חפש מאמרים:
שלום אורח
05.06.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

הדברות טרמיטים

ככלל, ניתן לחלק את הטרמיטים לשתי קבוצות: טרמיטים תושבי הקרקע וטרמיטים החיים בתוך עצים יבשים. הטרמיטים אינם נוטים להיחשף לקרני השמש, ולכן הם מגיעים למקורות האוכל שלהם על ידי חפירת תעלות באדמה. מקורות המזון העיקריים שלהם מגיעים מהעצים, והמשמעות היא סכנה לרהיטי העץ שיש בבית. הבעיה הגדולה ביותר עם נזקים הנגרמים מטרמיטים זה שרהיט הנראה כביכול תקין לחלוטין, יכול למעשה להיות מפורק לחלוטין מבפנים. לא קל לזהות שקיימת בעיה של טרמיטים בבית.

ישנן שתי גישות לגבי הדברות טרמיטים: הרחקה או הרעלה. ההרחקה מתבצעת על ידי פיזור של חומר הדוחה טרמיטים לאורך זמן. הרעלה פועלת באמצעות חומרים מיוחדים שהטרמיטים לא מזהים, הגורמים למותם ולהעברת הרעל לקבוצה שלהם, כלומר אם פרט בקבוצה נחשף לחומר הרעיל, הוא יגרום להרעלה של כל הקבוצה. השיטות המתקדמות יותר להדברת טרמיטים זה ההרעלה.

לכל אחד מסוגי הדברות טרמיטים יש יתרונות וחסרונות. הרחקת טרמיטים הייתה השיטה הפופולארית ביותר בתחום זה עד לפני כ-10 שנים. היא התבצעה על ידי החדרה של חומר ההרחקה לתוך קירות הבית, ריסוס הבית במקומות המיועדים לפורענות ובנוסף בניית תעלה מסביב לבית, בתעלה זו הוחדר חומר ההרחקה. הבעיה היא כמובן הנזק הסביבתי, שכן החומר לא רק הרחיק את הטרמיטים, אלא גם השפיע לרעה על הסביבה. בשנת 2008 זרחן נאסר לשימוש כמרכיב בחומרי הדברה, וזה הפך את הדברת הטרמיטים באמצעות חומרי הרחקה ללא רלוונטי הלכה למעשה.

פרט לבעיה הסביבתית, הדברות טרמיטים המתמקדות בהרחקה אינה מטפלת בקן עצמו, כלומר הקן נמצא בסביבת הבית, אך הטרמיטים לא יתקרבו אליו כל עוד ההשפעה של הדברת טרמיטים עובדת. ברגע שהחומר יפסיק לפעול, הבעיה תחזור. אם אזור כלשהו לא טופל כראוי, בעיית הטרמיטים שם לא תיפתר.

בעיה אחרת היא פריצות במעגל ההגנה מפני טרמיטים. הטרמיטים עלולים להיכנס לבית, אך לא יוכלו לצאת ממנו, כך שהלכה למעשה שיטה זו עלולה שלא להרחיק, אלא ללכוד את הטרמיטים בתוך הבית. בצורה זו הבעיה למעשה עלולה להחמיר.

השיטות החדשות של הדברות טרמיטים כאמור מתמקדות בהרעלה שלהם. הטרמיטים נחשפים לחומר שהם לא מזהים, החומר מודבק לגופם, וכך מגיע לקן שלהם, וכל הטרמיטים בקן נחשפים לרעל. החשיפה לרעל גורמת לבעיות בהזנה, ובסופו של דבר למוות. שיטת הדברת טרמיטים מסוג זה מטפלת בקן עצמו ולא רק בהרחקה בלבד, כלומר מספקת פתרון יעיל יותר. הבעיה היא ששיטת הדברה זו נכנסה לשימוש לפני זמן לא רב, ולכן לא ניתן לדעת מה ההשפעות ארוכות הטווח של שיטת הדברה זו.

בעיה נוספת בתחום הדברות טרמיטים זה שבהרבה פעמים קשה מאוד לזהות שאכן מדובר בבעיה של טרמיטים. מסיבה זו חשוב מאוד לפנות לחברה המתמחה בהדברת טרמיטים כדי שהטיפול יהיה אפקטיבי.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת רעות בן דור

מאת: רעות בן דורתכשיטים13/12/101094 צפיות
עיצוב בדים ובגדים שונים באמצעות אבני סברובסקי

מאת: רעות בן דורעסקים - כללי13/12/10998 צפיות
כיצד שומרים על ניקיון בבית דירות?

מאת: רעות בן דוריופי וטיפוח - כללי13/12/10959 צפיות
על תהליך בניית ציפורניים על ידי קוסמטיקאית מקצועית

מאת: רעות בן דורבניין ואחזקה - כללי13/12/101373 צפיות
בטון מוחלק הוא שיטה של ריצוף שהולכת ותופסת תאוצה בשנים האחרונות.

מאת: רעות בן דורחוק ומשפט - כללי06/12/10955 צפיות
העובדות המעניינות והפרטים החשובים על תמא 38

מאת: רעות בן דורבניין ואחזקה - כללי06/12/101372 צפיות
החורף היא העונה החמה של טכנאי דודי שמש. מדוע וכיצד ניתן להיערך בהתאם?

מאת: רעות בן דורקוסמטיקה05/12/101036 צפיות
קוסמטיקאית טובה קשה למצוא, ומה לגבי קוסמטיקאית טובה בתל אביב?

מאמרים נוספים בנושא בעלי חיים - כללי

מאת: בתיה כץבעלי חיים - כללי03/12/19747 צפיות
אך מה יהיה ניתן לומר על מנגנון המשלב בו מספר חלקים מופרדים הפועלים בתיאום? הרי כדי שאבולוציה תשמור מקרה כלשהו, עליו לתת יתרון הישרדותי משמעותי בו ברגע, אחרת היצור לא "ישרוד יותר טוב מאחיו". מסתבר שקיימים מנגנונים בטבע המראים של"אבולוציה" ניחנה גם בראיית העתיד, או במילים אחרות, עובדה נוספת לקיומו של גורם אינטלגנטי חיצוני.

מאת: אביב הרחקת יוניםבעלי חיים - כללי22/01/172788 צפיות
הרחקת יונים באמצעות רשת להרחקת יונים, הינה שיטה נפוצה ואופטימלית, אשר קיימת במס' רב של מבנים ובניינים ומספקת פתרון מקיף למניעת קינון ומטרד רב של היונים. רשת נגד יונים ניתנת להתקנה באזורים שונים של הבית, בגדלים שונים ובסוגים שונים.

מאת: אביב הרחקת יוניםבעלי חיים - כללי22/01/172545 צפיות
לא רבים יודעים כי קיים מקצוע בשם "מרחיק יונים". מרחיק יונים כשמו כן. מרחיק יונים משתמש בשיטות שונות להרחקת היונים מהאזור המבוקש .

מאת: אביב הרחקת יוניםבעלי חיים - כללי22/01/172333 צפיות
הרחקת יונים הינו תחום גדול בו קיימים חברות ובעלי מקצוע רבים ושונים, אשר נותנים מגוון פתרונות לכלל סוגי האוכלוסייה, החל מלקוחות פרטיים, וועדי בתים, ועד ללקוחות עסקיים וחברות. בתחום זה חשוב להבין מהו צרכיכם ולהכיר את השיטות השונות הקיימות להרחקת יונים, וכן למצוא בעל מקצוע אמין ומנוסה, אשר יוכל לספק לכם שירות הרחקת יונים כמו שצריך.

מאת: אביב הרחקת יוניםבעלי חיים - כללי22/01/171997 צפיות
הרחקת יונים מאזורי קינון ביתיים, מצריכה לנקוט במספר דרכים מסוימות אשר באמצעותם ניתן להרחיק את היונים ולהיפטר מהם אחת ולתמיד. אין זה מספיק לגרש את היונים ולקוות שלא יחזרו, נדרשות כאן שיטות מיוחדות להרחקת יונים וכן הקדשת זמן והשקעה רבה בכדי להשיג פתרון יעיל בהרחקת היונים.

מאת: אביב הרחקת יוניםבעלי חיים - כללי22/01/171978 צפיות
הרחקת יונים משלטים הינה שיטה חדשה ויעילה אשר נותנת מענה למטרד היונים אשר מביאות עימם לכלוך ורעש כאשר הם מקננות על גבי שלטי פרסום של עסקים וחנויות. מטרד זה יכול לעורר סלידה אצל הלקוחות המבקרים במקום ואף חלילה להרחיק אותם, דבר אשר יכול לפגוע בפרנסתו של העסק או בעל החנות.

מאת: אביב הרחקת יוניםבעלי חיים - כללי22/01/171654 צפיות
הרחקת יונים ניתנת לביצוע באופן עצמאי על ידי מס' שיטות מסוימות להרחקת יונים משטח ביתכם או מבית העסק שלכם, אך, בכדי להשיג תוצאות טובות יותר, המאפשרות הרחקת יונים לצמיתות, כדאי שתשקלו פניה אל חברה מקצועית להרחקת יונים, אשר מומחית בכלל סוגי העבודות הרחקת היונים.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica