חפש מאמרים:
שלום אורח
24.10.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

טיפים לקריאה בקלפי טארוט- חלק שני

מאת: שגיא מנדלבויםקלפי טארות09/07/20107948 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

טיפ שלישי- זיקה קודמת לפירוש

זיקה של קלף הינה קשר הקיים בין הקלף לנושא שאלה. לכל קלף יש נטייה, או "העדפה" לנושאים מסוימים, וכך למשל קלף נסיך המטות קשור לנסיעות לחו"ל ולימודי תואר, גם קלף שני מטות קשור ללימודים, הקלף שישה גביעים קשור לעבר ולדברים החוזרים מהעבר והרשימה ארוכה מאד.

זיקה לקלף יכולה תוצאה של גורמים רבים: היא יכולה להיות, כמו בקלף שני מטות, תוצאה של הפירוש עצמו (הצורך ללמוד לפני שנוכל לעבור לשלב הבא). היא יכולה, כמו במקרה של נסיך המטות, להיות קשורה עם מוטיבים אסטרולוגיים (מזל קשת, מחבב לימודים ונסיעות), כמו במקרה של קלף ארבעה מטות, קשורה עם סימבולים המופיעים בקלף (החופה המצוירת בקלף) ויכולה, כמו בקלף שבעה גביעים, להיות תוצאה של קשר עם הרעיון הארכיטיפי של הקלף ולקבל זיקה למחלוקות בין חמות לכלה (הסיפור של פסיכה וקופידון).

הכלל הוא שהזיקה של הקלף קודמת לפירוש שלו. זה אומר שבמקרים בהם יש קשר בין נושא השאלה לקלף, אנו צריכים להטות את התשובה למקום של "כן" גם במקרים בהם יש סתירה בין פירוש הקלף והזיקה שלו.

כך למשל אם נתקל בקלף הירח שאינו מצייר תמונה ורודה, שלא נדבר על ברורה, כתשובה לשאלה כמו: "האם אני אצליח בלימודים?", לפני שנחרוץ את גורל הלימודים ונאמר "לא", כדאי לבדוק בכל זאת מה השואל לומד, כיוון שאם הוא לומד פסיכולוגיה, הרי שכיוון שקלף הירח קשור עם ענייני הנפש, יש לו זיקה לתחום זה ודווקא הלימודים כאן יכולים להצליח, למרות הקשיים.

טיפ רביעי- מה עושים עם האינטואיציה?

פעמים רבות שואלים אותי אם ניתן ללמוד לפתח את האינטואיציה ועד כמה היא חשובה בקריאת הקלפים. את תשובתי לנושא חשוב זה אחלק לשני חלקים: תחילה אדבר על פיתוח האינטואיציה ולאחר מכן על המשקל שיש לאינטואיציה בקריאה.

ראשית דעתי היא שאין דרך ישירה ללמוד לפתח את האינטואיציה. פיתוח האינטואיציה אינו תהליך מובנה ואין דרך ליניארית בה הולכים כדי ללמוד לפתח את האינטואיציה. יחד עם זאת, כיוון שהאינטואיציה היא חיבור בין שני אלמנטים: בין המודעות שלנו והיכולת האנרגטית שלנו, ניתן לדעתי לפעול כדי לעזור לה להתעורר.

את החלק הראשון, את המודעות, בהחלט ניתן לפתח: החיים הם הכלי הבסיסי הראשוני המכשיר ומאמן את יכולת המודעות שלנו: ההתנסויות שלנו בחיים, העבר שלנו וכל מי שאנו, מאפשרים לנו להיות מודעים יותר. תהליכי למידה, קורסים להתפתחות אישית והחשוב מכל-  היכרות טובה עם 78 הקלפים, שהם החלקים המאפיינים את מי שאנו, הינה המשך מצוין לפיתוח המודעות. שילוב של הכל יאפשר לנו להבין טוב יותר תהליכים ואירועים בחיינו. את הניסיון שלנו בהמשך נוכל להעביר הלאה וכך, גם אם לא ממש חווינו מקרה של עבודה בחברת היי-טק, עדיין נוכל להביע את דעתנו מתוך היכרות עם חוויות ורעיונות דומים.

החלק השני, ההתפתחות האנרגטית, הינו תהליך חוויתי, בלתי אמצעי והתעוררות חלק זה תבוא כתוצאה מפעילות שטיבה הוא אנרגטי בה יתחזקו המרכיבים והיכולות האנרגטיים שלנו. תרגול יכולות טיפוליות (הילנג, רייקי), עבודה עם החלומות שלנו ושליטה בהם, מדיטציה וכדומה מחזקים חלק זה. ככל שנתרגל יותר תהליכים אלו, כך המערכות האנרגטיות שלנו תתחזקנה ותהינה פעילות יותר. כך פתאום, בלי הסבר, נוכל לדעת, להבין ולראות את המעבר להיגיון: אז נוכל להרגיש ולדעת אינטואיטיבית דברים.

עכשיו השאלה היא כמה חשובה האינטואיציה בקריאה ואם פתאום עולה בי מידע, האם הוא זניח, חשוב יותר, או אולי בא להחליף את הפירוש הפסיכולוגי של הקלף?

דעתי היא שקריאה בקלפים היא שילוב בין השניים: החלק האינטואיטיבי, זה ש"יודע פתאום", והחלק הפסיכולוגי, זה שמבין מדוע הדברים קורים ומהו המניע של השואל.

ברוב המקרים נגלה שאין סתירה בין השניים ושהם שני מימדים שונים של הקריאה, אולם אם יש צורך בקבלת החלטה מה יותר חשוב. האלמנט הפסיכולוגי תמיד יהיה חשוב יותר והפירוש האינטואיטיבי, ממשיך את הפירוש הפסיכולוגי ולא סותר אותו.

בואו ניקח את אורית כדוגמא. אורית קבלה קידום והיא הפכה להיות מנהלת המחלקה, אולם שבוע לפני כן היא שאלה אותנו האם היא תקבל את הקידום שהובטח לה ויצא לה הקלף 3 מטבעות. הפירוש הפסיכולוגי של הקלף הוא חיובי והוא עוסק בהכרה וגמול, מה שאומר שמכירים בה, ביכולות שלה ועומדים לגמול לה על כך. אולם הצבע השחור, מצד שני, יכול אינטואיטיבית לעורר בנו תחושה שיש כאן דבר מה שלא כשורה. מה עושים? מה נכון, אם כך?

תחילה עלינו לנסות למצוא את הקשר בין שני הפירושים. הצבע השחור הוא מגן ואוטם. הוא קשור עם הגנה, פחדים ומאפשר לנו למצוא מחסה ופתרון. אולם להגנה יש מחיר והוא עוסק גם בסגירות. אנו אמנם מוגנים אך פחות מתקשרים.

צדק מי שחשב שיש כאן משהו לא כשורה, אולם לא עם הקידום, אלא עם מה שהקידום מעורר אצל אורית. אכן יש כאן בעיה, אולם היא אינה סותרת את המשמעות של הקלף. אורית תקבל את הקידום, אולם יחד עם זאת היא חוששת ודואגת והאינטואיציה שלנו מזהירה שהיא צריכה יותר לשתף ולהביע ולא לסגור את עצמה ואת רגשותיה בפני העמיתים למקצוע.

אגב, בקלף זה (בחפיסת הריידר) הצבע השחור כלל אינו קשור עם פחדים, הגנה או קושי. את משמעות הצבע השחור כאן, למדתי מאורי רז, המסביר שהסיבה שבגללה צויר הקלף כך קשורה בהחלטה של מסדר שחר הזהב לייצג את יסוד האדמה דרך הצבע השחור. כך קיבל הקלף 3 מטבעות את צבעו, הבא להראות למעשה עד כמה השואל מצליח כאן.

ההתבוננות על הקלף שייכת לשלב מאוחר יותר של הלימוד וכשאני מלמד להתבונן על הקלף חשוב לי להדגיש שלא הציור יוצר את הפירוש של הקלף. הפירוש הוא תוצאה של חיבור בין המספר, היסוד והארכיטיפ אליו הוא קשר. הציור של הקלף אמור לעורר בנו את האינטואיציה, לחבר אותנו עם משהו ובכל פעם זה צריך להיות אחרת. אם נקשור את הציור עם הפירוש, אנו נגביל את היכולת של הציור לעורר בנו בכל פעם משהו חדש.

טיפ חמישי- כאשר יש התלבטות בין כמה אופציות- כל האפשרויות נכונות

פעמים רבות כשאנו עושים קריאה נגלה שאנו מתקשים לבחור אילו מהאופציות שהקלף מייצג נכונה. כך למשל יכול להיות שבשאלה: "האם אמצא זוגיות בחצי השנה הקרובה" יהיה קשה לנו להחליט מה הקלף חמישה מטות רוצה להגיד לנו: האם הכוונה היא שיהיה כאן ניצחון (זאת-אומרת שמובטח לנו שהשואל ימצא זוגיות). האם הכוונה היא שעומד להיות מאבק מאד קשה של השואל שכדאי שהוא יתכונן לו. או אולי הקלף רוצה להראות לשואל שכדי שתהיה זוגיות עליו ללכת לטיפול ולעזור לעצמו להשתחרר ממשקעים של העבר.

מה עושים אם כך? איזו מהאפשרויות נכונה?

ובכן, התשובה היא שאם יש לנו התלבטות, אם אנו חושבים שכל האפשרויות מתאימות למקרה, אז הרי שכל האפשרויות נכונות וכפי הנראה אותו שואל ימצא זוגיות תוך חצי שנה, אך יחד עם זאת, זה יהיה קשה מאד והוא צריך ללכת לטיפול.

לרוב לא צריכה להיות לנו התלבטות, כיוון שלרוב אנו נדע אילו מהאפשרויות היא הנכונה, אולם כאשר יש לנו קושי להחליט מהו הפירוש הנכון, ננסה לראות האם כל האפשרויות יכולות להתחבר יחד. לרוב נגלה שכן.

קריאות נעימות,

שגיא

הכותב:

© מנדלבוים שגיא. מטפל בהומיאופתיה קלאסית, מנהל פורום טארוט בוואלה! בעל ניסיון של  16 שנים בלימוד והוראה של קורסים וסדנאות בנושא טארוט וחלומות אותם הוא מלמד בתל-אביב ובמרכזים שונים ברחבי הארץ.

את שגיא אתם מוזמנים לפגוש באתר שלו: טארוט חלומות וקצת יותר, או בקורס מבוא לקלפי טארוט המחכה לכם כאן ללא תשלום.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

© מנדלבוים שגיא. מטפל בהומיאופתיה קלאסית, מנהל פורום טארוט בוואלה! בעל ניסיון של  16 שנים בלימוד והוראה של קורסים וסדנאות בנושא טארוט וחלומות אותם הוא מלמד בתל-אביב ובמרכזים שונים ברחבי הארץ.

את שגיא אתם מוזמנים לפגוש באתר שלו: טארוט חלומות וקצת יותר, שם אתם גם מוזנים לקבל טעימה בקורסים חינם: בקורס "לעורר את החלום" ובקורס "מבוא לקלפי טארוט" המחכים לכם כאן ללא תשלום.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת שגיא מנדלבוים

מאת: שגיא מנדלבויםקלפי טארות04/03/118138 צפיות
הכהן הגדול והשטן הם שני צדדים של אותו המטבע, שניהם יחד, מייצגים את המפתח להתפתחות הרוחנית. הבנתם תאפשר לנו לפתור את החידה הגדולה של החיים ולהגיע להארה. שני הכוחות הללו הינם המודעות, מצד אחד, וההופכי לו- חוסר המודעות, מן הצד השני. לכוחות אלו שמות רבים: כוחות האור וכוחות החושך, כוחות חיוביים וכוחות שליליים, העולמות העליונים והעולמות התחתונים ועוד. במקרה שלנו אנו נקרא להם: הכהן הגדול והשטן.

מאת: שגיא מנדלבויםקלפי טארות06/07/101355 צפיות
במאמר אציג טיפים ועקרונות שימושיים וחשובים שיעזרו לקוראים להבין ולערוך את הקריאות שלהם טוב יותר.

מאת: שגיא מנדלבויםקלפי טארות05/07/101102 צפיות
הקריאה בקלפים הינה אומנות בה אנו נדרשים ללמוד ולהכיר את החיים ואת הדרך בה אנו מממשים את הרצונות והשאיפות שלנו. זהו מסע אל עולמנו הפנימי, המשלב מפגשים עם 78 ההוויות הקיימות בנו, שבסופו אנו זוכים להכיר את עצמנו, את הפוטנציאל הטמון בנו ואת התהליכים הקשורים למימוש עצמי.

מאת: שגיא מנדלבויםאסטרולוגיה21/06/101915 צפיות
מפגש מחודש עם חברה ותיקה, קוראת בקלפים ובעלת האתר: "סקס מיסטי", מיכל ליאור, הולידו סדרת פגישות בהן חקרנו את קלפי החצר מההיבטים המיניים ויצרנו סדרה בת כמה מאמרים ממין אחר. אתם מוזמנים לפגוש כאן את קלפי החצר מההיבט ה"רגיל" שלהם לצד ההיבט המיני שלהם. אם תמיד עניין אתכם איך מתנהג בן או בת מזל מסוים במיטה ולא העזתם לשאול, עכשיו זה הזמן!

מאת: שגיא מנדלבויםרוחניות - כללי14/06/10947 צפיות
אז מה מפחיד אותנו, את האנושות, כל כך? מה יש בזאב שכל כך מפחיד אותנו? מה הוא מייצג, שגרם לכל אירופה לצאת למסע השמדה כנגדם? מדוע אנו מספרים לכל ילד את הסיפור על הזאב הרע? ומיהו אותו הזאב הרע הנמצא בחלומות שלנו?

מאת: שגיא מנדלבויםקלפי טארות03/06/101339 צפיות
קלפי הטארוט מייצגים את המסע אותו עובר הצועד בדרך השוטה. המסע מתחיל בנקודה בה הצועד מרגיש כי דבר מה חסר בחייו ומתחיל לחפש, ומסתיים בנקודת ההארה בה הכל ידוע וברור. זהו תהליך המורכב מ-22 שלבים וכל שלב הוא שיעור בדרך אל השוטה. השוטה הוא התוצאה הגדולה מכל חלקיה שלא ניתן להגדיר אותה, להסביר אותה או לתפוש אותה, אלא להבין כי הוא התוצאה של כל השיעורים יחד וכל אלו הם שיביאו את צועד אל ההארה.

מאת: שגיא מנדלבויםאסטרולוגיה29/05/101523 צפיות
מפגש מחודש עם חברה ותיקה, קוראת בקלפים ובעלת האתר: "סקס מיסטי", מיכל ליאור, הולידו סדרת פגישות בהן חקרנו את קלפי החצר מההיבטים המיניים ויצרנו סדרה בת כמה מאמרים ממין אחר. אתם מוזמנים לפגוש כאן את קלפי החצר מההיבט ה"רגיל" שלהם לצד ההיבט המיני שלהם. אם תמיד עניין אתכם איך מתנהג בן או בת מזל מסוים במיטה ולא העזתם לשאול, עכשיו זה הזמן!

מאמרים נוספים בנושא קלפי טארות

מאת: מאיר בן מרוםקלפי טארות19/01/16992 צפיות
בעולם של היום, שבו כל אדם שני מכריז על עצמו כעל מתקשר, חשוב לדעת כיצד להבחין מה הוא תקשור אמיתי. איך עושים את זה ומה הדברים שצריך לשים לב אליהם? היכנסו וקראו.

מאת: מאיר בן מרוםקלפי טארות10/01/16986 צפיות
כולכם אוהבים אותם, כולכם מכירים אותם היום ורבים מכם הפכו ל"צרכנים" קבועים שלהם. קלפי טארוט – איך עובדים איתם, ומה חשוב לדעת על העבודה איתם לקבלת תשובות מדויקות?

מאת: מאיר בן מרוםקלפי טארות02/12/151203 צפיות
הם קיימים זה שנים רבות, ומשתמשים בהם בשלל תרבויות. מקלפים שהיו אזוטריים ומיועדים אך ורק ל"מכשפים" למיניהם, כיום רבים מכם כמעט "מכורים" אליהם, או לפחות לא יכולים בלעדיהם. רוצים לדעת איך זה עובד ומה חשוב ביחס אליהם? קלפי טארוט – כל הדברים החשובים ביותר.

מאת: משה סויסהקלפי טארות26/07/151437 צפיות
כיצד לשאול את קלפי הטארוט שאלה סוגי השאלות שניתן לשאול ואיזה מידע הקבל? רוב האנשים מבקשים לשאול שאלות של כן ולא כשהם עושים קריאה בקלפים אפילו שהם מעונינינים לשאול שאלות ממוקדות יותר. כדי לאפשר לכם לשאול נכון כשתם עושים פתיחה בטארוט ושתתקדמו בטכניקה שלכם, עליכם לקחת כמה דקות כדי לחשוב על שאלתכם לקלפי הטארוט ומה אתם מתכוונים לעשות בתשובה שתקבלו. האם במידע זה תשתמשו לפיתוח הרוחני שלכם? האם במידע הזה לא תשתמשו בכלל ופשוט תמשיכו בחייכם? האם במידע שתקבלו תשתמשו על מנת לפתור את בעיותכם?

מאת: ורד אלהקלפי טארות23/12/137939 צפיות
קלפי טארוט יכולים לעזור לנו במגוון תחומים בחיינו. הם אמנם לא מנבאים את העתיד כפי שטועים לחשוב - אך הם מסייעים לנו לקבל את כל האמיתות לגבי חיינו, להתחבר לעצמנו ולראות את כל ההזדמנויות הנקרות בפנינו. פתיחה בקלפי טארוט היא הזדמנות נהדרת לכל אחד לגלות דברים חדשים על עצמו, ובמיוחד למי שמעוניין לעשות שינוי בחייו. פעמים רבות אנו חושבים ששקללנו היטב את כל הגורמים ובחרנו בהחלטה הנכונה ביותר - ולאחר זמן מה מגלים כי היא הייתה שגויה מיסודה. קלפי טארוט יכולים למנוע את המצבים הללו.

מאת: ורד אלהקלפי טארות23/12/137709 צפיות
קלפי טארוט יכולים לעזור לנו במגוון תחומים בחיינו. הם אמנם לא מנבאים את העתיד כפי שטועים לחשוב - אך הם מסייעים לנו לקבל את כל האמיתות לגבי חיינו, להתחבר לעצמנו ולראות את כל ההזדמנויות הנקרות בפנינו. פתיחה בקלפי טארוט היא הזדמנות נהדרת לכל אחד לגלות דברים חדשים על עצמו, ובמיוחד למי שמעוניין לעשות שינוי בחייו. פעמים רבות אנו חושבים ששקללנו היטב את כל הגורמים ובחרנו בהחלטה הנכונה ביותר - ולאחר זמן מה מגלים כי היא הייתה שגויה מיסודה. קלפי טארוט יכולים למנוע את המצבים הללו.

מאת: ורד אלהקלפי טארות15/10/131290 צפיות
לא מעט אנשים נתקלים ברגע במהלך חייהם שבו הם מכריזים - "זהו הזמן לשינוי". לעיתים הדבר נובע מתסכול בעבודה, מבעיות בזוגיות, או מתחושת חוסר סיפוק ואי הגשמה עצמית. לא תמיד משנה הסיבה שמובילה לרצון לשינוי - אלא הדרך שבה מחליטים ללכת כדי ליישם את החלטותינו. פעמים רבות, מוותרים על ההחלטה לשינוי בשל קשיים שמתגלים במהלך הדרך - לא תמיד ברור כיצד עלינו לפעול, לאן לפנות ואת מה לשנות ואיך. לעיתים, לא ברורה לנו מקור הבעיה שמצריכה את השינוי בחיינו - וכשלא ברור במה עלינו להתמקד, קשה מאוד להצליח.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica