חפש מאמרים:
שלום אורח
25.07.2024
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

פעילות לחופש הגדול - סחי - גם לתרום וגם להתעצם

מאת: דוד גרינברגעזרה והתנדבות09/06/20132354 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

החופש הגדול מסמל תקופה מיוחדת. ישנם צעירים שרואים בחופש הזדמנות לבלות וגם להרוויח כסף כדי להיות עצמאיים יותר. יש שמתייחסים אל החופש הגדול כאל ימים שאפשר בהם לנוח ולנפוש, לצאת עם חברים לעיתים קרובות וגם באמצע השבוע, לבזבז כסף בקניון, או סתם ללכת לישון מאוחר.

אבל החופש הגדול יכול להעניק הזדמנות לעשות גם משהו משמעותי מסוג אחר. זו הזדמנות נפלאה לפגוש בני נוער ערכיים, וביחד איתם לתרום ולעזור, ותוך כדי כך גם להתעצם מבחינה אישית. פעילות מיוחדת שכזאת מתבצעת במסגרת תוכנית סח"י שמייצגת, תאמינו או לא – סיירת של מעשים טובים

הנוער יכול להשפיע

יש אנשים שסבורים שהנוער של היום הוא נוער חסר ערכים. אנשים כאלה חושבים שהנוער הוא רדוד, ושאין לו מודעות חברתית ומודעות לסבלם של אחרים. למעשה, יש אנשים שסבורים שהנוער של היום לא רק שאינו מעוניין לעזור לאחרים, אלא שגם אין לו אפשרות להשפיע על דמותה של החברה בארץ.

אז נכון, אמנם, שישנם בני נוער שלא תמיד יודעים היכן להתחיל, אבל בני נוער רבים, כאשר רק ניתנת להם הזדמנות לעזור ולתרום מזמנם, הם תוספים אותה בשתי ידיים. פעילות במסגרת סחי, כלומר בקבוצות של בני נוער שמאמינות ביכולת של הנוער לחזק את הערכים החברתיים במדינת ישראל, לא תורמת לאחרים. נערים ונערות מכל קצות הארץ, שהשתתפו בפעילויות שמארגנת סחי, למדו לראות גם את עצמם באור חדש.

אין שום סתירה בין חברים, בילויים וקניות, לבין התנדבות אמיתית, שבאה מהלב. אפשר לתרום ולהשתתף במפגשים מלאי ערכים, ולצאת מהם מחוזקים.

הכח של היחד

אחת הבעיות החריפות ביותר מבחינה חברתית איננה רק היעדר משאבים כספיים וחומריים. בעיה חמורה יותר היא כאשר מרימים ידיים לאור הבעיות והפערים בחברה. פעילות סחי, שמבוצעת באמצעות עמותת נתינה כדרך חיים (עמותת נכח) מאפשרת לבני נוער להשתתף בקבוצות שמשלבות למידה על ערכים, העלאת רעיונות להתנדבות, והשתתפות בפעילויות התנדבותיות בכל מקום שבו יש נזקקים. האפשרות של בני הנוער להתוות בעצמם יעדים, ולאתר בעצמם אנשים שזקוקים לעזרה, הופכת את הפעילות הזאת לפעילות בעלת עוצמה בלתי רגילה. מי שמצטרף – מרגיש שינוי אמיתי, גם בסביבתו וגם בעצמו

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת דוד גרינברג

מאת: דוד גרינברגבר ובת מצווה17/03/131609 צפיות
בר המצווה הוא אירוע בלתי נשכח בחיי כולנו. המשפחה כולה נרגשת לקראת האירוע, חודשים רבים חושבים ומתכננים איך להפיק אירוע בר מצווה בלתי נשכח. המאמר שלפניכם יתן לכם את עשרת האטרקציות המובילות לאירועי בר מצווה

מאת: דוד גרינברגבניין ואחזקה - כללי15/09/111618 צפיות
מהי עלות וועד בית, מהי עלות הארנונה עבור שטח הדירה וכדומה. יכול להיות שתגלו שהעלות השוטפת, יחד עם תשלומי משכנתא, הינה גבוהה מידי לטעמכם ותחליטו למצוא דירה בעלויות נמוכות יותר.

מאת: דוד גרינברגפסקי דין29/08/111592 צפיות
לא אחת מבקש מבוטח מקופת החולים שלו לקבל טיפול רפואי מסוים וזו מסרבת. בבואנו לבחון את זכאותו של מטופל לקבלת טיפול רפואי זה או אחר, עלינו לבחון את תכליתו של חוק ביטוח בריאות ממלכתי, ועל מעמדה של קופת החולים לאור תכליות אלו. על כל אלו עמד בית המשפט בע"ע 1091/00 שטרית – קופת חולים מאוחדת (ניתן ביום: 21.09.2000).

מאת: דוד גרינברגפסקי דין29/08/111776 צפיות
מבוטח אשר מבקש לקבל טיפול שאינו כלול בסל הבריאות, מופנה לוועדת החריגים. הפסיקה קבעה כי על ועדת החריגים לקיים דיון לאור כללי הצדק הטבעי של המשפט המנהלי. כיצד הדבר בא לידי ביטוי בפועל? שאלה זו נדונה בע"ע 1091/00 שטרית – קופת חולים מאוחדת (ניתן ביום: 21.09.2000).

מאת: דוד גרינברגשיפוצים04/07/111895 צפיות
הסיבה העיקרית לכך הינה העלויות הנמוכות בהחלט בהשוואה לעלויות של דירות מכל פרויקט נדלן קיים כיום. אומנם אל עלויות אלה יש להוסיף את העלות של השיפוצים ולכך יש לשים לב במיוחד, אבל אם נעבוד בצורה חכמה כך גם נקצור פירות ורווח עבור השבחתו של הנכס למכירה אם נהיה מעוניינים בכך בעתיד.

מאת: דוד גרינברגביטוח רכב30/05/111707 צפיות
למרות הכל יהיו כאלה אשר יעדיפו לגשת אל סוכן הביטוח ה"משפחתי" ולבצע ממנו את הרכישה של מוצר ביטוחי זה , בדיוק כמו כל ביטוח אחר שהם רוכשים דרכו בלב שלם , תוך שיקול של שירות אדיב ומעין תחושה של נאמנות לאורך שנים לאותה חברה.

מאת: דוד גרינברגביטוח רכב26/05/111592 צפיות
בשל ריבויין של ההצעות והתנאים השונים שמוצעים עבור סוגי הנהגים הקיימים(גיל/מין/סוג רכב), לעיתים עדיף לבצע כמה שיחות טלפון מול חברות ביטוח רכב רלבנטיות על מנת לקבל את המידע המלא ולאחר מכן לבחור את ההצעה הטובה ביותר עבורכם.

מאמרים נוספים בנושא עזרה והתנדבות

מאת: בנימין קלינגרעזרה והתנדבות27/09/201228 צפיות
הרבה פעמים אדריכלים, מהנדסים נתקלים בפני צומת דרכים בהליך הרישוי המקוון ואין להם תמיד את מי לשאול. משרדנו מתמחה בהכנת וקידום בקשות להיתרי בניה וראינו לנכון לסייע ולתת תשובות לשאלות שנשאלות לאחרונה די הרבה . משרד בנימין קלינגר תמיד זמין ושמח לסייע במקרה וישנם שאלות נוספות או נדרש סיוע מול המערכת הבירוקרטית.

מאת: המרכז לגיוס כספיםעזרה והתנדבות26/12/139163 צפיות
המודעות בארץ לעולם הפילנתרופיה גוברת עם השנים, ובהתאם לכך, ההיקף של תרומות לעמותות ומלכ"רים מטעם אנשי עסקים וחברות עסקיות הולך וגדל. עם זאת, אחוז התרומות שמגיעות מטעמם ביחד לכלל התרומות לעמותות ולמוסדות ללא כוונות רווח, נותר נמוך בישראל, בייחוד בהשוואה למצב במדינות המערב, ובארצות הברית בפרט.

מאת: רוני מיכאלעזרה והתנדבות23/07/136902 צפיות
הסיוע של המדינה הוא גם בדמות 2 חוקים חשובים. האחד, חוק נגישות לנכים – כלומר כל מוסד ציבורי חייב להיות נגיש לנכים – במיוחד ישובים על כסא גלגלים.

מאת: עמותת שלעזרה והתנדבות31/07/128672 צפיות
עמותת של הינה עמותה המפעילה מתנדבי שירות לאומי בכל הארץ. הקטע הבא עוסק בראיון ותיאור השירות של אביבה מדבדב, המתנדבת בגן נוריות בקרית ביאליק.

מאת: daronetעזרה והתנדבות07/06/129158 צפיות
אזרחים מן השורה, שכירים, עצמאיים, בעלי עסקים וחברות רבות חורטים כולם על דגל תפישת עולמם את המעורבות הרבה בקהילה והנתינה עבור אלה הזקוקים לקבלה. ישנם גופים רבים אשר ניזונים מכספי תרומות אך בעיקר בולטות בנוף זה העמותות אשר פועלות ללא כוונת רווח אך עדיין מצליחות להתנהל ע"י מנהלים מעמדות מפתח בחזית התעשייה הישראלית. תרומות לעמותות אלו חשובות במיוחד ואף מעודדות ע"י המדינה באמצעות מתן החזרי מס.

מאת: אייל בן יהודיתעזרה והתנדבות26/04/128575 צפיות
הכותב עו"ד אייל בן יהודית יזם, שותף ומייסד עמותת מִלקוּת לעצמאות ( ע"ר) שחרטה על דיגלה לסייע למתמחים ועורכי דין עם מוגבלויות להתנסות בעבודה במשרד עורכי דין, באמצעות העסקתם במחלקה המשפטית בעמותה ומציאת מקומות להתמחות בתוספת התאמת מקום העבודה בסיוע משרד התמ"ת, ולסייע לעורכי הדין עם מוגבלויות להקים משרד בהעסקה עצמית או לשרוד בו.

מאת: daronetעזרה והתנדבות28/03/129182 צפיות
פנים רבות כל-כך יש להעברת תרומה לעמותה ,החל מקיום מצוות הצדקה שהיא מהמצוות החשובות במסורתו של העם היהודי, המשך בקיום ההחלטות האישיות שלנו לגבי הענקת מתן (בסתר או שלא בסתר) לאחר ולנזקק או בניסיון שלנו כפרטים בחברה להשפיע על סוג הגופים והארגונים הפועלים בתוכה.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica