חפש מאמרים:
שלום אורח
21.09.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

רופאת שיניים בשירות המז"פ

מצ"ב מכתבה של מתנדבת משמר אזרחי שיצאה בשליחות המדינה להאיטי

רופאת שיניים בשירות המז"פ

כרופא שיניים מתנדב במז"פ (מחלקה לזיהוי פלילי במשטרה) אתה אף פעם לא יודע מתי תגיע שיחת הטלפון שתשנה לך את סדר היום או אפילו את כל השבוע.

ביום חמישי ה-14 בינואר, יומיים אחרי רעידת האדמה בהאיטי, השיחה הגיעה- נשאלתי אם יש באפשרותי להצטרף למשלחת הישראלית למשך כשבועיים. הייתה התלבטות. בני הצעיר תום התגייס שלושה ימים לפני- כן. אחרי התייעצות טלפונית עם בעלי נעניתי בחיוב. חשבתי שאין זמן שבו קל לעזוב את החיים ללא הכנה ותכנון מראש.

הצטרפנו למשלחת פיקוד העורף, שמנתה כ- 220 איש וכללה מחלצים, צוותים רפואיים להקמת בית חולים, אבטחה, וצוות לוגיסטי. יצאנו למשימה לא פחות חשובה, בעקבות מנותקת קשר- בתו של אייבי נתן, וכדי להיענות לפניית האינטרפול  ולעזור בזיהוי מדעי של כ- 150 זרים.

זיהוי מדעי כולל טביעות אצבעות, שיניים, ד.נ.א. ובדיקת פתולוג, זאת בניגוד לתפקיד המצומצם של זק"א שמסייעים באיסוף גופות וחלקי גופות . ללא בדיקה מדעית של גופות במצב ריקבון מתקדם, כפי שהיה בהאיטי , לא ניתן כלל לבצע זיהוי הגופה .

לאור הצורך בזיהוי על פי נתוני מישנן, הוקמה לפני כעשור יחידת מתנדבים המורכבת מרופאי שיניים מכל התחומים שהתנסו במהלך השנים באיסוף נתונים מגופות והשוואתן לנתונים שהתקבלו מרופאי השיניים של הנעדר. זיהוי זה הינו מהיר, יעיל ומהימן .

חברי היחידה משתתפים בזיהוי קורבנות ישראליים במהלך מלחמות ופיגועים בארץ וכן השתתפו בזיהוי קורבנות ישראלים ואחרים באירועי האסון בתאילנד , נמיביה והודו .

הייחוד של המשלחת להאיטי היה בתנאי השדה הלא פשוטים שבהם בוצעה העבודה , המשלחת התמקמה במגרש כדורגל , החסר כל שירותים בסיסיים , בעיר כולה לא היו שירותי חשמל , תקשורת ומים זורמים , במשך כל השהיה התבססה המשלחת על ציוד שהובא מהארץ תוך צמצום במים ובמזון עד לשלב שניתן היה לרוכשם מהאספקה האמריקאית . מקלחת , שינה ושירותים נעשו תחת כיפת השמים ובתנאי שדה מלאים.  

במהלך שהותי במשלחת בהאיטי, ביצענו זיהוי על פי שיניים לקבוצה של 7 אזרחים הולנדים , לאחר פניה של משרד החוץ ההולנדי למשרד החוץ הישראלי, הסיפור הטרגי החל באירוע משמח שבו אימצו 2 זוגות הולנדיים 3 ילדים האיטיים , בתום תהליך האימוץ נקברו כל השבעה יחד חיים ברעידת האדמה. הזיהוי המדעי שומר על כבוד האדם ומהווה נדבך רגשי כמו גם משפטי בצווי הירושה ומחיקה ממרשם אוכלוסין.

תפקידי כרופאת שיניים בנוסף לתפקידי במז"פ , התחיל מינורית בהוצאת תפרים לחייל שגוייס למשלחת , נמשך בעבודות סיעוד במחלקות בית חולים השדה והלך והתעצם עם פניה מצד רופא אף אוזן גרון ורופאים ממחלקות המיון להוות חלק מצוות לניתוחים בשברים בלסתות. תחושת הצלת החיים שעל פי רוב לא קיימת במקצוע רפואת השיניים הייתה מעצימה ומספקת .

התמיכה הקבוצתית והרגשת השייכות לקבוצת המז"פ היו מרגשים ביותר והיוו בסיס להתמודדות עם האתגרים המקצועיים והרגשיים בשהייה בהאיטי.

                                                                                       ד"ר רויטל היברט

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

 סגן ד"ר אבי זלבה דובר אק"מ

משטרת ישראל

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת סגן ניצב ד"ר אבי זלבה

מאת: סגן ניצב ד"ר אבי זלבהעזרה והתנדבות15/03/111325 צפיות
אני מבקש לציין במיוחד את דבריו החמים של הממ"ז על מתנדבי המחוז, האק"מ בהחלט כיכב בנאומו כמו גם בסרט שהוקרן על המחוז, את הכנס כיבדו בנוכחותם מספר ראשי ערים הנמצאות בתחומי המחוז, מפכלי"ם לשעבר וממ"זים לשעבר,

מאת: סגן ניצב ד"ר אבי זלבהעזרה והתנדבות15/03/111714 צפיות
שומרים על הקהילה ועל הבית- אגף קהילה ומשמר אזרחי, מספק מסגרת חברתית קהילתית המאפשרת לכל אזרח לשמור על ביתו, על משפחתו ועל המדינה. האגף מפעיל מערך של כ 40,000 מתנדבים מהם 36,000 בגירים. מידי יום מעורבים 2,000 אזרחים בעשייה קהילתית מאתגרת, במגוון תפקידי שיטור בליבת העשייה של משטרת ישראל, כתף אל כתף עם שוטרי משטרת ישראל.

מאת: סגן ניצב ד"ר אבי זלבהעזרה והתנדבות15/03/111650 צפיות
בשנים האחרונות התפרסמו דו"חות ביקורת וסקרים רבים, שהעידו על הצורך בביצוע שינויים מהותיים בפעילות האגף. תכנית העבודה של אגף קהילה ומשמר אזרחי לשנת 2011 מהווה תוצר של תהליך עיבוד וניתוח מורכב של צורכי העבודה, כפי שעלו בממצאי הדו"חות, ולאור דיונים מקיפים עם יחידות השטח ובמטות.

מאת: סגן ניצב ד"ר אבי זלבהאקטואליה13/03/111473 צפיות
הכיכר היחודית והיחידה בארץ "כיכר המישמר האזרחי "הוקמה על ידי ובמימון עמותת"ידידי המישמר האזרחי "באר שבע שגם היא בודדה מסוגה בישראל. הח"מ היה בין מקימיה (של הכיכר)בסיוע של הרשות . הכיכר נחנכה במסגרת ארועי 35 שנה לאק"מ שהתקיימו בעירי.

מאת: סגן ניצב ד"ר אבי זלבהאקטואליה13/03/111244 צפיות
הכיכר היחודית והיחידה בארץ "כיכר המישמר האזרחי "הוקמה על ידי ובמימון עמותת"ידידי המישמר האזרחי "באר שבע שגם היא בודדה מסוגה בישראל. הח"מ היה בין מקימיה (של הכיכר)בסיוע של הרשות . הכיכר נחנכה במסגרת ארועי 35 שנה לאק"מ שהתקיימו בעירי.

מאת: סגן ניצב ד"ר אבי זלבהשיווק מגזרים13/03/118595 צפיות
רפ"ק חן ערך סקירה מסכמת על הפעילות האכיפתית בשנה שחלפה ושם דגשים לגבי האכיפה בשנה הנוכחית. השנה הכריז ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי על כל רובעי העיר כאיזור סטרילי מבחינת ההתייחסות לתרבות הנהיגה. משטרת התנועה של אשדוד תשים דגשים של אכיפה עם הסברה ומניעה תוך הסתייעות בתגבור של משטרת התנועה הארצית.

מאת: סגן ניצב ד"ר אבי זלבהעזרה והתנדבות13/03/112006 צפיות
המתנדבים עיכבו את הנהג לצורך זיהוי ובעוד שהם ממתינים לניידת שבדרך הנ"ל החל לפתע לרוץ לעבר שדה החיטה הרטוב והחשוך. המתנדבים דלקו אחריו בריצה והצליחו לתפוס אותו מנסה לשכב ולהסתתר בחיטה, כמובן שהבחור נעצר ואז הוחלט לערב גם את מתנ"א דרום בתמונה

מאמרים נוספים בנושא עזרה והתנדבות

מאת: המרכז לגיוס כספיםעזרה והתנדבות26/12/138245 צפיות
המודעות בארץ לעולם הפילנתרופיה גוברת עם השנים, ובהתאם לכך, ההיקף של תרומות לעמותות ומלכ"רים מטעם אנשי עסקים וחברות עסקיות הולך וגדל. עם זאת, אחוז התרומות שמגיעות מטעמם ביחד לכלל התרומות לעמותות ולמוסדות ללא כוונות רווח, נותר נמוך בישראל, בייחוד בהשוואה למצב במדינות המערב, ובארצות הברית בפרט.

מאת: רוני מיכאלעזרה והתנדבות23/07/134918 צפיות
הסיוע של המדינה הוא גם בדמות 2 חוקים חשובים. האחד, חוק נגישות לנכים – כלומר כל מוסד ציבורי חייב להיות נגיש לנכים – במיוחד ישובים על כסא גלגלים.

מאת: דוד גרינברגעזרה והתנדבות09/06/131439 צפיות
נהוג לומר שהנוער של ימנו חסר ערכם ושכל מה שהוא עושה זה לשבת שעות מול המחשב או הטלויזיה. אז תתפלאו מסתבר שיש גם נוער אחר, מסתבר שבני הנוער צמאים למדריך ולדרך וכשיש מי שמנחה הם מתגייסים יוזמים ותורמים מעצמם - תוכנית סח"י - היא יוזמה התנדבותית עבור בני נוער - שתורמים ועושים למען הקהילה והחברה בישראל

מאת: עמותת שלעזרה והתנדבות31/07/127816 צפיות
עמותת של הינה עמותה המפעילה מתנדבי שירות לאומי בכל הארץ. הקטע הבא עוסק בראיון ותיאור השירות של אביבה מדבדב, המתנדבת בגן נוריות בקרית ביאליק.

מאת: daronetעזרה והתנדבות07/06/128340 צפיות
אזרחים מן השורה, שכירים, עצמאיים, בעלי עסקים וחברות רבות חורטים כולם על דגל תפישת עולמם את המעורבות הרבה בקהילה והנתינה עבור אלה הזקוקים לקבלה. ישנם גופים רבים אשר ניזונים מכספי תרומות אך בעיקר בולטות בנוף זה העמותות אשר פועלות ללא כוונת רווח אך עדיין מצליחות להתנהל ע"י מנהלים מעמדות מפתח בחזית התעשייה הישראלית. תרומות לעמותות אלו חשובות במיוחד ואף מעודדות ע"י המדינה באמצעות מתן החזרי מס.

מאת: אייל בן יהודיתעזרה והתנדבות26/04/127809 צפיות
הכותב עו"ד אייל בן יהודית יזם, שותף ומייסד עמותת מִלקוּת לעצמאות ( ע"ר) שחרטה על דיגלה לסייע למתמחים ועורכי דין עם מוגבלויות להתנסות בעבודה במשרד עורכי דין, באמצעות העסקתם במחלקה המשפטית בעמותה ומציאת מקומות להתמחות בתוספת התאמת מקום העבודה בסיוע משרד התמ"ת, ולסייע לעורכי הדין עם מוגבלויות להקים משרד בהעסקה עצמית או לשרוד בו.

מאת: daronetעזרה והתנדבות28/03/128436 צפיות
פנים רבות כל-כך יש להעברת תרומה לעמותה ,החל מקיום מצוות הצדקה שהיא מהמצוות החשובות במסורתו של העם היהודי, המשך בקיום ההחלטות האישיות שלנו לגבי הענקת מתן (בסתר או שלא בסתר) לאחר ולנזקק או בניסיון שלנו כפרטים בחברה להשפיע על סוג הגופים והארגונים הפועלים בתוכה.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica