חפש מאמרים:
שלום אורח
14.08.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

פעיות קהילתית ומתנדבי יחידות החילוץ

לומדים להגיד לא לתאונות הדרכים 

הבוקר קידמו את ציבור התלמידים שהגיעו לבתי הספר ולגנים בשכונה ד' בבאר שבע שוטרי הקהילה ומתנדבי התנועה של תחנת באר שבע , השוטרים והמתנדבים עקבו  מקרוב אחר  אופן הגעתם של הילדים למוסדות החינוך  , בדקו את נושא חגירת חגורות הבטיחות , ירידה בטוחה מכלי רכב וחצייה בטוחה במעברי  החצייה . תלמידים שנמצא כי  עמדו במבחן הבטיחות הוענק צמיד הרשות  הלאומית למניעת תאונות דרכים עליו המשפט   " לומדים להגיד לא  " לתאונות הדרכים , בצרוף מדבקות ופליירים , וכן סוכריות על  מקל . ילדים שלא נהגו על פי כללי הבטיחות קבלו הדרכה והסבר על חשיבות ואופן  השמירה על כללי התנהגות על פי חוקי הבטיחות ולמען ביטחונם .

תגובות נלהבות של הורים וילדים נרשמו בשטח . ראש משרד קהילה ומשטרה בתחנת באר שבע רפ"ק טל זרחין הביע שביעות רצון מהממציאים בשטח , 90 אחוז מהילדים מצייתים לחוקי התנועה , זה נתון מעודד ציין רפ"ק זרחין מדובר בפעילות הסברתית בשיתוף הרשות הלאומית למניעת תאונות דרכים, הפעילות תתבצע מעת לעת בשכונות השונות בעיר , המטרה שלנו היא הפנמה בקרב ילדים והורים כאחד את כללי הבטיחות בדרכים ." .

יח' החילוץ-אנשים טובים באמצע הדרך 

מזג האוויר הסוער , הגשמים הרבים שירדו בדרום ,גרמו להצפות באזורים הנמוכים , הנחלים עלו על גדותיהם ושיטפונות פקדו את הדרום היבש בדרך כלל . הימים הקרים בהם אנשים בוחרים להתכרבל בבית החם מול המסך הקטן הם שעתם הגדולה של מתנדבי יח' החילוץ של משטרת ישראל . סוף השבוע הנעים הזמין מטיילים רבים לדרום , ידיהם של המחלצים מלאו בעבודה . מתנדבי יחידת החילוץ אילות עסקו במהלך סוף השבוע בחילוץ של זוג צעירים בני 21 שנתקעו על הר שלמה , זאת לאחר שסטו מהשביל המסומן . 15 מתנדבים של היחידה שהוזעקו למקום פעלו שעות ארוכות עד לאיתורם של השניים בריאים ושלמים . המחלצים ליוו אותם אל הכביש הראשי משם המשיכו זוג המטיילים לדרכם. בחילוץ נוסף שהיה במהלך יום שישי , משעות אחה"צ ועד שעות הערב המאוחרות ,זוג מטיילים איבדו את דרכם בקניון שחורת, המטיילים פספסו את הפניה ומשירדה החשכה חששו להמשיך בדרך ויצרו קשר עם המשטרה בבקשה לעזרה.  20 מתנדבים יצאו למקום בניסיון לאתר את המטיילים . מפקד יח' החילוץ איילות שרגא גריין ציין כי החילוץ הצליח לאחר שאחד הצעירים הפעיל בטלפון הנייד שלו את רשת הגאוג' GPS . מה שסייע לאנשי היחידה לאתר את מיקומם המדויק , דבר נוסף שהקל על איתור השניים הייתה העובדה כי השניים טיילו עם כלבם ,  המחלצים  התחקו אחר עקבות הכלב שסייע בהגעה אליהם ".   מתנדבי יחידת החילוץ הר נגב חילצו בסוף השבוע מטייל שמעד ונפל בעין עקב , המטייל פונה במצב קל לקבלת טיפול רפואי בבית החולים סורוקה .

 גם מתנדבי יחידת החילוץ ערד היו עסוקים בסוף שבוע בחילוץ מטיילים במקרה אחד חילצו אב ושני ילדיו שנתקעו באמצע הנחל אשלים בחשכה , סמוך לשעה 20:00 ביום שישי בלילה הוזעקו למקום המתנדבים בפיקוד אלי שגיא מפקד יח' החילוץ , במקום נימצא כי הבן עלה לצוק במקום מסוכן שלדברי מפקד היחידה בנס לא נסתיים באסון ,קבוצה נוספת של מחלצים הוקפצה כדי לאתר את האב וביתו שהתפצלו בהליכתם.  באירוע שני בנחל אשלים חולצו שתי  מטיילות בשנות השלושים . המטיילות יצאו בגפן , נכנסו לחשכה ומשהבינו כי המסלול ארך מעבר למתוכנן מיהרו להזעיק את המחלצים. מפקד היחידה מציין כי מדובר בחילוץ רביעי  של מטיילים שנקלעו לחשכה , התארגנות נכונה של המטיילים נוכח מגבלות השטח תמנע את הצורך בחילוצים . המטיילים מתבקשים להתייחס להוראות ולתנאי מזג האוויר טרם יציאתם למסלולי טיולים. ורצוי גם אם נכנסים ביום להצטייד עם פנסים. אלי שגיא מציין גם כי על מנת שלא לאבד זמן היה ונקלעו למצוקה ממליץ שיתקשרו למוקד 100 של המשטרה המפעילה את יחי המתנדבים . כך נחסך זמן יקר .המתנדבים שמחים לסייע  לא פעם נאלצים הם לעזוב את הבית במזג אוויר סוער ,בעיקר בלילות ,לעזוב ארוחות שבת , וערבי משפחה  לטובת חילוצים שמרביתם ניתן היה למנוע . ציבור המטיילים נדרש ליותר אחריות , בדיקה של תנאי השטח , מגבלות השטח , והנחיות הניתנות על מנת שיוכלו לטייל בבטחה ולשוב הביתה בשלום.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

 סגן ד"ר אבי זלבה דובר אק"מ

משטרת ישראל

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת סגן ניצב ד"ר אבי זלבה

מאת: סגן ניצב ד"ר אבי זלבהעזרה והתנדבות15/03/111313 צפיות
אני מבקש לציין במיוחד את דבריו החמים של הממ"ז על מתנדבי המחוז, האק"מ בהחלט כיכב בנאומו כמו גם בסרט שהוקרן על המחוז, את הכנס כיבדו בנוכחותם מספר ראשי ערים הנמצאות בתחומי המחוז, מפכלי"ם לשעבר וממ"זים לשעבר,

מאת: סגן ניצב ד"ר אבי זלבהעזרה והתנדבות15/03/111704 צפיות
שומרים על הקהילה ועל הבית- אגף קהילה ומשמר אזרחי, מספק מסגרת חברתית קהילתית המאפשרת לכל אזרח לשמור על ביתו, על משפחתו ועל המדינה. האגף מפעיל מערך של כ 40,000 מתנדבים מהם 36,000 בגירים. מידי יום מעורבים 2,000 אזרחים בעשייה קהילתית מאתגרת, במגוון תפקידי שיטור בליבת העשייה של משטרת ישראל, כתף אל כתף עם שוטרי משטרת ישראל.

מאת: סגן ניצב ד"ר אבי זלבהעזרה והתנדבות15/03/111640 צפיות
בשנים האחרונות התפרסמו דו"חות ביקורת וסקרים רבים, שהעידו על הצורך בביצוע שינויים מהותיים בפעילות האגף. תכנית העבודה של אגף קהילה ומשמר אזרחי לשנת 2011 מהווה תוצר של תהליך עיבוד וניתוח מורכב של צורכי העבודה, כפי שעלו בממצאי הדו"חות, ולאור דיונים מקיפים עם יחידות השטח ובמטות.

מאת: סגן ניצב ד"ר אבי זלבהאקטואליה13/03/111457 צפיות
הכיכר היחודית והיחידה בארץ "כיכר המישמר האזרחי "הוקמה על ידי ובמימון עמותת"ידידי המישמר האזרחי "באר שבע שגם היא בודדה מסוגה בישראל. הח"מ היה בין מקימיה (של הכיכר)בסיוע של הרשות . הכיכר נחנכה במסגרת ארועי 35 שנה לאק"מ שהתקיימו בעירי.

מאת: סגן ניצב ד"ר אבי זלבהאקטואליה13/03/111229 צפיות
הכיכר היחודית והיחידה בארץ "כיכר המישמר האזרחי "הוקמה על ידי ובמימון עמותת"ידידי המישמר האזרחי "באר שבע שגם היא בודדה מסוגה בישראל. הח"מ היה בין מקימיה (של הכיכר)בסיוע של הרשות . הכיכר נחנכה במסגרת ארועי 35 שנה לאק"מ שהתקיימו בעירי.

מאת: סגן ניצב ד"ר אבי זלבהשיווק מגזרים13/03/118575 צפיות
רפ"ק חן ערך סקירה מסכמת על הפעילות האכיפתית בשנה שחלפה ושם דגשים לגבי האכיפה בשנה הנוכחית. השנה הכריז ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי על כל רובעי העיר כאיזור סטרילי מבחינת ההתייחסות לתרבות הנהיגה. משטרת התנועה של אשדוד תשים דגשים של אכיפה עם הסברה ומניעה תוך הסתייעות בתגבור של משטרת התנועה הארצית.

מאת: סגן ניצב ד"ר אבי זלבהעזרה והתנדבות13/03/111994 צפיות
המתנדבים עיכבו את הנהג לצורך זיהוי ובעוד שהם ממתינים לניידת שבדרך הנ"ל החל לפתע לרוץ לעבר שדה החיטה הרטוב והחשוך. המתנדבים דלקו אחריו בריצה והצליחו לתפוס אותו מנסה לשכב ולהסתתר בחיטה, כמובן שהבחור נעצר ואז הוחלט לערב גם את מתנ"א דרום בתמונה

מאמרים נוספים בנושא עזרה והתנדבות

מאת: המרכז לגיוס כספיםעזרה והתנדבות26/12/138228 צפיות
המודעות בארץ לעולם הפילנתרופיה גוברת עם השנים, ובהתאם לכך, ההיקף של תרומות לעמותות ומלכ"רים מטעם אנשי עסקים וחברות עסקיות הולך וגדל. עם זאת, אחוז התרומות שמגיעות מטעמם ביחד לכלל התרומות לעמותות ולמוסדות ללא כוונות רווח, נותר נמוך בישראל, בייחוד בהשוואה למצב במדינות המערב, ובארצות הברית בפרט.

מאת: רוני מיכאלעזרה והתנדבות23/07/134866 צפיות
הסיוע של המדינה הוא גם בדמות 2 חוקים חשובים. האחד, חוק נגישות לנכים – כלומר כל מוסד ציבורי חייב להיות נגיש לנכים – במיוחד ישובים על כסא גלגלים.

מאת: דוד גרינברגעזרה והתנדבות09/06/131421 צפיות
נהוג לומר שהנוער של ימנו חסר ערכם ושכל מה שהוא עושה זה לשבת שעות מול המחשב או הטלויזיה. אז תתפלאו מסתבר שיש גם נוער אחר, מסתבר שבני הנוער צמאים למדריך ולדרך וכשיש מי שמנחה הם מתגייסים יוזמים ותורמים מעצמם - תוכנית סח"י - היא יוזמה התנדבותית עבור בני נוער - שתורמים ועושים למען הקהילה והחברה בישראל

מאת: עמותת שלעזרה והתנדבות31/07/127801 צפיות
עמותת של הינה עמותה המפעילה מתנדבי שירות לאומי בכל הארץ. הקטע הבא עוסק בראיון ותיאור השירות של אביבה מדבדב, המתנדבת בגן נוריות בקרית ביאליק.

מאת: daronetעזרה והתנדבות07/06/128325 צפיות
אזרחים מן השורה, שכירים, עצמאיים, בעלי עסקים וחברות רבות חורטים כולם על דגל תפישת עולמם את המעורבות הרבה בקהילה והנתינה עבור אלה הזקוקים לקבלה. ישנם גופים רבים אשר ניזונים מכספי תרומות אך בעיקר בולטות בנוף זה העמותות אשר פועלות ללא כוונת רווח אך עדיין מצליחות להתנהל ע"י מנהלים מעמדות מפתח בחזית התעשייה הישראלית. תרומות לעמותות אלו חשובות במיוחד ואף מעודדות ע"י המדינה באמצעות מתן החזרי מס.

מאת: אייל בן יהודיתעזרה והתנדבות26/04/127792 צפיות
הכותב עו"ד אייל בן יהודית יזם, שותף ומייסד עמותת מִלקוּת לעצמאות ( ע"ר) שחרטה על דיגלה לסייע למתמחים ועורכי דין עם מוגבלויות להתנסות בעבודה במשרד עורכי דין, באמצעות העסקתם במחלקה המשפטית בעמותה ומציאת מקומות להתמחות בתוספת התאמת מקום העבודה בסיוע משרד התמ"ת, ולסייע לעורכי הדין עם מוגבלויות להקים משרד בהעסקה עצמית או לשרוד בו.

מאת: daronetעזרה והתנדבות28/03/128419 צפיות
פנים רבות כל-כך יש להעברת תרומה לעמותה ,החל מקיום מצוות הצדקה שהיא מהמצוות החשובות במסורתו של העם היהודי, המשך בקיום ההחלטות האישיות שלנו לגבי הענקת מתן (בסתר או שלא בסתר) לאחר ולנזקק או בניסיון שלנו כפרטים בחברה להשפיע על סוג הגופים והארגונים הפועלים בתוכה.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica