131440 צפיות
נהוג לומר שהנוער של ימנו חסר ערכם ושכל מה שהוא עושה זה לשבת שעות מול המחשב או הטלויזיה. אז תתפלאו מסתבר שיש גם נוער אחר, מסתבר שבני הנוער צמאים למדריך ולדרך וכשיש מי שמנחה הם מתגייסים יוזמים ותורמים מעצמם - תוכנית סח"י - היא יוזמה התנדבותית עבור בני נוער - שתורמים ועושים למען הקהילה והחברה בישראל

מאת: עמותת שלעזרה והתנדבות31/07/127816 צפיות
עמותת של הינה עמותה המפעילה מתנדבי שירות לאומי בכל הארץ. הקטע הבא עוסק בראיון ותיאור השירות של אביבה מדבדב, המתנדבת בגן נוריות בקרית ביאליק.

מאת: daronetעזרה והתנדבות07/06/128342 צפיות
אזרחים מן השורה, שכירים, עצמאיים, בעלי עסקים וחברות רבות חורטים כולם על דגל תפישת עולמם את המעורבות הרבה בקהילה והנתינה עבור אלה הזקוקים לקבלה. ישנם גופים רבים אשר ניזונים מכספי תרומות אך בעיקר בולטות בנוף זה העמותות אשר פועלות ללא כוונת רווח אך עדיין מצליחות להתנהל ע"י מנהלים מעמדות מפתח בחזית התעשייה הישראלית. תרומות לעמותות אלו חשובות במיוחד ואף מעודדות ע"י המדינה באמצעות מתן החזרי מס.

מאת: אייל בן יהודיתעזרה והתנדבות26/04/127809 צפיות
הכותב עו"ד אייל בן יהודית יזם, שותף ומייסד עמותת מִלקוּת לעצמאות ( ע"ר) שחרטה על דיגלה לסייע למתמחים ועורכי דין עם מוגבלויות להתנסות בעבודה במשרד עורכי דין, באמצעות העסקתם במחלקה המשפטית בעמותה ומציאת מקומות להתמחות בתוספת התאמת מקום העבודה בסיוע משרד התמ"ת, ולסייע לעורכי הדין עם מוגבלויות להקים משרד בהעסקה עצמית או לשרוד בו.

מאת: daronetעזרה והתנדבות28/03/128437 צפיות
פנים רבות כל-כך יש להעברת תרומה לעמותה ,החל מקיום מצוות הצדקה שהיא מהמצוות החשובות במסורתו של העם היהודי, המשך בקיום ההחלטות האישיות שלנו לגבי הענקת מתן (בסתר או שלא בסתר) לאחר ולנזקק או בניסיון שלנו כפרטים בחברה להשפיע על סוג הגופים והארגונים הפועלים בתוכה.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica