חפש מאמרים:
שלום אורח
14.10.2019
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

ניסים ציוני:החלום של לגעת באופק קורם עור וגידים

מאת: ניסים ציוניצדק חברתי17/03/2010946 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

המרכז החינוכי 'לגעת באופק' שהוקם ע"י ניסים ציוני מנכ"ל ארגון 'פתחון לב' מיועד לבני נוער משכבות מצוקה מרחבי הארץ. המרכז שם לעצמו כמטרה לתת לבני הנוער הזדמנות אמיתית להצלחה בחיים

בני הנוער של המרכז החינוכי, זוכים ליהנות מתוכנית רב שנתית, תוכנית הוליסטית, אשר פונה אל בני הנוער כמכלול וכוללת בתוכה תגבור לימודי למקצועות הבגרות ומפגשי העצמה ותמיכה רגשית.

בשנים הראשונות התמקדה פעילותו של הארגון במתן סיוע לחלשים.  מידי חודש  גדל מספר סלי המזון שחולקו למשפחות נזקקות ובד בבד גדל מספר המתנדבים של העמותה העוסקים בעבודת הקודש של הסיוע לנזקקים. ניסים ציוני מנכ"ל עמותת 'פתחון לב' זיהה והבין את הקשיים המרובים הניצבים בפני האוכלוסייה הענייה והנזקקת לסיוע. ניסים ציוני שנתקל בעבודתו היום יום בארגון 'פתחון לב' בסיפורים אנושיים עצובים וקורעי לב וגמר אומר לסייע לאותה אוכלוסייה גם בתחום החינוך.
ניסים ציוני הבין שהמשפחות העניות וקשות היום אינן יכולות לספק לילדיהם את החינוך הדרוש להם לעתיד טוב יותר. הוא ידע שאצל ההורים קשיי היום אינם מסוגלים לפתח בילדם את הרצון והמודעות של הילד לעצמאות וביטחון עצמי.
ההורים העניים אינם יכולים לספק לילד שיעורים פרטיים או לשלם עבור אבחונים פסיכו דידקטיים וכדומה. ניסים ציוני הבין שהילדים שגדלו בבתים עניים ונזקקים יוצאים לעבוד בגיל מוקדם על מנת לסייע להוריהם בנטל הפרנסה ובכך אותם ילדים מוותרים על המשך  לימודים אקדמיים שיועילו להם בחיפוש עבודה מכניסה ומכובדת בעתיד.

ניסים ציוני הגיע להחלטה לסייע לאותם בני הנוער ללמוד ולהפוך לאזרחים שיוכלו לפרנס את עצמם בעתיד בכבוד ולא להפוך ולהיות לנטל על החברה והמדינה.

ניסים ציוני פעל להגשמת המרכז החינוכי במלוא המרץ. הקמת המרכז הצריכה משאבים רבים וכללה עבודה רב שלבית.

בחירת כתיבת התכנית של תוכנית הפעולה החינוכית במרכז, נעשתה ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם, שקבעו גם את מדדי הביניים להצלחת התוכנית.

ע"י ליווי של יועצים אקדמיים של המכללה למינהל נכתבה תוכנית להעצמה רגשית של החניכים. התוכנית מלווה כיום ע"י פרופסור יוסי קטן מביה"ס לעבודה סוציאלית של אוניברסיטת תל אביב. כמו כן אותרו מוסדות חינוכיים המתאימים להפעלת התוכנית של המרכז ונוצרו עימם שיתופי פעולה. התוכנית זכתה בהכרה מאגף שח"ר (שירותי חינוך ורווחה) במשרד החינוך.

למרכז 'לגעת באופק' גויסו מורים מקצועיים ומצטיינים אותם מלווים רכזי מקצוע והנהלת בית הספר והמרכז החינוכי 'לגעת באופק'.

בני הנוער בעלי המוטיבציה הלימודית אותרו וגובשו לקבוצה מרחבי ביתי הספר השונים.

כיום נהנים ילדי המרכז החינוכי 'לגעת באופק' מתוכנית לימודים תלת שנתית ומתוכנית הלימודים עצמה. התוכנית מלווה את הנערים במהלך שבע שנים, החל מכיתה י' ועד היציאה לחיים האזרחיים בהצלחה.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

ניסים ציוני

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת ניסים ציוני

מאת: ניסים ציוניהודעות לעיתונות - כללי28/11/10898 צפיות
ממש צר לי אבל זוהי תמונת המצב הכואבת שאני ניסים ציוני רואה ממקומי כמייסד וכמנכ"ל פתחון-לב, זהו המצב האמיתי הקשה, המתסכל והמקומם השורר במדינת ישראל. מעצמת מדע וטכנולוגיה, כבר אמרנו?

מאת: ניסים ציוניהפקת אירועים14/10/101094 צפיות
בדצמבר 1980 נרצח בניו יורק, אחד מגדולי האמנים בהיסטוריה, מייסד הביטלס, ג'ון לנון. בדצמבר 2010 ימלאו 30 שנה להירצחו. מיליוני מעריצים ברחבי העולם ישתתפו בעשרות אירועים ומופעים מיוחדים לציון יום השנה ה - 30. מדינת ישראל תהיה חלק בלתי נפרד מההתרחשות העולמית, שתלווה באירועי מדיה בינלאומיים. קונצרט מחווה ייחודי לג'ון לנון יתקיים גם בישראל. הקונצרט יכלול מופע מוזיקלי בהשתתפות מיטב האמנים המקומיים, ("משינה", אביב גפן, שלומי שבן, יזהר אשדות, חמי רודנר, קרן פלס, שלמה גרוניך, משה לוי ועוד.

מאת: ניסים ציוניהודעות לעיתונות - כללי02/09/101039 צפיות
לכולנו תקופת החגים היא תקופה מלאה בסערת רגשות. זו תקופה מתחילה בהתחדשות. שנה חדשה, בגדים חדשים, ארוחות משפחתיות, נסיעה או אירוח להורים או לקרובי משפחה המלווה בהתרגשות גדולה דרכה אנו עוברים בפקקי תנועה בדרך לארוחה וממנה. זהו המצב, לשמחתנו, שלנו,של אלה שיכולים. מצד שני, בשכנות אלינו, מקרוב ומרחוק יש את אלה שאין להם, אלה שלא יכולים להתקין את ארוחת החג ושלא נדבר על לקנות בגדים,

מאת: ניסים ציוניחינוך ולימודים - כללי14/07/101025 צפיות
בשנה שעברה, מ' נערה בכיתה י' מבית נורמטיבי ,במצב כלכלי גרוע מאוד. חמישה ילדים- יחד עם הוריהם בדירת חדר... "תלמידה" היא לא הגדרה מדויקת למי שהייתה מ' בתחילת כיתה י'. מ' הייתה מאוד קולנית, צועקת, מקללת ולא מבדילה בין חברים, תלמידים ומורים- את כולם קיללה באותו טון, באותם דציבלים צרחניים תוך לעיסת מסטיק ענק וניפוח בלונים ממנו.את רוב שעות הלימודים בילתה בים או בחצר כשהיא מצוידת בליפסטיק אדום אותו טרחה לחדש על שפתיה מידי כמה דקות.

מאת: ניסים ציוניעזרה והתנדבות23/05/10838 צפיות
קבוצה של אוהבי ישראל מהולנד בחסות השגרירות הנוצרית הביןלאומית הגיעה למשרדי פתחון לב בחולצות העמותה ושרה עם ניסים ציוני, מנכ"ל העמותה הבה נגילה לצד סיוע של ממש

מאת: ניסים ציוניעזרה והתנדבות23/05/10865 צפיות
אנשי חברת יס חברו לניסים ציוני ליום התנדבות במרכז פתחון לב ובמקום חבילות טלוויזיוניות חילקו חבילות מזון לנזקקים

מאת: ניסים ציוניבעלי חיים - כללי21/04/10993 צפיות
לא רק לאוכלוסיות נזקקות:ניסים ציוני, מנכ"ל עמותת פתחון לב דואג כי העמותה תספק גם שמיכות וציוד לכלבים ולבעלי חיים אחרים נזקקים.

מאמרים נוספים בנושא צדק חברתי

מאת: גדעון צורצדק חברתי24/02/148073 צפיות
בחודש מרץ שנת 2000 נפטרה לילי ז"ל, רעייתו של אריאל שרון. על–פי בקשתה היא נקברה על גבעת הכלניות. במסגרת קבורה זו, עושה שרון כל עבירה אפשרית מתחום המקרקעין. קבורה בקרקע חקלאית, שהיא גם אתר עתיקות מוכרז, וכל זאת ללא רישיון קבורה במקום, וללא היתר כנדרש בחוק. ומעל הכל הוא איננו בעל זכות בקרקע. כחמש שנים לאחר הקבורה, פונה נעם פדרמן, ליועץ המשפטי לממשלה מני מזוז, בדרישה להעתיק את הקבר של המנוחה לבית עלמין. ולאחר מכן, פדרמן מגיש עתירה לבג"ץ, נגד ראש הממשלה אריאל שרון ונגד היועץ מזוז. בית המשפט בפסק דין זה, נתן ידו לפגיעה קשה בשלטון החוק ולפגיעה באינטרס הציבורי. וקיימת האפשרות - שאריק שנלחם את מרבית חייו בערבים, במותו נקבר בבית קברות מוסלמי.

מאת: יאיר צבריצדק חברתי14/04/131176 צפיות
ר' חי על ביטוח לאומי וקצבת זקנה, ר' לא התחתן מעולם ולא הוליד ילדים. כשהיה ילד ראה במו עיניו איך הורגים הגרמניםו את הוריו אחותו ושני אחיו. ר' חי איתנו בעיר שלנו, הוא רואה בכל יום את אותם הרחובות את אותן חנויות ואותם אנשים. ר' ניצול שואה. בפעם השניה בחייו הוא מרגיש איך סופו קרב ורעב מכה בו בפעם השניה בחיו. כיצד חיים בעירנו ניצולי שואה במצב כל כך קשה? לאחרונה אנו עדים לסיפורים קשים על מצבם של ניצולי השואה בישראל. עוני ורעב וקושי רב בביצוע משימות היום יום הם רק חלק מהבעיות האקוטיות בהם מתמודדים הניצולים באחרית ימיהם. קשה לתפוש את הסבל בעברם ומתוך כך עוד יותר את המצב שחלקם מתמודדים איתו גם היום.

מאת: משה יוריצדק חברתי14/11/127434 צפיות
מצעירותי פיללתי לפתוח ביזנס בענף המזון. על כן, עמלתי רבות ואספתי כסף להקמת חנות. אך לצערי, מהר מאוד הגעתי למסקנה שבכדי להתקדם בתחום זה, קיים צורך לתכנן את צעדי ולארגן את הכספים כראוי. ודאי, זה קשה לפתוח עסק, אבל ניתן להצליח. אפשר ללמוד אסטרטגיות שבאפשרותן לסייע להתנהל נכון.

מאת: משה יוריצדק חברתי09/10/127265 צפיות
מרוכזים לפניכם מספר עצות טובות: שלב חשוב מאוד הוא לערוך בירור שהמקום בו אתם רוצים לחגוג, ממנו אתם מתעתדים להתרשם, מחזיק בידו בכל האישורים הרלוונטיים להפעלת האולם. שמעתי על לא מעט מקרים בהם גני ארועים נסגרו רגע לפני הארוע הגדול.

מאת: דר גדצדק חברתי25/08/127343 צפיות
דים של היום הרבה יותר מודעים ואיכותיים, בייחוד כשמדובר על חברות היטק, מכיוון שכך ישנו צורך אמיתי מצד החברות העסקיות לעמוד בסטנדרטים מאוד גבוהים בכל הקשור להתנהגות פנים ארגונית שהיא חלק מאחריות תאגידית, כחלק

מאת: אבינועםצדק חברתי26/07/127679 צפיות
יש מקום לכולם לכל בני עם בר לבב באשר אמונתו חפצה בו להיות נאמן למולדתו, צריך לתת לכולם מחסה בכבוד ובלא סערות הרוח שבוערת על צוקי הארץ , לזה האהבה והשלום תחפוץ עלינו טובה כי לכולם מגיע את הזכויות הנורמטיביות להתגורר בנוח בארצם ללא מרדף וללא דחק ,יש בארצנו היפה מקום לכולם לכל נפש יהודי הומיה באשר ממלא את חובתו למולדתו ,כך אני חושב שהכל אפשרי לתת מענה ברוח רווחה לכל בני העם ללא דופי כולם אהובים וכולם רצויים וכולם ברורים לזה החליצות הציונית לתת מענה לחירות בני העם. מילה נאמנה

מאת: שניר הדברותצדק חברתי10/07/128399 צפיות
כיני יונים כהות בצבען וגודלן אינו עולה על גודלו של ראש סיכה. הן מטיילות על הקירות, עוקצות, מוצצות דם ומהוות מטרד אמיתי

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica