חפש מאמרים:
שלום אורח
25.05.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מקרה של אי הרשעה

מאת: עו"ד אבי אילוןייעוץ משפטי03/02/2010979 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

בעקרון, בית המשפט ירשיע נאשם בין אם הוא הודה במה שיוחס לו בכתב האישום, ובין אם בית המשפט מצאו אשם אחרי הצגת הוכחות.

היוצא מהכלל לכלל זה, במקרים מסוימים ובהתקיים קריטריונים שנקבעו בפסיקה, לא ירשיע בית המשפט את הנאשם בעבירה פלילית שיש בה משום אות הקלון.

הסיבות לכך הנן מגוונות, אך, הרעיון העיקרי מאחורי הגיון זה של המחוקק, הוא להימנע מהכתמת שמו של אזרח שבדרך כלל התנהגותו היא נורמטיבית בהרשעה הפלילית, על כל ההשלכות החברתיות והתעסוקתיות שנלוות אליה.

תיקים פליליים שנכנסים לקטגוריה של תיקי אלימות במשפחה או כפי שהם מכונים על ידי גורמי אכיפת החוק- תיקי אלמ"ב, הם תיקים שלא בהכרח מאופיינים בנאשמים ששייכים לחתך סוציו-אקונומי כזה או אחר. תיקים מסוג זה נפתחים כנגד נאשמים מכל רובדי האוכלוסייה.

גם תיקי אלימות במשפחה יכולים להסתיים ללא הרשעת הנאשם, אם הוא עומד באותם כללים אשר קבעה הפסיקה שבהתקיימם או שבהתקיים מרביתם תיתכן אי הרשעתו של הנאשם בדין.

כאמור לעיל, הסיבות בגינן איפשר המחוקק את אי הרשעתו של נאשם בדין הן מקרים בהם יש נסיבות מיוחדות וחריגות, שיש ביכולתן ליצור יחס בלתי סביר בין חשיבות הרשעת נאשם לבין רמת הפגיעה בו כתוצאה מן ההרשעה. במקרים חריגים אלו, עשויה להתקיים הצדקה לעשיית שימוש בסמכות השיפוטית של אי-הרשעה.

על מנת לבחון נסיבות אלו יש לבדוק כמה דברים:
להתחשב במשמעותה של העבירה שנעברה מבחינת הנורמות החברתיות
לבחון את זהותו של עובר העבירה ואת מעמדו הציבורי
לבדוק באיזו מידה זהותו משפיעה על עוצמת הפגיעה שנגרמה מהעבירה על המערכת הציבורית
מה תהיה השפעתה של אי ההרשעה על ההליך הפלילי בכללותו
מהו המסר החברתי שמתקבל ממנה במקרה דנן

כדאי לציין כי סמכות זו של בית המשפט ניתן לממשה גם אם בית המשפט כבר הרשיע את הנאשם אך טרם גזר את דינו, על ידי ביטול ההרשעה והמרתה באי הרשעת הנאשם, בין אם יש סנקציה נוספת בצידה של אי ההרשעה ובין אם לאו. מיותר לציין כי לא ניתן לגזור עונש של מאסר כלשהו על הנאשם, לרבות עונש מאסר על תנאי, אם ההליך מסתיים באי הרשעה.

כשעו"ד מייצג נאשמים בתיקים פליליים, חשוב מאוד שידריך את הנאשם בהבנת המשמעות של אי הרשעה. לפעמים יידרש הנאשם להציג מסמכים המעידים על הטענות הנטענות מטעמו שיש בהם להצדיק את אי הרשעתו. כמו כן לרוב יידרש לעבור הליך שיקומי בהדרכתהנחיית גורמי רווחה ו/או גורם חיצוני אחר המתמחה בטיפול בתחום בו עבר הנאשם את העבירה. אי לכך ובהתאם לזאת, שיתוף הפעולה מצידו של הנאשם הוא קריטי, והכנה נכונה מצד הסנגור עשויה לסייע רבות.


הוגש נגדך כתב אישום, והרשעה בפלילים תהרוס לך את הקריירה, או תביא לאובדן מקום העבודה, אתה מוזמן להתייעץ עם משרדנו על סיכויי התיק ללא הרשעה.

למידע נוסף בקרו  באתרנו:

עורך דין אבי אילון  - אלימות במשפחה , אלימות נשים , דיני משפחה
 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת עו"ד אבי אילון

מאת: עו"ד אבי אילוןחוק ומשפט - כללי18/04/10889 צפיות
מהי אלימות בתוך המשפחה? לפני מספר שנים התשובה החוקית על שאלה זו לא היתה חד משמעית. היום התשובה החוקית על דילמה זו מקיפה וברורה הרבה יותר. החוק מתייחס לאלימות בצורה רחבה יותר וכולל מלבד מכות פיזיות בין בני משפחה גם סוגים נוספים של אלימות, כמו אלימות רגשית או התעללות מילולית בתוך המשפחה. גם אדם שעוקב אחרי אשתו לשעבר או טריקות טלפון סדרתיות באמצע הלילה נחשבות לאלימות.

מאת: עו"ד אבי אילוןחוק ומשפט - כללי10/03/101138 צפיות
היום אנו עדים ליותר ויותר תלונות בגין עבירות של אלימות במשפחה. מה האחוז מתוכן של תלונות אמיתיות וכמה תלונות סרק? מה אפשר לעשות כאשר אתה מוצא את עצמך מואשם בתקיפת משפחתך?

מאמרים נוספים בנושא ייעוץ משפטי

מאת: עו"ד אברהם זאדה הרפזייעוץ משפטי11/04/20155 צפיות
הגשתם בקשה להיתר בניה וקיבלתם סירוב? התקבלה החלטה בעניינכם ללא שנתנה לכם האפשרות לטעון את טענתכם? לא העניקו לכם הזדמנות לטעון את טענותיכם? מה ניתן לעשות במקרים כאלה ומהם זכויותיו של האזרח בפני הרשות ומהם חובותיה של הרשות?

מאת: tiloniייעוץ משפטי11/06/19395 צפיות
ישנם מקרים רבים בהם נגרמים לאנשים תמימים נזקי רכוש עקב רשלנות או אשמת צד שלישי. אלו נזקים שביכולתם להיגרם לדירה, לרכב, לעסק ולרכוש אחר, בדרכים שונות. אלו נזקים שעשויים להתרחש עקב אירועי שריפה, שיטפון, נזילות, שריפה, פריצה, אסונות טבע, ליקוי בניה ואחרים.

מאת: רוי ורלייעוץ משפטי25/01/19484 צפיות
זו הסיבה מדוע יש צורך ייתכן שתצטרך עזרה. המאמר להלן מספק עצות מצוינות כדי לעזור לך לנצח במקרה שלך פגיעה אישית.

מאת: נועם קוריס משרד עורכי דיןייעוץ משפטי24/06/171597 צפיות
רלה הגישה לתיק ההוצאה לפועל בקשה בטענת פרעתי וטענה בין היתר שנגבו ממנה סכומים עודפים ומופרזים שכלל לא היו צריכים להיגבות ובאופן מפתיע (או שלא) טענתה התקבלה ולאחר חישוב הסכומים שנגבו ביתר במהלך השנים, יצא דווקא שהבנק פתאום חייב לה מיליונים של שקלים.

מאת: אופירייעוץ משפטי02/09/161207 צפיות
לנוטריון יש מגוון תפקידים. בין היתר הוא צריך לאשר ולאמת מגוון מסמכים, ולו על מנת שאלו יהיו קבילים להוות ראיות בבית המשפט- אם בארץ ואם בחו"ל.

מאת: אופירייעוץ משפטי01/08/16946 צפיות
לנוטריון תפקיד משפטי חשוב במערכת המשפט הבינלאומי. סימוכין לכך, ניתן לראות עוד מתקופות קדומות, והחל משנות ה 70 הוקמה במדינת ישראל חוקת נוטריונים, תחת משרד המשפטים הממשלתי. לנוטריון יכולת לתת אישור משפטי בעל תוקף בינלאומי בכל הקשור לאישורי מסמכים ותרגומי מסמכים, אישורי תעודות, אימותי חתימה ואישורי חיים. לכל אישור שכזה תקיפות בינלאומית המאפשרת הבאת ראייה במידת הצורך במערכות מקבילות שמעבר לים.

מאת: אופירייעוץ משפטי06/04/16991 צפיות
אישורי נוטריון מהווים בעיני בית המשפט ראיה מספקת לנכונות המסמך אשר מאושר באישור נוטריוני. יותר מכך יש מסמכים וצעדים הנובעים מהם שנדרשים על ידי בית המשפט לאור אישור נוטריוני.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica