חפש מאמרים:
שלום אורח
23.02.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

לכבוד החנוכה: משחקים עם נכדים/ילדים.

לכבוד החנוכה: משחקים עם נכדים/ילדים.

אם אתם מתכוונים לבלות עם הילדים או עם הנכדים בחנוכה, בנוסף לבילויים המוצעים בסביבה שלכם, הנה כמה רעיונות לתעסוקה בביתכם.

שכחתם לקנות סביבון והילדים עלולים להתאכזב? קחו שני דיסקטים שכבר לא בשימוש. במקום להשליך אותם לפח, חפשו ג'ולה מזכוכית, מעט ניר דבק ומדבקות או נייר צבעוני. לא לשכוח: מעט דבק.

כעת הציעו לכל נכד זוג דיסקטים, ג'ולה ומדבקות. הסבירו לו שיש להניח את הג'ולה בנקב שבאמצע הדיסקט הראשון ולהניח מעל, בדיוק בצורה חופפת, את הדיסקט השני. יצרתם "כריך" שהמילוי שלו הוא הג'ולה. כעת הנחו את הנכד להדביק כמה מדבקות על השוליים, כך שה"כריך" יהיה קבוע ולא יזוז. אם תנסו לסובב אותו כעת על משטח חלק, תגלו יופי של סביבון!

כדי להעלות את רמת ההנאה, תנו לילד להדביק מדבקות צבעוניות על החלק העליון של הסביבון. בסיבוב, ייווצר רצף של התמונות – כעין סרט בזעיר אנפין.

עוד הצעה: תנו לנכד להדביק פס רחב של ניר בצבע צהוב, אחריו פס נייר בצבע אדום, שוב צהוב וכו'- עד שהדיסקט יכוסה בפסי הצבע. כעת, כשהסביבון יסתובב, הנכד יגלה צבע כתום, כמובן, בגלל הערבוב כביכול של הצהוב והאדום.

אפשר לחזור על כך, אם הפעם נדביק צהוב וכחול לסירוגין-ואז יתקבל צבע ירוק, או אדום וכחול לסירוגין – לקבלת צבע סגול.

עוד משחק נחמד: אם כן החלטתם להשתולל וקניתם לכל נכד סביבון צבעוני בעשרה שקלים שלמים – ולא בתשלומים – אל תגישו להם את הסביבון על מגש הכסף. תנו להם אותו רק לאחר שהם יחפשו אותו: "חפש את הסביבון" , על משקל "חפש את המטמון". אם הנכדים בגילאי שנתיים עד 4 שנים, החביאו את הסביבון ועזרו להם למצוא אותו בשיטת "חם-קר": אם הנכד מתקרב למקום בו החבאתם את הסביבון, אומרים :חם, חם מאד, רותח וכו'. אם הנכד מתרחק ממקום המחבוא של הסביבון, תגידו: קר, יותר קר, קפוא ...וכו'.

אם הנכד כבר עבר את גיל 5. ציידו אותו במצפן ועזרו למצוא את הסביבון בעזרת המצפן. זאת הזדמנות נהדרת לשנן את ארבע רוחות השמיים, שמות ומיקום.

עוד הרבה רעיונות למשחקים תמצאו באתר:

www.saba-sabta.co.il

לא לשכוח: חנוכה זה גם נרות! אם הנכדים עד גיל 4, קחו נר, קשרו אותו בחוט לחגורת המכנסיים של הילד, בצד האחורי של הגב ( או, בלועזית, מעל הטוסיק). הכינו קופסת שימורים ריקה, העמידו אותה על הרצפה מאחורי גבו של הילד והורו לו לנסות להכניס את הנר (הכבוי, כמובן) לתוך קופסת השימורים. נחמד לעשות את המשחק הזה כתחרות בין שניים או יותר נכדים, אבל אם אתם רק עם נכד אחד, אפשר למדוד לו זמן ולתת לו לעשות את המשחק מספר פעמים, כדי לבדוק עד כמה החזרות משפרות את ביצועיו.

אם הנכדים מעל גיל 5, אפשר כבר לשים לו בקבוק ריק, כדי שהקליעה תהיה מתאימה יותר לגיל.

עוד רעיון: אתם קניתם נעליים חדשות והקופסא נותרה ריקה. פרקו אותה ותנו לילד לצייר על הצד הגדול יותר חנוכייה. הנכד מתקשה? עזרו לו. כעת ציירו על הדופן הקטנה יותר של הקופסה כמה נרות. תנו לנכד לצבוע כל נר – כולל הלהבה – ולגזור אותם. הדביקו לצד האחורי של החנוכייה שני מגנטים קטנים (מאלה שממלאים את תיבת הדואר: של גנן, שרברב וכו'.) הצמידו את החנוכייה לפלדלת שבכניסה או לדלת המקרר. כעת גלגלו על אצבע פיסות קטנות של ניר דבק שקוף (סלוטייפ), כך שתיווצר טבעת דביקה משני הצדדים. הצמידו טבעת כזאת מאחורי כל נר. כעת קשרו את העיניים של הנכד , תנו לו ביד נר עשוי קרטון ואמרו לו שהוא צריך לנסות להדביק אותו למקום המתאים בחנוכייה. אם יש כמה נכדים, ערכו תחרות ביניהם ורק אל תשכחו לרשום בכל פעם את שם הנכד המדביק, ליד הנר המודבק. מי שיזכה בתחרות, יקבל כפרס את הזכות להיות ראשון בהדלקת הנרות האמיתיים.

קניתם סופגניות או הייתם חרוצים והכנתם לבד? נהדר! במקום להניח אותם על צלחת הגשה, העבירו דרך שלוש סופגניות שלושה חוטי תפירה ארוכים ותתלו את שלוש הסופגניות על מקל ארוך (של מטאטא, למשל) במרחק מירבי זאת מזאת. את המקל אתם מחזיקים בגובה מתאים, כך שהסופגניות יהיו בגובה הפה של כל אחד מהנכדים. כעת שלושה נכדים רעבים צריכים לאכול כל אחד סופגנייה תלויה על חוט, מבלי להיעזר בידיים. מי שמסיים ראשון, מוזמן לשרוק – אבל בלי לפזר פירורים בדגם של ממטרה!

סיימתם לשחק? נעשיתם רעבים? קדימה: מכינים לביבות. נכד בן 6 יכול לקלף תפוח אדמה, נכד בן 9 יכול לחתוך אותו ולהכניס למעבד מזון, הנכד בן הארבע יכול ללחוץ על מתג ההפעלה, לשבור ביצה ולהוסיף אותה לתערובת, והסבתא תוסיף קמח ומלח – וכולם יכולים להכין את הלביבות. הנכד בן התשע יכול להשגיח על הטיגון, אבל בתנאי שהסבתא צמודה אליו. אין לכם מושג איזה טעם גן עדן יש ללביבות שהנכדים הכינו בעצמם!

את המתכון הפשוט תמצאו באתר, במדור המתכונים.

בתאבון וחג חנוכה שמח!

 תגיות המאמר: ילד, חנוכה, נר


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

קורה שורץ

www.saba-sabta.co.il

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות05/02/2093 צפיות
איך נבלה עם מספר נכדים, שהם בני 4, 7, 8, 10? מה יכול להתאים לכולם, לשעשע, להצחיק, להפעיל אותם ולהצחיק את כולנו עד דמעות? הנה רעיון נחמד. תיהנו!

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"חינוך ילדים12/07/19350 צפיות
אם חלק מהנכדים שלנו כבר גדולים , נצלו את החופש להקניית תכנון פיננסי וחינוך לחיסכון. בדרך כלל הסבים מפנקים, אבל אפשר תוך כדי פינוק גם לחנך.

שני מתכונים קלים לעוגיות שאפשר להכין יחד עם הילדים, או אפילו לאפשר לילדים להכין בעצמם.

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות11/03/191292 צפיות
רעיון לבילוי עם הנכדים: שינסו לספר על כל סימני הדרך שיש בהליכה היומית לבית הספר או לגן.

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות28/08/181847 צפיות
צאו עם הילדים למרפסת הפונה לרחוב ותתחילו לרשום כמה מכוניות בעלות אותו צבע נוסעות ברחוב. נכד אחד יספור רק מכוניות לבנות, נכד אחר יספור רק מכוניות שחורות וכך הלאה. אפשר גם לספור כמה מכוניות בצבע חריג עוברות: כמה מכוניות מסוגלות להיות בצבע סגול? כמה מכוניות בצבע צהוב של חלמון ביצה? כמה מכוניות מוכתמות בכתום?

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות19/07/181736 צפיות
היום נעסיק את הנכדים ביום עיצוב פנים. נכין עפרונות,מחקים, סרגלים, דפי ניר חשבון, דפי נייר צבעוני במגוון צבעים ומספריים. כל נכד יקבל דף נייר חשבון. הוא מתבקש לצייר את חדרו. אם הנכד קטן ועדיין ולא יודע מהו קנה מידה, נסביר לו. אם הוא קטן מדי, נצייר את היקף החדר עבורו. חשוב לציין את מיקום החלון והדלת שבחדר הנכד.

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות19/07/181724 צפיות
היום אנחנו נדבר על כלכלה קלה. כל נכד מקבל מדי פעם כסף. חלקם מקבלים דמי כיס בצורה מסודרת,נכדים אחרים מקבלים מתנה ליום ההולדת, לחגים או בהזדמנויות אחרות. לכל אחד מהנכדים יש ודאי הרבה יותר תכניות על מה להוציא את הכסף מאשר הזדמנויות לקבל את הכסף. הנה יש לנו היום זמן לבנות יחד סדר עדיפויות להוצאות ולהתאים את ההוצאות להכנסות.

מאמרים נוספים בנושא הורות

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות05/02/2093 צפיות
איך נבלה עם מספר נכדים, שהם בני 4, 7, 8, 10? מה יכול להתאים לכולם, לשעשע, להצחיק, להפעיל אותם ולהצחיק את כולנו עד דמעות? הנה רעיון נחמד. תיהנו!

מאת: בתיה כץהורות11/09/19667 צפיות
קיימים מנהגים שונים הקשורים למאכלי השבת. ישנם יוצאי ארצות שונות, עדות, בני קהילות שונות, אשר אצלם מקפידים עד מאד על מאכלים מסוימים בסדר שולחן השבת. רבות כתבו על מאכלי השבת שמקורם ושורשם במנהגי קדמונים ויתדם תקועה באורחות צדיקים, ורומזים הם לעניינים שבסוד חכמים.

מאת: Droxitהורות23/05/191108 צפיות
לרוב, סבתא היא דמות משמעותית מאוד בחיי הנכדים שלה. היא מפנקת, מבלה איתם זמן איכות וכמובן שומרת עליהם לא פעם כשעולה הצורך. אלא שגם לסבתא יש סידורים משלה, אולי גם תחביבים ואפילו תכניות לטוס לחופשה קצרה בחו"ל מפעם לפעם. אז נכון, שירותי סבתאות לא מהווים תחליף לאהבה העצומה שרק סבתא יכולה להעניק, אבל הם לכל הפחות מספקים פתרון נהדר – גם לילדים וגם להורים.

מאת: Droxitהורות02/05/191152 צפיות
כל סבתא מכירה את הסיטואציה הזו היטב. אחרי שנים של עבודה וגידול ילדים, דווקא כשהחלה ליהנות מהימים שבהם המטלות כבר לא נערמות בקצב והחופש נראה באופק, הן נקראות לשירות "מילואים" אצל הילדים שהתבגרו והפכו להורים בעצמם. עכשיו הן מתבקשות לשמור על הנכדים, לבלות איתן בחופשות הקיץ ובחגים, ואפילו לשמש כאחות רחמנייה כשהתינוק חולה בזמן שההורים חייבים לחזור לעבודה. אז נכון, מבחינת סבתא הזמן עם הנכדים מבורך והאהבה עצומה. אלא שגם הן רוצות ליהנות מהחיים ומהפנסיה.

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות11/03/191292 צפיות
רעיון לבילוי עם הנכדים: שינסו לספר על כל סימני הדרך שיש בהליכה היומית לבית הספר או לגן.

מאת: Droxitהורות28/02/191413 צפיות
בדרך כלל אתם מסתדרים לא רע. בין אם אתם זוג שמנהל יחד את משק הבית ובין אם אדם אחד מנצח על התזמורת עם עזרה מחברים טובים או קרובי משפחה, הכול עובד בדיוק כמו שצריך. יש תמיד מי שישמור על הילדים כשישיבה מתארכת וגם יש מי שידאג לכביסה או לסידור הבית בזמנים הלחוצים ביותר. אלא שיש גם לא מעט מצבים שבהם העזרה זמינה קצת פחות. בן או בת הזוג נוסעים או מוקפצים לשירות מילואים, ההורים יוצאים לחופשה או שמישהו מרגיש קצת פחות טוב – ומספק פחות עזרה מהרגיל. במצבים מעין אלה שירות עזרה למשפחות של פאן-פאן מספק את המענה.

מאת: SEONET קידום אתריםהורות02/12/181868 צפיות
למה חשוב להקריא ספרים לילדים בגיל הרך? האם צריך להקריא לתינוק בן שנה סיפור או שזה מיותר, גם ככה הוא לא מבין את כל המילים ובטח שלא יכול לעקוב אחר העלילה. אבל הקראת סיפורים לתינוקות חשוב מאוד ובעל יתרונות רבים במאמר הבא.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica