חפש מאמרים:
שלום אורח
14.04.2024
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

הימ"מ

המשטרה וחולי סרטן

 

  הרבה קייטנות מתנהלות הארץ. רובן בחודשי הקיץ החמים והמהבילים. חודשי יולי אוגוסט. חודשים חמים כן וכל כדור הארץ הצפוני. יש  גם קייטנות ייחודיות המופנות ומטפלות בילדים בעלי צרכים מיוחדים. ילדים שונים. ילדים פגועים בדרך זו או אחרת.

 קייטנת זיכרון מנחם משתייכת לסוג השני של הקייטנות. לאותן קייטנות המטפלות בילדים שהגורל לא האיר להם פנים. ילדים ונערים בעלי צרכים מיוחדים. ילדים חולים. כל הילדים בקייטנה הזו חולי סרטן. חולים במלה שסיכויי ההחלמה ממנה אינה גבוהים. ילדים הנאלצים לעבור טיפולים קשים וממושכים המשפיעים באופן בולט על תפקודם.

 מזה שנים מאמצת משטרת ישראל את הקייטנה הזו. זה היה אימוץ מעט אישי. אימוץ שנוהל בהצלחה רבה על ידי תת ניצב אלכס יעקובי. השנה העמותה מאומצת באופן רשמי על ידי אגף קהילה ומשמר אזרחי בראשותו של ניצב יורם הלוי. האגף נטל תחת חסותו את אותם ארגונים הפועלים בקרב הקהילה הנזקקת לשירותי משטרה.

  הגוף המארח את הקייטנה הוא הימ"מ. אחת היחידות הקרביות והסודיות ביותר במדינת ישראל. למרות זאת ואולי בגלל זה, מתארחים הילדים במתקן היחידה ומקבלים ממיטב הלוחמים, השוטרים והמתנדבים תצוגה והדרכה במתקני המשטרה ומשמר הגבול השונים.

 הייתה לי הזכות לשהות במחיצתם במסגרת יום ייחודי זה. ראיתי ילדים חולי סרטן מוקפים באהבה על ידי מלוויהם ושוטרים קשוחים שלא הצליחו להסתיר את  חיוכם המכוון לידים אלו. ראיתי ילדה קוטעת רגל המרחפת להנאתה במתקן סנפלינג. אי אפשר היה שלא לראות את חיוכה מאוזן לאוזן ואת שמחתה המתפרצת. ראיתי ילד על כסא גלגלים שאינו מוותר על שום פעילות ונישא באהבה, ברכות ובהתחשבות על ידי לוחמים. ראיתי את שוטרי ומתנדבי אגף התנועה מסבירים באריכות רבה את פעילת אמצעי האכיפה האלקטרוניים כנגד נהגים עבריינים. ראיתי וחשבתי עד כמה הייתי מאחל שחלק מילדים אלו יהיו עברייני נהיגה. כן, זו אינה טעות. אם הם  יחיו ויזכו לקבל רישיון נהיגה, אני אספוג עבורם את דו"ח התנועה הראשון.

 היה זה יום שמח. יום שבו הוסעו כל הילדים בכלי רכב משטרתיים בעמק האלה. ילדים עליזים, צבועים בצבעי הסוואה של לוחמים. ילדים שירו ברובי צבע ושמחו על כל פגיעה במטרה. ילדים שהקשיבו לסיפורי גבורה של לוחמים ושוטרים והביעו תקווה להצטרף לכוחות המשטרה. ילדים רגילים עם מחלה נוראית. ילדים הנלחמים בגבורה עילאית בסרטן המקנן בגופם. ילדים גיבורים.

 "התקווה מתה אחרונה" הוא משפט המשמש את אחיות בתי החולים הנאבקות להציל חיים. ראיתי את ממשות המשפט הזה בלי כחל וסרק. ראיתי את הקשר הבלתי אמצעי בין השוטרים לילדים. קולות שמחה של הילדים, העיניים הבורקות והנאת הילדים הייתה שווה כל מאמץ.

    סגן ניצב,ד"ר אבי זלבה

    דובר אק"מ

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

 סגן ד"ר אבי זלבה דובר אק"מ

משטרת ישראל

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת סגן ניצב ד"ר אבי זלבה

מאת: סגן ניצב ד"ר אבי זלבהעזרה והתנדבות15/03/111738 צפיות
אני מבקש לציין במיוחד את דבריו החמים של הממ"ז על מתנדבי המחוז, האק"מ בהחלט כיכב בנאומו כמו גם בסרט שהוקרן על המחוז, את הכנס כיבדו בנוכחותם מספר ראשי ערים הנמצאות בתחומי המחוז, מפכלי"ם לשעבר וממ"זים לשעבר,

מאת: סגן ניצב ד"ר אבי זלבהעזרה והתנדבות15/03/112235 צפיות
שומרים על הקהילה ועל הבית- אגף קהילה ומשמר אזרחי, מספק מסגרת חברתית קהילתית המאפשרת לכל אזרח לשמור על ביתו, על משפחתו ועל המדינה. האגף מפעיל מערך של כ 40,000 מתנדבים מהם 36,000 בגירים. מידי יום מעורבים 2,000 אזרחים בעשייה קהילתית מאתגרת, במגוון תפקידי שיטור בליבת העשייה של משטרת ישראל, כתף אל כתף עם שוטרי משטרת ישראל.

מאת: סגן ניצב ד"ר אבי זלבהעזרה והתנדבות15/03/112059 צפיות
בשנים האחרונות התפרסמו דו"חות ביקורת וסקרים רבים, שהעידו על הצורך בביצוע שינויים מהותיים בפעילות האגף. תכנית העבודה של אגף קהילה ומשמר אזרחי לשנת 2011 מהווה תוצר של תהליך עיבוד וניתוח מורכב של צורכי העבודה, כפי שעלו בממצאי הדו"חות, ולאור דיונים מקיפים עם יחידות השטח ובמטות.

מאת: סגן ניצב ד"ר אבי זלבהאקטואליה13/03/111864 צפיות
הכיכר היחודית והיחידה בארץ "כיכר המישמר האזרחי "הוקמה על ידי ובמימון עמותת"ידידי המישמר האזרחי "באר שבע שגם היא בודדה מסוגה בישראל. הח"מ היה בין מקימיה (של הכיכר)בסיוע של הרשות . הכיכר נחנכה במסגרת ארועי 35 שנה לאק"מ שהתקיימו בעירי.

מאת: סגן ניצב ד"ר אבי זלבהאקטואליה13/03/111752 צפיות
הכיכר היחודית והיחידה בארץ "כיכר המישמר האזרחי "הוקמה על ידי ובמימון עמותת"ידידי המישמר האזרחי "באר שבע שגם היא בודדה מסוגה בישראל. הח"מ היה בין מקימיה (של הכיכר)בסיוע של הרשות . הכיכר נחנכה במסגרת ארועי 35 שנה לאק"מ שהתקיימו בעירי.

מאת: סגן ניצב ד"ר אבי זלבהשיווק מגזרים13/03/119194 צפיות
רפ"ק חן ערך סקירה מסכמת על הפעילות האכיפתית בשנה שחלפה ושם דגשים לגבי האכיפה בשנה הנוכחית. השנה הכריז ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי על כל רובעי העיר כאיזור סטרילי מבחינת ההתייחסות לתרבות הנהיגה. משטרת התנועה של אשדוד תשים דגשים של אכיפה עם הסברה ומניעה תוך הסתייעות בתגבור של משטרת התנועה הארצית.

מאת: סגן ניצב ד"ר אבי זלבהעזרה והתנדבות13/03/112536 צפיות
המתנדבים עיכבו את הנהג לצורך זיהוי ובעוד שהם ממתינים לניידת שבדרך הנ"ל החל לפתע לרוץ לעבר שדה החיטה הרטוב והחשוך. המתנדבים דלקו אחריו בריצה והצליחו לתפוס אותו מנסה לשכב ולהסתתר בחיטה, כמובן שהבחור נעצר ואז הוחלט לערב גם את מתנ"א דרום בתמונה

מאמרים נוספים בנושא עזרה והתנדבות

מאת: בנימין קלינגרעזרה והתנדבות27/09/201178 צפיות
הרבה פעמים אדריכלים, מהנדסים נתקלים בפני צומת דרכים בהליך הרישוי המקוון ואין להם תמיד את מי לשאול. משרדנו מתמחה בהכנת וקידום בקשות להיתרי בניה וראינו לנכון לסייע ולתת תשובות לשאלות שנשאלות לאחרונה די הרבה . משרד בנימין קלינגר תמיד זמין ושמח לסייע במקרה וישנם שאלות נוספות או נדרש סיוע מול המערכת הבירוקרטית.

מאת: המרכז לגיוס כספיםעזרה והתנדבות26/12/139122 צפיות
המודעות בארץ לעולם הפילנתרופיה גוברת עם השנים, ובהתאם לכך, ההיקף של תרומות לעמותות ומלכ"רים מטעם אנשי עסקים וחברות עסקיות הולך וגדל. עם זאת, אחוז התרומות שמגיעות מטעמם ביחד לכלל התרומות לעמותות ולמוסדות ללא כוונות רווח, נותר נמוך בישראל, בייחוד בהשוואה למצב במדינות המערב, ובארצות הברית בפרט.

מאת: רוני מיכאלעזרה והתנדבות23/07/136857 צפיות
הסיוע של המדינה הוא גם בדמות 2 חוקים חשובים. האחד, חוק נגישות לנכים – כלומר כל מוסד ציבורי חייב להיות נגיש לנכים – במיוחד ישובים על כסא גלגלים.

מאת: דוד גרינברגעזרה והתנדבות09/06/132313 צפיות
נהוג לומר שהנוער של ימנו חסר ערכם ושכל מה שהוא עושה זה לשבת שעות מול המחשב או הטלויזיה. אז תתפלאו מסתבר שיש גם נוער אחר, מסתבר שבני הנוער צמאים למדריך ולדרך וכשיש מי שמנחה הם מתגייסים יוזמים ותורמים מעצמם - תוכנית סח"י - היא יוזמה התנדבותית עבור בני נוער - שתורמים ועושים למען הקהילה והחברה בישראל

מאת: עמותת שלעזרה והתנדבות31/07/128631 צפיות
עמותת של הינה עמותה המפעילה מתנדבי שירות לאומי בכל הארץ. הקטע הבא עוסק בראיון ותיאור השירות של אביבה מדבדב, המתנדבת בגן נוריות בקרית ביאליק.

מאת: daronetעזרה והתנדבות07/06/129117 צפיות
אזרחים מן השורה, שכירים, עצמאיים, בעלי עסקים וחברות רבות חורטים כולם על דגל תפישת עולמם את המעורבות הרבה בקהילה והנתינה עבור אלה הזקוקים לקבלה. ישנם גופים רבים אשר ניזונים מכספי תרומות אך בעיקר בולטות בנוף זה העמותות אשר פועלות ללא כוונת רווח אך עדיין מצליחות להתנהל ע"י מנהלים מעמדות מפתח בחזית התעשייה הישראלית. תרומות לעמותות אלו חשובות במיוחד ואף מעודדות ע"י המדינה באמצעות מתן החזרי מס.

מאת: אייל בן יהודיתעזרה והתנדבות26/04/128538 צפיות
הכותב עו"ד אייל בן יהודית יזם, שותף ומייסד עמותת מִלקוּת לעצמאות ( ע"ר) שחרטה על דיגלה לסייע למתמחים ועורכי דין עם מוגבלויות להתנסות בעבודה במשרד עורכי דין, באמצעות העסקתם במחלקה המשפטית בעמותה ומציאת מקומות להתמחות בתוספת התאמת מקום העבודה בסיוע משרד התמ"ת, ולסייע לעורכי הדין עם מוגבלויות להקים משרד בהעסקה עצמית או לשרוד בו.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica