חפש מאמרים:
שלום אורח
07.04.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מפקח בנייה - אל תתנו לתרבות הסמוך להשתלט עליכם

זוכרים את אסון ורסאי? את אסון המכבייה בו התרסק גשר? תרבות הסמוך, מכירים אותה? בדיוק בגלל מקרים כאלו חשוב לבנות את הבית שלכם לפי כל התקנות והכללים. מכיוון שרובנו לא יודעים את כללי הבנייה והתקנות יש צורך לפנות אל איש מקצוע שיהיה אחראי על כל תהליך הבנייה כדי שהבית שנבנה לא יהפוך להיות לאחד מהאסונות שנגרמו עקב בנייה לא נכונה.

ישנן שתי אפשרויות של שכירת שירותיו של מפקח הבנייה, חלקי או מלא. פיקוח חלקי יהפוך את איש המקצוע לאחראי על מספר תחומים ספציפיים, כמו האם הבנייה היא בהתאם לחוק? או האם תוכניות העבודה מאושרות? בפיקוח מלא יהיה אחראי מפקח הבנייה על כל הנוגע לבניית הבית מהעלאת התוכנית ועד לסיומה.

מפקח בנייה- הכשרה

פיקוח בנייה הוא מקצוע לא פשוט שדורש אחריות, מקצועיות וידע רב. מפקחי בנייה יכולים ללמוד לימודי הנדסה, הנדסאי או לימודי תעודה של פיקוח בניין. ככל שמפקח הבנייה לומד יותר שנים את התחום כך הוא מקצועי יותר.

מעבר ללימודי הנדסת/הנדסאי בניין או קורס ניהול ופיקוח בנייה על מפקח הבנייה לצבור ניסיון בתחום, לימודי התעודה אינם מספיקים כשלעצמם ויש צורך גם בניסיון.

מפקח בנייה - תחומי אחריות

מפקח בנייה אחראי על כל פרויקט בניית הבית מתחילתו ועד סופו. במסגרת אחריות זו הוא בעצם מיופה הכוח של הלקוח שלו ואחראי על תפקידים רבים. המפקח מייצג את הלקוח מול גורמים מקצועיים כמו קבלני בניין ואישורי עירייה, מלווה את שלבי תכנון הבנייה ובוחר את אנשי המקצוע שיתכננו את בניית הבית, עליו להכין חוזים בין הלקוח שלו לאותם אנשי מקצוע. כאחראי על נושא זה עליו להחליט על אנשי מקצוע איכותיים שיתאימו לתקציב שניתן עבורם מהלקוח ולסוג העבודה הנדרשת.

על מפקח בנייה לבדוק שאין חריגה בתקציב שקבע הלקוח ושאין חריגה בלוח הזמנים שנתן לאנשי המקצוע שבונים את הבית. כמו כן עליו לבקר את עבודתם של אנשי המקצוע.  עליו לבחון שוב ושוב שעבודות הבנייה תואמות אל הדרישות שכתובות במפרט הטכני ותוכנית העבודה.

בחירת מפקח בנייה

כמו בכל בחירה של בעל מקצוע גם בחירת מפקח בנייה היא לא פשוטה. מפקח הבנייה אחראי על בניית בית, אצל רוב האנשים אותו בית הוא ההוצאה הכספית הגדולה ביותר שיוציאו בחייהם, לכן על כתפיו של מפקח הבנייה מונחת אחריות גדולה.

לפני שתבחרו מפקח בנייה שיהיה אחראי על בניית הבית שלכם, בדקו מה הכשרתו בתחום, באיזה מקומות הוא עבד לפני כן, על איזה פרויקטים הוא פיקח לפני כן. בקשו טלפונים של ממליצים (אנשים שעבדו איתו בעבר), שאלו אותם האם העבודה התבצעה כראוי האם הוא דאג לעמידה בלוח הזמנים? האם נוח לעבוד איתו והוא מעדכן את הלקוח בכל התקדמות בבנייה.

בחרו בסופו של דבר במפקח בנייה שתוכלו לסמוך עליו ולישון בראש שקט שעבודת הבנייה מתבצעת.

המאמר מוגש על ידי מדריך קבלני בניין הגדול בישראל, בו תוכלו למצוא אינדקס חברות וקבלני בניה , להפנות אליהם שאלות מקצועיות, לקרוא מאמרים בתחום ועוד.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת גיא אלון

מאת: גיא אלוןהחזרי מס28/07/112943 צפיות
מרביתכם בוודאי לא מודעים לעובדה כי עד 80% מהעובדים במדינה זכאים להחזר מס, כל שכן כשאותם עובדים מקבלים הכנסה משני מקומות שונים. אם בעבר החזר מס היה כרוך בבירוקרטיה ארוכה ומפרכת, הרי שהיום אפשר לבצע בדיקת החזר מס אונליין האורכת בסך הכל כמה שניות. הזדמנות נוספת לבדוק האם הנכם זכאים להחזר מס תתרחש בזמן הגשת טופס תיאום המס השנתי, פרוצדורה שאפשר כיום לבצע אונליין גם כן.

מאת: גיא אלוןמשכנתא14/04/111093 צפיות
כפי שכולנו שומעים בלא הרף, משכנתא היא ההשקעה הגדולה ביותר שרוב רובם של משקי הבית יעשו בימי חייהם, ולכן יעוץ משכנתאות מקצועי הוא כמעט בגדר הכרח. יעוץ משכנתאות יכול לא רק לעזור לכם לבחור את ההצעה המשתלמת ביותר, או לתפור לכם משכנתא מותאמת להעדפות האישיות שלכם מבחינת גובה תשלום, תקופת ההתחייבות וכו'.

מאת: גיא אלוןהפקות אירועים14/04/111208 צפיות
מעצבי אירועים יכולים לא רק לתרום להצלחת אירוע מסויים אלא גם לחסוך בהוצאות. עם זאת, מהתרשמות אישי של כותב שורות אלה, רבים מאיתנו לא מודעים הייטב לסוג ההתקשרות עם מעצבי אירועים, מה נכלל תחת החוזה שלהם, ומה עושים במידה ומתגלים חילוקי דעות. על נושאים אלו, ואספקטים אחרים של חוזה עם מעצבי אירועים, בשורות הבאות.

מאת: גיא אלוןפרסום14/04/111648 צפיות
מזל טוב! אתם חוגגים חתונה / בר מצווה / יום הולדת / ברית / בריתה או אירוע אחר. לא משנה איזה אירוע אתם חוגגים, אתם רוצים ליהנות ורוצים שהאורחים שלכם ייהנו ויזכרו את האירוע שלכם כאחד האירועים המוצלחים והמהנים היותר שהיו בהם. על מנת שהאורחים יזכרו דווקא את האירוע שלכם עליכם להשקיע באירוע, בעיצוב, באוכל, במוסיקה ובאטרקציות מיוחדות, אך יותר מכל על מנת שהאורחים יזכרו את האירוע צריך להעניק להם מתנה קטנה שכל פעם שיביטו בה יזכרו באירוע המיוחד שלכם, בשביל זה הומצאו סוגים שונים של מזכרות לאירועים.

מאת: גיא אלוןתכשיטים01/11/101824 צפיות
צורפות הוא מקצוע עתיק מאוד, תפקידו של הצורף הוא לעבד מתכות כמו זהב, פלטינה וכסף במטרה ליצור מהם תכשיטים. הצורף מעבד את המתכות לתכשיט ומשלב עליהם אבנים יקרות.

מאת: גיא אלוןבריאות ורפואה כללי01/11/1011830 צפיות
רופא תעסוקתי תפקידו לבדוק את בריאותם של אנשים שאינם נמצאים בקו הבריאות ובשל כך לא יכולים לצאת לעבוד. הרופא התעסוקתי יכול לאשר היעדרות ממושכת מהעבודה בעקבות מחלה ולקבוע אובדן כושר עבודה.

מאת: גיא אלוןבניין ואחזקה - כללי01/11/101854 צפיות
כמה פעמים חיכיתם ימים או שבועות לחשמלאי שיבוא לתקן מוצר חשמלי שהתקלקל לכם בבית? התקשרתם אליו כמה פעמים והוא דחה אתכם שוב ושוב בינתיים התחלתם לכבס במכבסה, התחלתם לבשל מאכלים שלא דורשים אפייה או חימום בתנור ועוד. לפעמים מספיק שמוצר חשמל אחד לא יעבוד כדי שנבין עד כמה אנחנו תלויים בחשמל. במקרים כאלו או שאנחנו מנסים את החוש הטכני שלנו או שאנחנו קוראים לאיש מקצוע המתעכב - חשמלאי.

מאמרים נוספים בנושא בניין ואחזקה - כללי

מאת: moraleבניין ואחזקה - כללי04/12/19556 צפיות
עד גיל מסוים, סידור ארון ילדים נמצא תחת האחריות של ההורים. הילדים לא יכולים, לא יודעים, הם לא בגיל המתאים בשביל לעשות את זה. משלב מסוים, בדרך כלל זה מגיע אחרי גיל 12-13, הילד כבר אחראי לסדר את ארון הבגדים שלו. למרות שבמקרים רבים, הורים בפרט אימהות, נוהגים לעשות את זה עבורו, לפחות עד הצבא ואולי גם במהלך שירותו הצבאי, זאת מתוך מחשבה, שאם הם לא יעשו את זה, הארון יישאר מבולגן והוא לא ימצא שום בגד

מאת: moraleבניין ואחזקה - כללי02/12/19560 צפיות
כמעט בכל בית בישראל ובכלל, אפשר למצוא לפחות ארון ספרים אחד. בין אם מדובר בארון ספרי פרוזה, ספרי שירה, ספרי טיולים, ספרי דת או כל סוג אחר של ספרים. במקרים רבים, ארונות ספרים ממוקמים בסלון או קרוב לסלון, יש מקרים בהם הארון ממוקם בחדר עבודה, חדרי שינה ובמקומות אחרים. זה תלוי בסגנון העיצוב של הבית וכן בדרך בה בוחרים להציג את הספרים.

מאת: שלום כהןבניין ואחזקה - כללי21/11/19599 צפיות
עומדים לרכוש מגהץ קיטור חדש? רוצים להכיר קצת יותר את הטכנולוגיות השונות בתחום בכדי שתוכלו לבחור את מגהץ הקיטור הטוב והנכון ביותר בשבילכם? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון.

מאת: רוני הכהןבניין ואחזקה - כללי04/11/19527 צפיות
ובכן, הסיבה עבור צביעה של רצפה היא כזו שלא נועד לשימוש של אדם פרטי, אלא יותר עבור שטחים אחרים, שהם שימושיים עבור הציבור או בעלי עסקים שעבורם הצביעה רלבנטית לרצפה.

מאת: שלום כהןבניין ואחזקה - כללי27/09/19554 צפיות
מחפשים ארונות אמבטיה כפריים? רוצים לרכוש ארונות אשר ישלימו את המראה הכפרי, החמים והנעים של חדר האמבטיה שלכם, וישלימו את העיצוב הכללי של הבית שלכם בצורה הטובה ביותר? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון.

מאת: רוני הכהןבניין ואחזקה - כללי31/07/19729 צפיות
הבעיה היחידה של מתכת היא האפשרות שתיווצר עליה חלודה במידה ומתפתחת קורוזיה, אך גם את זה ניתן לפתור על ידי אקט חכם של מניעה.

מאת: מאיה אהרונוביץבניין ואחזקה - כללי12/06/19884 צפיות
כיצד לשמור על פעולתם של שערים חשמליים ופתרון תקלות עיקריות

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica