חפש מאמרים:
שלום אורח
02.04.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מתנדבי תל אביב

                                               יחידת נוער תל אביב צפון

מתנדבי יחידות הימע"ן (יחידה למניעת עבירות נוער) נחשבים למתנדבי משמר אזרחי איכותיים ביותר.392 מתנדבים אלו משרתים בתחנות המשטרה השונות בארץ.15 מתנדבי ימע"ן משרתים בתחנת צפון תל אביב.נפגשתי עם שניים מהם.

 שי אלמוג הוא סמנכ"ל שיווק ב"רבוע הכחול".שי הוא גם מתנדב משמר אזרחי ביחידת הנוער של תחנת צפון תל אביב.אין זה מפתיע ששי מתנדב גם בעמותות חברתיות שונות.שי הוא מאותו זן של אנשים שיש להם זמן לכל התנדבת נדרשת.יש עדיין אנשים כאלו.

 מאז שנת 2003 שי מתנדב ביחידת הנוער."כל חיי הייתי מתנדב, גם כנער" הוא מציין "לאחר תקופת התנדבות  ממושכת בעירי יהוד הרגשתי שהגעתי למיצוי ומימוש אישי וחיפשתי אפיקי התנדבות חדשים.רציתי תחום שבו אוכל לתרום באופן ממשי,שאוכל להשפיע במישרין.מכאן הדרך להתנדבות ביחידת הנוער במרחב ירקון הייתה קצרה.בהמשך עם הקמת תחנות המשטרה ביקשתי להתנדב בנוער צפון תל אביב.מקום שבו מעריכים את הפעילות שלי.מקום שבו אני תורם ומשנה מציאות בקרב הנוער.התנדבות של שליחות ולא לשם המליצה."

 את שי אלמוג פגשתי בעת קבלת תדרוך.זה היה תדרוך שניתן על ידי פקד קרן בן מרדכי קצינת הנוער התחנתית.תדרוך שבו השתתפו בלשי הנוער והמתנדבים.תודרכו יחדיו ויצאו לפעילות ביחד.זה שם המשחק:פעילות שווה,משתפת ומשותפת בין השוטרים והמתנדבים.

 "איכות שוטרי יחידת הנוער היא מדהימה בכל קנה מידה אובייקטיבי.לשוטרים הללו יש את היכולת להעביר לי את התחושה שהם מרוצים ממני כמתנדב,כאדם וכתורם לאיכות עבודתם."הוא מסביר לי "האיכות מתחילה בקרן וממשיכה כחוט השני לאורך שדרת הפקוד והעשייה.לכולם יש מטרה אחת וברורה למנוע עבירות ולתפוס עבריינים."

 הניסיון המצטבר של שי כמתנדב פעיל השותף לפעילות יחידות הנוער הביא אותו לתובנות חשיבה אחרת על המציאות העכשווית :"יש כיום בעיה עם בני הנוער.לרוב הנוער אין כבוד למערכת החינוך ולסמכות ההורית.המשטרה הנאלצת להתערב בנקודות החיכוך אינה יכולה למנוע את הבעיה.אנחנו מטפלים רק בסימפטום של בעיה חברתית ומשפחתית רחבת היקף שאינה בתחום סמכותה של המשטרה.המעבר שבין ילדות לנערות הוא הרגע הקריטי שבו תעוצב דמותו ודרכו של הקטין. היכולת שלנו, של החברה הישראלית ומערכת החינוך והסמכות הפורמאלית והבלתי ישירה הולכת ופוחתת.הילד מצוי בסערת רגשות ואי בהירות לגבי זהותו ודרכו בחיים.אם לא נהיה שם לכוונו בצומת דרכים זו ההידרדרות היא קלה ומהירה.זו הסיבה שאני מתנדב בנוער.זה חשוב, זה נכון וזה מחויב המציאות".

 אורי הוא מתנדב נוסף המעדיף לשמור על אנונימיות.הוא מתנדב מזה עשר שנים ביחידה ומרגיש כחלק מהצוות. "אני אב לילדים בוגרים" הוא אומר "חוויתי איתם את כל תהליך הגידול עד לבגרותם.הבנתי והפנמתי את חשיבות המניעה והאכיפה כנלווית לחינוך לערכים.ההתנדבות ליחידת הנוער החלה עוד כשילידי היו קטנים.אני סבור שיחידת נוער משטרתית יכולה וכך גם עושה להשפיע על כיוון הנוער והיציאה מחוויות פליליות.אנחנו יכולים להשפיע על עתיד הילדים והנוער וזה החשוב ביותר.הימצאותנו באותם צמתים של חולשה והשפעה שלילית תקבע את עתידם." אני מסכים איתו,חשבתי בלבי.

 לרב סמל מתקדם קובי זעירא בלש הנוער ביחידה חווית רבות של מפגשים טעונים עם בני נוער שבחרו לפשוע.למרות זאת הוא נשאר אופטימי ומציאותי:"אין חשוב יותר מנוכחות פיזית בשכונות,תצפית טובה ויכולת תחקור מקצועית.הכוונה נאותה של בני הנוער והגברת הסמכות יביאו להכוונה נכונה של בני הנוער.רובם הגדול של בני הנוער שומרי חוק.לא תמיד הם מודעים להבדל המהותי שבין שובבות נעורים לבין עבירה פלילית."

 רב סמל בכיר מלי אהרונוביץ היא חוקרת נוער ועובדת המניעה ביחידה מזה שנים רבות.לדבריה:"העבודה עם בני נוער הבהירה לי עד כמה הם חסרי כיוון ומטרה.כאם לשלושה ילדים חוויתי איתם את הלבטים, הפחדים והלחצים החברתיים בהם הם נתונים.ראיתי עד כמה קלה הדרך

לאפשרות לפשיעה מזדמנת.חשובה גישה מערכתית כוללת וסמכות הורית ברורה כדי לוודא שהנוער יפעל במסגרת הנכונה".

 יחידת נוער תל אביב צפון- יחידה שבה משרתים ופועלים שוטרים ומתנדבים.יחידה קטנה ואיכותית.יחידה משפיעה וחורצת גורלות.אנשים עם נשמה יתרה.

סגן ניצב, ד"ר אבי זלבה

 דובר אק"מ

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

 סגן ד"ר אבי זלבה דובר אק"מ

משטרת ישראל

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת סגן ניצב ד"ר אבי זלבה

מאת: סגן ניצב ד"ר אבי זלבהעזרה והתנדבות15/03/111266 צפיות
אני מבקש לציין במיוחד את דבריו החמים של הממ"ז על מתנדבי המחוז, האק"מ בהחלט כיכב בנאומו כמו גם בסרט שהוקרן על המחוז, את הכנס כיבדו בנוכחותם מספר ראשי ערים הנמצאות בתחומי המחוז, מפכלי"ם לשעבר וממ"זים לשעבר,

מאת: סגן ניצב ד"ר אבי זלבהעזרה והתנדבות15/03/111655 צפיות
שומרים על הקהילה ועל הבית- אגף קהילה ומשמר אזרחי, מספק מסגרת חברתית קהילתית המאפשרת לכל אזרח לשמור על ביתו, על משפחתו ועל המדינה. האגף מפעיל מערך של כ 40,000 מתנדבים מהם 36,000 בגירים. מידי יום מעורבים 2,000 אזרחים בעשייה קהילתית מאתגרת, במגוון תפקידי שיטור בליבת העשייה של משטרת ישראל, כתף אל כתף עם שוטרי משטרת ישראל.

מאת: סגן ניצב ד"ר אבי זלבהעזרה והתנדבות15/03/111592 צפיות
בשנים האחרונות התפרסמו דו"חות ביקורת וסקרים רבים, שהעידו על הצורך בביצוע שינויים מהותיים בפעילות האגף. תכנית העבודה של אגף קהילה ומשמר אזרחי לשנת 2011 מהווה תוצר של תהליך עיבוד וניתוח מורכב של צורכי העבודה, כפי שעלו בממצאי הדו"חות, ולאור דיונים מקיפים עם יחידות השטח ובמטות.

מאת: סגן ניצב ד"ר אבי זלבהאקטואליה13/03/111396 צפיות
הכיכר היחודית והיחידה בארץ "כיכר המישמר האזרחי "הוקמה על ידי ובמימון עמותת"ידידי המישמר האזרחי "באר שבע שגם היא בודדה מסוגה בישראל. הח"מ היה בין מקימיה (של הכיכר)בסיוע של הרשות . הכיכר נחנכה במסגרת ארועי 35 שנה לאק"מ שהתקיימו בעירי.

מאת: סגן ניצב ד"ר אבי זלבהאקטואליה13/03/111180 צפיות
הכיכר היחודית והיחידה בארץ "כיכר המישמר האזרחי "הוקמה על ידי ובמימון עמותת"ידידי המישמר האזרחי "באר שבע שגם היא בודדה מסוגה בישראל. הח"מ היה בין מקימיה (של הכיכר)בסיוע של הרשות . הכיכר נחנכה במסגרת ארועי 35 שנה לאק"מ שהתקיימו בעירי.

מאת: סגן ניצב ד"ר אבי זלבהשיווק מגזרים13/03/118490 צפיות
רפ"ק חן ערך סקירה מסכמת על הפעילות האכיפתית בשנה שחלפה ושם דגשים לגבי האכיפה בשנה הנוכחית. השנה הכריז ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי על כל רובעי העיר כאיזור סטרילי מבחינת ההתייחסות לתרבות הנהיגה. משטרת התנועה של אשדוד תשים דגשים של אכיפה עם הסברה ומניעה תוך הסתייעות בתגבור של משטרת התנועה הארצית.

מאת: סגן ניצב ד"ר אבי זלבהעזרה והתנדבות13/03/111947 צפיות
המתנדבים עיכבו את הנהג לצורך זיהוי ובעוד שהם ממתינים לניידת שבדרך הנ"ל החל לפתע לרוץ לעבר שדה החיטה הרטוב והחשוך. המתנדבים דלקו אחריו בריצה והצליחו לתפוס אותו מנסה לשכב ולהסתתר בחיטה, כמובן שהבחור נעצר ואז הוחלט לערב גם את מתנ"א דרום בתמונה

מאמרים נוספים בנושא עזרה והתנדבות

מאת: המרכז לגיוס כספיםעזרה והתנדבות26/12/138148 צפיות
המודעות בארץ לעולם הפילנתרופיה גוברת עם השנים, ובהתאם לכך, ההיקף של תרומות לעמותות ומלכ"רים מטעם אנשי עסקים וחברות עסקיות הולך וגדל. עם זאת, אחוז התרומות שמגיעות מטעמם ביחד לכלל התרומות לעמותות ולמוסדות ללא כוונות רווח, נותר נמוך בישראל, בייחוד בהשוואה למצב במדינות המערב, ובארצות הברית בפרט.

מאת: רוני מיכאלעזרה והתנדבות23/07/134647 צפיות
הסיוע של המדינה הוא גם בדמות 2 חוקים חשובים. האחד, חוק נגישות לנכים – כלומר כל מוסד ציבורי חייב להיות נגיש לנכים – במיוחד ישובים על כסא גלגלים.

מאת: דוד גרינברגעזרה והתנדבות09/06/131343 צפיות
נהוג לומר שהנוער של ימנו חסר ערכם ושכל מה שהוא עושה זה לשבת שעות מול המחשב או הטלויזיה. אז תתפלאו מסתבר שיש גם נוער אחר, מסתבר שבני הנוער צמאים למדריך ולדרך וכשיש מי שמנחה הם מתגייסים יוזמים ותורמים מעצמם - תוכנית סח"י - היא יוזמה התנדבותית עבור בני נוער - שתורמים ועושים למען הקהילה והחברה בישראל

מאת: עמותת שלעזרה והתנדבות31/07/127736 צפיות
עמותת של הינה עמותה המפעילה מתנדבי שירות לאומי בכל הארץ. הקטע הבא עוסק בראיון ותיאור השירות של אביבה מדבדב, המתנדבת בגן נוריות בקרית ביאליק.

מאת: daronetעזרה והתנדבות07/06/128255 צפיות
אזרחים מן השורה, שכירים, עצמאיים, בעלי עסקים וחברות רבות חורטים כולם על דגל תפישת עולמם את המעורבות הרבה בקהילה והנתינה עבור אלה הזקוקים לקבלה. ישנם גופים רבים אשר ניזונים מכספי תרומות אך בעיקר בולטות בנוף זה העמותות אשר פועלות ללא כוונת רווח אך עדיין מצליחות להתנהל ע"י מנהלים מעמדות מפתח בחזית התעשייה הישראלית. תרומות לעמותות אלו חשובות במיוחד ואף מעודדות ע"י המדינה באמצעות מתן החזרי מס.

מאת: אייל בן יהודיתעזרה והתנדבות26/04/127717 צפיות
הכותב עו"ד אייל בן יהודית יזם, שותף ומייסד עמותת מִלקוּת לעצמאות ( ע"ר) שחרטה על דיגלה לסייע למתמחים ועורכי דין עם מוגבלויות להתנסות בעבודה במשרד עורכי דין, באמצעות העסקתם במחלקה המשפטית בעמותה ומציאת מקומות להתמחות בתוספת התאמת מקום העבודה בסיוע משרד התמ"ת, ולסייע לעורכי הדין עם מוגבלויות להקים משרד בהעסקה עצמית או לשרוד בו.

מאת: daronetעזרה והתנדבות28/03/128344 צפיות
פנים רבות כל-כך יש להעברת תרומה לעמותה ,החל מקיום מצוות הצדקה שהיא מהמצוות החשובות במסורתו של העם היהודי, המשך בקיום ההחלטות האישיות שלנו לגבי הענקת מתן (בסתר או שלא בסתר) לאחר ולנזקק או בניסיון שלנו כפרטים בחברה להשפיע על סוג הגופים והארגונים הפועלים בתוכה.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica