חפש מאמרים:
שלום אורח
12.06.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

הלוואות לסטודנטים

מאת: שיר כהןהלוואות02/08/20101547 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

ברוב המקרים, להיות סטודנט, בעיקר בישראל, בה שכר הלימוד גבוה בכל קנה מידה פירושו לחיות בצמצום כלכלי מסויים או לחיות עם הגבלות כלכליות כאלו או אחרות, כאשר המחייה הבסיסית של הסטודנט וכמובן תשלום שכר הלימוד, הם עומדים בראש סדר העדיפויות של הסטודנט. צמצום זה, מקורו בעובדה שפרק זמן נכבד מתוך השנה, מקדיש הסטודנט ללמידה ואין ביכולתו לעבוד ולפרנס עצמו כראוי. הפיקדון אותו מקבל כל חייל משוחרר משתנה מאדם לאדם בשל משך זמן ואופי שירותו, ולרוב אינו מספיק בכדי לכסות את כל התואר ואחת כמה וכמה בכדי לכסות את הוצאותיו השותפות הנוספות של הסטודנט.


 כיום, בפני הסטודנט הממוצע עומדות מספר אפשרויות שיכולות במידה מסויימת על הסטודנטים, בהן מלגות למיניהן, פרוייקט פר"ח, עבודות מזדמנות ובנוסף עומדת בפניהם האפשרות לקבל הלוואות סטודנטים מיוחדות לצורך זה במסלולים שונים ונוחים מאוד, המוצעות ע"י הבנקים. מטרת הבנקים בכך היא לייצר גוף לקוחות עתידי  שיהיה מבוסס כלכלית.


סוגי הלוואות הסטודנטים משתנים ממקרה למקרה ומבנק לבנק החל מהלוואה לשכר הלימוד (שנעה בין כיסוי חלקי ועד כיסוי מלא של שכר הלימוד לכל התואר) וכלה בהלוואות לכל מטרה (דיור, רכישת רכב או לכל מטרה אחרת). קיימות הלוואות שצמודות למדד, והלוואות שצמודות לפריים ועוד.

היתרונות בהלוואות סטודנטים:


• בעוד הריבית על הלוואה רגילה עומדת כיום בסביבות פריים + 3.5%-4%  והריבית הנמוכה ביותר שניתן להשיג היום היא ריבית הפריים, הרי שהלוואת סטודנט עומדת לרוב על פריים + 5.0% בלבד, כלומר נמוך ביותר.
• ברוב הבנקים, סטודנטים יכולים לקבל בד"כ תקופת "גרייס" ארוכה. ה"גרייס" פירושו האפשרות להפסיק לזמן מה את החזר ההלוואה, כלומר לדחות את ההחזרים. סטודנטים עושים זאת כאשר הם מפסיקים לעבוד, הפסקה זמנית, לצורך התמסרות ללמידה למבחנים או בעת טיול להתרעננות. בדרך כלל בזמן ה"גרייס" הסטודנט מחזיר רק את הריבית אבל לא את תשלומי הקרן של ההלוואה ותינתן לו האפשרות להתחיל לשלם חזרה את ההלוואה לאחר סיום התואר  (גרייס של 3 ו-4 שנים).
• הלוואות לסטודנטים ניתנות לא רק לצורך לימודים. הם מקבלים גם הלוואות אטרקטיביות לקניית רכב (יד שנייה בדרך כלל), דיור,  ואף לפתיחת עסק. סכומי ההלוואות לסטודנטים נעים בין חמישים אלף למאה אלף שקלים ולרוב יש להחזירן בתוך חמש עד שמונה שנים.
• חשבונות סטודנטים נהנים מהנחה של ממש בעמלות, אפילו פטור על חלק מן העמלות למשך זמן כלשהו. יש גופים מסחריים שעם פתיחת חשבון סטודנט בהם מעניקים מענק כספי או מתנה כמו שוברי קנייה בשווי כמה מאות שקלים. לעתים המתנה או המענק הכספי מותנים באחזקת כרטיס אשראי ובשימוש בו.
• מאחר שגם חיילים משוחררים נהנים מכל מיני הטבות, הרי סטודנט אשר זה לא מכבר השתחרר מהצבא יכול למנף כך את ההטבות שהוא מקבל מן הבנק.
• ישנה אף אפשרות של קבלת הלוואת סטודנט ללא ריבית. הזכאים להלוואה כזאת הם סטודנטים פעילים או לפחות מי שרשומים ללימודים במוסד מוּכּר, בעלי הכנסה חודשית בגובה מסויים, על פי החלטת הבנק, העובדים פרק זמן מסויים באותו המקום. לחילופין, ניתן להביא הורה שישמש כערב. הלוואות סטודנטים ללא ריבית ניתנות להחזר, ברוב הבנקים תוך חמש שנים והן ניתנות באמצעות אגודות או קרנות סיוע.

יש לציין כי ישנם סוגים שונים של הלוואות לתלמידי פקולטות שונות (למשל, יש תנאים מיוחדים בחלק מהבנקים לתלמידי "פקולטות נבחרות" כגון: משפטים, רפואה, מינהל עסקים ומחשבים) ויש בנקים אשר עובדים בצמידות עם אגודות הסטודנטים המקומיות כדי לספק תנאים טובים יותר.


לפני קבלת ההחלטה האם לקחת הלוואת סטודנט מומלץ להגדיר את הצרכים המדוייקים ולא לקחת הלוואה מעבר לסכום הדרוש,  וכן מומלץ לערוך השוואת מחירים ולקבל מספר הצעות מגופים שונים.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת שיר כהן

מאת: שיר כהןביטוח נסיעות29/08/10957 צפיות
ביטוח בריאות החובה של קופות החולים תקף רק בהיות המבוטח בארץ. בעת שהות בחו"ל, מומלץ ביותר לרכוש ביטוח נפרד, ביטוח נסיעות לחו"ל.

מאת: שיר כהןביטוח נסיעות29/08/101387 צפיות
ביטוח בריאות החובה של קופות החולים תקף רק בהיות המבוטח בארץ. בעת שהות בחו"ל, מומלץ ביותר לרכוש ביטוח נפרד, ביטוח נסיעות לחו"ל.

מאת: שיר כהןמשכנתא09/08/101246 צפיות
מחזור משכנתא זוהי פעולה אשר מאפשרת ללווה לפרוע את המשכנתא אותה נטל ולקחת במקומה משכנתא חדשה, תחת תנאים קלים יותר בדרך כלל. מטרתה של מחזור משכנתא יכול להיות לצורך קיצור פרק הזמן לפרעון של המשכנתא. כמו כן, מחזור משכנתא יכול להקל משמעותית על הנטל הכלכלי במידה והמשכנתא החדשה נושאת עימה תנאי ריבית נוחים יותר מהמשכנתא המקורית.

מאת: שיר כהןמשכנתא03/08/101058 צפיות
משכנתא הפוכה הינה שיעבוד נכס שבבעלות הלווה תמורת קבלת הלוואה מהבנק, תוך שמירה על הנכס ואם זו דירה, תוך אפשרות להמשיך לגור בה ללא כל לחץ של עמידה בזמני הפירעון. יתרונות המשכנתא ההפוכה וחסרונותיה.

מאת: שיר כהןביטוח רכב29/07/101013 צפיות
אחת לשנה אנו עומדים בפני רכישה או חידוש פוליסת ביטוח רכב, ובעוד שעבור רובנו מדובר על פעולה אוטומטית, הרי שזהו בדיוק הזמן לעצור רגע ולחשוב האם סוכן הביטוח שלכם מספק לכם את ההצעה הטובה ביותר.

מאת: שיר כהןביטוח משכנתא28/07/101378 צפיות
ביטוח משכנתא הינו ביטוח חובה לכל אדם אשר מעוניין לקחת משכנתא מהבנק לצורך רכישת נכס, דירה או בית. ביטוח משכנתא מטרתו למעשה להוות רשת ביטחון עבור ההלוואה, הן מבחינת הבנק והן מבחינת הלווה עצמו. בעוד שהדיעה הרווחת היא שביטוח המשכנתא מיועד לשמש את הבנק בלבד, הרי שהוא משמש לא פחות את הלווה עצמו.

מאת: שיר כהןביטוח רכב28/07/101321 צפיות
ביטוח רכב חובה היא אחת מפוליסות הביטוח שחובה לרכשן עבור כל רכב אשר עולה על הכביש. להבדיל מפוליסת ביטוח צד ג' או ביטוח מקיף, ביטוח חובה הינה פוליסת ביטוח אשר מחוייבת על פי חוק, וכל בעל רכב אשר מעוניין לנהוג על רכבו חייב לרכוש פוליסת ביטוח חובה.

מאמרים נוספים בנושא הלוואות

מאת: עוזי פלגהלוואות30/05/201197 צפיות
חלק גדול של בעלי העסקים הקטנים והבינוניים, רואים בבנק את אחד הגורמים העיקריים האחראיים לקשיים הפיננסיים של העסק. בעלי העסקים האלה סבורים שהבנק צריך לעזור לעסק וללכת לקראתו. האם טענתם מוצדקת? ננסה לבדוק זאת בשורות הבאות

מאת: שלום כהןהלוואות13/07/161248 צפיות
הרבה אנשים נתקלים במהלך החיים בצורך לקחת הלוואה, אך יחד עם זאת נמנעים מלגשת לבנק כיוון שהם חוששים שמסגרת האשראי תיפגע, ועל כן מעדיפים להמשיך לדחות מגוון הוצאות הכרחיות- עובדה...

מאת: שלום כהןהלוואות13/07/161213 צפיות
רבים מבינים מהי הכוונה שעומדת מאחורי המילה "הלוואה" ואף מבינים באופן כללי את התנהלות הקבלה וההחזרה, אך יחד עם זאת אינם בקיאים בהבדלים שיש בין ההלוואות השונות, וזאת כי הלוואה היא סוג של מוצר...

מאת: שלום כהןהלוואות13/07/16995 צפיות
אתם רק חולמים על הלוואות מיידיות, אך מראש יודעים שאין לכם סיכוי לקבל כאלו בבנק? ובכן אין סיבה להתייאש, אין סיבה לוותר על המעבר לבית חדש, להחליף רכב, לטוס, להירשם השנה ללימודים, לשפץ את המרפסת וכדומה...

מאת: שלום כהןהלוואות12/07/161088 צפיות
אתם זקוקים להלוואה עוד היום? רק המחשבה על הבנק גורמת לכם להתייאש? לא יודעים מה לעשות ובטח שלא יכולים לחכות? ובכן אין לנו נס עבורכם, אלא מידע חשוב שיכול לסדר אתכם. כיום על מנת לקבל הלוואה, ניתן לבחור את...

מאת: שלום כהןהלוואות12/07/161026 צפיות
מצד אחד ניתן להיות ממורמרים על הבנק שמערים כ"כ הרבה קשיים על לקוח שמבקש הלוואה, אך מצד שני אם מסתכלים על התמונה הגדולה, יש להכיר לו תודה. לולא הבנק לא היה דורש מכל לקוח שרוצה הלוואה להיפגש עם נציג...

מאת: שלום כהןהלוואות12/07/161017 צפיות
כבר שנים שהבנק אינו היחיד שמעניק הלוואות וכבר שנים שניתן למצוא תשובה חיובית עבור הלוואה- היכן שהבנק ממהר לתת תשובה שלילית. חשוב להבין שבעוד שהבנק מברר לעומק על יכולת ההחזר שלכם ודורש לבטח את עצמו...

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica