חפש מאמרים:
שלום אורח
24.02.2019
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מנעול כספת לדלת הבית – הגנה בקו שני ,הכספת קו הגנה אחרון

מאת: שלמה ברקןאבטחת הבית02/04/20103481 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

מנעול כספת לדלת הבית –  הגנה בקו שני

אחד המוצרים שרוב הישראלים קנו וקונים הינה דלת פלדה "משוריינת " לדלת הכניסה

האם באמת יש כורח או הכרח בקנייתו ???  או שמא רכישת והתקנת דלת פלדה נותנת מענה יעיל לצורך הנפשי (פסיכולוגי)  החבוי בתוך כל אדם למגן את ביתו (ביתי הוא מבצרי).

אין ספק שדלת המיוצרת מפלדה נותנת מענה יעיל לפריצה אלימה -  אבל כמה פריצות אלימות מתבצעות בדלתות ???אם בכלל ??

פריצה אלימה מחייבת כוח וכלים ועושה רעש רב  ובדרך כלל לא תעשה בבתים משותפים .

בבית פרטי ומבודד (וגם לא מבודד) הסיכוי לפריצה בכוח עולה ,אבל לרוב נקודת התורפה הינה אחד הפתחים האחרים בבית , קל יותר לחדור דרך אחד החלונות או דלתות האלומיניום בסלון בקומת הקרקע.

נקודת התורפה בכל דלת הינה המנעול .

המנעול נחלק ל 2 חלקים : החלק הראשון הינו מנעול חבוי המפעיל את לשון הנעילה או במקרה של דלת רב בריחית את כל בריחי הדלת כולל לשון הנעילה בחזית.

החלק השני הינו מנעול צילינדר או מנגנון גלילי אשר מותקן בתוך המנעול החבוי ותפקידו לנעול או לפתוח את המנעול החבוי .

מנגנון גלילי זה מפעל ע"י מפתח משונן או שטוח או עם שינון רב היקפי  והוא מהווה את נקודת התורפה של מערכת הנעילה ,פתיחת ו\או נטרול המנגנון הגלילי  תפתח את הדלת גם אם היא עשויה מפלדה עץ או מכל חומר אחר.

המנגנון הגלילי (צילינדר) עשוי בדרך כלל מנחושת ,או ברונזה או ברזל וקל מאד לקדוח אותו בעזרת מברגה או מקדחה נטענת עם מקדח מתאים "להשמיד" את מערכת הנעילה  ולפתוח את הדלת כולה בדקות ספורות .בחלק מן הצילינדרים מתקינים פינים כנגד קידוח אשר מעכבים במעט את זמן הפריצה אולם אינם יכולים למנוע את הקידוח לחלוטין.

יש גם שיטות מתוחכמות כמו picking  או bumping   אשר מרעידות את פיני הנעילה בצורה פשוטה או מתוחכמת ופותחים את הצילינדר בתוך שניות (לאחר ביצוע הכנה מתאימה ובעזרת כלים מתאימים)

לכן מאד מומלץ להתקין בדלת מנעול נוסף מנעול כספת בנוסף למנעול הקיים .

מנעול כספת בהגדרתו הינו מנעול עם מפתח כפול שיניים (דהיינו שיני המפתח הם דו כיווניים ב 180 מעלות) והם מפעילות לוחיות מתכת (צואלטרים) הנועלים את המנעול .

שיטת הנעילה והפריצה של מנעול זה הינה שונה ותאלץ את הפורץ הממוצע לשלוט ביותר מאשר טכניקת פריצה אחת תחייב אותו גם בזמן פריצה נוסף תוך שימוש בכלים אחרים ובדרך כלל תשלח אותו לנסות אצל השכן .

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

שלמה ברקן : כספות מגן – ישראל :כספות בתקן אמריקאי UL ובתקן אירופי EN

www.safes.org.il

(לשעבר המנכ"ל  של כספות מגן גולדמן ISM- ומנכ"ל מנעולי ירדני.) מפרסם המאמר ביצע מספר רב של בחינות כנגד פריצה במכון התקנים הישראלי ,במעבדות איגוד המבטחים האמריקאי UL   ,ובמעבדות מכון התקנים הגרמני VDS   לתקן אירופי EN-1143

מפרסם המאמר הינו היחידי בעולם בעשור האחרון  אשר עבר את התקן הגבוה ביותר בתקינה האמריקאית ULTRTL60X6 .

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת שלמה ברקן

מאת: שלמה ברקןאבטחת הבית06/12/15706 צפיות
כיצד מדמים פריצת כספת בתנאי מעבדה למול המציאות בשטח , האם ניתן להשוות בכלל ,באיזה כלים משתמשים הפורצים , מהו זמן הפריצה הנדרש

מאת: שלמה ברקןביטוח רכוש07/07/131042 צפיות
משרד הפנים האגף לרישוי כלי ירייה הוציא לאחרונה חוזר המפרט המחייב לפעול בהתאם להנחיות משטרת ישראל כהנחיות מחייבות. ההנחיות הכוללות כ 35 עמודים מפרטות את נושא הטיפול בכלי נשק ואת סוג המיגון הנדרש בהתאם לכמות כלי הנשק המאוחסנת.

מאת: שלמה ברקןביטוח עסק05/07/131202 צפיות
דרישות המיגון של משטרת ישראל המופיעות במפרט המצורף מאה הינן דרישות התעלמות בשינויים ובחידושים המופיעים בתקנים הבינלאומיים ,ובתקן בישראל . המשטרה מפיקה מפרטים מיושנים אשר במקרים רבים כמו במקרה זה אינם רלבנטיים לתקנים העדכניים

מאת: שלמה ברקןביטוח רכוש05/07/13753 צפיות
למנעולים חשיבות עליונה בנעילתה של הכספת ,מרבית המנעולים מדורגים בהתאם לרמת המיגון שלהם ונבדקים בהתאם לתקן UL או בהתאם לתקן ארגון ה ECBS האירופי להלן פירוט הנדרש במפרטי משטרת ישראל

מאת: שלמה ברקןביטוח עסק16/07/11982 צפיות
כספת למשרד ברכישת כספת למשרד יש להתחשב במספר מרכיבים חשובים: 1) רמת המיגון הנדרשת 2) נוחות למשתמש\שת 3) עיצוב המשרד 4) רמת השימוש 5) צרכי העתיד במשרד

מאת: שלמה ברקןאבטחת הבית10/06/103342 צפיות
התקן הישראלי לכספות עודכן בשנת 2009 והוא בנוי על התקן האמריקאי UL608 ולחילופין על התקן האירופי EN 1143-1 בתקן מופיעות רמות המיגון לפי דירוג ישראלי ומקבילותיו בתקנים האחרים כאשר תקן D1 הינה רמת המיגון הנמוכה ביותר ואילו A5 הינה רמת המיגון הגבוהה ביותר .

מאת: שלמה ברקןאבטחת הבית02/04/102323 צפיות
בבואך לרכוש כספת יש בראש ובראשונה לבדוק את הערך הכספי (או אחר) של התכולה .

מאמרים נוספים בנושא אבטחת הבית

מאת: shiritאבטחת הבית30/08/18589 צפיות
במאמר שלפניכם תוכלו לקרוא וללמוד על סוגי מצלמות אבטחה.

מאת: yoni romאבטחת הבית04/06/18223 צפיות
מדוע הנחיצות של מנעולן גבוהה יותר ממה שרובנו חושבים, ובאלו מצבים נצטרך להשתמש בכישורי הפריצה שלו? אם יש לי חוש טכני טוב, האם אני יכול לבצע לבד משימות מנעולנות בבית שלי, או בכלי הרכב, לאחר שנתקעתי מחוצה להם?

מאת: Daniel.Bאבטחת הבית22/04/18273 צפיות
כספות הן אמצעי מעולה לשמירה על פריטים חשובים וחפצים יקרי ערך. יש כספות ביתיות וכספות משרדיות, ומתוכן אפשר לבחור בדגם הכספת, שהגודל והמפרט שלה מתאימים לשמירה על פריטים שאותם רוצים להפקיד בכספת.

מאת: תמיר פרלאבטחת הבית04/12/17792 צפיות
אם יש לך מצלמות אבטחה סביר להניח שאתה לא רוצה שהן ייפגעו או ייהרסו. כנראה גם ניתן לומר בבטחה שאתה לא רוצה שמצלמות האבטחה שלך ייגנבו. אף על פי שמאוד נדיר שפושעים יגנבו מצלמת אבטחה במקום לפגוע בה, זה לא בלתי אפשרי.

מאת: Daniel.Bאבטחת הבית26/06/17641 צפיות
מערכות מיגון חיוניות להגנה על רכוש, בין אם הבית, העסק או הרכב. כמו כן, המערכות האלו חיוניות לקבלת אישור פוליסה של חברות הביטוח שברוב המקרים אינן מפצות על נזקים לרכוש במקרים שהמקום אינו מוגן.

מאת: orya peryאבטחת הבית01/06/17629 צפיות
כשאר אתם מתחילים לתכנן בנייה אם של בית פרטי או אם מיזם גדול של בניין מגורים או של בנייני משרדים, הנוכחות של קונסטרוקטור היא חשובה. יש כאלה שמתמחים במבני תעשייה, מבנים למגורים ועוד.

מאת: נדב מנוראבטחת הבית22/05/17499 צפיות
כשאנו רוצים למגן וליצור נוחות במקום בו אנו נמצאים, כגון בית, משרד, מפעל ועוד, המנעול החשמלי הוא פתרון מצויין לשליטה על כניסת האנשים למתחם ללא צורך בהימצאות של שומרים במקום. את המנעול החשמלי ניתן להפעיל מרחוק וכך למעשה נוצרת שליטה על הדלת מהרחוק. כמובן שזה תלוי במכשיר אליו מחובר המנעול, כגון, אינטרקום, שלט, קודן ועוד.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica