חפש מאמרים:
שלום אורח
14.04.2024
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

פעילות בצפון

                 בצפון הרחוק

את רס"מ דרור יעקבי פגשתי לראשונה במלחמת לבנון השנייה תחת מטר פצצות מרגמה בדרך למטולה. עטוי קסדה ושכפ"ץ הוא עבד מסביב לשעון כדי לסייע לתושבי המועצה האזורית גליל עליון לשמור, ככל שניתן, ל שגרת החיים.

  כיום, ארבע שנים אחרי, ממשיך רס"מ יעקבי בפעילותו הרבה והמגוונת ללא לאות ועדיין הוא פועל בתחום הגזרה עשרים וארבע שעות כל  יום, כל השנה. לא נדירים המקרים בהם הוא מוזעק באישון לילה לטפל במקרה חירום. הקרבה של ישובי המועצה לגבול הצפון מחייבת את נוכחות המש"ק בכל אירוע.

המועצה האזורית גליל עליון היא מועצה שבה יש 30 ישובים הפרוסים על שטח של

400,000 דונם ובהם חיים כעשרים אלך בני אדם. זהו המש"ק היחיד בארץ הפעיל בחמש תחנות משטרה ושני מרחבים. שטח רב היקף ופעילות המחייב את המש"ק ליצירתיות רבה, עבודה מאומצת, הסתמכות על מתנדבי המשמר האזרחי והרב"שים ועבודה מתואמת מול קב"ט המועצה ומוסדות המועצה הרבים. זאת בנוסף לשימוש מושכל בכוחות המשטרה הרבים על מנת להתגבר על תופעות פשיעה באזור. רס"מ יעקבי מסנכרן כוחות מג"ב הפועלים באזור למיגור פשיעה למשל יחידת ארז ויחידת אורן של מג"ב צפון ויחידות מיוחדות נוספות לדוגמת כלבנים תצפיתנים ועוד.

 שמונים מתנדבי המשמר האזרחי מופעלים ע"י רס"מ בועז בורנשטיין כחלק ממרכז השיטור הקהילתי .תפקיד המתנדבים או המתמי"דים ( מתנדבים במדים ) כפי שנהוג לקרוא להם הוא לסייע למג"ב בהרתעה בנושא הפח"ע ובעיקר להרתעה ולמניעת גניבות ע"י סיורים בשטחים החקלאיים, ע"י בדיקות של כלי רכב ואנשים חשודים הם פועלים בעיקר בשעות אחה"צ כשהחקלאים יוצאים מהשטחים ובד"כ הגנבים נכנסים במקומם.

 המש"ק באזור הכפרי אחראי על מיגור תופעות פשיעה שאינן מוכרות במגזר העירוני. חלק ניכר מתופעות פשיעה שונות בא לידי ביטוי בעבודתו של המש"ק :

הצתות ושריפות של שטחים חקלאים, חורשות ויערות:- "מכיוון שהאזורים הם כה נרחבים אנו פועלים במישור המודיעיני  והן במישור המבצעי כאשר בשגרה אני מכווין את הכוחות הפועלים בשטח להגביר ערנות ע"י ביצוע תצפיות בעיקר על מנת לזהות את מקור האש על מנת להשתלט עליה מוקדם ככול שניתן ולציין שיש הצלחה אך כפי שניתן לראות מועטה יחסית. התפקיד העיקרי של מג"ב באירוע הצתה הוא לסייע בחילוץ מטיילים משמורות טבע ומיערות, לסרוק כבישים או צירים המובילים לאזור ההצתה על מנת לאתר חשודים וכן סיוע בסגירה של כבישים על מנת לשמור על הנפש והרכוש."

 גניבות של חומרי הדברה וציוד חקלאי- "לאחרונה נגנבה חבית אחת של חומר הדברה בשווי של -2500 שקלים מקיבוץ גדות. בעקבות חקירה מאומצת איתרנו  רכב חשוד שהסתובב  באזור וכעבור כמה ימים מצאתי את עצמי עם עוד 25 לוחמים של מג"ב בחיפוש בסח'נין אחר חשוד אשר נמצא אצלו רכוש גנוב רב ובניהם חבית חומר ההדברה המסוכנת לבני אדם."

 פגיעה בתשתיות לאומיות- "נושא התשתיות הלאומיות גם הוא באחריותנו. בעיקר גניבות המתכות. אנו מודעים  לתופעה של פירוק שנאים של חשמל מעמודים של חברת החשמל לצורך גניבת הליבה מבפנים שהיא כ-200 עד 300 ק"ג של נחושת. חברת חשמל מפעילה חברת ביטחון משלה בנושא אך אנו מסייעים ככול שניתן ורואים תופעה זו מעבר לגניבה ולגרימת נזק גם לאומנות לשמה שכן פגיעה בתשתיות לאומיות היא עבירה מסוג פשע."

הפלישה לשטחים חקלאיים - "התופעה קיימת אך נבלמה לאחרונה עקב מעצרים שבצענו. הנושא חמור בעיקר  במחסור בשטחי מרעה הנמצאים בצפון רמת הגולן,  רועי העדרים שאינם בפיקוח גונבים בקר, גורמים נזק לגדרות ואף מציתים שטחים. הובלנו מהלכים בשיתוף עם הסיירת הירוקה ומנהל מקרקעי ישראל לפעול כנגד אותם פולשים."

טיפול בתאונות דרכים-הכשרתו הקודמת של רס"מ יעקבי כראש משרד תנועה ובוחן תאונת דרכים הופכת אותו לגורם המקצועי הבכיר באזור בכל הקשור לטפול בתאונות דרכים. הכבישים הצרים והמפותלים, תנועת המטיילים הרבה, השילוב של תנועת כלי רכב חקלאיים ונוסעים מביאים לתאונות דרכים להם  נדרש טפול משטרתי מקצועי כפי שרס"מ יעקבי יודע ונותן.

 רס"מ דרור יעקבי עזב בעקבות תפקידו את ישוב הולדתו מטולה ועבר להתגורר בקבוץ שמיר שהוא ישוב בתוך המועצה האזורית גליל עליון. ברכבו שהוקצה על ידי המועצה יש שני מכשירי קשר על תדרי הצבא, משטרה, מג"ב ומכבי האש. רכב המשמש כמעין חפ"ק קטן יעיל וזריז המסייע למילוי תפקידו בהצלחה.

   ובנימה אישית:  אזור מקסים, מפקד יעיל ומקצועי, שוטר מש"ק מסייע ותומך הן באופן אישי והן בהפעלת המנדבים, מועצה המכירה בחשיבות התפקיד ומפקדת מג"ב ואק"מ תומכת. נעים לנוע, נעים לראות, טוב לדעת שיש על מי לסמוך.

 סנ"ץ, ד"ר אבי זלבה

דובר אק"מ

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

 סגן ד"ר אבי זלבה דובר אק"מ

משטרת ישראל

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת סגן ניצב ד"ר אבי זלבה

מאת: סגן ניצב ד"ר אבי זלבהעזרה והתנדבות15/03/111738 צפיות
אני מבקש לציין במיוחד את דבריו החמים של הממ"ז על מתנדבי המחוז, האק"מ בהחלט כיכב בנאומו כמו גם בסרט שהוקרן על המחוז, את הכנס כיבדו בנוכחותם מספר ראשי ערים הנמצאות בתחומי המחוז, מפכלי"ם לשעבר וממ"זים לשעבר,

מאת: סגן ניצב ד"ר אבי זלבהעזרה והתנדבות15/03/112235 צפיות
שומרים על הקהילה ועל הבית- אגף קהילה ומשמר אזרחי, מספק מסגרת חברתית קהילתית המאפשרת לכל אזרח לשמור על ביתו, על משפחתו ועל המדינה. האגף מפעיל מערך של כ 40,000 מתנדבים מהם 36,000 בגירים. מידי יום מעורבים 2,000 אזרחים בעשייה קהילתית מאתגרת, במגוון תפקידי שיטור בליבת העשייה של משטרת ישראל, כתף אל כתף עם שוטרי משטרת ישראל.

מאת: סגן ניצב ד"ר אבי זלבהעזרה והתנדבות15/03/112059 צפיות
בשנים האחרונות התפרסמו דו"חות ביקורת וסקרים רבים, שהעידו על הצורך בביצוע שינויים מהותיים בפעילות האגף. תכנית העבודה של אגף קהילה ומשמר אזרחי לשנת 2011 מהווה תוצר של תהליך עיבוד וניתוח מורכב של צורכי העבודה, כפי שעלו בממצאי הדו"חות, ולאור דיונים מקיפים עם יחידות השטח ובמטות.

מאת: סגן ניצב ד"ר אבי זלבהאקטואליה13/03/111864 צפיות
הכיכר היחודית והיחידה בארץ "כיכר המישמר האזרחי "הוקמה על ידי ובמימון עמותת"ידידי המישמר האזרחי "באר שבע שגם היא בודדה מסוגה בישראל. הח"מ היה בין מקימיה (של הכיכר)בסיוע של הרשות . הכיכר נחנכה במסגרת ארועי 35 שנה לאק"מ שהתקיימו בעירי.

מאת: סגן ניצב ד"ר אבי זלבהאקטואליה13/03/111752 צפיות
הכיכר היחודית והיחידה בארץ "כיכר המישמר האזרחי "הוקמה על ידי ובמימון עמותת"ידידי המישמר האזרחי "באר שבע שגם היא בודדה מסוגה בישראל. הח"מ היה בין מקימיה (של הכיכר)בסיוע של הרשות . הכיכר נחנכה במסגרת ארועי 35 שנה לאק"מ שהתקיימו בעירי.

מאת: סגן ניצב ד"ר אבי זלבהשיווק מגזרים13/03/119194 צפיות
רפ"ק חן ערך סקירה מסכמת על הפעילות האכיפתית בשנה שחלפה ושם דגשים לגבי האכיפה בשנה הנוכחית. השנה הכריז ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי על כל רובעי העיר כאיזור סטרילי מבחינת ההתייחסות לתרבות הנהיגה. משטרת התנועה של אשדוד תשים דגשים של אכיפה עם הסברה ומניעה תוך הסתייעות בתגבור של משטרת התנועה הארצית.

מאת: סגן ניצב ד"ר אבי זלבהעזרה והתנדבות13/03/112536 צפיות
המתנדבים עיכבו את הנהג לצורך זיהוי ובעוד שהם ממתינים לניידת שבדרך הנ"ל החל לפתע לרוץ לעבר שדה החיטה הרטוב והחשוך. המתנדבים דלקו אחריו בריצה והצליחו לתפוס אותו מנסה לשכב ולהסתתר בחיטה, כמובן שהבחור נעצר ואז הוחלט לערב גם את מתנ"א דרום בתמונה

מאמרים נוספים בנושא עזרה והתנדבות

מאת: בנימין קלינגרעזרה והתנדבות27/09/201177 צפיות
הרבה פעמים אדריכלים, מהנדסים נתקלים בפני צומת דרכים בהליך הרישוי המקוון ואין להם תמיד את מי לשאול. משרדנו מתמחה בהכנת וקידום בקשות להיתרי בניה וראינו לנכון לסייע ולתת תשובות לשאלות שנשאלות לאחרונה די הרבה . משרד בנימין קלינגר תמיד זמין ושמח לסייע במקרה וישנם שאלות נוספות או נדרש סיוע מול המערכת הבירוקרטית.

מאת: המרכז לגיוס כספיםעזרה והתנדבות26/12/139122 צפיות
המודעות בארץ לעולם הפילנתרופיה גוברת עם השנים, ובהתאם לכך, ההיקף של תרומות לעמותות ומלכ"רים מטעם אנשי עסקים וחברות עסקיות הולך וגדל. עם זאת, אחוז התרומות שמגיעות מטעמם ביחד לכלל התרומות לעמותות ולמוסדות ללא כוונות רווח, נותר נמוך בישראל, בייחוד בהשוואה למצב במדינות המערב, ובארצות הברית בפרט.

מאת: רוני מיכאלעזרה והתנדבות23/07/136857 צפיות
הסיוע של המדינה הוא גם בדמות 2 חוקים חשובים. האחד, חוק נגישות לנכים – כלומר כל מוסד ציבורי חייב להיות נגיש לנכים – במיוחד ישובים על כסא גלגלים.

מאת: דוד גרינברגעזרה והתנדבות09/06/132313 צפיות
נהוג לומר שהנוער של ימנו חסר ערכם ושכל מה שהוא עושה זה לשבת שעות מול המחשב או הטלויזיה. אז תתפלאו מסתבר שיש גם נוער אחר, מסתבר שבני הנוער צמאים למדריך ולדרך וכשיש מי שמנחה הם מתגייסים יוזמים ותורמים מעצמם - תוכנית סח"י - היא יוזמה התנדבותית עבור בני נוער - שתורמים ועושים למען הקהילה והחברה בישראל

מאת: עמותת שלעזרה והתנדבות31/07/128631 צפיות
עמותת של הינה עמותה המפעילה מתנדבי שירות לאומי בכל הארץ. הקטע הבא עוסק בראיון ותיאור השירות של אביבה מדבדב, המתנדבת בגן נוריות בקרית ביאליק.

מאת: daronetעזרה והתנדבות07/06/129117 צפיות
אזרחים מן השורה, שכירים, עצמאיים, בעלי עסקים וחברות רבות חורטים כולם על דגל תפישת עולמם את המעורבות הרבה בקהילה והנתינה עבור אלה הזקוקים לקבלה. ישנם גופים רבים אשר ניזונים מכספי תרומות אך בעיקר בולטות בנוף זה העמותות אשר פועלות ללא כוונת רווח אך עדיין מצליחות להתנהל ע"י מנהלים מעמדות מפתח בחזית התעשייה הישראלית. תרומות לעמותות אלו חשובות במיוחד ואף מעודדות ע"י המדינה באמצעות מתן החזרי מס.

מאת: אייל בן יהודיתעזרה והתנדבות26/04/128538 צפיות
הכותב עו"ד אייל בן יהודית יזם, שותף ומייסד עמותת מִלקוּת לעצמאות ( ע"ר) שחרטה על דיגלה לסייע למתמחים ועורכי דין עם מוגבלויות להתנסות בעבודה במשרד עורכי דין, באמצעות העסקתם במחלקה המשפטית בעמותה ומציאת מקומות להתמחות בתוספת התאמת מקום העבודה בסיוע משרד התמ"ת, ולסייע לעורכי הדין עם מוגבלויות להקים משרד בהעסקה עצמית או לשרוד בו.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica