חפש מאמרים:
שלום אורח
22.09.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

הרפורמה בטיפולי שיניים לילדים- מה היא מציעה,מה אומרים התומכים ומה אומרים המתנגדים

מאת: גיא אלוןבריאות השן13/06/20101198 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

סערה גדולה מתחוללת בחודשים האחרונים במערכת הבריאות הישראלי בכלל ובתחום רפואת השיניים בפרט. סערה זו החלה בעקבות קריאתו של סגן שר הבריאות, הממלא תפקיד של שר, יעקב ליצמן, לאפשר טיפולי שיניים חינם לילדים על חשבון כסף שאמור להיכנס לסל הבריאות. במאמר זה ננסה להסביר את הרפורמה, חשיבותה ואת הביקורת נגדה.

המצב כיום הוא כזה שהורים נאלצים לשלם על טיפולי שיניים לילדים בהתאם להחלטות קופות החולים השונות, לרוב קופות חולים מאפשרות טיפולי שיניים חינם לילדים בגיל הרך ולאחר מכן מתחילים לקחת כסף על הטיפולים. רצוי לציין שרוב טיפולי השיניים שאדם ממוצע עובר הוא בגיל הנעורים, עת השיניים מקבלות את צורתן הסופית ואז עליו לעבור טיפולי יישור שיניים, עקירות שיני בינה, ומאחר ומדובר בילדים אשר אינם מודעים לסיכונים שנגרמים לשיניים, הם עוברים טיפולי שורש, סתימות וכדומה, יותר מאשר מבוגרים. מכאן שהורה ממוצע מוציא מאות ואלפי שקלים על בריאות השיניים של ילדיו.

הצעתו של מר ליצמן היא, שקופות החולים יעניקו טיפולי שיניים לילדים עד גיל 8 חינם.  בתחילה היה מדובר בטיפולי שיניים עד גיל 18 אך מאחר ומדובר בעלות כוללת של מיליוני שקלים הוחלט לשנות את התוכנית ולהכניס רק ילדים עד גיל שמונה.

מה אומרים תומכי התוכנית

תומכי הרפורמה של טיפולי שיניים לילדים טוענים שמצב זה יקל על מאות משפחות שנאלצות להוציא מאות שקלים על טיפולי שיניים לילדים, הן בגילאים אלה והן לאחר מכן, עקב נזקים שנגרמים לשיניים. התומכים גם טוענים שזה ייצור שוויון בין ילדים שבאים ממשפחות מעוטות יכולת למשפחות מבוססות.

מאחר ועד כה התחרות בתחום טיפולי שיניים לילדים לא הצליחה, יש לאפשר לממשלה ולכנסת להתערב ולשנות את המצב.

מה אומרים מתנגדי התוכנית

מתנגדי התוכנית טוענים מספר טענות, הראשונה היא, שהמצב יוצר אפליה, שכן לא ייתכן שייתנו טיפולי שיניים לילדים בחינם בעוד שמבוגרים לא. אומנם יש הטוענים שטענה זו היא בעייתית שכן היא יוצאת כנגד שינוי שבא להטיב עם הילדים, אך חשוב לציין שעלויות טיפולי שיניים אצל קשישים הם גבוהים מאוד, בדומה למצב אצל ילדים.

טענתם השנייה היא, שאסור לאפשר לממשלה להתערב בסל הבריאות שנחשב שטח בו רק לאנשי מקצוע מותר להתעסק. טענתם היא שהכנסת טיפולי שיניים לילדים היא פתח ליצירת תקדימים בהם הממשלה תתערב גם בעתיד בסל.

טענתם השלישית היא, שהפעלת רפורמה על חשבון סל הבריאות, תפגע קשות בחולים הסובלים ממחלות קשות, כגון סרטן.

מה המצב כעת?

במאי 2010 הקפיא בג"ץ את התוכנית בטענה שאין היא עברה באופן תקין (שינוי בחוק ביטוח בריאות ממלאכתי וקבלת אישור הועדות בכנסת), ביוני 2010 קיבלה הממשלה את אישור ועדת הבריאות להמשיך ברפורמה וכעת נבדקות צורות שונות לביצועה, בין היתר על ידי הקמת קופת חולים רק של רופאי שיניים אליה יצטרפו רופאי שיניים עצמאים, אשר תתחרה בקופות חולים הקיימות.

המאמר מוגש מטעם פטרטל רופאי שיניים הגדול בישראל, בתוכו ניתן למצוא אינדקס רופאי שיניים, מאמרים נוספים בתחום וחדשות בתחום רופאי שינים.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת גיא אלון

מאת: גיא אלוןהחזרי מס28/07/113010 צפיות
מרביתכם בוודאי לא מודעים לעובדה כי עד 80% מהעובדים במדינה זכאים להחזר מס, כל שכן כשאותם עובדים מקבלים הכנסה משני מקומות שונים. אם בעבר החזר מס היה כרוך בבירוקרטיה ארוכה ומפרכת, הרי שהיום אפשר לבצע בדיקת החזר מס אונליין האורכת בסך הכל כמה שניות. הזדמנות נוספת לבדוק האם הנכם זכאים להחזר מס תתרחש בזמן הגשת טופס תיאום המס השנתי, פרוצדורה שאפשר כיום לבצע אונליין גם כן.

מאת: גיא אלוןמשכנתא14/04/111162 צפיות
כפי שכולנו שומעים בלא הרף, משכנתא היא ההשקעה הגדולה ביותר שרוב רובם של משקי הבית יעשו בימי חייהם, ולכן יעוץ משכנתאות מקצועי הוא כמעט בגדר הכרח. יעוץ משכנתאות יכול לא רק לעזור לכם לבחור את ההצעה המשתלמת ביותר, או לתפור לכם משכנתא מותאמת להעדפות האישיות שלכם מבחינת גובה תשלום, תקופת ההתחייבות וכו'.

מאת: גיא אלוןהפקות אירועים14/04/111270 צפיות
מעצבי אירועים יכולים לא רק לתרום להצלחת אירוע מסויים אלא גם לחסוך בהוצאות. עם זאת, מהתרשמות אישי של כותב שורות אלה, רבים מאיתנו לא מודעים הייטב לסוג ההתקשרות עם מעצבי אירועים, מה נכלל תחת החוזה שלהם, ומה עושים במידה ומתגלים חילוקי דעות. על נושאים אלו, ואספקטים אחרים של חוזה עם מעצבי אירועים, בשורות הבאות.

מאת: גיא אלוןפרסום14/04/111719 צפיות
מזל טוב! אתם חוגגים חתונה / בר מצווה / יום הולדת / ברית / בריתה או אירוע אחר. לא משנה איזה אירוע אתם חוגגים, אתם רוצים ליהנות ורוצים שהאורחים שלכם ייהנו ויזכרו את האירוע שלכם כאחד האירועים המוצלחים והמהנים היותר שהיו בהם. על מנת שהאורחים יזכרו דווקא את האירוע שלכם עליכם להשקיע באירוע, בעיצוב, באוכל, במוסיקה ובאטרקציות מיוחדות, אך יותר מכל על מנת שהאורחים יזכרו את האירוע צריך להעניק להם מתנה קטנה שכל פעם שיביטו בה יזכרו באירוע המיוחד שלכם, בשביל זה הומצאו סוגים שונים של מזכרות לאירועים.

מאת: גיא אלוןתכשיטים01/11/101922 צפיות
צורפות הוא מקצוע עתיק מאוד, תפקידו של הצורף הוא לעבד מתכות כמו זהב, פלטינה וכסף במטרה ליצור מהם תכשיטים. הצורף מעבד את המתכות לתכשיט ומשלב עליהם אבנים יקרות.

מאת: גיא אלוןבריאות ורפואה כללי01/11/1011904 צפיות
רופא תעסוקתי תפקידו לבדוק את בריאותם של אנשים שאינם נמצאים בקו הבריאות ובשל כך לא יכולים לצאת לעבוד. הרופא התעסוקתי יכול לאשר היעדרות ממושכת מהעבודה בעקבות מחלה ולקבוע אובדן כושר עבודה.

מאת: גיא אלוןבניין ואחזקה - כללי01/11/101920 צפיות
כמה פעמים חיכיתם ימים או שבועות לחשמלאי שיבוא לתקן מוצר חשמלי שהתקלקל לכם בבית? התקשרתם אליו כמה פעמים והוא דחה אתכם שוב ושוב בינתיים התחלתם לכבס במכבסה, התחלתם לבשל מאכלים שלא דורשים אפייה או חימום בתנור ועוד. לפעמים מספיק שמוצר חשמל אחד לא יעבוד כדי שנבין עד כמה אנחנו תלויים בחשמל. במקרים כאלו או שאנחנו מנסים את החוש הטכני שלנו או שאנחנו קוראים לאיש מקצוע המתעכב - חשמלאי.

מאמרים נוספים בנושא בריאות השן

מאת: דניאל מלמדבריאות השן11/02/20747 צפיות
טיפים מעולים וחשובים. איך לבחור נכון את הרופא שיניים שלי? במאמר הבא יגלו לכם. קריאה נעימה

מאת: ליאורבריאות השן04/10/181021 צפיות
יישור שיניים בעזרת מומחה בעל ניסיון, יכול להתקיים בכל גיל. יישור של השיניים, מבוצע בגילאים שונים (מבוגרים, נוער, וילדים). יישור השיניים, משפר את הדימוי העצמי, של המטופלים. יישור השיניים, מבוצע בעזרת מכשירי יישור שונים.

מאת: ליאורבריאות השן13/08/181104 צפיות
יישור שיניים בעזרת מכשירים שונים, מתבצע כל העת. מכשירים ליישור השיניים, יכולים להיות למשל: סמכים פנימיים, גשר שקוף, פלטה רגילה, פלטה שקופה, רסן, גשר רגיל ועוד. יישור השיניים מבוצע על ידי מומחים ליישור שיניים, שעברו הכשרה מתאימה.

מאת: ליאורבריאות השן01/05/18819 צפיות
אורתודנט בארץ, מטפל באנשים שרוצים ליישר את השיניים. אורתודנט הוא רופא שיניים, שהוא גם מומחה ליישור השיניים. בארץ רק כשני אחוז, מרופאי השיניים, הם מומחים ליישור שיניים.

מאת: ליאורבריאות השן17/12/17815 צפיות
יישור שיניים למבוגרים במבצע מיוחד, מספק הזדמנות נוספת ליישר שיניים. יישור שיניים עבור מבוגרים, יכול להתאים למי שעברו טיפול לא מוצלח, או למי שלא עברו טיפול מעולם.

מאת: נינה כהןבריאות השן29/11/17829 צפיות
מטופלים רבים מעוניינים לבצע את שיקום הפה על גבי שתלים, הצלחת הטיפול, והשיקום בשנה הראשונה מוכרת ב-95% הצלחה,

מאת: נינה כהןבריאות השן29/11/17741 צפיות
השתלת שיניים, מתבצעת תוך ניצול תהליכים טבעיים, הדומים לאלה שקיימים בפה לאחר עקירה.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica