חפש מאמרים:
שלום אורח
25.02.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

איך לשמור על עצמנו בחופשת הפסח- עצות למטייל

הנה הגיע האביב ועמו תקופת טיולים של לפני ותוך כדי חג.

בעוד המוני ישראל מכינים עצמם לצעוד במשעולי ארצנו היפיפיה, לתור אחר חמדת הטבע, לשזוף עיניים במראות נחלים מפזזים בינות לסלעי הגולן, לטבול במדבר ירוק, מכינה עצמה קבוצה קטנה ואיכותית של מתנדבים לסייע ולתת עזרה בידי אלו שחלילה יזדקקו לכך.

מתנדבי יחידות החילוץ באק"מ יודעים שהמונח "סטטיסטיקה" מגלם בצידו העצוב מקרים שבהם עם ריבוי הטיולים ישנם, לצערנו, גם אירועים של מטיילים שימעדו בדרך, יאבדו דרכם, יחסרו במים ועוד מרעין בשין – לא עלינו.

מתנדבים יקרים אלו, שש מאות איש ואישה הפרוסים בשתים עשרה יחידות חילוץ כבר מוכנים לעת הזנקה.

מגוון הכשרות והשתלמויות מקצועיות בתחומי טג"ח (טיפוס גלישה חילוץ), רפואה, חילוץ ממים סוערים ועוד, שנמשכים כול השנה, מכינים את המחלצים לרגע האמת.

השנה, כמתחייב ממסורת חדשה שהחלה רק מכבר, הצטרפו צוותים מבית ספר לטג"ח (טיפוס גלישה חילוץ), של צה"ל, על ציודם ומיומנותם, לשמש ככוננים בנקודות מפתח בצפון ובדרום ולסייע לצוותי החילוץ במקום. הצטרפותם של המדריכים המקצועיים וחיילי הבית ספר מהווה "מכפיל כוח" משמעותי במענה הנדרש באירועים.

תקופה זו מאופיינת בסוגי פציעות הקשורים במזג האוויר המתחלף, להלן מספר דוגמאות:

1)       סיום עונת הגשמים ותחילת הפשרת השלגים – נחלים חרבים ברוב השנה מתמלאים מים קוצפים ו... קפואים. רבים מבין המטיילים לא מכירים את עוצמת המים בחוזקת שיטפונם ומכת הקור שחווה הגוף בכניסתו למים. סכנה עיקרית, טביעה.

2)       משעולים חדשים שנחרצו במי הגשמים – נטיית רגליו של כול מטייל היא לצעוד במשעול מוכר שצעדו בו לפניו. נטיה זו מאבדת מכוחה בשל ריבוי חריצי האדמה החדשים שיצר הגשם החורפי ובמקרים רבים גם משעולים קיימים סובלים מ"בתוליות" קרקע ורטיבות. סכנה עיקרית, החלקה ושבירת גפיים.

3)       התעוררות הטבע מתנומת החורף – מיני זחלים, חסרי ובעלי חוליות ושאר חיות מגיחים מתנומת החורף. לאחר חודשים של התכרבלות באדמה ובמסתורים הם רעבים ומשחרים לסעודה. עפ"י רוב מדובר בחיות עדינות בלתי מזיקות שהמפגש עם בן אנוש תמיד לרעתם. יחד עם זאת אי שימת לב יכולה להביא למפגש לא רצוי עם נחש שארסו במלואו והרעב דוחף אותו לפינות בהן יש אדם כמו מצבורי זבל בהם ישנם עכברים עסיסייים. סכנה עיקרית, הכשה/עקיצה.

אולם הטבע מחכה לכולנו, צאו והרבו לטייל רק זכרו:

הטבע היה שם לפניכם, כבדו אותו !!!

בברכה

עופר שחר

ק. חילוץ ארצי

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

 סגן ד"ר אבי זלבה דובר אק"מ

משטרת ישראל

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת סגן ניצב ד"ר אבי זלבה

מאת: סגן ניצב ד"ר אבי זלבהעזרה והתנדבות15/03/111251 צפיות
אני מבקש לציין במיוחד את דבריו החמים של הממ"ז על מתנדבי המחוז, האק"מ בהחלט כיכב בנאומו כמו גם בסרט שהוקרן על המחוז, את הכנס כיבדו בנוכחותם מספר ראשי ערים הנמצאות בתחומי המחוז, מפכלי"ם לשעבר וממ"זים לשעבר,

מאת: סגן ניצב ד"ר אבי זלבהעזרה והתנדבות15/03/111640 צפיות
שומרים על הקהילה ועל הבית- אגף קהילה ומשמר אזרחי, מספק מסגרת חברתית קהילתית המאפשרת לכל אזרח לשמור על ביתו, על משפחתו ועל המדינה. האגף מפעיל מערך של כ 40,000 מתנדבים מהם 36,000 בגירים. מידי יום מעורבים 2,000 אזרחים בעשייה קהילתית מאתגרת, במגוון תפקידי שיטור בליבת העשייה של משטרת ישראל, כתף אל כתף עם שוטרי משטרת ישראל.

מאת: סגן ניצב ד"ר אבי זלבהעזרה והתנדבות15/03/111582 צפיות
בשנים האחרונות התפרסמו דו"חות ביקורת וסקרים רבים, שהעידו על הצורך בביצוע שינויים מהותיים בפעילות האגף. תכנית העבודה של אגף קהילה ומשמר אזרחי לשנת 2011 מהווה תוצר של תהליך עיבוד וניתוח מורכב של צורכי העבודה, כפי שעלו בממצאי הדו"חות, ולאור דיונים מקיפים עם יחידות השטח ובמטות.

מאת: סגן ניצב ד"ר אבי זלבהאקטואליה13/03/111382 צפיות
הכיכר היחודית והיחידה בארץ "כיכר המישמר האזרחי "הוקמה על ידי ובמימון עמותת"ידידי המישמר האזרחי "באר שבע שגם היא בודדה מסוגה בישראל. הח"מ היה בין מקימיה (של הכיכר)בסיוע של הרשות . הכיכר נחנכה במסגרת ארועי 35 שנה לאק"מ שהתקיימו בעירי.

מאת: סגן ניצב ד"ר אבי זלבהאקטואליה13/03/111165 צפיות
הכיכר היחודית והיחידה בארץ "כיכר המישמר האזרחי "הוקמה על ידי ובמימון עמותת"ידידי המישמר האזרחי "באר שבע שגם היא בודדה מסוגה בישראל. הח"מ היה בין מקימיה (של הכיכר)בסיוע של הרשות . הכיכר נחנכה במסגרת ארועי 35 שנה לאק"מ שהתקיימו בעירי.

מאת: סגן ניצב ד"ר אבי זלבהשיווק מגזרים13/03/118476 צפיות
רפ"ק חן ערך סקירה מסכמת על הפעילות האכיפתית בשנה שחלפה ושם דגשים לגבי האכיפה בשנה הנוכחית. השנה הכריז ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי על כל רובעי העיר כאיזור סטרילי מבחינת ההתייחסות לתרבות הנהיגה. משטרת התנועה של אשדוד תשים דגשים של אכיפה עם הסברה ומניעה תוך הסתייעות בתגבור של משטרת התנועה הארצית.

מאת: סגן ניצב ד"ר אבי זלבהעזרה והתנדבות13/03/111935 צפיות
המתנדבים עיכבו את הנהג לצורך זיהוי ובעוד שהם ממתינים לניידת שבדרך הנ"ל החל לפתע לרוץ לעבר שדה החיטה הרטוב והחשוך. המתנדבים דלקו אחריו בריצה והצליחו לתפוס אותו מנסה לשכב ולהסתתר בחיטה, כמובן שהבחור נעצר ואז הוחלט לערב גם את מתנ"א דרום בתמונה

מאמרים נוספים בנושא איכות הסביבה

מאת: yoni romאיכות הסביבה 14/11/19304 צפיות
מדינת ישראל מעודדת את ייצור החשמל דרך מערכות סולאריות. פתרון זה הוא פתרון ירוק, ידידותי לסביבה וזמין בבתים פרטיים ושטחים עסקיים. מערכת סולארית עסקית היא מערכת אשר נבנית על גגות בתי עסקים ובכלל זה: שטחים מסחריים, מפעלים, בנייני משרדים ודומיהם.

מאת: Roei Kalvoאיכות הסביבה 11/12/17555 צפיות
מהו פינוי נייר? איך מבצעים פינוי נייר? איזה שלבים כלולים בתהליך מיחזור נייר? למה גופי תעשייה זקוקים לשירותי פינוי נייר?

מאת: אור מחשביםאיכות הסביבה 24/10/16798 צפיות
מה היא אנרגיה סולארית? אנרגיה, או חשמל, מיוצרת בדרך כלל מנפט, גזים, ופחם, וכל החומרים האלה פולטים פחמן דו-חמצני ופוגעים בסביבה, בכדור הארץ כולו, וכן בבריאות שלנו ושל בני משפחתינו. בנוסף לכל זה, האנרגיה הזו לא מתחדשת – ברגע שנגמר הנפט בעולם, לא נמצא עוד, וכשנגמר הפחם, ייקח אלפי שנים עד שהוא יתחדש בכמויות שאנחנו צורכים כיום. במקומות שונים בעולם, החומרים האלה כבר נגמרו, והיום אנחנו בדרך צלחה לגמור את מה שנשאר באיזורים שעוד יש בהם את החומרים האלה.

מאת: קליבר 818איכות הסביבה 17/11/142088 צפיות
במקביל לשיפור מנועי בנזין, יצרניות רכב שונות מייצרות מנועים הצורכים סוגים שונים של דלק, ישנם סוגי דלק ידידותיים יותר לסביבה יותר בהשוואה לאחרים.

מאת: איוורור והנדסהאיכות הסביבה 05/11/141739 צפיות
מהו חוק אוויר נקי? חוק אוויר נקי, התשס"ח- 2008, גובש על ידי קבוצת חברי הכנסת ועמותת "אדם טבע ודין" ונכנס לתוקף ביום 1/01/2011.

מאת: בני דואניאיכות הסביבה 30/10/141719 צפיות
אחד הרעיונות הבולטים ביותר שעומדים לקבל בקרוב משנה תוקף הוא הוצאת שקיות הניילון החינמיות מהסופרמרקט הקרוב לביתכם. למעשה, כל קונה ייאלץ להגיע עם שקית רב פעמית מהבית על מנת להניח בפנים את המוצרים אותם הוא רכש, כאשר לשקיות הניילון אליהן התרגלנו עד עכשיו לא יהיה יותר שימוש, אלא אם נהיה מוכנים לשלם תמורתן.

מאת: שלומית לנגאיכות הסביבה 26/12/137668 צפיות
כיום כל משרד מחזיק לפחות מדפסת אחת. טונרים של מדפסות לייזר המושלכים לפח האשפה הם פוטנציאל לנזק סביבתי כבד. מה ניתן לעשות כדי להתמודד עם בעיה סביבתית זו?

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica