חפש מאמרים:
שלום אורח
05.07.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

עבודה סוציאלית - עבודה שעוזרת לך להגשים את עצמך

מאת: קרן לימודים אקדמאיים25/10/2010940 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

לימודי עבודה סוציאלית הינם חלק מתחום לימודים השייך למקצועות מדעי החברה. עבודה סוציאלית נלמדת במסגרת תואר ראשון במשך 3 שנים, והיא נועדה להכשיר בעלי מקצוע שיתערו בקהילה, ויעסקו בהתמודדות עם בעיות חברתיות והגורמים להן. העובדים הסוציאליים מסייעים ליחידים, למשפחות ולקהילות להתמודד עם קשיים מחיי היום-יום, תוך שאיפה לקדמם במעלה הסולם החברתי ולספק להם תמיכה ומענה מוסדי מערכתי. מדובר במסלול לימודים רב תחומי, הכולל עיסוק במגוון תחומים אקדמיים, ביניהם: פסיכולוגיה, סוציולוגיה, כלכלה, מדיניות ציבורית ועוד.

עבודה סוציאלית לתואר ראשון נלמדת במגוון מכללות לעבודה סוציאלית, למשל: המכללה האקדמית תל חי, המרכז האוניברסיטאי אריאל בשומרון, המכללה האקדמית ספיר, המכללה האקדמית אשקלון והמכללה האקדמית צפת. כמו כן, ניתן למצוא את מסלול הלימודים לתואר ראשון בעבודה סוציאלית גם באוניברסיטאות השונות ברחבי הארץ, ביניהן: אוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע, האוניברסיטה העברית בירושלים, אוניברסיטת חיפה, אוניברסיטת תל-אביב ואונירסיטת בר-אילן.

בשנים האחרונות המצב הכלכלי-חברתי בארץ הלך והדרדר, ועובדה זו הביאה להתרחשות מספר תהליכים בתחום העבודה הסוציאלית: הדרישה לעובדים סוציאליים עלתה ומספר הנזקקים במדינה לסיוע משירותי הרווחה התעצם. מנגד, שירותי הרווחה לא התרחבו ולא גויסו עובדים סוציאליים נוספים, ואף חלה פגיעה וצמצום של שירותי הרווחה, ותנאיהם של העובדים הסוציאליים במערכות המדינה השונות נפגעו. ממידע זה תוכלו להבין, כי עולם העבודה הסוציאלית הינו מקצוע תובעני, שהתמורה הכספית עבורו לא רבה. עם זאת, המקצוע מומלץ לאלו מכם המרגישים תחושת שליחות, כמו גם למעוניינים ליישם ערכים חברתיים נשגבים. כדאי לדעת, כי במקרים רבים נאלץ העובד הסוציאלי להפעיל את היצירתיות שבו, ולפעול תחת מצבי לחץ ועומוס נפשי ורגשי רבים, כשלא תמיד יש בידיו את הכלים הנחוצים לו על מנת לסייע למטופליו.

אז מה בעצם לומדים במסגרת תואר ראשון בעבודה סוציאלית? ברמה הכללית, הלימודים מכשירים את הבוגרים להשתלב כיועצים וכעובדים סוציאלים במערכות השונות במדינה, ומקנים להם את הידע הנדרש על מנת לתווך בין הנזקקים לבין רשויות המדינה, לסייע לחלשים בחברה, לתמוך בהם, לייצג אותם ולטפל בהם ברגישות. דגש נוסף ניתן על חיזוק הנפש של הסטודנט וזאת במגמה להתמודד בצורה "בריאה" יותר עם המקרים אליהם נחשף העובד הסוציאלי בחיי היום יום. בנוסף, לימודים במסלול תואר ראשון בעבודה סוציאלית מאפשרים ללומדים לרכוש ידע עיוני מחקרי עדכני לצד ידע מעשי בתחומים השונים, וכן את האפשרות לרכוש ערכים חברתיים ראויים, תוך התמקדות בהכרת חשיבותן של הזכויות החברתיות והדגשת הערכים והעקרונות עליהם מתבסס מקצוע העבודה הסוציאלית.

בין נושאי הלימוד הנכללים במסגרת תוכנית הלימודים בתואר: מדעי החברה, מדעי ההתנהגות, מבוא לפסיכולוגיה, שיטות בעבודה סוציאלית, פסיכופתולוגיה, לימודי רווחה – רווחה חברתית, מדינת הרווחה בישראל, המסגרת החוקית והמוסדית של שירותי הרווחה, מבנים ותפקודם בארגוני רווחה וכיוצא בזה, התנהגות ארגונית, כלכלה, יישומי מחשב, תעסוקה והכנסה, אנתרופולוגיה, יחסים בינאישיים בקבוצה, אתיקה בהתערבות בעבודה סוציאלית, סטטיסטיקה ועוד. זאת ועוד, על הבוחרים ללמוד עבודה סוציאלית יעברו הכשרה מעשית, הכוללת השתלבות בעבודה באחד מן השירותים המעסיקים עובדים סוציאליים, וזו מקנה להם הדרכה אישית צמודה וניסיון.

בוגרי תואר ראשון בעבודה סוציאלית יוכלו להשתלב במגוון עבודות ומקומות תעסוקה, וביניהם: מחלקות לשירותים חברתיים ברשויות מקומיות, מוסדות לילדים ונוער, מפעלי תעסוקה, מקלטים לנשים מוכות, מערכת הבריאות הציבורית והפרטית, הכוללת בתי חולים וקופות חולים, שירות המבחן לנוער ו/או למבוגרים, מוסדות פסיכיאטריים ומחלקות לבריאות הנפש, תחנות ייעוץ לנישואין ולמשפה, מפעלי תעשייה, מוסדות המעניקים שירותים לציבור, ארגונים ציבוריים העוסקים בקליטת עלייה, מתנ"סים, ארגונים לעזרה עצמית, עמותות ציבורות ופרטיות, פנימיות, בתי אבות ומוסדות לגימלאים, במוסד לביטוח לאומי, בארגונים המסייעים לנכים ומשפחותיהם, בארגונים ומוסדות העובדים עם אסירים ועם אסירים משוחררים, בארגונים ומוסדות העוסקים בשיקום וגמילה מסמים, במערכת בתי המשפט, בבתי ספר, במערכת הצבאית ועוד.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

קרן

www.psychometry.co.il

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת קרן

מאת: קרן לימודים אקדמאיים30/10/101531 צפיות
מידע אודות לימודי סיעוד לתואר ראשון במכללות ובאוניברסיטאות ברחבי הארץ. במאמר תמצאו מידע רב אודות מסלולי הלימוד האפשריים, מוסדות הלימוד המציעים את המסלול, אפשרויות התעסוקה ועוד מידע וטיפים שכדאי לכל אחד לקרוא.

מאת: קרן לימודים אקדמאיים20/10/10916 צפיות
מידע אודות לימודי משפטים לתואר ראשון, מסלולי הלימוד האפשריים, משך הלימודים, מוסדות הלימוד הקיימים, מה לומדים ועוד המון המון מידע שכדאי לדעת.

מאת: קרן לימודים אקדמאיים10/10/10902 צפיות
מידע אודות לימודי מחשבים, מסלולי הלימוד השונים, תואר ראשון במחשבים, תואר שני במחשבים, לימודי הנדסאי מחשבים, קורסי מחשבים ועוד.

מאת: קרן דיאטה ותזונה28/09/101210 צפיות
מידע אודות מסלולי הלימוד האפשריים ללימודי תזונה, איפה ניתן ללמוד?,כמה זמן אורכים הלימודים,נושאי הלימוד הנכללים בתוכניות הלימודים בקורסים ובתואר הראשון ועוד מידע רב ומקיף בתחום התזונה.

מאת: קרן פסיכומטרי27/09/10746 צפיות
מידע אודות הבחינה הפסיכומטרית ומכוני ההכנה השונים. המאמר מסביר כיצד ניתן לבחור בקורס שיתאים לכם בצורה המירבית, ומספק שלל טיפים ועצות לקראת ההרשמה לקורס.

מאת: קרן אדריכלות13/09/10807 צפיות
מידע על קצה המזלג שישאיר לכם טעם של עוד אודות לימודי אדריכלות / ארכיטקטורה, מסלולי הלימוד האפשריים, מוסדות הלימוד המציעים לימודי אדרכילות ועוד פרטים קטנים שכדאי לדעת לפני שמקבלים החלטה!

מאת: קרן פיננסים וכספים - כללי 12/09/10976 צפיות
מידע אודות מגוון מכללות בהן ניתן ללמוד הנהלת חשבונות סוג 1,2 וסוג 3, נושאי הלימוד, היקף הלימודים ועוד.

מאמרים נוספים בנושא לימודים אקדמאיים

מאת: tiloniלימודים אקדמאיים10/04/19867 צפיות
לא כל יום אנו נדרשים לכתוב עבודה אקדמית, אך כאשר מגיע הצורך לעשות זאת, כדאי לעשות זאת על הצד הטוב ביותר. המשיכו לקרוא על-מנת להבין את היסודות לכתיבת סמינריון מוצלח.

מאת: ליאורלימודים אקדמאיים24/06/181663 צפיות
הנדסאי בניין לימודי בוקר, הוא מסלול לימודים שיש במספר מכללות טכנולוגיות בארץ. הנדסאים לומדים במכללות טכנולוגיות, שנקראות גם בשם: בתי ספר להנדסאים.

מאת: ליאורלימודים אקדמאיים03/06/181474 צפיות
בית ספר להנדסאים בשכונת נאות אפקה (בתל אביב), נוח להגעה עבור תושבי תל אביב. מומלץ ללמוד בבית ספר, שקבלתם עליו המלצות, מאנשים שאתם סומכים עליהם. לימודי הנדסאים, מתאימים עבור אנשים, שנמשכים לתחומים טכנולוגיים.

מאת: רועי כץלימודים אקדמאיים05/02/18854 צפיות
ברשת האינטרנט ניתן למצוא לא מעט עבודות אקדמיות בתשלום, אולם, חרף המחירים המפתים, לא מומלץ להשתמש ב'בנק' הזה היות שהוא לא מבטיח לכם בלעדיות על העבודה. ממש כפי שאתם קניתם לעצמכם עבודה כך גם שכנכם לספסל הלימודים עלול לרכוש את אותה העבודה בדיוק, מה שעלול להביא את שניכם לעמוד בפני צעדים משמעתיים במוסד האקדמי שבו אתם לומדים.

מאת: ליאורלימודים אקדמאיים23/01/18801 צפיות
הנדסאי מכונות מעולה, יכול לעבוד בעבודה מספקת מאוד. הנדסאי המכונות, יכול להשתלב בתעשיית הטכנולוגיה המתקדמת, או בתעשייה המסורתית. לימודי הנדסאי מכונות, מתקיימים בבתי ספר להנדסאים.

מאת: ליאורלימודים אקדמאיים20/12/17603 צפיות
הנדסאי מכונות בעל ניסיון, יכול לעבוד בתעשייה הישראלית. לימודי הנדסאים, מתאימים לבחורות ולבחורים, שנמשכים לתחומים טכנולוגיים.

מאת: אבי בכרלימודים אקדמאיים16/12/17950 צפיות
מאמר זה דן בסוגיית ההשכלה הגבוהה בקרב נשים בישראל כאשר ההתייחסות מנסה להקיף את כלל המגזרים בפסיפס המורכב של החברה בישראל אם כי עקב המורכבות החברתית הקשורה לסוגיה זו באשר לנשים משכילות מהמגזר הערבי בישראל בכללותו (נוצריות, מוסלמיות, בדואיות ובסייגים מסוימים גם דרוזיות) המיקוד במאמר יהיה בנשים משכילות בחברה הישראלית. כלומר, מצב ההשכלה או מקומה של ההשכלה בהוויה הישראלית בקרב הנשים בישראל. הדיון מתייחס לנשים בישראל מהמגזרים השונים.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica