חפש מאמרים:
שלום אורח
29.03.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

ציוד חקירות - כמה שיותר קטן יותר טוב

בסרטים שראינו בילדותינו על בלשים או חוקרים פרטיים, אנו למדנו שאת תפקידם מבצעים חוקרים באמצעות ציוד חקירות פשוט, משקפת, במקרה הטוב מצלמה פשוטה, ציוד הקלטה. כאשר את מירב החומר שלהם הם הוציאו מנחקרים באמצעות תחכום, ערמומיות וקסם אישי. זה אולי עבד נהדר בסרטים, במציאות של ימינו ישנם כלים אחרים שעוזרים להוציא מידע מנחקרים.

משרדי חקירות עובדים בשורה של נושאים הן עבור פרטים בודדים והן עבור מוסדות גדולים. הערכה היא כי בישראל מתנהלים מדי שנה אלפי חקירות פרטיות. חוקרים פרטיים עסוקים בחקירות שבינו לבינה, חיפוש קרובים, איתור צוואות וירושות, איתור מידע עסקי, חקירות הונאה, חקירות ביטוח ועוד. חקירות אלו מתבצעות בין השאר באמצעות מעקבים ודיבוב אך גם באמצעות ציוד בילוש משוכלל, הכולל מצלמות זעירות, ציוד האזנה ושימוש במחשבים ותוכנות שונות.

כיצד נכנס הציוד המשוכלל למשחק?

חוקרים פרטיים ידעו לספר שהרומניטיקה שהיתה פעם בתחום ותועדה לא פעם בסרטים נעלמה, כאשר חוקרים פרטיים כבר לא היו צריכים לשבת כל היום ולצפות במשקפת על בית של מושא חקירתם או לבצע מעקב ברגל. שלא נדבר על כך שהם כבר לא שמים עליהם את המעיל הארוך סטייל המפרי בוגראט.

חוקרים פרטיים במאה ה21 יספרו במקום משקפות, כל מה שהם צריכים זה כמה דקות בשטח כדי להתקין מצלמה זעירה במקומות שונים, עם זה בתוך בית מנורה ועם זה בתוך קופסאת סיגריות אפילו. לעיתים נכנסים חוקרים פרטיים אל שיחה אצל מושא חקירתם, כדי לנסות לדובב אותו, כאשר בתיקם מסתתרת מצלמה זעירה אשר מאפשרת להם לצלם את כל האירוע. הצילום הוא כמובן צילום וידיאו שנשמר על דיסק און קיי.

ישנם מספר דברים אותם צריך לקחת בחשבון כאשר מחליטים לבחור עם איזו מצלמה לעבוד. ראשית, איזה צום יש למצלמה. בעוד שזום דיגיטלי אולי נשמע טוב אך לא בהכרח יעניק תמונה חדה, זום אופטי יאפשר להראות את מושא החקירה מקרוב אפילו בלי שנזוז מהמקום שלנו. שנית, המצלמה צריכה להיות וידיאו, שכן אז תיקלט השיחה בצורה ברורה ולא דמותו של הנחקר. לא מספיק שהיא תהיה זעירה אלא היא צריכה גם להתלבש היטב באחד מכיסי התיק.

כך ניתן להסתיר אותה הן ממושא החקירה והן מהאנשים סביב (אפילו השומרים שבודקים בכניסה לבניין את התיקים) שלוש, עדשת המצלמה צריכה לאפשר קליטה של מושא החקירה בזווית רחבה יותר (קרי עדשה קטנה יותר) עדשות גדולות (יותר מ8 מ"מ) יאפשרו מיקוד יותר.  ארבע, חשוב שהמצלמה תוכל לצלם בלילה וכן שיש לה צילום בצבע. אז יהיה קל יותר להבחין בדמות בלילה. חמש, משך הזמן של הצילום. בצילום סטילס רגיל רצוי שיהיה ניתן לבצע מאות תמונות בבת אחת (ישנן מצלמות סטילס שמאפשרות תמונה בתנועה), צילום וידיאו חייב לאפשר צילום של מספר שעות לפחות.

ציוד חקירות משוכלל אינו כולל רק מצלמות זעירות , הוא כולל גם מיקרופונים ואביזרי האזנה זעירים , אביזרי הקלטה זעירים (לעיתים אפילו בדמות עטים), אביזרים לגילוי האזנות, וכן עבודה של חוקרים פרטיים מתרחשת באמצעות מחשבים ותוכנות המאפשרות מעקב אחר מיילים, חשיפת IP, כניסה למחשבים ועוד.

שכר חוקרים

שכרם של חוקרים פרטיים הינו משתנה על פי המשרד וסוג העבודה. ישנם חוקרים המעדיפים שכר על פי שעה פלוס הוצאות וזה יכול להגיע למאות שקלים ביום, בעוד אחרים מאמינים שהעבודה שלהם תתבצע תוך איקס זמן ועל כן הם דורשים שכר גלובאלי. השימוש בציוד משוכלל אמור להקטין את משך זמן העבודה, אך מנגד אין הוא מבטיח תוצאות טובות יותר מתוצאות שהיה משיג חוקר פרטי שהיה נוהג במסווה ומנסה להשיג את המידע כמו פעם.

אתר תגובות הוא מדריך עסקים שמביא לכם בנוסף למאגר עסקים מלא ומעודכן גם תגובות שכתבו גולשים על העסקים המופיעים בו.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת גיא אלון

מאת: גיא אלוןהחזרי מס28/07/112941 צפיות
מרביתכם בוודאי לא מודעים לעובדה כי עד 80% מהעובדים במדינה זכאים להחזר מס, כל שכן כשאותם עובדים מקבלים הכנסה משני מקומות שונים. אם בעבר החזר מס היה כרוך בבירוקרטיה ארוכה ומפרכת, הרי שהיום אפשר לבצע בדיקת החזר מס אונליין האורכת בסך הכל כמה שניות. הזדמנות נוספת לבדוק האם הנכם זכאים להחזר מס תתרחש בזמן הגשת טופס תיאום המס השנתי, פרוצדורה שאפשר כיום לבצע אונליין גם כן.

מאת: גיא אלוןמשכנתא14/04/111090 צפיות
כפי שכולנו שומעים בלא הרף, משכנתא היא ההשקעה הגדולה ביותר שרוב רובם של משקי הבית יעשו בימי חייהם, ולכן יעוץ משכנתאות מקצועי הוא כמעט בגדר הכרח. יעוץ משכנתאות יכול לא רק לעזור לכם לבחור את ההצעה המשתלמת ביותר, או לתפור לכם משכנתא מותאמת להעדפות האישיות שלכם מבחינת גובה תשלום, תקופת ההתחייבות וכו'.

מאת: גיא אלוןהפקות אירועים14/04/111205 צפיות
מעצבי אירועים יכולים לא רק לתרום להצלחת אירוע מסויים אלא גם לחסוך בהוצאות. עם זאת, מהתרשמות אישי של כותב שורות אלה, רבים מאיתנו לא מודעים הייטב לסוג ההתקשרות עם מעצבי אירועים, מה נכלל תחת החוזה שלהם, ומה עושים במידה ומתגלים חילוקי דעות. על נושאים אלו, ואספקטים אחרים של חוזה עם מעצבי אירועים, בשורות הבאות.

מאת: גיא אלוןפרסום14/04/111645 צפיות
מזל טוב! אתם חוגגים חתונה / בר מצווה / יום הולדת / ברית / בריתה או אירוע אחר. לא משנה איזה אירוע אתם חוגגים, אתם רוצים ליהנות ורוצים שהאורחים שלכם ייהנו ויזכרו את האירוע שלכם כאחד האירועים המוצלחים והמהנים היותר שהיו בהם. על מנת שהאורחים יזכרו דווקא את האירוע שלכם עליכם להשקיע באירוע, בעיצוב, באוכל, במוסיקה ובאטרקציות מיוחדות, אך יותר מכל על מנת שהאורחים יזכרו את האירוע צריך להעניק להם מתנה קטנה שכל פעם שיביטו בה יזכרו באירוע המיוחד שלכם, בשביל זה הומצאו סוגים שונים של מזכרות לאירועים.

מאת: גיא אלוןתכשיטים01/11/101821 צפיות
צורפות הוא מקצוע עתיק מאוד, תפקידו של הצורף הוא לעבד מתכות כמו זהב, פלטינה וכסף במטרה ליצור מהם תכשיטים. הצורף מעבד את המתכות לתכשיט ומשלב עליהם אבנים יקרות.

מאת: גיא אלוןבריאות ורפואה כללי01/11/1011826 צפיות
רופא תעסוקתי תפקידו לבדוק את בריאותם של אנשים שאינם נמצאים בקו הבריאות ובשל כך לא יכולים לצאת לעבוד. הרופא התעסוקתי יכול לאשר היעדרות ממושכת מהעבודה בעקבות מחלה ולקבוע אובדן כושר עבודה.

מאת: גיא אלוןבניין ואחזקה - כללי01/11/101851 צפיות
כמה פעמים חיכיתם ימים או שבועות לחשמלאי שיבוא לתקן מוצר חשמלי שהתקלקל לכם בבית? התקשרתם אליו כמה פעמים והוא דחה אתכם שוב ושוב בינתיים התחלתם לכבס במכבסה, התחלתם לבשל מאכלים שלא דורשים אפייה או חימום בתנור ועוד. לפעמים מספיק שמוצר חשמל אחד לא יעבוד כדי שנבין עד כמה אנחנו תלויים בחשמל. במקרים כאלו או שאנחנו מנסים את החוש הטכני שלנו או שאנחנו קוראים לאיש מקצוע המתעכב - חשמלאי.

מאמרים נוספים בנושא מחשבים וטכנולגיה - כללי

מאת: yoni romמחשבים וטכנולגיה - כללי14/11/19585 צפיות
מה הם שירותי IT - ולמי הם מתאימים? איך מנהלים מידע עסקי במאה ה-21?

מאת: nirמחשבים וטכנולגיה - כללי28/10/183481 צפיות
מה הם החסרונות והיתרונות של טכנאי מחשבים, האם כדי בכלל להתחיל להתעסק בזה?, כל התשובות בפנים

מאת: אשר אלבזמחשבים וטכנולגיה - כללי11/05/182143 צפיות
כיום קשה מאד לתאר את החיים שלנו ללא מחשב- המחשב הפך לחלק מאיתנו- החל מהעבודה ועד לחיים האישיים שלנו. אותן תקלות המתרחשות במחשב מזמינות איש מקצוע כגון טכנאי מחשבים לצורך תיקון המחשב- בין אם מדובר בירושלים או בין אם מדובר באזור אחר.

מאת: נריה שמואלימחשבים וטכנולגיה - כללי25/02/18997 צפיות
מידע על ספקי כוח

מאת: נינה כהןמחשבים וטכנולגיה - כללי24/12/17754 צפיות
בכל כמה זמן מומלץ להחליף מטען למחשב נייד? היכן מומלץ לרכוש מטענים לא מקוריים למחשבים ניידים? מי מוכר מטען למחשב נייד בזול? כיצד מומלץ לבחור מטען למחשב נייד?

מאת: נינה כהןמחשבים וטכנולגיה - כללי24/12/17761 צפיות
האם מומלץ לרכוש מטענים אשר לא מיוצרים על ידי החברה של המחשב הנייד שלך? היכן ניתן לרכוש מטענים למחשבים ניידים במחירים טובים? כיצד ניתן למצוא ספק איכותי ואמין של מטענים למחשבים ניידים?

מאת: נינה כהןמחשבים וטכנולגיה - כללי24/12/17744 צפיות
מהי טכנולוגיית ג'ל בהקשר של ייצור מצברים לרכב? איזה יתרונות יש למצברים החדשים? מה אפשר לעשות עם המצברים השונים?

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica