חפש מאמרים:
שלום אורח
06.06.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

בעל עסק כ"לוחם"-ווינר או לוזר?

מאת: שרון גיגיעסקים - כללי08/10/2010775 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

אחד מהשלבים הראשונים והחיוניים ,בכל תהליך בחיים, הוא אבחון נכון של המציאות ואיפה אתה ביחס לזה.

אני מבקש שתדמיינו "לוחם".בעל עסק מצליח ,הוא אדם/לוחם שמבין שכדי להיות "ווינר" (הרי זוהי מטרתו הסופית והתכלית של כל לוחם-להיות מנצח-להרגיש טעם הניצחון),עליו לחקור את כל הצדדים/"האספקטים" של הנושא שעליו הוא נלחם.רק ככה תהיה לו "תמונה מלאה"-תהיה לו באמת "בהירות" לגבי הדרך הנכונה והבטוחה ללכת בה לקראת הניצחון.במצב כזה קל לתכנן אסטרטגיה,תכנית פעולה יעילות ותכניות גיבוי ופשוט "לחוות" שקט פנימי ואת "עוצמת ההנאה" שטמונה בתוך תהליך ההצלחה.

הבעיה מתחילה כשאדם רוצה לפתוח עסק מתוך אגו /" אבחון שגוי של המציאות" ולא מתוך חכמה/הבנה של מה חיוני ומשמעותי.

אני ייתן דוגמה.למה רוב בעלי העסקים פותחים עסק?

·         הם חושבים שזה ייתן להם עצמאות.עצמאות מבחינתם=חופש ממסגרות,חופש "ממנהלים על הראש",חופש לבחור=זכות הבחירה.

·         הם חושבים שזה "מגיע להם".יש להם "יכולות/ידע עצום" בתחום מסוים,הם לא "מסופקים" ו"סובלים" בוס על הראש,משכורת לא מספקת..."גם אם זה קשה-לפחות אני עובד בשבילי"-אני "קורבן" של חוסר מזל/כל תירוץ אחר של "מגיע לי"-זה צודק.(לוחם למען צדק-הצדק שלו).

·         הם כועסים "על כל העולם" שלא מעריכים את היכולות שלהם-ולמעשה מגיבים ללא "פרופורציות".הם "מצדיקים" את המהלך-אך אין להם באמת "כוונות". יש בהם "פחד" שלא יזכו להוקרה ולהכרה-אלא אם כן יהיו עצמאיים ויהיה להם המון כסף.הם מפרשים את המציאות בצורה מעוותת.

יש בעיה אחת.עם מציאות אי אפשר להתווכח.במציאות ,העובדות מוכיחות שקיימים כ-400000 עסקים קטנים/בינוניים בארץ,וכל שנה,נסגרים ונפתחים כ-40000 עסקים.עם העובדות/המציאות/הסטטיסטיקה הזו-אי אפשר להתווכח,ובנוסף,גם לא משתנה.40000 אנשים חשבו/האמינו/רצו/עשו/התאמצו...הם לוחמים שלא יחוו "ווינריות"-נהפוך הוא-הם הפכו "ללוזרים".וזה רק במקרה הטוב.במקרה הרע הם גם יחוו נפילה כלכלית שתפגע באיכות חיים העכשווית והעתידית שלהם.זאת אומרת שהלחימה שלהם נגמרה בכישלון,המטרות לא הושגו ובנוסף,המצב "הורע".

לגבי שאר העסקים-כ 80% מהם יהיו בינוניים=הצלחה חלקית עם המון מאמץ והשקעת אנרגיות,סיפוק חלקי ולפעמים תחושת תסכול-"אם הייתי יכול הייתי חוזר להיות שכיר-זה פחות קשה".רק כ-20% מגיעים באמת לפסגה –ל"טופ"-חווים תחושת "ווינריות".מגשימים את עצמם ויש להם סיפוק מבחינה ערכית וכלכלית.

מסקנה-40000 אנשים/לוחמים/עסקים-לא יודעים לזהות/להכיר/לאבחן בצורה אובייקטיבית את המציאות,חיים "בפנטזיה" ויגמרו "כקרבנות" של הפנטזיות והאבחון השגוי שלהם למציאות. וכל השאר יהיו בשלבים שונים של הדרך.

אבחון הוא הגדרת המציאות האמיתית והאובייקטיבית-הצרכים של קהל היעד שלך,ואיפה אתה(כבעל עסק) ביחס לזה-מה אתה "שווה"?מה יש לך שיכול לתרום למציאות.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

אנליסט לחיים-life analyst

חיים בעוצמה,לפחד בפרופורציות

התמחות בתקשורת בין אישית וניהול שינויים

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת שרון גיגי

מאת: שרון גיגיהפרעות קשב וריכוז02/02/145209 צפיות
תקשורת מילולית זה "שיווק" הרצון שלך לאחר,וזה תהליך שמורכב מכמה פרמטרים מדידים וברורים,ושליטה במיומנות הזו מובילה להצלחה ולהישגים ברמות הכי גבוהות שיש,בכול תחומי החיים,והיא פתרון טבעי להמון ממקרי בעיות "הקשב וריכוז" שיש היום.

מאת: שרון גיגיחינוך ולימודים - כללי12/07/121279 צפיות
להמון אנשים אין את הידע איך לזהות את הצרכים התקשורתיים של זה שממולנו על מנת להעביר לו מסר בלי כוח ובלי "לקבל עצבים",כי אם אני טועה,איך אפשר להסביר את התוהו ובוהו שהולך בעולם?-"חיים ומוות ביד הלשון" וה-"תקשורת אשמה"-לא אני המצאתי.

מאת: שרון גיגיחינוך ילדים07/07/122139 צפיות
הורה צריך כוח.הוא צריך להיות "חזק".פיזי , לוגי ,ומנטאלי. הורה צריך ידע. כמה שיותר נרחב וביותר נושאים-ה"רווח" כולו שלו.יהיה לו הרבה יותר קל להתמודד עם החיים וילדיו בפרט. ולא פחות חשוב , הורה צריך תגמול. תוצאה ודאית / ויזואלית .ילדים "ווינרים" שמצליחים,עצמאים....וכמובן, מסבים להורה נחת וכבוד.

מאת: שרון גיגיחינוך ולימודים - כללי07/07/121105 צפיות
המון סודות יש בעולם,ולחיים בפרט. אחד מהחשובים,הגדולים והמתסכלים ביותר הוא ב"מלחמה" בין הורים וילדים-איך לגרום לילד שלי להקשיב לי? למה הוא לא מקשיב? הוא לא מבין שאני רוצה רק בטובתו? שאני אוהב אותו "בטירוף"? איך אני יגרום לו להיות "ילד פלא" במקום "נוער בסיכון"? הוא לא מבין שמה שהוא עומד לעשות זו טעות ו/או הדרך מסוכנת?

מאת: שרון גיגיאימון לאיכות חיים07/07/121188 צפיות
תהליך זהו מסע של קבלה ונתינה. מסע שיש לו התחלה וסוף,והוא קצוב בזמן.יש לו כוח עצום. הוא מעצב את האישיות והחיים של כולנו ומשאיר "חותם לדורות". התהליך עצמו בנוי מנושאים, ולכול נושא אנחנו "יוצקים תוכן".לומדים,משננים,מתנסים,טועים ולומדים מטעויות...ובנוסף אי אפשר אחד בלי השני.תהליך בלי תוכן לא שווה,ותוכן בלי תהליך -אין לו זכות קיום-הוא לא רלוונטי. ככה זה גם בתת נושאים שמעצבים את חיינו: אמהות,הורות,נישואין,התפתחות אישית....

מאת: שרון גיגיאימון לחינוך27/06/121442 צפיות
תקשורת בינאישית אפקטיבית היא אחת מהיכולות שמוגדרות ככישורי חיים, והיא לא נלמדת בבית הספר. היא לא נלמדת בכלל (לפחות לפי מה שאני יודע)-רק מניסיון אישי של ההורה או "כישרון טבעי". ישנם המון יכולות שמוגדרות ככישורי חיים , שקריטיות לחיים של ילדנו , והם לא נלמדות בשום מקום- ניהול זמן, קבלת החלטה, אינטיליגנציה פיננסית.... כול אלו הם כישורי חיים שיקבעו ויעצבו את חייהם של ילדנו במציאות היום יומית , וזה תפקידנו ואחריותנו ללמד אותם-זה מצופה מאיתנו כהורים, לא "הציונים" בבית הספר (ואני בכלל לא מזלזל בחשיבות ובידע שנרכש שם).

מאת: שרון גיגיחינוך ילדים06/05/121248 צפיות
אתם מכירים את זה שאתם "מטורפים מרוב אהבה" לילדכם, ורוצים הכי טוב בשבילו, ועם זאת, רוב הפעמים לא מצליחים להחליף אתו שני משפטים בלי לקבל "עצבים" והתנגדות מצדו: רגע.../לא רוצה.../שניה אמא... אז יש פתרון.

מאמרים נוספים בנושא עסקים - כללי

מאת: עוזי פלגעסקים - כללי10/05/20116 צפיות
ניתוח עפ"י מודל שרשרת הערך מסייע לזהות היכן נוצר הערך ומה ערכו במונחי עלות מימושו. צריך לזכור ששרשרת הערך טרם יצירתה בעסק, נוצרה בשלב מוקדם יותר כשרשרת ערך אצל ספקים שונים בשלבים קודמים, ועשויים להתווסף אליה שרשרות ערך נוספות של ספקים נוספים עד לסיכומה הסופי אצל הלקוח הסופי.

מאת: עוזי פלגעסקים - כללי03/05/20139 צפיות
גישת ניהול בצועים עסקיים באמצעות ניהול ובקרת מדדי בצוע מרכזיים הינה גישה ניהולית, המאפשרת לפקח ולבקר את ביצועי העסק ברמה שוטפת. הבקרה היא של יעדים שהוגדרו כמייצגים והשגתם תאפשר לממש את מטרות העסק.

מאת: שלום כהןעסקים - כללי07/03/20255 צפיות
בודקים סקר שכר הייטק בכדי להבין את המצב שלכם ביחס לשוק? עומדים לפני ראיון עבודה ורוצים להיות בטוחים כי התשובה שלכם לשאלת ציפיות השכר תהיה נכונה? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון.

מאת: Daniel.Bעסקים - כללי26/02/20295 צפיות
חקירות פרטיות - אמון הוא מצרך בסיסי ונחוץ מאוד בחיים שלנו כבני אדם חברתיים. אנו מעוניינים לתת אמון בסובבים אותנו, ולבטוח במה שבני המשפחה או העמיתים בעבודה אומרים לנו.

מאת: שלום כהןעסקים - כללי26/01/20404 צפיות
בתחום ההייטק חיפוש העבודה מתמקד פעמים רבות לא רק במשרה עצמה, בתנאי השכר וכדומה, אלא גם בחברה עצמה. כיום ישנן חברות מובילות אשר רבים חושקים בעבודה בהן, חברות אשר מובילות את רשימת החברות המבוקשות בזכות תנאי עבודה מעולים שהן מציעות לעובדים, סביבת עבודה גמישה ואיכותית יותר, אופציות קידום נרחבות ועוד.

מאת: שלום כהןעסקים - כללי30/12/19469 צפיות
רוצים להתקבל לעבודה בחברת הייטק מסויימת? מחפשים גישה אל חברות ההייטק הגדולות והמובילות בישראל? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון.

מאת: שלום כהןעסקים - כללי01/12/19569 צפיות
עומדים לפני גיוס עובדים משמעותי לחברה שלכם? רוצים לפרסם מודעות דרושים הייטק במקומות אשר יובילו אתכם לקבלת קורות חיים ממועמדים איכותיים אשר באמת מתאימים למה שאתם מחפשים? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica