חפש מאמרים:
שלום אורח
14.04.2024
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

אם תהיה ילד טוב – יבוא שוטר

אם תהיה ילד טוב – יבוא שוטר

 

"אני אזכור שהוא הסביר לנו בנושא הבטיחות"

"תודה שלימדת אותי לחצות את הכביש ושאסור לדבר עם אנשים זרים"

"אזכור לחגור חגורת בטיחות שלא יהיו תאונות, ושאסור לזרוק חפצים מהמכונית"

"אני רוצה לזכור שצריך תמיד לפנות למשטרה מס' 100 כשיש בעיה" –

אלו מקצת מן התובנות אליהן הגיעו ילדי הגנים "הדר" ו"אתרוג" בגן-יבנה, בהם התקיים במהלך שנת הלימודים פיילוט לתכנית "אני והשוטר שלי".

את התכנית, שפותחה על ידי משטרת ישראל בשיתוף עם משרד החינוך, העביר מפקח מיוחד ערד הדר, קצין מתנדבים (מתנדב) של מרחב לכיש.

על פי רוב, מקובל שתכנית זו מיושמת על ידי השוטרים הקהילתיים, כך שככל הנראה, זו הפעם הראשונה בארץ  בה  היא מופעלת על ידי מתנדב.

"אני והשוטר שלי" פותחה עבור גילאי גן החובה, ומטרתה לחשוף את הילדים לתפקידי המשטרה והשוטרים כדי שיכירו מקרוב ובאופן בלתי אמצעי, את אחד המוסדות החשובים לשמירת הסדר במדינה, וידעו כיצד להסתייע בו, למנוע אסונות כתוצאה מהתנהגות בלתי אחראית בזמן נסיעה והליכה בדרך, וכמובן טיפוח אזרחות טובה בקרב ילדי הגן.

התכנית שפותחה, כאמור, על ידי משטרת ישראל והאגף לחינוך קדם יסודי, רואים חשיבות רבה בשינוי תדמית השוטר בעיני הילדים, ולתפישתו כגורם מיטיב, מסייע ואוכף חוק.

את הפעלת התכנית בגן מקדימה עבודת הכנה עם הגננות ותיאום ציפיות, לרבות קבלת מידע אודות הילדים בגן, על מנת לזהות רגישויות שונות ולדעת כיצד להתמודד עמן מבעוד מועד.

שבעת המפגשים עם ילדי הגנים עסקו בנושאים כגון: הצגת השוטר ותפיסת תפקידו – משמעות המדים והסמלים, תוך הבחנה בין לובשי מדים מסוגים שונים,  המפגש עם זרים – הגדרת המושג זרים בשכבות הגיל השונות, הסיכונים במפגש, הישמרות מפני פיתויים בדרך והיכרות עם דרכי פעולה והתמודדות, הדרך הבטוחה מהבית לגן וחזרה – הבנת החשיבות שבהגעה בטוחה לגן בדרך מוכרת, הכרת ניידת המשטרה ככלי עבודה משטרתי, זהירות מחפצים חשודים – מאפייניהם וכיצד מתנהגים כאשר נתקלים בהם, התנהגות ברכב בזמן נסיעה – כללי התנהגות נכונים, חשיבות כסא הבטיחות, חגורת הבטיחות והתנהגות בטיחותית בעליה לרכב ובירידה ממנו.

ביום שישי האחרון התקיים המפגש המסכם בגנים "הדר" ו"אתרוג" בהשתתפות כל ילדי הגנים והוריהם. את המעמד כיבדו בנוכחותם ראש המועצה דרור אהרון, ומש"ק גן-יבנה בצלאל בסל.

ההורים  הודו בהתרגשות רבה לערד הדר. בתעודת הוקרה  שניתנה לו נכתב "ניכרה היענות רבה מצד הילדים. סקרנותם באה לידי ביטוי בשאלות רבות, בסיפורים אישיים ובאופן ההשתתפות שלהם. נוצר קשר יוצא מן הכלל בין ילדי הגן לבינך וניתן ללמוד מכך על שינוי משמעותי שחל ביחסם של ילדי הגן לשוטרים ולמשטרה במהלך הפעילויות בגן".

 

תמונות נלוות נשלחות בדוא"ל                         לפרטים נוספים: מרסל הדר – דוברת המועצה 052-8993593

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

 סגן ד"ר אבי זלבה דובר אק"מ

משטרת ישראל

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת סגן ניצב ד"ר אבי זלבה

מאת: סגן ניצב ד"ר אבי זלבהעזרה והתנדבות15/03/111738 צפיות
אני מבקש לציין במיוחד את דבריו החמים של הממ"ז על מתנדבי המחוז, האק"מ בהחלט כיכב בנאומו כמו גם בסרט שהוקרן על המחוז, את הכנס כיבדו בנוכחותם מספר ראשי ערים הנמצאות בתחומי המחוז, מפכלי"ם לשעבר וממ"זים לשעבר,

מאת: סגן ניצב ד"ר אבי זלבהעזרה והתנדבות15/03/112235 צפיות
שומרים על הקהילה ועל הבית- אגף קהילה ומשמר אזרחי, מספק מסגרת חברתית קהילתית המאפשרת לכל אזרח לשמור על ביתו, על משפחתו ועל המדינה. האגף מפעיל מערך של כ 40,000 מתנדבים מהם 36,000 בגירים. מידי יום מעורבים 2,000 אזרחים בעשייה קהילתית מאתגרת, במגוון תפקידי שיטור בליבת העשייה של משטרת ישראל, כתף אל כתף עם שוטרי משטרת ישראל.

מאת: סגן ניצב ד"ר אבי זלבהעזרה והתנדבות15/03/112059 צפיות
בשנים האחרונות התפרסמו דו"חות ביקורת וסקרים רבים, שהעידו על הצורך בביצוע שינויים מהותיים בפעילות האגף. תכנית העבודה של אגף קהילה ומשמר אזרחי לשנת 2011 מהווה תוצר של תהליך עיבוד וניתוח מורכב של צורכי העבודה, כפי שעלו בממצאי הדו"חות, ולאור דיונים מקיפים עם יחידות השטח ובמטות.

מאת: סגן ניצב ד"ר אבי זלבהאקטואליה13/03/111864 צפיות
הכיכר היחודית והיחידה בארץ "כיכר המישמר האזרחי "הוקמה על ידי ובמימון עמותת"ידידי המישמר האזרחי "באר שבע שגם היא בודדה מסוגה בישראל. הח"מ היה בין מקימיה (של הכיכר)בסיוע של הרשות . הכיכר נחנכה במסגרת ארועי 35 שנה לאק"מ שהתקיימו בעירי.

מאת: סגן ניצב ד"ר אבי זלבהאקטואליה13/03/111752 צפיות
הכיכר היחודית והיחידה בארץ "כיכר המישמר האזרחי "הוקמה על ידי ובמימון עמותת"ידידי המישמר האזרחי "באר שבע שגם היא בודדה מסוגה בישראל. הח"מ היה בין מקימיה (של הכיכר)בסיוע של הרשות . הכיכר נחנכה במסגרת ארועי 35 שנה לאק"מ שהתקיימו בעירי.

מאת: סגן ניצב ד"ר אבי זלבהשיווק מגזרים13/03/119194 צפיות
רפ"ק חן ערך סקירה מסכמת על הפעילות האכיפתית בשנה שחלפה ושם דגשים לגבי האכיפה בשנה הנוכחית. השנה הכריז ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי על כל רובעי העיר כאיזור סטרילי מבחינת ההתייחסות לתרבות הנהיגה. משטרת התנועה של אשדוד תשים דגשים של אכיפה עם הסברה ומניעה תוך הסתייעות בתגבור של משטרת התנועה הארצית.

מאת: סגן ניצב ד"ר אבי זלבהעזרה והתנדבות13/03/112536 צפיות
המתנדבים עיכבו את הנהג לצורך זיהוי ובעוד שהם ממתינים לניידת שבדרך הנ"ל החל לפתע לרוץ לעבר שדה החיטה הרטוב והחשוך. המתנדבים דלקו אחריו בריצה והצליחו לתפוס אותו מנסה לשכב ולהסתתר בחיטה, כמובן שהבחור נעצר ואז הוחלט לערב גם את מתנ"א דרום בתמונה

מאמרים נוספים בנושא עזרה והתנדבות

מאת: בנימין קלינגרעזרה והתנדבות27/09/201177 צפיות
הרבה פעמים אדריכלים, מהנדסים נתקלים בפני צומת דרכים בהליך הרישוי המקוון ואין להם תמיד את מי לשאול. משרדנו מתמחה בהכנת וקידום בקשות להיתרי בניה וראינו לנכון לסייע ולתת תשובות לשאלות שנשאלות לאחרונה די הרבה . משרד בנימין קלינגר תמיד זמין ושמח לסייע במקרה וישנם שאלות נוספות או נדרש סיוע מול המערכת הבירוקרטית.

מאת: המרכז לגיוס כספיםעזרה והתנדבות26/12/139122 צפיות
המודעות בארץ לעולם הפילנתרופיה גוברת עם השנים, ובהתאם לכך, ההיקף של תרומות לעמותות ומלכ"רים מטעם אנשי עסקים וחברות עסקיות הולך וגדל. עם זאת, אחוז התרומות שמגיעות מטעמם ביחד לכלל התרומות לעמותות ולמוסדות ללא כוונות רווח, נותר נמוך בישראל, בייחוד בהשוואה למצב במדינות המערב, ובארצות הברית בפרט.

מאת: רוני מיכאלעזרה והתנדבות23/07/136857 צפיות
הסיוע של המדינה הוא גם בדמות 2 חוקים חשובים. האחד, חוק נגישות לנכים – כלומר כל מוסד ציבורי חייב להיות נגיש לנכים – במיוחד ישובים על כסא גלגלים.

מאת: דוד גרינברגעזרה והתנדבות09/06/132313 צפיות
נהוג לומר שהנוער של ימנו חסר ערכם ושכל מה שהוא עושה זה לשבת שעות מול המחשב או הטלויזיה. אז תתפלאו מסתבר שיש גם נוער אחר, מסתבר שבני הנוער צמאים למדריך ולדרך וכשיש מי שמנחה הם מתגייסים יוזמים ותורמים מעצמם - תוכנית סח"י - היא יוזמה התנדבותית עבור בני נוער - שתורמים ועושים למען הקהילה והחברה בישראל

מאת: עמותת שלעזרה והתנדבות31/07/128631 צפיות
עמותת של הינה עמותה המפעילה מתנדבי שירות לאומי בכל הארץ. הקטע הבא עוסק בראיון ותיאור השירות של אביבה מדבדב, המתנדבת בגן נוריות בקרית ביאליק.

מאת: daronetעזרה והתנדבות07/06/129117 צפיות
אזרחים מן השורה, שכירים, עצמאיים, בעלי עסקים וחברות רבות חורטים כולם על דגל תפישת עולמם את המעורבות הרבה בקהילה והנתינה עבור אלה הזקוקים לקבלה. ישנם גופים רבים אשר ניזונים מכספי תרומות אך בעיקר בולטות בנוף זה העמותות אשר פועלות ללא כוונת רווח אך עדיין מצליחות להתנהל ע"י מנהלים מעמדות מפתח בחזית התעשייה הישראלית. תרומות לעמותות אלו חשובות במיוחד ואף מעודדות ע"י המדינה באמצעות מתן החזרי מס.

מאת: אייל בן יהודיתעזרה והתנדבות26/04/128538 צפיות
הכותב עו"ד אייל בן יהודית יזם, שותף ומייסד עמותת מִלקוּת לעצמאות ( ע"ר) שחרטה על דיגלה לסייע למתמחים ועורכי דין עם מוגבלויות להתנסות בעבודה במשרד עורכי דין, באמצעות העסקתם במחלקה המשפטית בעמותה ומציאת מקומות להתמחות בתוספת התאמת מקום העבודה בסיוע משרד התמ"ת, ולסייע לעורכי הדין עם מוגבלויות להקים משרד בהעסקה עצמית או לשרוד בו.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica