חפש מאמרים:
שלום אורח
29.03.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

עונת הנשירה בפתח - על נשירת שיער בסתיו

מאת: קוסמטיקאית ברשתשיער12/10/20101980 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

מיתוסים לעונת הנשירה

עונות הסתיו והחורף מאופיינות בתופעת נשירת שיער מוגברת. העיסוק הרב בתופעה והעובדה כי אחד מכל שני אנשים בישראל סובל מהתקרחות בדרגות חומרה שונות, הביאו ליצירת מיתוסים שונים ומשונים הקשורים לסיבות ולדרכי המניעה של התופעה. מורה נבוכים.
באופן טבעי, אדם מאבד מדי יום כ- 50-100 שערות. במרבית המקרים, נשירת השיער, נובעת משינויים הורמונאליים הנלווים לתהליך ההתבגרות של הגוף וכן שינויי מזג האוויר-  בסתיו, בדומה לשלכת העצים, השיער נושר יותר מהרגיל.
חברת טבע משווקת פולטן פארמה והמומחה לרפואת עור ד"ר צחי שלקוביץ' מציגים לפניכם את עשרת המיתוסים השכיחים ביותר:

המיתוס: תספורת תכופה מונעת נשירה.
האמת: שערה בריאה לא תנשור, ללא תלות באורכה. ריבוי תספורות או גילוח לא ישנה את המהלך הטבעי של השערה, משום שכל שערה מכילה תאים מתים שלא מושפעים מגזירתם.

המיתוס: גילוח הראש מצמיח שיער חזק יותר.
האמת: לשיטה פופולרית זו לחיזוק השיער אין סימוכין מדעיים. בדיקות הראו שאיכות השיער הגדל לאחר הגילוח אינה שונה כלל מזו שלפני הגילוח. ככל הנראה מדובר באשליה, הנגרמת מההתרגלות הנדרשת למראה החדש. לזקיק השערה שטמון במעמקי הקרקפת אין קשר למתרחש על השערות שמכילות תאים מתים, לכן הגילוח לא משפיע לכאן ולכאן על קצב הצמיחה או הנשירה של השיער והוא לא יוצר שיער בריא יותר.

המיתוס: חפיפה תכופה מגבירה נשירה.
האמת: אין קשר בין מספר החפיפות לנשירת השיער. שמפו לא חודר לזקיק השערה ולא משפיע על אורך חיי השיער, לכן תוכלו להמשיך לחפוף את השיער מדי יום. רופאי עור אף נוטים להמליץ לבעלי עור שמן או קשקשים על חפיפה יומיומית משום שזו עשויה להשפיע לטובה על בריאות הקרקפת.

המיתוס: צביעת שיער הורסת את השיער.
האמת: שיער מכיל תאים מתים שלא משפיעים על הצמיחה או על הנשירה. צבע השיער לא חודר לזקיק השערה, ולכן הוא לא הורס את השיער ולא משפיע על נשירה.

המיתוס: מייבש שיער מגביר נשירה.
האמת: חימום באוויר חם מאד אכן עלול לפגוע בזקיק השערה ולגרום לנשירת שיער. אבל ייבוש שיער למשך דקות ספורות לא אמור להשפיע כלל על הזקיק או על נשירת השיער.

המיתוס: גברים שעירים הם בדרך כלל קירחים.
האמת: אמנם רמות גבוהות של טסטוסטרון גורמות הן להקרחה והן לשעירות, אבל נשירת שיער תלויה במגוון גורמים גנטיים נוספים, ולכן גברים שעירים עשויים להיות בעלי שיער שופע, ולהיפך – גברים חלקים עשויים לסבול מנשירת שיער ומהתקרחות.

המיתוס: פעילות אינטלקטואלית ובעיות פסיכולוגיות עלולות לעודד התקרחות.
האמת: מיתוס זה נובע ככל הנראה מהימצאותו של המוח בתוך הגולגולת, קרוב מאוד לשורשי השיער. נושא זה מופיע לעתים קרובות בצורה סטריאוטיפית בסרטי קולנוע, בהם פרופסורים או אנשים לחוצים ומתוסכלים מוצגים באופן תדיר כקרחים.

המיתוס: התקרחות יכולה להיגרם מלחץ נפשי, תסכול מיני וכדומה.
האמת: למרות שלחץ נפשי אכן יכול לעודד התקרחות במידה מסוימת, קיימות דוגמאות הפוכות רבות מספור. אמונה זו מדברת גם על "מעגל קסמים", בו ההתקרחות שממנה סובלים אנשים גורמת להם ללחץ נפשי, אשר בתורו גורם להתקרחות רבה אף יותר.

המיתוס: גזעים או קבוצות אתניות מסוימים נוטים פחות להתקרחות.
האמת: גם לאמונה זו אין ביסוס מדעי, ונראה שגם היא נובעת מהצגה סטריאוטיפית של גזעים מסוימים בסרטי קולנוע ובאמצעי התקשורת.

המיתוס: חבישת כובע גורמת לנשירת שיער.
האמת: סברה זאת גורסת כי הכובע חונק את השיער ואינו נותן לו לנשום. השיער הבנוי מקרטין אינו איבר חי ואיננו זקוק לחמצן. 

פולטן פארמה של טבע לטיפול בשיער דליל הינה סדרה של תכשירים לגברים ולנשים המיועדת לטיפול בנשירה ושיער דליל ושביר. המוצרים בסדרה כוללים ערכת טיפול לנשים וערכת טיפול לגברים ומבוססים על חומרים פעילים בעלי נוסחאות בלעדיות. החומרים הפעילים במוצרי "פולטן פרמה" נבדקו במחקרים קליניים ומראים יעילות גבוהה. ערכת פולטן פארמה לטיפול בשיער דליל כוללת אמפולות לעיסוי הקרקפת ושמפו לשימוש קל ונוח

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

צריכה קוסמטיקאית?אצלנו  באתר תמצאי מידע מקצועי ומקיף בנושא טיפולים קוסמטיים, הסרת שיער, צלוליט ועוד. הכנסי כבר עכשיו לאתר http://www.helga.co.il/ ותוכלי להתעדכן בכל מה שחשוב לדעת בנושא קוסמטיקה וטיפוח.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת קוסמטיקאית ברשת

מאת: קוסמטיקאית ברשתתוספי מזון27/01/111095 צפיות
מה כדאי לכם לדעת על העלמת כתמים וויטמין C - רוצה שהעור שלך יראה טוב ובריא יותר? הרבה יותר?

מאת: קוסמטיקאית ברשתנשירת שיער05/10/101282 צפיות
כמה שיטות מומלצות לטפל בתופעות נשירת שיער לקראת בו הסתיו...

מאת: קוסמטיקאית ברשתיופי וטיפוח - כללי28/07/102564 צפיות
צלוליט היא תופעה שכולנו מנסות למנוע - גבשושיות מצטברות ממש מתחת לעור וחוסמות את זרימת הדם לאיזורים בהם יש צלוליט. מה שנראה כמו "עור ברווז" הן למעשה בצקות קטנות שנוצרו עקב כך. קראו עוד על התופעה וגלו האם גם אתן סובלות מצלוליט.

מאת: קוסמטיקאית ברשתטיפול בעור15/07/101079 צפיות
כולנו מגיעות לגיל שבו כל משטר האימונים והדיאטה כבר לא עוזר והעור מתחיל לתת את אותותיו. הפתרון המוצלח ביותר על מנת לתקוף את בעיית העור הוא יציאה ל"מבצע צבאי" של ממש - טיפול בעור מן הפנים ומן החוץ!

מאת: קוסמטיקאית ברשתקוסמטיקה15/07/10978 צפיות
כולנו מגיעות לגיל שבו כל משטר האימונים והדיאטה כבר לא עוזר והעור מתחיל לתת את אותותיו. הפתרון המוצלח ביותר על מנת לתקוף את בעיית העור הוא יציאה ל"מבצע צבאי" של ממש - טיפול בעור מן הפנים ומן החוץ!

מאת: קוסמטיקאית ברשתטיפול בעור01/07/101280 צפיות
טיפולי אנטי אייג'ינג מועילים בחידוש העור ומניעת התקמטות, אך רבים שוכחים את המשמעות של תוספי תזונה וויטמינים במלחמה בזמן. תוספי התזונה מסייעים בחידוש רקמת הקולוגן, איזון הורמונלי של העור ומלחמה ברדיקלים חופשיים. איך תבחרו תוספי תזונה מתאימים? קראו בכתבה.

מאת: קוסמטיקאית ברשתדיאטה ותזונה28/06/101001 צפיות
חשוב להפריך כמה מיתוסים בנושא דיאטה תזונה וסיבים תזונתיים...

מאמרים נוספים בנושא שיער

מאת: עידן שלומןשיער08/04/192418 צפיות
תחום היופי והטיפוח עובר טרנדים רבים משנה לשנה, חלקם חולפים להם וחלקם נשארים עמנו לשנים רבות. אחד הטרנדים החזקים במאה הנוכחית בתחום עיצוב השיער, כזה שלמעשה קיים מאות שנים אבל עבר ריענון משמעותי והתקדמות טכנולוגית הוא זה של (חבישת) פאות.

מאת: שרון צרפתישיער11/11/171210 צפיות
יש לא מעט שיטות אשר מתיימרות להחזיר את הצמיחה של השיער האבוד ו/או למנוע את הנשירה של שיער נוסף שעדיין נמצא על הקרקפת, אבל ישנן שיטות אשר גם מאפשרות לסגור את הפערים שנותרו לאחר נשירת שיער אצל נשים ללא קשר בגיל שבו הן נמצאות.

מאת: שרון צרפתישיער11/11/171183 צפיות
יש לא מעט שיטות אשר מתיימרות להחזיר את הצמיחה של השיער האבוד ו/או למנוע את הנשירה של שיער נוסף שעדיין נמצא על הקרקפת, אבל ישנן שיטות אשר גם מאפשרות לסגור את הפערים שנותרו לאחר נשירת שיער אצל נשים ללא קשר בגיל שבו הן נמצאות.

מאת: רוני הכהןשיער28/12/162465 צפיות
תוספות שיער אשר אותן אפשר להוסיף בצורה מתוחכמת אל השיער האמיתי, כלל לא מבחינים שזו תוספת וכלל לא יודעים כי טרם לכם היה מצב של שיער דליל. בשל כך תוספת שיער למכירה נעשתה מצרך מבוקש, ומה שנותר הוא רק לשלם את המחיר עבורה.

מאת: רוני הכהןשיער28/11/161084 צפיות
נשים טורחות המון על מנת לרכוש את הבגדים הנכונים, להדגיש את תווי הפנים עם איפור ולטפל בשיער על ידי מפגשים קבועים עם הספר, אז למה לא לחשוב על שדרוג המראה בצורה שהיא לא עוד תספורת וצבע בצורה שדי חוזרת על עצמה? כמעט בכל מספרה יש תוספות שיער נהדרות שאיתן אפשר לשדרג את המראה ליפה בדיוק כפי שנשים רבות רוצות, וזה הזמן להכיר את העניין מקרוב.

מאת: מגניב שיער19/09/16996 צפיות
התקרחות גברית היא בעיה שכיחה ונפוצה מאוד בארצנו, אך בעוד שישנם גברים רבים אשר משלימים עם התופעה, אחרים רואים בה כבעיה. אם אתם נמנים על אותם הגברים אשר מתקשים לקבל את תופעת ההתקרחות, חשוב שתהיו מודעים לעובדה כי ישנם צעדים בהם תוכלו לנקוט על מנת לטפל בנושא ההתקרחות. בין הפתרונות אותם כל גבר אשר מתקרח צריך להכיר, ניתן לציין את התכשירים המיועדים לריסוס או מריחה מקומית, כדורים, תרופות סבתא למיניהן וטיפולי השתלות השיער.

מאת: ניב אבןשיער28/06/161219 צפיות
אם אתם מבצעים סקר שווקים ראשוני בתחום תוכלו לראות כי עבור תוספות שיער מחירים מגוונים למדי ודבר זה נובע מכמה סיבות עיקריות. קראו הלאה על מנת להכירן.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica