חפש מאמרים:
שלום אורח
26.05.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

הדברים שיש לדעת על תמא 38

נוכח החשש המשמעותי כי רעידת אדמה גדולה עתידה לפקוד את אזורנו בקרוב, החליטה מדינת ישראל בשנת 2005 על תמא 38 - תוכנית מתאר ארצית לחיזוק בניינים קיימים מפני רעידות אדמה.

מהי תמא 38?

לפי תמא 38, מבנים שנבנו לפני 1980 ואינם עומדים בתקנים הנדרשים יחוזקו על ידי יזמים פרטיים, במטרה לשפר את עמידותם בפני רעידות אדמה. בתמורה יינתנו לבעלי הדירות בבניין תמריצים כלכליים שיאפשרו את חיזוק המבנה. התמריצים הם זכויות הבנייה לצורכי מגורים על גג הבניין או בקומת העמודים המפולשת. את הזכויות הללו ימכרו בעלי הדירות ליזם המבצע, שבתמורה יחזק וישדרג את הבניין ויישא בכל ההוצאות הכרוכות בכך.

לכאורה, מדובר בתוכנית יעילה ומועילה, הן לדיירים, הן ליזמים והן למדינה. ובכל זאת לא מעט פרויקטים של תמא 38 לא יוצאים אל הפועל בגלל חילוקי דעות בין היזמים לבעלי הדירות, קשיים מצד הרשות המקומית ועוד. כדי להבטיח שהפרויקט יצא לדרך ויתנהל הצורה החלקה והמהירה ביותר, חשוב להיעזר בשירותיו של משרד עורכי דין המתמחה בתמא 38.

ליווי משפטי בפרויקטים במסגרת תמא 38

כדי לקדם את ביצועו של פרויקט תמא 38, על דיירי הבניין לפעול גם בפן המשפטי, במקביל להתקשרותם עם היזם. משרד עורכי דין המתמצא בתמא 38 יסייע לדיירים לקדם את הפרויקט במספר מישורים:

1. היכרות עם תמא 38 - ישנם לא מעט אנשים שכלל אינם מודעים לעובדה שהם מתגוררים בבניין שאינו עומד בתקנים הנדרשים למיגון מפני רעידות אדמה, כמו גם לסכנות הממשיות שבאי חיזוק הבניין. רבים גם לא מכירים כלל את המונח תמ"א 38. לכן, במקרים רבים נתקלים בהתנגדויות מצד חלק מדיירי הבניין, אשר יכולים לעכב את הפרויקט. עורך דין המתמחה בתחום יוכל להסביר להם את כלל המשמעות המשפטיות, הכלכליות והאופרטיביות של פרויקט תמ"א 38, ובכך יוכל לנטרל התנגדויות מצד דיירים.

2. קבלת הצעות מיזמים וניהול מו"מ עם היזם הנבחר - לפני שבוחרים יזם לביצוע תמא 38 בבניינכם, מומלץ לבחון כ-3 - 5 הצעות מיזמים שונים. באמצעות ליווי משפטי של משרד עורכי דין, יוכלו להחליט אילו 2 - 3 יזמים יגיעו להציע את הצעתם בפני כל בעלי הדירות בבניין, ולבחור את היזם המועדף. כדי לבחור יזם יש צורך בבחינת ההצעות לעומקן ולרוחבן, ולראות איזה יזם מציע להם את ההצעה המשתלמת ביותר מבחינת התוספות והשדרוגים שיבצע בבניין (הוספת מעלית, שיפוץ חזיתי, סלילת מגרש חניה, שיפוץ חדר המדרגות, שיפוץ הגינה, שדרוג תשתיות ועוד). בשלב זה בהחלט יש מקום למו"מ, אותו יש לבצע בסיועו של עורך דין.

3. הכנת הסכם - לאחר שנבחר יזם, חשוב מאוד שבעלי הדירות יידרשו שטיוטת ההסכם תיערך על ידי עורך דין מטעמם. משרד עורכי דין, המתמחה בתמא 38, יוכל לערוך את ההסכם תוך שהוא מקפיד להבטיח את זכויותיהם של בעלי הדירות: הביטחונות שהיזם מעמיד לצורך ביצוע הפרויקט, לוח הזמנים לעבודות השונות, אחריות, ביטוח ועוד.

4. ביצוע הפרויקט - עוד בטרם תחילת העבודות משרד עורכי הדין פועל לקבלת כל הביטחונות שסוכמו לצורך תחילת העבודה, לרבות העתקים של היתר הבנייה ופוליסת ביטוח. במהלך תקופת העבודה, עורך הדין יחד עם המפקח שהדיירים שכרו מטעמם, מפקחים על יישום ההסכם בשטח.

5. סיום הפרויקט - בסיום העבודות ולפני שמשיבים את הביטחונות, על משרד עורכי הדין, יחד עם המפקח, לערוך בדיקה מקיפה ולוודא שהעבודות בוצעו כהלכה. כמו כן על עורך הדין לבדוק שתיקון צו הבתים המשותפים מתבצע כהלכה ושכל תוספות הבנייה (ממ"ד, מרפסת, מחסן וחנייה) יירשמו כדין בטאבו לדירות הקיימות.

 תגיות המאמר: משרד עורכי דין, תמא 38


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת רעות בן דור

מאת: רעות בן דורתכשיטים13/12/101090 צפיות
עיצוב בדים ובגדים שונים באמצעות אבני סברובסקי

מאת: רעות בן דורעסקים - כללי13/12/10992 צפיות
כיצד שומרים על ניקיון בבית דירות?

מאת: רעות בן דוריופי וטיפוח - כללי13/12/10955 צפיות
על תהליך בניית ציפורניים על ידי קוסמטיקאית מקצועית

מאת: רעות בן דורבניין ואחזקה - כללי13/12/101370 צפיות
בטון מוחלק הוא שיטה של ריצוף שהולכת ותופסת תאוצה בשנים האחרונות.

מאת: רעות בן דורבניין ואחזקה - כללי06/12/101369 צפיות
החורף היא העונה החמה של טכנאי דודי שמש. מדוע וכיצד ניתן להיערך בהתאם?

מאת: רעות בן דורקוסמטיקה05/12/101034 צפיות
קוסמטיקאית טובה קשה למצוא, ומה לגבי קוסמטיקאית טובה בתל אביב?

מאת: רעות בן דורעסקים - כללי05/12/101241 צפיות
בחירת מכונת כביסה חדשה יכולה להיות משימה מפרכת, ולכן חשוב לקרוא מספר טיפים חשובים לבחירת מכונת כביסה איכותית

מאמרים נוספים בנושא חוק ומשפט - כללי

מאת: בנימין קלינגרחוק ומשפט - כללי13/04/20171 צפיות
הרבה אזרחים תמימים בנו פרגולה בחשיבה שעמדו בתקנות הפטור והופתעו כאשר קבלו צו הריסה בעקבות קרוי של הותקן נגד הגשם בעיקר. הוצאו אלפי צווי הריסה בנושא זה שסוף סוף מקבל מענה הולם בתיקון תקנות הפטור.

מאת: רוי ורלחוק ומשפט - כללי13/04/20169 צפיות
כשאתה מתמודד עם סוגיה זו, הצעד הראשון שלך הוא להכיר את תקנות פשיטת הרגל המקומיות שלך. מדינות שונות משתמשות בחוקים שונים הנוגעים לפשיטת רגל. לדוגמה, במדינות מסוימות אתה יכול להחזיק את הבית ואת המכונית שלך, אבל באחרים לא. עליכם להכיר את החוקים לפני הגשתם לפשיטת רגל.

מאת: רוי ורלחוק ומשפט - כללי25/03/20237 צפיות
נדל"ן יכול לספק לך אפשרות השקעה נהדרת. ישנם דברים רבים שיש לקחת בחשבון לפני שרוכשים נכס להשקעה. המידע הבא יעזור לכם למצוא הצלחה.

בית המשפט העליון מחק בימים אלו עתירה שהגיש ח"כ אביגדור ליברמן נגד הרבנות הראשית

מאת: בנימין קלינגרחוק ומשפט - כללי14/09/19538 צפיות
הסוגיה משפטית בעניין צו הריסה 1. האם מהנדס הוועדה המקומית לתכנון ולבניה (להלן: מהנדס הוועדה המקומית) רשאי להאציל את הסמכות הנתונה לו בסעיף 221 לחוק התכנון והבניה, התשכ"ה-1965 (להלן: חוק התכנון והבניה או החוק) לחתום על צווי הריסה מינהליים? הרקע לבקשה והחלטות הערכאות הקודמות 2. ביום 13.11.2017, ניתן צו הריסה מינהלי לגבי בנייה ללא היתר של תקרות בטון ובריכת שחייה בדירת הדופלקס של המשיב בתל-אביב. צו ההריסה המינהלי (להלן: הצו) הוצא מכוח סעיף 221 לחוק התכנון והבני

מאת: אברהם פכטרחוק ומשפט - כללי21/03/19331 צפיות
שרת המשפטים שקד מציגה תכנית מהפכנית לבניית בית-משפט העליון, ביטול הוועדה למינוי שופטים ושימוע בכנסת בנוסח ארה"ב. אם אכן יבוא שינוי – בג"צ יכול להאשים את עצמו כי פסיקותיו וחוסר האיזון תוך התערבות בנושאים לא שפיטים, הם תוצר הביקורת.

מאת: רוני הכהןחוק ומשפט - כללי05/03/19448 צפיות
הגשה של עתירה ללא כל טעות מצריכה בקיאות בענייני משפט אלה

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica