חפש מאמרים:
שלום אורח
25.05.2024
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

אוויר נקי עבורך ועבורי

מהו חוק אוויר נקי? חוק אוויר נקי, התשס"ח- 2008, גובש על ידי קבוצת חברי הכנסת ועמותת "אדם טבע ודין" ונכנס לתוקף ביום 1/01/2011. מטרת החוק הינה שיפור איכות האוויר ובכך הגדלת כמות האוויר הנקי על מנת למגר את תופעת זיהום האוויר, קביעת איסורים וחובות בהתאם לעקרון הזהירות המונעת, וכל זאת להגנה על חיי אדם, בריאותם, סביבתם, איכות חייהם, הגנה על הטבע, הסביבה, הגנה על משאבי הטבע שלנו ומבחינה אקולוגית.

היתרי פליטה חובה ? החוק מטיל חובה על מפעלים גדולים להצטייד בהיתרי פליטה כתנאי להמשך פעילותם. היתר פליטה הינו היתר  המתייחס לכל פעילות במפעל הקשורה לפליטה של זיהום לאוויר, כמו כן כל מתקן במפעל אשר עלול לגרום לזיהום. תוקף היתר הינו למשך 7 שנים ויש לחדשו.

לשר להגנת הסביבה ניתנה הסמכות לקבוע היטל על פליטת חומרים לאוויר וכן לקבוע מצבים בהם מפעיל שהפחית את הזיהום  הנפלט ממנו בצורה ניכרת מעבר לנקבע בחוק להיות מתוגמל כלכלית.

האם המניע לקביעת החוק הוא הבריאות שלנו? אוויר נקי בסביבת עבודה הוא האומנם מדד המעניק בריאות, אך לא רק בריאות, אוויר נקי בסביבת העבודה מעניק לעובדים נוחות בה וכמובן בטיחות בעבודתם וסביבה לה. ארגון בעל אוויר נקי מצטייר כמובן כמפעל בטוח ויעיל.

האם זכותנו לנשום אוויר נקי? כיום כמו שציינו קודם לכן ישנן תקנות המחייבות פיקוח על איכות האוויר במקום העבודה ובסביבת העבודה, על אחת כמה וכמה בארגונים בהם קיים שימוש שוטף בחומרים מסוכנים אשר מפחיתים את איכות האוויר במקום, כמו כן עובדים שנחשפו וחלו זכאים לאחוזי נכות ופיצוים גבוהים.

כיצד נעזור לכם לבחור מערכות איוורור, סינון ומניעת זיהום אוויר?

למפעל איוורור והנדסה ניסיון הנדסי רב אשר נצבר לאורך 62 שנות פעילותו, יחד עם הסכמי ידע בין לאומיים המיושמים בכל מוצרי החברה מתאפשר לנו לספק יעוץ, תכנון וייצור מפוחים, מערכות יניקה ואיוורור , שואבי אבק  תעשייתיים, מערכות שאיבת אבק מרכזיות ומתקנים למניעת זיהום אוויר הייחודיים במפעלכם.

ניתן להתרשם ממגוון המוצרים והפתרונות בעמוד המוצרים :

www.vent.co.il

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת איוורור והנדסה

מאמרים נוספים בנושא איכות הסביבה

מאת: yoni romאיכות הסביבה 14/11/191311 צפיות
מדינת ישראל מעודדת את ייצור החשמל דרך מערכות סולאריות. פתרון זה הוא פתרון ירוק, ידידותי לסביבה וזמין בבתים פרטיים ושטחים עסקיים. מערכת סולארית עסקית היא מערכת אשר נבנית על גגות בתי עסקים ובכלל זה: שטחים מסחריים, מפעלים, בנייני משרדים ודומיהם.

מאת: Roei Kalvoאיכות הסביבה 11/12/171576 צפיות
מהו פינוי נייר? איך מבצעים פינוי נייר? איזה שלבים כלולים בתהליך מיחזור נייר? למה גופי תעשייה זקוקים לשירותי פינוי נייר?

מאת: אור מחשביםאיכות הסביבה 24/10/161783 צפיות
מה היא אנרגיה סולארית? אנרגיה, או חשמל, מיוצרת בדרך כלל מנפט, גזים, ופחם, וכל החומרים האלה פולטים פחמן דו-חמצני ופוגעים בסביבה, בכדור הארץ כולו, וכן בבריאות שלנו ושל בני משפחתינו. בנוסף לכל זה, האנרגיה הזו לא מתחדשת – ברגע שנגמר הנפט בעולם, לא נמצא עוד, וכשנגמר הפחם, ייקח אלפי שנים עד שהוא יתחדש בכמויות שאנחנו צורכים כיום. במקומות שונים בעולם, החומרים האלה כבר נגמרו, והיום אנחנו בדרך צלחה לגמור את מה שנשאר באיזורים שעוד יש בהם את החומרים האלה.

מאת: קליבר 818איכות הסביבה 17/11/143067 צפיות
במקביל לשיפור מנועי בנזין, יצרניות רכב שונות מייצרות מנועים הצורכים סוגים שונים של דלק, ישנם סוגי דלק ידידותיים יותר לסביבה יותר בהשוואה לאחרים.

מאת: בני דואניאיכות הסביבה 30/10/142640 צפיות
אחד הרעיונות הבולטים ביותר שעומדים לקבל בקרוב משנה תוקף הוא הוצאת שקיות הניילון החינמיות מהסופרמרקט הקרוב לביתכם. למעשה, כל קונה ייאלץ להגיע עם שקית רב פעמית מהבית על מנת להניח בפנים את המוצרים אותם הוא רכש, כאשר לשקיות הניילון אליהן התרגלנו עד עכשיו לא יהיה יותר שימוש, אלא אם נהיה מוכנים לשלם תמורתן.

מאת: שלומית לנגאיכות הסביבה 26/12/138715 צפיות
כיום כל משרד מחזיק לפחות מדפסת אחת. טונרים של מדפסות לייזר המושלכים לפח האשפה הם פוטנציאל לנזק סביבתי כבד. מה ניתן לעשות כדי להתמודד עם בעיה סביבתית זו?

מאת: אריאל מליקאיכות הסביבה 13/11/138597 צפיות
כשמדברים על מחזור, שבדיה היא מדינה מוצלחת מאוד, לכל הדעות. רק ארבעה אחוזים מהפסולת הביתית במדינה מועברת למזבלות. שאר הפסולת ממוחזרת או משמשות כדלק בתחנות כוח הפועלות באמצעות פסולת. בכתבה שפורסמה ב-PRI נכתב על הפתרון היצירתי שמצאו בשבדיה למחסור בפסולת.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica